X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Młode mamy 95-97
Odpowiedz

Młode mamy 95-97

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi Jakub, Kuba pasuje nie tylko do dziecka ale też do mężczyzny a Mikołaj.. miki to do chłopczyka tylko.

    Panna Evans dziwne stwierdzenie. Dla mnir mega męskie imiona to Mateusz, Wojciech, Karol (tu co prawda r jest) i na tym kończą się imiona w moim guście :D a kiedyś jeszcze imię Wiktor mega mi się podobało a teraz kojarzy za nadto z chłopcami typu oh ah

  • PannaEvans Autorytet
    Postów: 585 210

    Wysłany: 5 listopada 2018, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To takie moje zobaczenie. Z reszta ja się kieruje żeby imiona były królewskie lub cesarskie. Aleksander, Henryk, Karol, Jerzy (Rz ro tez takie R haha), Edward. Dl dziewczynki tez - Małgorzata, Elzbieta, Zofia, Wiktoria (te 3 to moje), Jadwiga itp.
    Możliwe ze to przez to ze ja właśnie mam królewskie.

    panazuzanna lubi tę wiadomość

    PCOS, endometrioza, tylozgiecie, a jednak można wpasc :p
    Niespodzianka ciąża, niespodzianka poród.
    16/06 w 37+2 przyszła na świat Margaretka ważąca 2730g.
    Margaret, o uroczym zdrobnieniu Daisy <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak masz na imię? Elżbieta? :) ja mam zwyczajne imię Paulina :) a córki to Zofia i Ewa, mąż Mateusz. Mi podobają się znaczenia. Zofia mądrość, Ewa życie, mój mąż Mateusz dar od boga. Tylko znaczenie mojego imienia jest byle jakie :D
    Małgorzata to moja mama, też lubię to imię

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 10:16

  • PannaEvans Autorytet
    Postów: 585 210

    Wysłany: 5 listopada 2018, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama wrote:
    Ela mialas juz 1usg ? Na kiedy masz termin ?

    Dopiero z Uk przyleciałam w piątek w nocy. Umawiałem się do gina jak myślałam żeby to torbiel a nie ciąża ;) W piątek mam wizytę. Idę zbadać betę żeby zobaczyć czy ładnie przyrasta jeszcze przed wizyta. I od razu badania krwi bo i tak bym musiała robić.

    PCOS, endometrioza, tylozgiecie, a jednak można wpasc :p
    Niespodzianka ciąża, niespodzianka poród.
    16/06 w 37+2 przyszła na świat Margaretka ważąca 2730g.
    Margaret, o uroczym zdrobnieniu Daisy <3
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 5 listopada 2018, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mam krolewskie imie, ale kompletnie sie nim nie sugeruje chociaz dla dziewczynki mi sie bardzo Diana podoba juz od dawna :p Dla chlopca podobalo mi sie Mateusz i tak ma Kamilek na drugie:)

    panazuzanna lubi tę wiadomość

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • Kolorowaola Ekspertka
    Postów: 191 153

    Wysłany: 5 listopada 2018, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do imion mój brat to Kuba, ale gdy ktoś powie do niego Jakub to bardzo nie lubi :p
    Pewnie przez bajkę tabaluga którą oglądał i Jakubie zrób mi loda :p mi osobiście Jakub/Kuba podoba się bardzo. U Nas dziewczynka, więc będzie Zosia :)

    km5sroeqr29ccbje.png
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2824 2659

    Wysłany: 5 listopada 2018, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poznalam jednego Jakuba w zyciu i byl bardzo spoko chlopak :). Mnie np podobaja sie krotkie imiona, takie ktore same w sobie sa fajne, bez zdrabniania. Dla chlopcow lubie twarde imiona, wlasnie z literka r jak igor, bruno, artur, wydaja mi sie takie charakterne haha. Moj maz tez ma imie tego typu :P Wiadomo, kazdy kieruje sie swoim gustem i o to chodzi, mamy przez to roznorodnosc :D

    PannaEvans, panazuzanna lubią tę wiadomość

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 5 listopada 2018, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katy wrote:
    Tez mam krolewskie imie, ale kompletnie sie nim nie sugeruje chociaz dla dziewczynki mi sie bardzo Diana podoba juz od dawna :p Dla chlopca podobalo mi sie Mateusz i tak ma Kamilek na drugie:)

    Moja kuzynka ostatnio urodziła mala Diane :)
    Ja przy wyborze kierowalam sie tyn zeby nie byly zbyt oklepane typu Julka, Lenka, chociaz uwazam ze imiona ladne to nie fajnie jakby moja corka byla 10 Julka w klasie i na placu zabaw.
    No a z Synem to w ogole nieswiadomue zaszalalam w zeszlym roku chlopcow o tyn imieniu bylo tylo 183 na cala Polske a przecież nie jest jakies wymyslne imie :D

    Katy lubi tę wiadomość

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • PannaEvans Autorytet
    Postów: 585 210

    Wysłany: 5 listopada 2018, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniluap wrote:
    A jak masz na imię? Elżbieta? :) ja mam zwyczajne imię Paulina :) a córki to Zofia i Ewa, mąż Mateusz. Mi podobają się znaczenia. Zofia mądrość, Ewa życie, mój mąż Mateusz dar od boga. Tylko znaczenie mojego imienia jest byle jakie :D
    Małgorzata to moja mama, też lubię to imię

    Tak, jestem Elzbieta, Zofia i trzecie Wiktoria.
    Moja ma a jest Małgorzata, córkę chce Margaret nazwać, w razie czego za granica będzie jej łatwiej.
    Siostrze zazdroszczę najbardziej syna - Karol Jerzy. Kojarzy mi się z XVIII wieczna walka Szkocji o wolności i powstaniu w 1743. I bratu Katarzyny Marii - jak caryca.
    Nie mam pojęcia jakie drugie imię dać Gosi. Anastasia mi się podoba bardzo.
    Bo jakby była druga córka to albo Alicja Wiktoria (królowa Grecji i Danii) albo Anastasia Wiktoria, żadna konkretna królowa ale imiona królewskie.

    PCOS, endometrioza, tylozgiecie, a jednak można wpasc :p
    Niespodzianka ciąża, niespodzianka poród.
    16/06 w 37+2 przyszła na świat Margaretka ważąca 2730g.
    Margaret, o uroczym zdrobnieniu Daisy <3
  • PannaEvans Autorytet
    Postów: 585 210

    Wysłany: 5 listopada 2018, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde, ciagle mnie mecza dusznosci,kolatania serca, wysokie tetno i zwaroty glowy. Nie moge sie przytulac bo mi zaraz duszno i slabo. Wieczorami czuje moje serce bez przerwy, w ciagu dnia co jakis czas. A jak wstane to mi wrocila dawna dolegliwosc - mam czarno przed oczami i kreci mi sie w glowie.
    Mialyscie tak? Jak obie radzicie?

    PCOS, endometrioza, tylozgiecie, a jednak można wpasc :p
    Niespodzianka ciąża, niespodzianka poród.
    16/06 w 37+2 przyszła na świat Margaretka ważąca 2730g.
    Margaret, o uroczym zdrobnieniu Daisy <3
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 5 listopada 2018, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamilow tez jest malo obecnie, w moim wieku bylo duzo :p

    PannaEvans, ja mialam kolatania serca zazwyczaj jak lezalam na wznak wiec lezalam na boku wiecej..Tetno mialam w okolicach 110 przez wiekszosc ciazy i nic sie z tym nie dało zrobic:/

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 5 listopada 2018, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PannaEvans wrote:
    Kurde, ciagle mnie mecza dusznosci,kolatania serca, wysokie tetno i zwaroty glowy. Nie moge sie przytulac bo mi zaraz duszno i slabo. Wieczorami czuje moje serce bez przerwy, w ciagu dnia co jakis czas. A jak wstane to mi wrocila dawna dolegliwosc - mam czarno przed oczami i kreci mi sie w glowie.
    Mialyscie tak? Jak obie radzicie?
    Mnie łapią często te kołatania serca. Tak normalnie mam puls około 90. Jak te kołatania mam to dochodzi do 140! Ja mam to na tle nerwowym. Nawet jak na wizycie jestem to od razu ciśnienie wysokie, puls wysoki a w domu ciśnienie dobre i puls też. No chyba, że się denerwuję to i w domu źle wyjdzie. No ale niestety z nerwami sobie nie radzę. Najgorsze jest to, że czym ciąża starsza tym ja się bardziej boję i denerwuję :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 15:04

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Inesja Przyjaciółka
    Postów: 143 34

    Wysłany: 5 listopada 2018, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, to możliwe, że w 18tc czuje już serię kopniakow w pierwszej ciazy? W 16tc czułam już wyraźne ruchy, od tygodnia czuje je codziennie po kilka razy. Wczoraj wieczorem najadlam się słodyczy i leżąc w łóżku najpierw poczułam bąbelki i laskotanie, a chwilę później ewidentnie kilka kopniakow. Widać nawet lekko unoszące się podbrzusze w tym konkretnym miejscu a to dopiero 18 tydzień :o

    f2wl20mmurgifll8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, możliwe. Niemożliwe jest czuć ruchy w 6tc co niektóre mateczki potrafią się upierać :D

    Inesja, PannaEvans lubią tę wiadomość

  • Inesja Przyjaciółka
    Postów: 143 34

    Wysłany: 5 listopada 2018, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PannaEvans wrote:
    Kurde, ciagle mnie mecza dusznosci,kolatania serca, wysokie tetno i zwaroty glowy. Nie moge sie przytulac bo mi zaraz duszno i slabo. Wieczorami czuje moje serce bez przerwy, w ciagu dnia co jakis czas. A jak wstane to mi wrocila dawna dolegliwosc - mam czarno przed oczami i kreci mi sie w glowie.
    Mialyscie tak? Jak obie radzicie?

    Czarno przed oczami robi mi się bardzo często, nawet jak wstaje pomalu. Muszę postać parę sekund w jednym miejscu, bo nie wyrabiam. Tylko ja mam niedocisnienie :/

    PannaEvans lubi tę wiadomość

    f2wl20mmurgifll8.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 5 listopada 2018, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie, że możliwe. Ja pierwsze ruchy poczułam w 16t i 1d. W 18 tygodniu to już nawet pod ręką czułam i widać było jak się skóra unosi w tym miejscu co dzidzia kopie:)

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • PannaEvans Autorytet
    Postów: 585 210

    Wysłany: 5 listopada 2018, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inesja wrote:
    Czarno przed oczami robi mi się bardzo często, nawet jak wstaje pomalu. Muszę postać parę sekund w jednym miejscu, bo nie wyrabiam. Tylko ja mam niedocisnienie :/

    Ja cale zycie mam niedocisnienie, a teraz w ciazy mam 'normalne' wiec dla mnie to juiz masakra, tak jak dla zwyklego czlowieka jakies 150/100 czy cos.

    Inesja lubi tę wiadomość

    PCOS, endometrioza, tylozgiecie, a jednak można wpasc :p
    Niespodzianka ciąża, niespodzianka poród.
    16/06 w 37+2 przyszła na świat Margaretka ważąca 2730g.
    Margaret, o uroczym zdrobnieniu Daisy <3
  • PannaEvans Autorytet
    Postów: 585 210

    Wysłany: 5 listopada 2018, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane dziewuchy. Za kilka godzin widze sie z rodzicami (beda w hotelu bo jutro leca do Tajlandii z rana - mama ma urodziny)i to będzie pierwsza okazja, żeby im powiedzieć.
    Jak Wy powiedziałyście rodzicom? Ja biorę oklepany sposób i do prezentu dodaję małe buciki i nalewkę babuni.
    Jaka byla ich reakcja? W końcu nie mamy po 25-30 lat tylko około 20. I mimo, że juz z nimi nie mieszkam, że planowaliśmy ślub, że oboje kończymy w tym roku studia, że zarabiamy oboje powyżej średniej krajowej, zaczynamy budowę domu to na pewno się zmartwią. Wiedzieli, że chcę się starać za rok, że mam w planach wielki miesiąc miodowy, no i do końca studiów mnie mieli utrzymywać. Teraz oczywiście tego nie wymagam, ale no - na razie to oni byli za mnie odpowiedzialni finansowo, a ja byłam małą dziewczynką.
    Jestem najmłodsza z rodzeństwa, oni maja po 3 dzieci i zmknęli produkcję. Ale byli starsi - po 25 lat przy pierwszym.

    I drugie pytanie: Kiedy mówiliście dalszej rodzinie i znajomym? Ja oczywiście nie chcę ryzykoać bo póxniej ciężko mówić, że jednak nie bo poronienie. Ale też ciężko się nie przyznać.

    PCOS, endometrioza, tylozgiecie, a jednak można wpasc :p
    Niespodzianka ciąża, niespodzianka poród.
    16/06 w 37+2 przyszła na świat Margaretka ważąca 2730g.
    Margaret, o uroczym zdrobnieniu Daisy <3
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 5 listopada 2018, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja powiedziałam mamie zaraz po pozytywnym teście. Wypadłam z łazienki i od razu zaczełam aż płakać ze szczęścia. Nic nie musiłam mówić tylko pokazałam test. Później telefon do chłopaka bo akurat był w delegacji i niestety nie mógł być tą pierwszą osobą która się dowiedziała. Tacie dopiero po wizycie u lekarza. Moi rodzice wiedzieli, że się staram o dziecko więc nie miałam z tym problemu jak to powiedzieć. Po pierwszym trymestrze powiedziałam babci i koleżankom/kolegom. A reszcie rodziny dokładnie tydzień temu :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 16:35

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • PannaEvans Autorytet
    Postów: 585 210

    Wysłany: 5 listopada 2018, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania0306 wrote:
    Ja powiedziałam mamie zaraz po pozytywnym teście. Wypadłam z łazienki i od razu zaczełam aż płakać ze szczęścia. Nic nie musiłam mówić tylko pokazałam test. Później telefon do chłopaka bo akurat był w delegacji i niestety nie mógł być tą pierwszą osobą która się dowiedziała. Tacie dopiero po wizycie u lekarza. Moi rodzice wiedzieli, że się staram o dziecko więc nie miałam z tym problemu jak to powiedzieć. Po pierwszym trymestrze powiedziałam babci i koleżankom/kolegom. A reszcie rodziny dokładnie tydzień temu :)

    Jak wiedzieli o staraniach to prosta sprawa. Ja się nie starałam więc jakby no, nie spodziewali się.

    PCOS, endometrioza, tylozgiecie, a jednak można wpasc :p
    Niespodzianka ciąża, niespodzianka poród.
    16/06 w 37+2 przyszła na świat Margaretka ważąca 2730g.
    Margaret, o uroczym zdrobnieniu Daisy <3
‹‹ 92 93 94 95 96 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ