X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Młode mamy 95-97
Odpowiedz

Młode mamy 95-97

Oceń ten wątek:
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Niedawno wstaliśmy z młodością. Pijemy kawkę. To znaczy ja piję, a on się bawi :) Fajnie mieć już takiego dużego szkraba bo się potrafi sobą zająć i można mieć chociaż chwilę dla siebie.

    Młodość jakoś padła w nocy i jednak przespał do rana, ale spał bardzo niespokojnie. Jeśli będzie się to powtarzać to chyba będę musiała spróbować go odrobaczyć, chociaż nie bawił się w żadnym takim miejscu, żeby coś takiego złapać.. Mam jednak nadzieję, że to nie to..

    Miłego dnia Wam wszystkim życzę :)

    sallvie lubi tę wiadomość

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sallvie jak mogłam przegapić Twój post!

    Mała jest śliczna :) Takie serduszko malutkie :D

    Super, że już się potrafi sama obudzić. Ja jak urodziłam Antka to nam nie kazali wybudzać na siłę do jedzenia i czekać, aż sam zgłodnieje i się obudzi :) Co skutkowało tym, że w nocy od samego początku były tylko 3 max 4 pobudki :)

    Trzymam kciuki, żeby malutka zdrowo i szybciutko rosła :)


    Zastanawiam się kiedy przyjdzie list z urzędu o wyprawkę i siedzę jak na szpilkach bo cieszyłabym się gdyby chociaż na wózek starczyło... Bo nie powiem jak podliczyliśmy ile nas dzieciaki tym razem wyniosą na start to wyszło do 3 tysięcy z nowym wózkiem, a z używanym 2500 i aż mnie te sumy przerażają. Jeszcze nie wiem czy kupimy używany wózek, czy coś nowego. Foteliki na pewno będą nowe, a reszta musi poczekać bo na pierwszy rzut chcemy kupić to co wyniesie nas najwięcej.. :/ Kocham te dzieci całym sercem, ale czemu te wszystkie rzeczy są tak cholernie drogie :/

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • guziczekm Koleżanka
    Postów: 59 29

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Rocznik 95 melduje się z terminem wg. OM na 24.11, a z USG wygląda na 30.11.
    Jak się czujecie dziewczyny? Nie budzicie sensacji wśród znajomych, że w tak młodym wieku jesteście w ciąży?

    Maniaaaa, sallvie lubią tę wiadomość

    14.09.2016 r. [*] Aniołek
    15.10.2017 r. Maja
    13.08.2019 r. Zosia
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj guziczek :)
    Miło, że kolejna młoda mama do nas dołączyła :)

    U mnie wśród znajomych może i budziłabym sensację, ale mieszkam teraz poza polską i znajomych raczej brak. Mam jedną koleżankę w Polsce, która pomimo odległości nie urwała kontaktu i też jest od niedawna młodą mamą i to studiującą. W tym momencie dziewczyny z forum są dla mnie koleżankami i to takimi z którymi można pogadać na podobne tematy, których nie brakuje.

    Ja nie przejmuje się tym co ludzie o mnie powiedzą :) Mam już jednego szkraba, a w drodze kolejna dwójka. Zawsze chciałam ułożyć swoje życie w tej kolejności. Najpierw rodzina, później kariera. Nie chciałabym się później zamęczać i obwiniać, że "w młodości nie spróbowałam, a teraz nie mogę".


    A Ty jak się czujesz?

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny , ale już nadziergałyście :)
    U mnie dziś butelkowo, znowu ciezko z lozka bylo sie zerwac.
    Powiem wam ,że tez chodze na NFZ i jak na razie miałam dwa usg , ale z tego tez wzgledu ze poszlam pierwszy raz w 7 tyg gdy serduszko juz biło by się nie stresowac ze sam pecherzyk,ze to ,ze tamto . Za to jak głupia latałam co trzy dni na betę :D
    i ogolnie to nwm ile tych usg powinno byc ale kazde zdjcie dostawalam do reki:)

    Diana idziemy łeb w łeb :P też mam usg na 22 maja :P
    Salviee ale cudna ta twoja mała ! Ale to wiesz;p A propo tego łożyska to mi wyszło ,że przedniej scianie i wlasnie nie wiem .. ma to wplyw jakis na odczuwanie ruchów malucha? Ogólnie to kiedy poczuje te ruchy :)?
    Maniaa u ciebie to maluchy wiadomo ,ze beda troszke mniejsze chyba tak jest przy blizniakach :) Czy chłopcy czy dziewczynki nie wazne, oby byly zdrowe :)

    guziczekm Witaj :)
    U mnie zero sensacji wsrod rodziny czy znajomych bo za dwa miesiace biore slub wiec chyba przygotowani byli na to ze predzej czy pozniej bedziemy mieli dzieciaczka. No może był lekki szok dla nich ,ze jedna para mniej do imprezowania. A jesli chodzi o samopoczucie to teoretycznie dobrze,zaczynam sie czuc mama ale tez jetem ciagla strachu czy oby wszystko ok . A Ty jak sie czujesz?U ciebie to dopiero poczatki patrze :P słyszałas juz serduszko ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2017, 13:41

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • guziczekm Koleżanka
    Postów: 59 29

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to ja myślę dokładnie tak samo. Nie przejmuję się tym co ludzie powiedzą i układam życie po swojemu. Jak się okazuje, zajście w ciąże wcale nie jest takie łatwe i później można się obudzić z ręką w nocniku. I jest dramat bo jestem po 35 i nagle nie mogę mieć dzieci. Poza tym wolę być młodą mamą i mieć siły latać ze swoimi dziećmi, żeby miały wspaniałe dzieciństwo, a nie później w wieku 50 lat, kiedy nie da się ukryć, że kondycja nie ta latać za małymi szkrabami. Poza tym sama widzę, jak teraz mając 22 lata mogę jeszcze ze swoją mamą mieć bardzo przyjacielską relację, bo ona sama jeszcze nie jest taka stara.

    Ogólnie czuję się średnio, okropne mdłości mam. Do tego mam bardzo niski progesteron, ale przyjmuję 400 dziennie więc wierze, że wszystko będzie ok.

    14.09.2016 r. [*] Aniołek
    15.10.2017 r. Maja
    13.08.2019 r. Zosia
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maniaaaa Myślę że u nas kwestia kilku dni i też już nie będę specjalnie małej wybudzała bo sama zacznie się budzić - już zaczyna :)
    Niech tylko minie ten kryzys z sennością itp już całkiem a Nela niech przekroczy 3kg i będę szczęśliwa :)
    Co do tej wyprawki to oni wiedzą co robią. Dadzą tak wysokie ceny wszystkiego, bo wiadomo, że kupić i tak trzeba. Dzieci to złoty biznes :)

    chcebardzobycmama podobno przy łożysku na przedniej ścianie później się odczuwa ruchy niż przy łożysku na tylnej ścianie. I chyba coś w tym jest bo pierwsze ruchy w pozycji leżącej poczułam i zobaczyłam w 20tygodniu w pozycji siedzącej około 23 tygodnia a w pozycji stojącej dopiero koło 27-28 tygodnia :)
    Wiecie co teraz tak piszemy o tym łożysku a ja nie wiem co mnie podkusiło patrzeć jak rodzę swoje hahaha do tej pory mam ten obraz przed oczami i chyba prędko go nie zapomnę :D

    guziczekm Hej kochana :) witamy wśród młodych mam !! :) Pochwal się w którym cyklu wam się udało :)

    Co do reakcji innych na dziecko w tak młodym wieku. Nigdy na około się nie chwaliliśmy, że się staramy więc jak zaszłam w ciążę to dużo osób po prostu myślała, że zaliczyliśmy wpadkę. Myślę, że teraz się znajdzie dużo osób które nadal tak myślą :) ale wiadomo nie przetłumaczysz więc jak kto woli :)
    Pamiętam, że dopiero jak zaszłam w ciążę to gdzieś tam zaczęliśmy się przełamywać i mówić że staraliśmy się dwa lata.
    Cóż jeśli ktoś ma jakieś problemy z tym, że mamy tak szybko maluszka to jego problem :)
    Ja tam też wolę najpierw założyć rodzinę która zawsze była i będzie dla mnie priorytetem a potem ewentualnie zająć się karierą :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • natalia1354 Autorytet
    Postów: 386 726

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) rocznik 96 może dołączyć? Termin mam na 18 maja :) Staraliśmy się dwa cykle, w sumie u Nas nikt się nie dziwi bo każdy wiedział, że chcemy mieć dziecko. Na początku myśleliśmy, że pewnie zejdzie nam się z rok... a tu taka niespodzianka i za drugim razem się udało! :D

    sallvie, Maniaaaa, diana11 lubią tę wiadomość

    3jgx9n73quzmc6p6.png
    👧 05.2017r.
    👶 05.2022r.
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natalia1354 wrote:
    Hej :) rocznik 96 może dołączyć? Termin mam na 18 maja :) Staraliśmy się dwa cykle, w sumie u Nas nikt się nie dziwi bo każdy wiedział, że chcemy mieć dziecko. Na początku myśleliśmy, że pewnie zejdzie nam się z rok... a tu taka niespodzianka i za drugim razem się udało! :D

    Oczywiście że można dołączyć :) szybko się zeszło :) Będzie synek czy córeczka? :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chociaż nie jestem z tego rocznika co wy kochane , jestem z rocznika 1987 stara du*** ze mnie :-P , będę wam mocno kibicować . Jedynie co mogę od siebie dodać ja zostałam mamą w bardzo młodym wieku , miałam 17 lat i byłam kompletnie zielona w wychowywaniu dziecka , samotnie synka wychowywałam mężczyzna którego kochałam zostawił mnie w 6 msc , skończyłam szkołę odchowałam synka i ułożyłam sobie na nowo życie . I powiem tak nie przejmujcie się tym co inni mówią , ja mieszkałam na wsi i jak psy na mnie wieszali bo samotnie synka wychowywałam , a wiadomo że plotkarą buzi się nie zamknie . Rośnijcie zdrowo kochane i niech dzieciaczki zdrowo wam się chowają :-* :-* :-* :-* :-* :-* .

    natalia1354, Maniaaaa, sallvie, diana11, chcebardzobycmama lubią tę wiadomość

  • natalia1354 Autorytet
    Postów: 386 726

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sallvie, dziewczynka w drodze. Miała być Michalina, ale bardzo podoba mi się Nela i chłop stwierdził, że jak tak to ma być Kornela. No i nie wiemywiem, ale widzę, że Ty też masz małą Kornelke obok :)

    sallvie lubi tę wiadomość

    3jgx9n73quzmc6p6.png
    👧 05.2017r.
    👶 05.2022r.
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natalia1354 wrote:
    Sallvie, dziewczynka w drodze. Miała być Michalina, ale bardzo podoba mi się Nela i chłop stwierdził, że jak tak to ma być Kornela. No i nie wiemywiem, ale widzę, że Ty też masz małą Kornelke obok :)

    Kornelka fajne imię polecam haha

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcebardzobycmama dokładnie. Najważniejsze żeby zdrowe były i fakt, maluchy pewnie będą i wagowo i we wzroście mniejsze niż chociażby Młodość.


    Natalia miło gościć kolejną młodą mamę na forum :)
    Ty już bliżej finiszu niż my :) Trzymam mocno kciuki :D


    Szczęśliwa Mamusia takie słowa otuchy zawsze się przydają :) i mocno zaciskam kciuki, żeby Twój maluszek zechciał się pojawić na świecie bo z tego co widzę to już po terminie jesteście :)

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • Van Przyjaciółka
    Postów: 129 25

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej moje Kochane, ja wszędzie Was znajdę hehe ;D a tak poważnie to dobry pomysł z tym wątkiem tutaj.

    Witam nowe dziewczyny :)

    Sallvie mała jest śliczna :)

    U nas ciągle pełno spraw i mało czasu, ja termin mam na 17 listopada a tu na stronie pokazuje 16 hmm to ciekawe :D No nic, nie sugeruje się żadnymi datami, bo uważam, że moje dziecko wie najlepiej kiedy wyjść na świat :) Dolegliwości ciążowe minęły i nie wracają, z wyjątkiem tego, że mogłabym spać 24h :D

    Muszę Was nadrobić bo rzuciłam tylko okiem na Was :)

    Pozdrawiam.

    Maniaaaa, sallvie lubią tę wiadomość

    ,,Wszyscy jesteśmy dziwni,
    i to się nigdy, przenigdy nie zmieni." <3

    2859323a6ecd8f3e3f87cb6667963d75.png
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oh i Van się znalazła! Witaj kochana :D

    Ciesz się ciążą i spokojnie załatwiajcie swoje sprawy :)

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • natalia1354 Autorytet
    Postów: 386 726

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa Mamusiu, miło, ze znalazlas w zyciu szczescie pomimo wczesnej ciazy :)

    Mania, a jak u Ciebie? Ciąża bliźniacza. Musialas byc w szoku, czy nie? :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2017, 22:08

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    3jgx9n73quzmc6p6.png
    👧 05.2017r.
    👶 05.2022r.
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkim nowym mamusiom :*

    Jeśli chodzi o reakcje innych na ciążę.. wiedza póki co moje najbliższe przyjaciółki i one się cieszą, że będą ciociami. Nikomu innemu nie mówimy, dowiedzą się jak zobaczą, albo od innych. Wisi mi to i ich opinia, moje życie i przeżyję je jak chce :) ważne, że mnie stać na wychowanie dziecka, mam co do tego warunki i zapewnie mu wszystko alby było szczęśliwe.
    Jesteśmy razem 3 lata, ponad rok po zaręczynach, mamy własne mieszkanie, za ponad rok ślub także taka kolej rzeczy.

    Moje przeziębienie coraz bardziej się poddaje, także mam nadzieję że do świąt całkiem się wylecze i ze maluszek na tym nie ucierpi. :)

    Życzę miłej i spokojnej nocki kochane :*

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy się dziś i świętujemy, że matka wygrała życie i jest wyspana bo Młodość nie robiła dziś pobudek :D

    Natalia no szok był. Co prawda ciąża planowana, ale no szczerze to nie w takiej ilości :D


    Dziewczyny właśnie sobie przypomniałam, że mąż pare dni po starankach powiedział, że wydaje mu się, że będą bliźniaki :D Sobie wywróżył to teraz ma :P

    Diana no widzisz. Kuruj się dalej, a maluszkowi na pewno nic nie jest :)

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salviee o kurcze, a ja tak wypatruje tych ruchów , miałam nadzieje ze już w 17tygodniu cos tam poczuje , a tu ooo..:P haha a co do łożyska , właśnie koleżanka mi powiedziała ,że z całego porodu właśnie łożysko jej najbardziej w pamięci utkwiło . Ja chyba będę się starała nie patrzeć,jesli to tak strasznie wyglada.

    Witaj Natalia ty już lada moment będziesz miała dzieciaczka na rękach ;P

    I dokładnie ,nikt za nas zycia nie przezyje, nie ma co zadreczac sie gadaniem ludzi bo oni gadac zawsze beda ;P

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się dzisiaj i ja :)
    Mania cudownie, że miałaś przespaną noc, oby tak dalej :D

    Ja dzisiaj byłam na wielkanocnych zakupach do święconki, jutro jeszcze parę pierdół muszę dokupić. Zimno cholernie, więc raczej staram się unikać dworu.

    Chyba brzusio zaczyna mi delikatnie wystawać jak na moje oko. Fajnie, cieszę się, że dla mnie już coś widać. Ale niech dalej sobie rośnie tak powoli jak do tej pory, będę miała lżej :D

    Mojego faceta właśnie wysłałam do pracy, także resztę dnia spędzę sama.

    Miłego popołudnia kochane <3

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ