X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Młode mamy 95-97
Odpowiedz

Młode mamy 95-97

Oceń ten wątek:
  • natalia1354 Autorytet
    Postów: 386 726

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania, tyle szczęścia na raz :D Życzę Ci dużo siły!

    Chcebardzobyćmamą, ja ruchy poczułam w 20 tygodniu ciąży i też tak długo na to czekałam!

    Mówicie, że niby już na finiszu, a czuję się, że to cała wieczność jeszcze :D

    3jgx9n73quzmc6p6.png
    👧 05.2017r.
    👶 05.2022r.
  • Suri_ Ekspertka
    Postów: 156 200

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się chyba już na półmetku. Zaczynam 20 tydzień i sama w to nie wierzę :)

    Widzę, że Kornelia jest dosyć popularnym imieniem :)

    Sallvie śliczna ta twoja córeczka.


    Witam wszystkie nowe młode mamusie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2017, 16:57

    Maniaaaa, sallvie, gabi544 lubią tę wiadomość

    MRr5p1.png
    xxGcp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, można się dołączyć? :) ja co prawda nie łapię się w tym przedziale rocznikowym, bo jestem '94, ale z września więc nieduża różnica :D

    Maniaaaa, diana11, Suri_, sallvie lubią tę wiadomość

  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia dziękuję bardzo przyda się.

    Suri muszisz uwierzyć. Jeszcze trochę i będziesz mieć synka? jeśli dobrze pamiętam przy sobie..

    Sallvie kochana ty rodziłaś niedawno. Suri do Ciebie też mam pytanie.

    Sallvie ja już nie pamiętam, zbyt dawno to było.. Wody płodowe. Jak pachną? Wiem, że specyficznie, ale za nic nie mogę sobie tego przypomnieć.. Pomożesz?

    Suri przepraszam za dosłowność, ale jaki miałaś/masz śluz teraz na tym etapie ciąży? Zaczynam się martwić i potrzebuję rady. Wiem, że u każdej jest inaczej, ale wiem też, że często te opinie, wypowiedzi itp. są do siebie bardzo zbliżone...


    Chyba nie jest mi dane cieszyć się tą ciążą w spokoju..

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi witaj :) Myślę, że dziewczyny nie będą miały nic przeciwko żebyś dołączyła :)

    gabi544 lubi tę wiadomość

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi witaj u nas. :) widzę, że tobie też już nie tak dużo zostało.

    Natalia, pewnie im bliżej końca tym bardziej się dłuży? Tak to jest jak na coś, a raczej w tym przypadku na kogoś się czeka :D

    Suri połowa też fajna sprawa :D
    Dobrze, że mi też w miarę szybko leci.

    Mania coś się dzieje? Współczuję Ci tylu trosk.. ale wszystko będzie dobrze kochana.

    gabi544 lubi tę wiadomość

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • Suri_ Ekspertka
    Postów: 156 200

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania mam taki mleczno kremowy. W sumie odkąd pamiętam to wciąż mam taki cały czas. A co?
    Czyżbyś podejrzewala wody płodowe?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2017, 17:28

    MRr5p1.png
    xxGcp2.png
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diana dziękuję.

    Suri dziękuję za szybką odpowiedź. A napisz mi jeszcze proszę jakiej jest konsystencji? Zaczynam się martwić bo mój od wczoraj/dziś przypomina wręcz wodę i ma dziwny zapach.. Taki metaliczny? Nie, sama nie wiem, nie umiem określić.

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania - jeśli masz wątpliwości to może podejdź do przychodni (choć pewnie teraz już ciężko będzie ciężko o gina w przychodni) lub na izbę przyjęć, tam mają możliwość sprawdzić dokładnie czy to wody.. Też się tym martwiłam bo miałam taki śluz kremowo wodnisty. Pierwszy raz mi się pojawił właśnie ok 17 - 18 tygodnia. Byłam trochę przestraszona, bo jak stałam to po prostu pociekł mi po nogach, jakbym robiła siku (taki wodnisty właśnie) ale ta woda była biaława. Akurat miałam mieć za kilka dni wizytę i gin powiedział że wszystko jest ok, więc po prostu taka moja natura. Dodam, że do dzisiaj raz - dwa razy na tydzień zdarza mi się, że jak się podnoszę rano czy po chwilowym siedzeniu to mam taki wyciek ;) aa - dodam, że to pachniało właśnie tak metalicznie - słodkawo - kwaśnie.. Nie wiem nawet jak to opisać.
    P.S. - przepraszam za dosłowność i obrazowy opis ;)

  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi no właśnie ja miałam wizytę u lekarza we wtorek i było wszystko w porządku.. Tu gdzie mieszkam to raczej od razu na ip bo mój ginekolog już skończył na dziś a inni zazwyczaj kończą o tej godzinie lub wcześniej. Nie bardzo chce na ip jechać bo już byłam tam 5/6 dni temu i nie za miła pani ginekolog z porodówki poinformowała mojego męża, że skoro nie chce zostać w szpitalu to po co przyjechałam... A byłam z atakiem paniki.. więc teraz nie bardzo chciałabym na nią znów trafić.

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale tu skrobiecie kochane :D
    Zaraz zabieram się za dokładne nadrabianie was :)

    Ale Gabi Kochana moja fajnie, że tu dołączyłaś do nas :*

    Maniaaaa U mnie całą sobotę wydzielał się taki zapach, jakbym się nie podmyła. Ale skąd ja mogłam wiedzieć, że mi się tam wody sączą. Przy badaniu też okropnie śmierdziały takim niepodmyciem się.

    gabi544 lubi tę wiadomość

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki :) jak dzionek się rozpoczyna? Wiecie - ja wczoraj sobie chyba za bardzo pofolgowałam z robotą - sprzątanie, długi spacer, potem wzięłam się jeszcze za pieczenie. A dziś nie mogłam wstać z łóżka, tak mnie bolą plecy i kurczę ciągnie coś w okolicy pachwin - jakby przy wzgórku łonowym. Zastanawiam się czy to są te słynne bóle więzadeł? Jak tu dotrwać do lipca kiedy ja już czuję się jak hipopotam ;)
    Dziś zaczynam 29 tydzień - jak mi to leci, masakra. Za chwilę będzie trójeczka z przodu :D
    Maniaaa - jak tam sytuacja? Byłaś na izbie czy może się uspokoiło?
    sallvie - Kochana też się cieszę że tu jestem.. Co u Was? Jak Malutka? Spokojna czy daje popalić ? ;)
    śliczna ta Twoja Kornelcia <3

  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień Dobry dziewczęta :)
    Sama już nie wiem co o tym myśleć.

    Gabi raz wydje mi się, że to wody, a raz, że jednak zwykła wydzielina.. Na wkładce po nocy prawie nic nie ma..
    Ja też się wczoraj przeforsowałam. Wzięłam się za generalne porządki w kuchni i trochę po krzesłach poskakałam no i skończyło się bóle brzucha, magnezem i zakazem wstawania z łóżka od męża.

    Młodość dziś wyspana i rozrabiająca. Humor mu bardzo dopisuje. Ze złych wiadomości. Dalej ciągnie go do kuchenki i pokręteł od palników. Oby szybko udało mi się znaleźć jakąś płytę bez pokręteł tylko z przyciskami na płycie..

    W tym momencie mały jest bardzo ograniczony przeze mnie. Przebywa tylko tam gdzie ja. Reszta pomieszczeń w mieszkniu jest pozamykana. Trochę mi go szkoda.
    Z dobrych wiadomości. Młodość nie śpi, a ja wypiłam ciepłą kawę i zrobiłam paznokcie :D Powoli się znów dogadujemy :D


    Ahh Gabi na te bolące plecy to może do wanny wskocz poleżeć. Ja w tej ciąży praktykuje od samego początku ze względu na wadę kręgosłupa która uniemożliwiała mi normalne funkcjonowanie w poprzedniej ciąży i powiem, ze wanna się sprawdza. Odciąża mój kręgosłup po całym dniu. Nie leżę długo max jest to 30min i mąż każe wychodzić bo mi ciśnienie spada, ale przynajmniej nie cierpię :)



    Miłego dnia kochane idziemy z Młodością na drzemkę :)

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • Ann532534 Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wanna najlepsza. Można też sobie dokupić taką matę i zrobić baardzo lekki hydromasaż - bardzo lekki, aby drgania nie były zbyt duże.

  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane.
    Widzę że nie tylko ja cierpię na okropny ból pleców. A wanną się nie poratuje, bo mam tylko kabinę prysznicową. Ale w przyszłym roku sobie obiecałam, że inwestuje w wannę, bo mi tego leżenia cholernie brakuje. Plecy bolą tak że ledwo chodzę. Ciężki dzień mi się zapowiada.

    Mania dobre są też kuchenki które mimo przekręcenia palnika gaz nie leci, bo jest jakaś blokada. Mam osobiście taka i się sprawdza, bo kiedyś sama źle zakręciłam palnik i żadnego gazu nie było czuć.

    Sallvie jak się czujesz i Kornelka? Jak Ci w roli 100% mamusi mając dzidzie przy sobie? :)

    Ja chyba też utne sobie jakąś drzemke bo nie wyrabiam.

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • Demetria Autorytet
    Postów: 280 145

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja rocznik 96 także też z chęcią do Was dołączę. :)

    diana11, sallvie lubią tę wiadomość

    14.02 - 4mm serduszko <3
    07.03 - 2cm szczęścia
    04.04 - 8,2cm i prawdopodobnie będzie Elena <3
    02.05 - wizyta
    tt1d65e6.png
    tt1d6895.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Demetria witaj :) na kiedy masz termin?

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • Demetria Autorytet
    Postów: 280 145

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    diana11 wrote:
    Demetria witaj :) na kiedy masz termin?
    Na 8 października :) Na prenatalnych lekarz stwierdził, że będzie dziewczynka.

    14.02 - 4mm serduszko <3
    07.03 - 2cm szczęścia
    04.04 - 8,2cm i prawdopodobnie będzie Elena <3
    02.05 - wizyta
    tt1d65e6.png
    tt1d6895.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do wanny - może być ciężko. Niby mam ale raz że malutka i niewygodnie mi w niej, a dwa - ostatnio zrobiłam sobie takie wylegiwanie i przez to nabawiłam się grzybicy (mam niestety do tego skłonności), dopiero skończyłam leczenie więc nie chcę ryzykować nawrotu.. Mąż wróci to może rozmasuje ;)

    Ja też mam taką kuchenkę, że trzeba wcisnąć dość mocno kurek i usłyszeć kliknięcie żeby zaczął lecieć gaz, bo jak się nim obraca tak po prostu to nic się nie dzieje. Wymienialiśmy rok temu i szukałam właśnie z blokadą już pod kątem dziecka ;)

    Demetria - witaj :) oby płeć Ci się sprawdziła, bo my mieliśmy niezłą niespodziankę :) na USG w 12 tygodniu lekarz widział chłopca a podczas połówkowych ujawniła się jednak dziewucha :D był szok i to spory, bo jednak w 3 miesiące przyzwyczailiśmy się do myśli że będzie synek a tu bum i Zosia :) pewna będę i tak dopiero po porodzie :D

  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki :*
    Kurcze nawet nie ogarniam zeby was nadrobic. Zlapala mnie wirusowka. Mam temperature, biegunke, wymiotuje. Ehh :)

    diana czuję się rewelacyjnie, teraz to ja jestem w 100% spełniona :*

    gabi kochana mam aniołka w domu ! Nawet nie płacze jak narobi w pampersa :)

    gabi544 lubi tę wiadomość

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ