X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Młode mamy 95-97
Odpowiedz

Młode mamy 95-97

Oceń ten wątek:
  • natalia1354 Autorytet
    Postów: 386 726

    Wysłany: 15 kwietnia 2017, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania, trzymam kciuki. Tez ostatnio tak mialam, mokre spodnie, ale okazalo sie, ze po prostu mam dużo śluzu, może u Ciebie tez tak jest, glowa do gory

    Maniaaaa lubi tę wiadomość

    3jgx9n73quzmc6p6.png
    👧 05.2017r.
    👶 05.2022r.
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 16 kwietnia 2017, 00:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kochane dziekuje za wsparcie :)

    Wizyta w szpitalu zakonczyla sie wypiswm do domku. Od razu przyszedl lekarz. Sprawdzil jakims testem i to nie wody, az sie zdziwilam bo przed wyjsciem do szpitala zmienialam wkladke a w szpitalu juz byla cala mokra. Mam straszne parcie na pecherz. Doslownie. Latam do wc co 10/15min ale badanie moczu tez okej. Szyjka w porządku i poziom wod tez.

    Maluchy maja juz 174g i 173g. Wielkoscia i waga sa o tydzien starsze niz wskazuje termin. Ulzylo mi strasznie, ale papierki lakmusowe i tak zamawiam. Nastepnym razem sama bede mogla sprawdzic co i jak

    sallvie, natalia1354, gabi544, diana11 lubią tę wiadomość

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 16 kwietnia 2017, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To super wiadomosc :) teraz odpoczywaj i sie nie stresuj:)

    Maniaaaa lubi tę wiadomość

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2017, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki :)
    Maniaaa - dobrze, że pojechałaś. Ja bym nnie wytrzymała tyle w niepewności i od razu bym leciała. Najważniejsze że jesteś spokojniejsza i to nie wody. U mnie też jest tyyyle śluzu, że czasem muszę po kilka razy majtki zmieniać. ;)

    Dziewczynki chciałam Wam życzyć zdrowych, spokojnych świąt w gronie rodziny i najbliższych :) spokojnych ciąż, łatwych porodów i zdrowych, grzecznych dzieciaczków <3

    Maniaaaa lubi tę wiadomość

  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 16 kwietnia 2017, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maniaaaa Co za ulga ! :)

    Ja również wam życzę dziewczynki Wesołych Świąt i każdej tak szybkiego i łatwego porodu jak u mnie !
    Na Boże Narodzenie każda będzie już tuliła swojego maluszka :)
    My dzisiaj świętujemy podwójnie, bo Nela skończyła dwa tygodnie :)

    Maniaaaa, gabi544 lubią tę wiadomość

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 16 kwietnia 2017, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sallvie no to Nela już duża dziewczyna jest. Jak ten czas zasuwa niemiłosiernie, a niedawno pisałaś na różowej stronie, że jedziesz do szpitala bo wody odeszły :)

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 17 kwietnia 2017, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny jak święta? U nas gorączka i stan podgorączkowy, czerwone dziąsełka. Dzieć i my się nie wysypiamy, szczególnie ja.

    Mam nadzieję, że u Was jest lepiej :) Miłego dnia

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • Van Przyjaciółka
    Postów: 129 25

    Wysłany: 17 kwietnia 2017, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny.
    Maniaaaa dobrze, że z maluchami wszystko ok.

    U nas chwila odpoczynku, święta rodzinnie, wczoraj byliśmy u moich rodziców, dzisiaj u mojego chłopaka. Zdecydowaliśmy, że będziemy się wyprowadzać z PL, tym razem mój chłopak postawił na swoim i załatwiamy wszystko, żeby wyprowadzić się do USA, uparciuch straszny z niego, ale ma tam rodzine, dlatego się zgodziłam.
    Zobaczymy tylko jak to będzie wyglądać, bo jednak jestem w ciąży, więc łatwo na pewno nie będzie.

    Miłego popołudnia, i wszystkiego dobrego na te ostatnie chwile świąt. Pozdrawiam.

    ,,Wszyscy jesteśmy dziwni,
    i to się nigdy, przenigdy nie zmieni." <3

    2859323a6ecd8f3e3f87cb6667963d75.png
  • xalicjax3 Debiutantka
    Postów: 15 1

    Wysłany: 17 kwietnia 2017, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    mieszkam aktualnie za granica w 4 tygodniu ciazy byłam tutaj u ginekologa, później przyleciałam do PL i w 12tc byłam u ginekologa wróciłam z powrotem do Irlandii i w 18tc byłam znow tutaj u ginekologa. Okazało się ze muszę zjechać z chłopakiem do PL jestem (jak przylece bede w 26tc)
    dodam ze wcześniej chodziłam do zawodówki czyli pracowałam jako młodociany przez 2,5 roku.

    Chciała bym się dowiedzieć czy należą mi sie becikowe oraz inne pieniądze ?

  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 17 kwietnia 2017, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Van ależ plany Wam się szykują. Zawsze chciałam polecieć do USA ale tylko pozwiedzać, zobaczyć to i owo.

    xalicjax3 nie wiem jak to w Polsce bo mieszkam za granicą, ale wydaje mi się, że becikowe należy się chyba każdemu kto urodzi dziecko co do reszty nie mam pojęcia. Może dziewczyny coś więcej Ci podpowiedzą.

    U nas gorączka się konkretnie zadomowiła. Najwyższy dzisiejszy pomiar to 40st.
    Martwi mnie to bo od półtorej godziny młodość ma ciągle temp 39st i nie spada pomimo przeciwbólowego i schłodzenia organizmu podczas kąpieli. Jak tak dalej pójdzie to znów odwiedzimy szpital. Cudowne święta w tym roku.. Ehh.. Oby mu minęło.

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 17 kwietnia 2017, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xalicjax3 wrote:
    Witam,
    mieszkam aktualnie za granica w 4 tygodniu ciazy byłam tutaj u ginekologa, później przyleciałam do PL i w 12tc byłam u ginekologa wróciłam z powrotem do Irlandii i w 18tc byłam znow tutaj u ginekologa. Okazało się ze muszę zjechać z chłopakiem do PL jestem (jak przylece bede w 26tc)
    dodam ze wcześniej chodziłam do zawodówki czyli pracowałam jako młodociany przez 2,5 roku.

    Chciała bym się dowiedzieć czy należą mi sie becikowe oraz inne pieniądze ?

    Becikowe jednorazowe powinno Ci się należeć bez problemu, wydaje mi się że w Twojej sytuacji należy Ci się też kosiniakowe czyli 1000 zł przez miesiąc co rok. Nie wiem jak u Ciebie z dochodami rodziny no ale jeśli nie przekracza 800zł na osobę to 500+ też Ci się należy tylko w przypadku jak bedziesz dostawac kosiniakowe to ono tez się wlicza w dochod rodziny. No i to samo jest z rodzinnym dostaniesz jesli nie przekracza dochod 675 zl z tego co pamietam :) no i tu tez kosiniakowe wlicza sie do dochodu .

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 17 kwietnia 2017, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Van kochana zycze powodzenia w nowej sytuacji :) mam nadzieje ze bez problemu wszystko ogarniecie i sie ulozy :)

    Maniaaaa Biedna wspolczuje :( duzo sie teraz u was dzieje :(

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mI sie ze jezeli urodzisz w polsce becikowe dostaniesz ale jak po urodzeniu bd mieszkala za granica to watpie ze dostaniesz to 1000zl co rok no i z 500+ ewentualnie moglabys sie pozegnac

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was dziewczyny o świętach. :)
    U mnie w końcu luźnej i mogę was odwiedzić i nadrobić.

    Mania tak się cieszę, że się dobrze to z tym sluzem skończyło.. ulga niesamowita.

    Co do tych dodatków pieniężnych to ja się w ogóle nie orientuje, bo mi się nic nie będzie należeć poza jednorazowym becikowe, które ty powinnaś dostać chodząc do nas do ginekologa i rodząc w Polsce. Mi do wszystkiego przekraczają dochody, ja również mam pensje z firmy więc tego 1000 przez rok też nie dostanę. I w sumie dobrze, bo lepiej wychodzę jak mam chorobowe i to co po urodzeniu płacą niż jak bym miała mieć 500+, rodzinne i tego 1000.

    Van.. gratuluję ambitnych planów i życzę pozytywnego ich spełnienia. My ponoć za 5-6 lat mamy się budować. A za tyle bo dopiero wtedy sprzedamy mieszkanie, wczesniej nie możemy i akurat uzbieramy na budowę żeby się w długi nie pakować. :)

    Czujemy się świetnie, do lekarza w tym tygodniu, ale muszę się dopiero zapisać.. weszliśmy w 15 tc. Tak nam to szybko leci, że szok. :)

    Pozdrawiam was dziewczynki i miłego dnia :)

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • Najmłodsza_staraczka Autorytet
    Postów: 3321 3215

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja się dołączę, jeżeli mnie przygarniecie :D

    Tp 20.08.2017, a w brzuszku Janek :) Udao się w 6 cs.

    Jestem rocznik 96 :D

    I nadrobię was jutro, jak tylko wrócę z najgorszego egzaminu w tym roku akademickim ;)

    Maniaaaa, diana11 lubią tę wiadomość

    02.2020 - immunologia ok, trochę za wysokie nk.

    5.02 próba udrożnienia jajowodów - shsg Lublin (dr. Pyra) - udało się uzyskać obustronną drożność!

    1.11 - Krótki protokół start, 16 zapłodnionych komórek, 2 zarodki
    17.12 - Transfer 3.2.2 :(
    14.01.2020 - Transfer 8.3 :(

    10.2019 - Histeroskopia ok

    Fragmentacja poprawiona z 32% na 16% / morfologia z 2% na 5%.

    3.07.2019 - Długi protokół IVF start , 10 prawidłowych komórek, 6 zapłodnionych, brak bałwanków.
    19.07.2019 - Transfer 12.1 :(

    2.04.2019 - Krótki protokół IVF start, 8 komórek, 3 prawidłowe, brak zarodków.

    Niedrożność jajowodów - laparoskopia nie pomogła.

    relgwn156k56cgiw.png
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diana no ulga straszna, ale ta ciąża to (przepraszam bo wiem, że wiele z Was na ciąże u siebie bardzo liczyło, ale.. ) dla mnie istna męka. Ciągle coś się dzieje. Jak nie w domu, to ze mną lub z Antkiem. Nie potrafię spokojnie nacieszyć się tą ciążą. Muszę chyba ginekologa poprosić o tabletki na uspokojenie bo chodze tak znerwicowana, że szok.

    Gratuluje wejścia w 15 tydzień :) Jeszcze tylko 25 i będziecie razem :)


    Najmłodsza miło Cię gościć :) Ciebie i Janka :) Fajnie, że już wiesz co w brzuszku siedzi :) Trzymam kciuki za egzamin :)

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama bym tak myślała na twoim miejscu Mania. Tyle zmartwień.. nikt nie dał by rady być spokojnym i cieszyć się w pełni ciąża.

    Najmłodsza witamy Cię w naszym młodym gronie. Powodzenia na egzaminie :)

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny .

    Diana
    Wlasnie tak sie zastanawiam.. termin masz na 8 tylko dzien przede mna a teraz wchodzisz w 15tydzień a ja w 16:) ja juz sama nie wiem jak to jest z tym wyznaczaniem daty porodu :/

    Najmlodsza staraczko witaj .

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcebardzobycmama data porodu z ostatniej miesiączki wiadomo jak jest odczytywana i łatwo sobie ją policzyć, a z usg to wyższa szkoła jazdy i zależy to poniekąd od pierwszych usg właśnie gdzie po zmierzeniu płodu komputer wylicza na który tydzień maluszek "wygląda" przez co często gęsto można ustalić, że np owulacja była później lub wcześniej co za tym idzie i Ty i Diana możecie mieć zbliżone terminy z usg bo wasze maluchy mogą być podobnej wielkości, a jednak termin z om pozostaje odlegly o cały tydzień :)

    Nie wiem czy w miarę zrozumiale napisałam, ale może coś uda Ci się wyłapać :)

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania dokładnie tak jest w moim przypadku. Termin owulacji był przesunięty i właśnie z usg to wynikło że ciąża jest "starsza" że tak powiem. Z om wylicza się orientacyjnie przypuszczajac, że owulacja była w 14dc. :)

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ