X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Młode mamy 95-97
Odpowiedz

Młode mamy 95-97

Oceń ten wątek:
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Demetria wrote:
    Na 8 października :) Na prenatalnych lekarz stwierdził, że będzie dziewczynka.
    O kochana wg USG też mam na 8 października. :) a miesiączka wskazuje na 16. :)

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam usg w 12 tc i nic mi nie powiedziała :/ także jeśli będzie że mną wszystko w porządku to chyba dopiero 22 maja się dowiem co mi w brzuszku siedzi :)

    Sallvie bardzo się cieszę, fajnie że mała grzeczna tylko ten wirus kiepska sprawa. Ale życzę dużo zdrowia i oby jak najszybciej przeszło :)

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • natalia1354 Autorytet
    Postów: 386 726

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sallvie, zdrówka :)

    Dziewczyny ja się dowiedziałam o płci w 17 tygodniu! Na szczęście każde USG stwierdza dziewczynkę i oby tak zostało bo mam tyle pięknych ubranek dla dziewczynki... :D

    3jgx9n73quzmc6p6.png
    👧 05.2017r.
    👶 05.2022r.
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem wam, że mnie to chyba nic nie przebije :) Ja się o płci dowiedziałam dopiero w 27 tygodniu :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diana ja wiem, ze są takie kuchenki, ale ja mam płyte grzewczą? indukcyjną? sama nie wiem.. od teściowej dostaliśmy. Wiec u mnie nie ma gazu tylko wszystko z prądu ciągnie.
    Ja sobie powiedziałam, że jak będziemy mieć już swój dom to nie odpuszczę wielkiej wanny i przeszklonego prysznica.

    Witaj Demetria :) Miło, że dołączył ktoś nowy :)
    Wstępnie gratuluje dziewczynki :)


    Sallvie fajnie, że malutka taka grzeczna, a Ty kochana zdrowiej szybciutko :)
    A co do płci to jeśli maluchy dalej będą tak żle współpracować z lekarzem to może cię przebiję :P


    U mnie znów to samo. Trochę dziś znów przesadziłam ze sprzątaniem i ogólnie z "jazdą na szybszych obrotach" i znów czuję tak jakby coś ze mnie ciekło.. Obserwuje i zobaczymy.


    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aa rozumiem Mania.. myślałam że mieliście przygodę z gazem, a on załączył płytę elektryczna. No to fakt trzeba czegoś trudniej dostępnego dla dzieci.
    Mojego młodszego brata ciągnęło znów do wysokich drabin i skubany mamie dwa razy wlazl na dość spora wysokość jak na półtora roczne dziecko. Dzieci niestety są ciekawskie.

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) wow ale nadziergalyscie. U mnie slabo z czasem,teraz te przygotowania do swiat.

    Witam nowe dziewczyny :)

    Maniaa kiedys slyszalam o takich paskach w aptece dzieki ktorym mozna sprawdzic czy sluz to wody plodowe czy nie ,nie wiem czy cos takiego naprawde istnieje ale warto sie zapytac w aptece ,a jak czegos takiego nie bedzie to lec na ip, zycie i zdrowie maluchow najwazniejsze.

    Co do ciazy ja tez jakas przewrazliwona jestem, donoszenie tej ciazy jest dla mnie jakby celem do ktorego daze caly czas w mojej glowie dziecko ;) wiem ze to juz obsesja ale boje sie cieszyc z tej ciazy tak w stu procentach.

    Zazdroszcze wam dziewczyny ze juz lada moment rodzicie :P

    Chociaz podobno najwieksze zagrozenie mija po 12 tygodniu. Ile w tym prawdy ? :)

    Powiem wam dziewczyny ze weszlam w 15 tydzien i mi mdlosci powrocily...

    Jak u was z zachciankami? Ciagnie was bardziej do slodkiego czy do kwasnego? Wierzycie ogolnie w przesady co do plci?

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogolnie macie jakis pomysl zeby przytyc? Jem megaa duzoo a waga w ciagu 7tyg tylko +0,300 ... boje sie ze do kolejnej wizyty w maju nie przybedzie mi na wadze ;/

    A u ciebie Dianaa jak tam z waga ? Poszla troche do gory ?

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Waga nic do góry.. wręcz przeciwnie w poniedziałek miałam kolejny kilogram w dół.

    Jeśli chodzi o zachcianki i przesądy.. mam jak przed ciąża. Czasami najdzie ochota na słodkie a czasem na kwaśne. Ale jakoś gwałtownie do niczego mnie nie ciągnie. Także po tym nie jestem w stanie niczego stwierdzić :)

    A troski będą nam towarzyszyć przez całą ciążę.. tak to już jest, że martwimy się o nasze skarby od samego początku i wszystko nas niepokoi. :)

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama Ja tam zupełnie nie wierzę w ciążowe przesądy:) bo żaden się u mnie nie sprawdził. Nawet mama się śmieje, że jestem pierwszą osobą u której widzi że się obrączka pomyliła:)

    Co do kilogramów to mam na kwietniowkach dziewczynę w 39 tygodniu, ktora ma tylko 4kg na + :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 15 kwietnia 2017, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diana niestety, dzieci to tylko dzieci. A numer, który odstawił Antek na długo mi w pamięci pozostanie.

    Chcebardzobyćmama są u nas specjalne paski do sprawdzania ph w ciąży (właśnie przeznaczone do wykrycia wód) ale kurcze kosztują 50e to trochę za dużo i chciałam kupić zwykłe najzwyklejsze papierki lakmusowe to babka w aptece powiedziała mężowi, że to tylko dla labo jest i chyba będę musiała iść do zaprzyjaźnionej apteki, żeby to ogarnąć na zaś.

    Co do przesądów to czy ja wiem? Raczej nie wierzę. Przykład? Moja poprzednia ciąża. Wszystko raczej wskazywało na dziewczynke a ja od początku miałam przeczucie na chłopca no i jest Antoni :)



    Sallvie takiej jak Twoja koleżanka to tylko pozazdrościć :D
    Sama chciałabym tylko tyle w ciąży przytyć.


    U nas jakoś tak normalnie. Całkiem. Nic się nie dzieje. Szaro i buro. Deszcz pada. Świąt nie czuję w ogóle i nie robimy w tym roku. Przez to wszystko co się ostatnio działo nie miałam do tego ani siły, ani głowy.


    Wszystkiego Dobrego, dużo zdrowia, szczęścia, radości w życiu. Smacznego jajka i babki, mokrego dyngusa, spokojnej ciąży i spokojnych dzieci, mało zmartwień życzę Wam kochane w te święta.

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 15 kwietnia 2017, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie na chwile oderwalam od robienia salatek ,przede mna jeszcze ciasta.
    Zycze wam dziewczyny zdrowych ,wesolych swiat,mniej zmartwien,mniej trosk ;)

    Maniaa a nie patrzylas moze na internetowych aptekach ? Na pewno da sie wylowic jakos taniej bo 50e to sporawo.

    Kurcze a ja sie martwilam,ze jak sie nie tyje to cos moze byc nie tak,najwidoczniej az tak waga nie wplywa na rozwoj malucha,mam tylko cicho nadzieje ze jak.my nie tyjemy to maluch I tak na wadze przybiera :)

    A ja sama nie wiem co myslec o tych przesadach :) chyba najbardziej wierzr w ten chinski kalendarz bo komu bym.nie sprawdzala to sie zgadza :)
    Na sode jeszcze nie sikalam:D:D
    Ale z obraczki dziewczyny wychodza pod rzad i mi I chlopakowi:)

    Maniaa ciekawe czy twoje przeczucia na dziewczyny sie sprawdza ;P
    Ja tez czuje ze bedzie dziewucha,chociaz jak ostatnio mama tacie powiedziala ze sukieneczki widziala ladne to sie klocic z nia zaczal ze od razu zakladamy ze to dziewczyna :) takze dziadek jest za chlopakiem :)

    A u was dziewczyny,te ktore plci jeszcze nie znaja jakie macie przeczucia?:P

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 15 kwietnia 2017, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej dziewczynki ! :*
    Wracam do świata żywych, wszystko mi przeszło tylko stan podgorączkowy się jeszcze utrzymuje :)

    chcebardzobycmama Kochana u mnie nawet kalendarz chiński się pomylił :) Bo wskazywał na chłopaka. Wszystko w sumie wskazywało na chłopaka :D A tu proszę :D
    Co do dziadków, to jak mój tata się dowiedział, że będzie miał wnuczkę, to jak gdzieś tam mówiłyśmy z mamą, że może lekarz się pomylił i jednak będzie chłopak, to nawet nie chciał słyszeć takiej opcji, on chciał wnuczkę i koniec :)
    Bardziej niezadowolony pewnie jest mój teściu, bo od najstarszego syna ma dwie wnuczki i teraz liczył na wnuka od mojego narzeczonego a tu 3 wnuczka hahaha

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 15 kwietnia 2017, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcebardzobycmama lakmus już znaleziony :) Na Ebayu znalazłam i to 1. tańszy o 11e i 2. będzie jakoś po świętach u mnie. Też jestem ciekawa, czy moje przypuszczenia się sprawdzą, kalendarz chiński też mówi, że dziewczynki. Ciekawe :) No nic dowiem się 8 maja :)

    Sallvie dobrze, że już po chorobie, a stan podgorączkowy powinien szybko minąć :)

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 15 kwietnia 2017, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salviee ,jeszcze przyjdzie czas i na syna xp odchowasz mala i do dziela :)

    Maniaa a przy Antku sie sprawdzil?:)

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 15 kwietnia 2017, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama wrote:
    Salviee ,jeszcze przyjdzie czas i na syna xp odchowasz mala i do dziela :)

    Maniaa a przy Antku sie sprawdzil?:)

    Ja to już nawet na drugą córę jestem nastawiona :D

    chcebardzobycmama lubi tę wiadomość

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 15 kwietnia 2017, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcebardzobyćmama przy Antyku sie sprawdził :)

    Sallvie wow co za zmiana podejścia :) gratuluje :)

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 15 kwietnia 2017, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny trzymajcie kciuki. Ten dziwny śluz sie nasilił. Jest całkiem jak woda. Dzwonilismy do położnej kazała jechać do szpitala. Proszę trzymajcie kciuki i modlcie sie za nas żeby to nie były jednak wody

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 15 kwietnia 2017, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maniaaaa wrote:
    Dziewczyny trzymajcie kciuki. Ten dziwny śluz sie nasilił. Jest całkiem jak woda. Dzwonilismy do położnej kazała jechać do szpitala. Proszę trzymajcie kciuki i modlcie sie za nas żeby to nie były jednak wody


    Maniaa mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze , ze to jednak nie wody. Musi byc dobrze innej opcji nie ma. Napisz jak bedziesz cos wiedziala trzymamy kciuki

    Maniaaaa lubi tę wiadomość

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 15 kwietnia 2017, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maniaaaa nie chcę żeby się powtórzyła sytuacja z tej ciąży :)
    Tym bardziej że mam na prawdę cudowną córeczkę :)

    A za was ogromne kciuki ! Nie wiem czy Cię pocieszę, ale pamiętam, że tak do 20 tygaodnia potrafiło ze mnie lecieć tyle śluzu, że nawet przez spodnie przesiąkało i wyglądało to tak jakbym się zesikała.

    Maniaaaa lubi tę wiadomość

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ