X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Młode mamy 95-97
Odpowiedz

Młode mamy 95-97

Oceń ten wątek:
  • PannaEvans Autorytet
    Postów: 585 210

    Wysłany: 17 listopada 2018, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama wrote:
    Jak ogarnelas sb cc? Tez mysle ,ze chyba sprobuje ogarnac sobie cc

    To kwestia lekarza. Nasz „rodzinny” ginekolog (chodzi do niego kazda kobieta z rodziny i bliskie znajome, jest tez kumplem rodziców) nie robi „bliskim” cesarki na życzenie. Wiec często po znajomosci odpada.
    Ale od koleżanki z pracy się dowiedziałam, ze babka do której ja chodze robi bez żadnych łapówek czy prezentów.
    Jeśli nie będę rodzic w tym „prywatnym” szpitalu w Rzeszowie (ostatecznie poród i tak jest na NFZ a warunki hotelowe) to z nią urodzę przez cc.
    Po prostu najlepiej dowiedz się czy Twój gin robi cc na życzenie od koleżanek albo zapytaj w prost.

    PCOS, endometrioza, tylozgiecie, a jednak można wpasc :p
    Niespodzianka ciąża, niespodzianka poród.
    16/06 w 37+2 przyszła na świat Margaretka ważąca 2730g.
    Margaret, o uroczym zdrobnieniu Daisy <3
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 17 listopada 2018, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziewczyny też się zastanawiam nad cc.Nie mam porównania bo to moja pierwsza ciąża. Nie boję się bólu bo i sn i cc boli ale boję się tych wszystkich komplikacji przy porodzie naturalnym i tego, że przenoszę ciążę i urodzę dużo po terminie. Najbardziej pasowało mi by urodzić około 38 tygodnia. Chodzę do dwóch lekarzy w tym jedna pani doktor która się zna z moją mamą ale u niej cesarka odpada bo ona uważa, że jak nie ma wskazań to nie ma po co. Mam wadę wzroku dość dużą ale okulista nie widzi przeciwwskazań. Myślałam nad tym, żeby po prostu iść do psychiatry, już kiedyś chodziłam ze względu na anoreksję więc pani doktor mnie dobrze zna i nie powinna robić problemów z załatwianiem cc. Nawet mając to zaświadczenie na 100 procent nie będę zdecydowana na cesarkę zobaczę jak to będzie w czasie. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2018, 13:16

    PannaEvans lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2823 2658

    Wysłany: 17 listopada 2018, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sa lekarze co robia cc bez problemu, wystarczy pogadac, powiedziec o swoich obawach, otworzyc sie i tyle. Sa tez tacy ze o nie nie ma wskazan to nie ma po co. Ja mialam rozne etapy jak chce rodzic, mam dosc duza wade wzroku ale ona sama w sobie nie byla przeciwskazaniem. Jestem tez bardzo bardzo szczupla i to uslyszalam tez na porodowce ze hmm moze lepiej cc. Moja wlasna lekarka stwierdzila ze najlepiej sn ale zobaczymy. Jak juz akcja byla, slabo to wszystko szlo to zapytala czy juz chce. Chcialam bo wiedzialam ze nie dam juz rady i mialam cc. Duze znaczenie na pewno ma status lekarza w szpitalu. Jezeli to jakis zwyklak jak jeden z wielu to moze byc problem ale jezeli wyzej usytuowany to mysle ze bedzie latwiej :). No i zawsze dobrze jest rodzic w szpitalu gdzie pracuje lekarz prowadzacy :)
    Przy drugiej ciazy bym chciala od razu cesarke. Bez proby sn. Jestem panikara i zdecydowaniej bardziej balam sie ze dziecku cos sie stanie niz samego bolu. Pomimo ze cc przezylam zle, jak juz pisalam.

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 17 listopada 2018, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niby prowadze ciaze prywatniw ,ale boje sie ,ze zrozumie ze chce mu lapowke dac a to zastepca ordynatora w szpitalu w ktoryn mam rodzic :P z tym psychiatra tez srednio ,czy okulista ,ortopeda bo tuz przed porodem szpital moze swojego ci dac ,zeby cie zbadal o stwierdzil czy rzeczywiscie masz wskazania dodla cesarki

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 17 listopada 2018, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie ja przenosilam I najgorzej wspominam to wywolywanie. Gdybym byla pewna ,ze porod zacznie mi sie sam ...

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 17 listopada 2018, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama wrote:
    Jak ogarnelas sb cc? Tez mysle ,ze chyba sprobuje ogarnac sobie cc

    Zapłaciłam ordynatorowi ;)
    To było tak ze moja gin się z nim bardzo dobrze zna i zadzwoniła do niego ze przyjdę i żeby załatwił sprawę jak trzeba. No i pogadał ze mna, zbadał mnie, wyznaczył termin i dostałam skierowanie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2018, 21:57

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 17 listopada 2018, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jest jeszcze opcja cc w prywatnej klinice - jakieś 3-4 tys w Łodzi jak mi mówiła moja gin.
    Mnie wyszło trochę taniej załatwić sprawę w ten sposób a i opiekę miałam super.

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 17 listopada 2018, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    diana11 wrote:
    A jest jeszcze opcja cc w prywatnej klinice - jakieś 3-4 tys w Łodzi jak mi mówiła moja gin.
    Mnie wyszło trochę taniej załatwić sprawę w ten sposób a i opiekę miałam super.
    To u nas w wawie nawet do 12 tys siega cena za cesarke :P

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 17 listopada 2018, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest jak z operacjami plastycznymi, między jedna a druga klinika potrafi być kilka tys różnicy :)

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2018, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2dumlg8.jpg
    Wczoraj roczek, było super :) mała wzięła stówkę pooglądała delikatnie i oddała mi. Zjadła torta i poszła spać a my świętowaliśy urodziny tatusia

    Katy, Ania0306, Lokokoko, PannaEvans, chcebardzobycmama lubią tę wiadomość

  • PannaEvans Autorytet
    Postów: 585 210

    Wysłany: 18 listopada 2018, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniluap wrote:
    Wczoraj roczek, było super :) mała wzięła stówkę pooglądała delikatnie i oddała mi. Zjadła torta i poszła spać a my świętowaliśy urodziny tatusia

    Jaka śliczna duża dziewczyna *.*

    Aniluap lubi tę wiadomość

    PCOS, endometrioza, tylozgiecie, a jednak można wpasc :p
    Niespodzianka ciąża, niespodzianka poród.
    16/06 w 37+2 przyszła na świat Margaretka ważąca 2730g.
    Margaret, o uroczym zdrobnieniu Daisy <3
  • Lokokoko Autorytet
    Postów: 2247 1646

    Wysłany: 18 listopada 2018, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniluap, wszystkiego dobrego dla małej <3 super wyglądacie :*

    Dziewczyny. Pytanie z innej beczki. Przeglądam laktatory, zastanawiam się więc czy np elektryczny z Canpol babies podejdzie pod butelkę Avent naturalne?

    Aniluap lubi tę wiadomość

    Kochany wymarzony Filipek. 01.05.2017r

    tb73upjyq2xrr14e.png

    [l22ngu1r4hvijs5d.png
  • Lokokoko Autorytet
    Postów: 2247 1646

    Wysłany: 18 listopada 2018, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy Avent pasuje tylko do Avent ?

    Kochany wymarzony Filipek. 01.05.2017r

    tb73upjyq2xrr14e.png

    [l22ngu1r4hvijs5d.png
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2823 2658

    Wysłany: 18 listopada 2018, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodzi Ci o to czy da rade na ten gwint wkrecic inna butelke ? :P. Ja mialam laktator canpol ale reczny i butelka avent natural pasowala, jak z elektrycznym to nie wiem ale wydaje mi sie ze te butle maja uniwersalny gwint....

    Super zdjecie, masz sliczna coreczke :).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2018, 17:39

    Aniluap lubi tę wiadomość

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • Lokokoko Autorytet
    Postów: 2247 1646

    Wysłany: 18 listopada 2018, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza123 wrote:
    Chodzi Ci o to czy da rade na ten gwint wkrecic inna butelke ? :P. Ja mialam laktator canpol ale reczny i butelka avent natural pasowala, jak z elektrycznym to nie wiem ale wydaje mi sie ze te butle maja uniwersalny gwint....

    .

    Tak, tak o to mi chodzi :) to super. Bo w porównaniu ceny to Canpol jest pół tańszy tak naprawde, a nie chce kupować używanego laktatora.
    Dzięki!

    Kochany wymarzony Filipek. 01.05.2017r

    tb73upjyq2xrr14e.png

    [l22ngu1r4hvijs5d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2018, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny :)

  • PannaEvans Autorytet
    Postów: 585 210

    Wysłany: 19 listopada 2018, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny macie tak ze jak stoicie to Wam zaraz słabo? Ja tak miałam przed ciąża, a teraz to już masakra. Jak sobie z tym radzić? Pracuje na stojąco po kilka godzin, nie wolno nam usiąść a nawet jeśli to nie mam na czym.

    PCOS, endometrioza, tylozgiecie, a jednak można wpasc :p
    Niespodzianka ciąża, niespodzianka poród.
    16/06 w 37+2 przyszła na świat Margaretka ważąca 2730g.
    Margaret, o uroczym zdrobnieniu Daisy <3
  • Inesja Przyjaciółka
    Postów: 143 34

    Wysłany: 20 listopada 2018, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PannaEvans wrote:
    Dziewczyny macie tak ze jak stoicie to Wam zaraz słabo? Ja tak miałam przed ciąża, a teraz to już masakra. Jak sobie z tym radzić? Pracuje na stojąco po kilka godzin, nie wolno nam usiąść a nawet jeśli to nie mam na czym.

    Mi nawet robi się słabo jak siedzę :( w autobusie nie ma szans, że postoje. Wątpię, ze zaradzisz coś na to. Takie uroki.

    f2wl20mmurgifll8.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 20 listopada 2018, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro 16tc +0 ,mozliwe ,zebym czula juz ruchy? Bo dzis jakies pukniecia co jakis czas czuje:P

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 20 listopada 2018, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniluap wrote:
    2dumlg8.jpg
    Wczoraj roczek, było super :) mała wzięła stówkę pooglądała delikatnie i oddała mi. Zjadła torta i poszła spać a my świętowaliśy urodziny tatusia
    Pieknie wygladacie dziewczyny;p

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
‹‹ 97 98 99 100 101 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ