X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Młode mamy 95-97
Odpowiedz

Młode mamy 95-97

Oceń ten wątek:
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza Mała chyba odczuła, że jest w innym mieszkaniu i nie spała całą noc.
    Ale ogólnie dobrze :)

    A kochana powiedz mi. Kiedy dokładnie córeczka się urodziła, który to był dokładnie tydzień i dzień jak ją urodziłaś, jak się nazywa, no i w którym cyklu wam się udało, to zapiszę was na pierwszej stronie :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj mysza :)
    Czesc dziewczyny :)

    Mysza ,ale super masz juz pocieche przy boku,teraz tak na prawde mozna poczuc sie mama.

    Salviee w koncu na swoim? Tez super teraz zacznie sie samodzielnosc,na pewno ciezej wam bedzie ,juz takie dorosle zycie bo wiadomo ze jak sie mieszka z rodzicami to chociaz w czesci wszystko na tacy mamy podane. Ale madry wybor ,ze mieszkacie sami bez rodzicow,nikt wam sie nie bedzie wtracal w zwiazek i w wychowywanie dziecka.

    Ja jeszcze mam 5miesiecy do porodu ale juz zaczynaja sie "dobre rady" od osob ktore rodzily 30lat temu... denerwuje to oj denerwuje.. i w koncu wybuchne im tak ,ze sie cokolwiek beda baly mi powiedziec odnosnie dziecka.

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2823 2658

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sallvie- córeczka Kalinka, ur 21.10.2016r., 37+0 tc, Cykl starań 6 :)

    My poszliśmy na swoje jak mała miała 5 tygodni, tez od razu wyczuła zmianę miejsca. Ogolnie malo spala w 'nowym' domku.

    Pamiętam te wszystkie 'dobre' rady, każdy mial cos do powiedzenia, a ja wiedzialam, ze dam sama rade i intuicja w razie czego mi pomoze. Nie mylilam sie :)

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama o to chodzi że nikt mi nie bedzie mowil jak mam Nelę wychowywać. :) uwielbiam rodziców i doceniam każdą ich pomoc bo tak jak oni pomagają to nie wiem czy znajdą się drudzy tacy ale jednak wiadomo.

    Mysza To widzę Twoja córa urodzona na tym samym etapie ciąży co moja :) Coś było nie tak w ciąży że się pospieszyła 3 tygodnie ? Ogólnie duża się urodziła ? :) PS urodziny ma dzień przede mną :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2823 2658

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam komplikacje przez całą ciaze. Lezalam przez 3 ostatnie miesiace, w 37 tc mialam zdjety pessar, ktory mala tak dlugo utrzymal :) Na drugi dzien Kalinka przyszla na swiat. Po wielu godzinach skurczy w koncu skonczylo sie cc. Pomimo, ze byla malutka 2600g i 50 cm, to i tak za duza bym mogla ja urodzic sn :(

    Pomimo, ze teoretycznie donoszona to miala wiele objawow wczesniactwa. Teraz jest juz spora dziewczynka, zaczyna siadac, gaworzy non stop, smieje sie i mam co robic przy tym malym brzdacu :)

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyszłam tylko z chłopakami na spacer a tu tyle się działo :) Nadrobię jak naszykuję obiad bo mąż ma nockę i obiad trochę później :)

    Miłęgo dnia dziewczyny ;)

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza123 wrote:
    Miałam komplikacje przez całą ciaze. Lezalam przez 3 ostatnie miesiace, w 37 tc mialam zdjety pessar, ktory mala tak dlugo utrzymal :) Na drugi dzien Kalinka przyszla na swiat. Po wielu godzinach skurczy w koncu skonczylo sie cc. Pomimo, ze byla malutka 2600g i 50 cm, to i tak za duza bym mogla ja urodzic sn :(

    Pomimo, ze teoretycznie donoszona to miala wiele objawow wczesniactwa. Teraz jest juz spora dziewczynka, zaczyna siadac, gaworzy non stop, smieje sie i mam co robic przy tym malym brzdacu :)

    O kurcze, to faktycznie nieźle musiałaś przejść w ciąży, ale najważniejsze, że mała jest cała i zdrowa.
    U nas powiem Ci też niby ciąża donoszona, ale mała mimo wszystko ma pewne cechy wcześniaka, a zarazem ma też duże zdolności jak na swój wiek.


    Maniaaaa Coś w tym jest :) Dość sporo tutaj piszemy, a ja nawet się nie spodziewałam, że aż tyle młodych mam się tu znajdzie :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny u was tez taka brzydka pogoda jak u mnie?
    Zycze wam milego dnia :)
    A ja lece do sklepow ,chyba czas zmienic garderobe.. obudzilam sie z piłeczką:P

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sallvie z nocy na noc będzie lepiej :) Mała będzie ładniej sypiać, a wam gratuluję i życzę samych sukcesów na swoim :)


    Chcebardzobycmama ciotka, babcia i inni "dobra rada" mogą sobie te rady jak dla mnie w tyłek schować bo troszeczkę się zmieniło od czasów kiedy one rodziły :) Skoro masz już brzuszek to chwal się :D


    Mysza to trochę przeszłaś w ciąży. Ja póki co mam się dobrze, ale właśnie najbardziej boje się nakazu leżenia, no bo jak przy 14 miesięcznym dziecku? Weź się teraz połóż i powiedz i wytłumacz kochanie mama nie może. No przecież serce by mi pękło i wystrzegam się tego jak tylko mogę.


    Ja się wczoraj dowiedziałam, że moi rodzice chcą nas finansowo wspomóc przy zmianie auta. Nie bardzo mi sie to uśmiecha i głupio mi strasznie, ale jak to oni powiedzieli "nie chcemy, zebyście brali duży kredyt" no ale kurcze.. Mają jeszcze moją siostrę i brata w domu i wolałabym żeby te pieniądze dla siebie zostawili..
    No ale z nimi to jak do ściany. Mówisz i się odbija. Już widzę jak teściowa będzie na mnie patrzeć jak się dowie.. Zaraz będzie płacz i lament bo moi rodzice lepsi od niej..... :/


    Jaka u Was pogoda? U nas wczoraj 15 stopni i słoneczko grzało, dziś trochę chłodniej, ale idzie funkcjonować :) Czekamy na paczkę z H&M. Ciekawe czy przyjdzie jeszcze dziś czy jutro.


    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2823 2658

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tylko deszcz, wiatr i zero slonca :(. Nie mozemy isc na spacer, mala kaszle, juz sie w domu nudzimy bo te ciagle siedzenie wykancza :P.
    Chetnie bym wybrala sie do galerii na jakies wiosenne zakupy, ale niestety w ten weekend nie da rady.

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maniaa a daj spokoj. Tesciowe dobre dopoki jest wszystko po ich mysli. Ja tez kiedys mowilam ze nie zamianilabym tesciowej za zadne skarby :) a teraz na leb doslownie jej pierdolnelo. Tak mnie przesadami sttraszy ze glowa mala. Tego nie wolno no tamtego nie wolno bo,nie patrz na brzydkich ludzi,chrzesta byc nie mozesz... zwariowac idzie,a co najlepsze ze ja przez te jej gadanie zaczynam sama wierzyc w te przesady i juz jednej podawania dziecka do chrztu odmowilam,strasznie zle sie w z tym.czuje..

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszaa a wlasnie na taka pogode jak najbardziej zakupy poprawiaja humor :P
    Ogolnie nie wiem jak tam u was za granica ale teraz u.nas w rossmannie jest jakas promocja na kosmetyki,dzis weszlam.na chwilke po szampon do wlosow.. te dziewczyny tak.sie rzucily na te polki ze sie az sama o siebie balam ze.mnie polamą

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2823 2658

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mialam wlasnie sie wybrac do rossmanna po pieluchy dla malej ale zauwazylam ze jest ta promocja na kosmetyki i po 1.boje sie tych tlumow, a po 2. obawiam sie ze i mnie polki przyciagna i zgrzesze :D :D.

    A co do przesadow to przez nie praktycznie nic mojemu dziecku nie kupilam. Moja mama wiecznie mowila mi ze za wczesnie, zla byla jak patrzylam na male dzieci, chcialam cos kupowac. Tak jakby uwazala ze cos sie stanie i np strace malucha. Przykro mi bylo bo nie umialam sie cieszyc z tego ze jestem w ciazy. Inne dziewczyny z forum juz lataly po sklepach, skupowaly ciuszki, ogladaly wozki a ja sie automatycznie przez to gadanie wystraszylam. Pamietam jak z moim chlopakiem pojechalismy ogladac do smyka wozki i lozeczka, wszystko w tajemnicy. Wrocilam i bylam taka podekscytowana, ale nie moglam nikomu pokazac co mi sie podoba bo zaraz by bylo okropne gadanie :/. Nie bylam tez swiadkowa na slubie znajomej. W koncu skoczylo sie to tak, ze pojawilo sie zagrozenie przedwczesnym porodem, trafilam do szpitala a potem do lozka. Lezalam, wszystko kupowalam przez internet. Nawet wozek bez wczeniejszego ogladania. Ominela mnie cala przyjemnosc bo to juz nie to samo. A moja mama latala i na szybko skupowala bo bala sie ze maluch sie urodzi a my w lesie.
    Teraz przy kolejnym dziecku juz bym wiedziala co robic, olac gadanie innych i robic co sie mysli i czuje.

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas póki co bez deszczu, ale jest troszkę chłodniej niż wczoraj więc chyba dziś nigdzie się nie ruszam. Z resztą dopadło mnie najgorsze co mogło mnie dopaść (a przynajmniej dla mnie) SENNOŚĆ. Nienawidzę czuć tego zmęczenia w ciąży, a teraz jest o tyle ciężej, że nie zawsze jest czas żeby położyć się z małym jak na drzemkę idzie więc chodzę jak zombie i piję kawe. Póki co jest dobrze.


    Chcebardzobyćmama nie wierz w przesądy. Mnie też straszyli, szczególnie właśnie teściowa i babcia męża... Co one nawygadywały... Nie łap się jak się wystraszysz bo dziecko znamię będzie mieć, nie rób tego, nie rób tamtego, łańcuszek zdejmij, pasek do spodni też, szelki kup to się dziecko pępowiną nie owinie... No takie głupie gadanie. Ja nie brałam tego serio. Grzecznie przytakiwałam i robiłam dalej swoje :)


    Co do promocji to w Niemczech jej nie ma, za to cały czas są promocje w stylu 20% i inne no i jak się jest zapisanym do klubu rodziców to co miesiąc kupony na różne fajne produkty przychodzą jeśli o rossmann chodzi.


    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkim :)
    U nas pogoda słaba chłodno, ponuro.. :/ czekam na mojego faceta aż wróci z pracy.

    Na zakupy się nie wybieram bo zimno.. poza tym byłam przed świętami i ładnie zaszalałam także na ten miesiąc odpuszczam, w maju mam komunie 21 i jakoś przed nią będę szukać sukienki :)

    Chcebardzobycmama nie warto wierzyć w te głupoty.. i rób swoje. Twoje dziecko, twoje życie i nikt nie ma prawa tobą kierować. Dobrych rad wysłuchać można, ale to wszystko to i tak twoja sprawa. Moja mama na szczęście jest młoda i nie pieprzy mi takich głupot. Teściowa? Różnie bywa.. strasznie uparta, ale wie ze może sobie pogadać, a ja i tak swoje zrobię. :)

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mama tez tak bardzo sie nie wtraca. Co do ubranek tez nie kupilam nic dla malucha by nie zapeszac. Ogolnie zylam tylko "oby do 12 tygodnia" bo wydaje mi sie ze to jest juz taki bezpieczny okres czasu teraz mi tak nagadala ,ze bezpiczny czas to po 20tygodniu i juz znowu sie zaczela moja schiza czy oby wszystko dobrze. Staram sie jej nie sluchac ,ale wiecie co sie uslyszy to sie nie "odslyszy" jednak cos w glowie zostaje . I masz racje myszaa ciezko jest sie cieszyc w tym wypadku ciaza :) ale po kolejnym usg biore sie za zakupy do malucha a jej gadanie bede miala w nosie :)

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogòlnie też macie coś takiego ,że boicie się do danych osob chodzic w ciazy ?:P

    Ja nie wiem albo ze mna cos nie tak albo n. Mam przyjaciolke ktora mieszka ze swoja mama no i mi sie wydaje ze ta jej matka to czarownica jakas. Ale mam tak od kad zaszlam w ciaze ,wczesniej bym nawet tak nie pomyslalam. I unikam jej jak ognia ,jak przyjdzie sie nawet przywitac to staram sie jej w oczy nie patrzec. Kiedys powiedziala ze ciaza mi sluzy i sie zaczely moje dolegliwosci ciazowe,rano do wymiotow , kazde klocie zaczelam odbierac jako cos zlego.

    Pewnie jak to przeczytacie to mnie za jakas chora wezmiecie ,ale ja sama sie dziwie dlaczego od kad zaszalam w ciaze jej osoba stala sie dla mnie jakby "wrogiem" a wcale nic zlego mi nie zrobila. Wg.mnie jest czarownica i przestalam tam chodzic xd

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zacznę kupować po usg jak się dowiem jaka płeć. Bo chce wiedzieć czy kupować dla chłopca czy dziewczynki. W ogóle nie przejmuje się tym "zapeszaniem", że jak się kupi przed porodem to się coś stanie. Bo kiedy niby to wszystko kupić? Na gwałt jak się dziecko urodzi?

    Chcebardzobycmama, Co do twojego przypadku z tą kobietą pierwsze słyszę o takim czymś. Nie twierdzę że jesteś chora, przecież każdy wierzy w swoje przesądy i przekonania i ja nigdy niczego nie neguje :)

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 22 kwietnia 2017, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcebardzobycmama rozumiem Twój strach przed kupowaniem rzeczy dla maluszka przed skończonym 12tc. Nie dziwie się. Też bym się bała, ale teraz jest wszystko ładnie i pięknie. Malec rośnie, ty rośniesz :D Można kupować wyprawkę :)


    Diana ja ogólnie nie wierzę w takie straszenie typu bo zapeszysz, ale są sytuacje gdzie sama bałabym się kupić te ciuszki chociażby bardzo wcześnie np tak jak u chcebardzobycmama.

    Ja też czekam na usg żeby wiedzieć co na świat przyjdzie i dopiero po usg zacznę kupować, chociaż parę drobiazgów już mamy :)

    Pochwalić się Wam muszę, że maluszki już nie tylko "smyrają" ale dają o sobie wyraźnie znać :)

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2823 2658

    Wysłany: 22 kwietnia 2017, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekanie do 12tc to rozumiem, warto tez poczekac na plec malucha, wtedy wiadomo w jakie kolory celowac :)
    Ale w moim przypadku tydzien 25-26 to wciaz bylo za szybko zeby nawet rzeczy dla malucha ogladac :P tak twierdzili ludzie dookola :P.

    Jakie plany na weekend ? My same siedzimy w domu, pogoda znowu beznadziejna, juz nie wiem jakie zajecia wymyslac, jak mala zabawiac :P

    diana11 lubi tę wiadomość

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ