X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Młode mamy 95-97
Odpowiedz

Młode mamy 95-97

Oceń ten wątek:
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 2 kwietnia 2019, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama wrote:
    Cesarke bym wolala bo jeszcze nie znam tego bolu ;P sn wiem jak boli i sie sn boje :D
    Ja Ci powiem że bardzo się bałam cc i nie chciałam bo zawsze byłam zwolenniczką porodów sn. Ale teraz wspominam to bardzo dobrze. Gdybym drugi raz miała wybierać to wybralabym cc. Nie powiem ból jest. Nie mam porównania czy większy niż przy sn. Ale boli znośnie, ząb mnie nie raz bardziej boli. Pani koło mnie leżała to aż się przez dwa dni ze skurczy zwijała na łóżku, ja po cc ani przez sekundę takiego bólu nie miałam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2019, 08:05

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mamy :) Długo nas nie było, ale jakoś ostatnio na nic czasu nie mogę znaleźć.
    Ola jest cudownym dzieckiem, grzeczna, tak szybko wszystkiego się uczy, sporo już mówi. Pojutrze kończy równe półtora roku :)

    Dziewczynom rozpakowanym - gratuluję i życzę dużo zdrowia i cierpliwości. :)

    Madzia.. jak życie podwójnej mamy? :D

    Ja nadal jestem na nie jeśli chodzi o kolejne maleństwo... no nie potrafię się aż tak poświęcić :p a jeszcze jak pomyśle o tak małej różnicy wieku i zajmowaniu się takimi dwoma maluchami na raz to już w ogóle nie moja bajka. Chyba musiała bym się rozdwoić XD Także wielki szacun, ja bym wam jakąś nagrodę wręczyła za odwagę i taki ogrom pracy włożony w wychowanie więcej niż jednego dziecka :D

    Ania0306, Lokokoko, Katy lubią tę wiadomość

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • Lokokoko Autorytet
    Postów: 2247 1646

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha. A ja znam bol porodu SN lącznie ze slurczami partymi i wiem jal wygląda cc. Ale szczerze nie pamietam juz czy wklucie w kregoslup boli, czy cieniowanie boli...

    Ania, Ty pamiętasz? Bardzo to nieprzyjemne?:)

    Madzia wlasnie napisz jak zycie podwójnej mamy. U mnie za kilka tygodni sie takie zacznie. Bardzo sie tym stresuje. Jak sobie poradzimy, jak Filipek odbierze siostre. Nie chce zeby czul sie odrzucony, zepchany na bocznh tor... Nie wyobrażam sobie tez pobytu w szpitalu i rozłąki z Filipkiem :(

    Ania0306 lubi tę wiadomość

    Kochany wymarzony Filipek. 01.05.2017r

    tb73upjyq2xrr14e.png

    [l22ngu1r4hvijs5d.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lokokoko dla mnie nieprzyjemna była tylko chwila wyciągnięcia małej jakby mi ktoś coś z brzucha wyrwał potem już było ok ;).
    Mnie wkłucie w kręgosłup nie bolało. Czasem pobieranie krwi bardziej boli.

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    Kornela dwa dni temu skończyła dwa latka, a Seweryn dzisiaj kończy 3 miesiące.
    Strasznie szybko mi czas leci, pewnie dlatego, że przy Neli mialam 24/7 czasu patrzec w re slodkie oczka a teraz jest duzo wiecej zajec :)

    Jak zycie podwojnej mamy z tak mala roznica wieku? Gdybym mogla to bym za kolejne dwa lata z checia urodzila trzecie malenstwo :)
    Ale moja dwojka to swietne okazy. Jedno i drugie zasypia okolo 20, to starsze spi cala noc, ewentualnie nad ranem czasem obudzi się na piciu a mlodsze ma pobudke kolo 2 na cyca i tak kolo 5-6
    Wstaja razem okolo 7 :)
    Rano odprowadzam Nele do zlobka, siedzi tam do 14-15, ja sobie w tym czasie ogarmniam w domu, robię obiad i idę na miasto z malym.
    Jak już Nela jest w domu to zalezy jaka zmiane ma Piotrek, jak ma ranki no to kiedy cos Nela chce a ja np akurat karmie malego on z nia idzie, kiedy ma nocki no to generalnie tak samo bo o 14 jest juz na nogach. Najgorsze sa popoludniowki. Bo jestem sama, ale jakos tez dajemy rade :)
    Na przyklad jak szykuje ich do spania to szykuje sobie pizamy dla dzieci, reczniki itd napuszczam wody w wanience malego, najpierw kapie jego mala czeka I sie przyglada w tym czasie potem jak go wycieram i ubieram do wanienki wchodzi Nela bawi sie ja odkladam malego on grzecznie lezy. Mala ubieram idzie sie jeszcze pobawic w tym czasie ja karmie I usypiam malego a potem biore di siebie mala ja usypiam i reszta wieczoru wolna :D

    Powiem wam że przy dwojce jestem znacznie bardziej zorganizowana niz przy samej Kornelce. Ja sama bardziej o siebie dbam. Nawet jak siedze caly dzien w domu, robie lekki makijaz, ubieram sie ladnie a nie w wyciagniety dres I jakos to leci.
    Duzo mi dal chyba sie zorganizowac powrot do pracy.
    Nawet na zwolnienie nie chcialam isc poszlam dopiero 3 tygodnie przed porodem, bo mnie zmusil do tego fakt że szyjka sie skraca i robi rozwarcie, chciałam jak najdluzej malego przetrzymac w brzuchu :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ahh Koko wlasnie nie wiem jak to bedzie w waszym przypadku ale np Nela po tym jak wyszlam do szpitala i mnie 3 dni nie bylo teraz jak widzi że wychodze bez niej popada w rozpacz, doslownie rozpacz

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sallvie, no to sobie ladnie radzicie :) podziwiam bo ja bym chyba nie dala rady z dwoma maluchami :p Pomysle o drugim za 2 lata xd

    Wiecie,ze moj Kamilek dopiero kilka dni temu usiadl sam? A w poniedzialek mamy roczek :) Pamietam jak ubranka 56 byly na niego za wielkie, a teraz wyrasta powoli z rozmiaru 80 xd

    Ania0306 lubi tę wiadomość

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia, Nela chętnie chodzi żłobka? Ja Olcię własnie zapisałam, idzie od wrzesnia, bo ja chcę iść do pracy w końcu :) Mam dosyć siedzenia w domu, a mąż w końcu mógłby wrócić na stałe do kraju, bo też już mi się tęskni jak go nie ma cały miesiąc. :)

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Ci że pierwszy miesiąc nie było fajnie, płakała jak ja oddawalam czy jak po nia przychodzilam, chociaz w trakcie podobno ladnie sie bawila.
    Ale nic tam nie jadla dlugo, tylko jakies chrupki.
    A potem sie zaklimatyzowala i teraz uwielbia chodzic, a jak sie rozwinela odkad tam jest

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2824 2660

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, to moze i ja o sobie przypomne, jezeli mnie jeszcze pamietacie :P. Wiekszosc widze ze juz dwojke maluszkow zaraz bedzie miec. U nas tez czas leci bardzo szybko, mam wrazenie, ze zima minela raz dwa. Kalinka to juz konkretna dziewczynka, niestety niejadek. Zapisalam ja do przedszkola od wrzesnia, a ja wracam do pracy. Mam nadzieje, ze jakos to bedzie, troche sie obawiam bo poczatki sa zazwyczaj trudne. Najgorsze to chyba choroby ... no i moj powrot do pracy, z poczatku sie doczekac nie moglam, az mala urosnie a teraz nie mam ogromnej ochoty zmieniac zycia. Zrozum kobiete :P. Myslimy o drugim maluchu, tak zaczac od lata, bylyby wtedy ok 4 lata roznicy i sie zastanawiam czy to juz czy poczekac jeszcze. 5 lat to juz jednak troszke sporo a chcialabym zeby dzieciaki mogly sie jeszcze pobawic :).
    Trzymam kciuki za przyszle mamy, aby wszystko bylo ok.

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Ola bardzo lubi dzieci, jak je widzi to nie ważne czy znajome czy nie, biegnie od razu, uwielbia się bawić... druga sprawa, że ona ciągle mi z kimś zostaje, nie jest przylepiona tylko do mnie. Ja bardzo często bez niej wychodzę, w dodatku zaocznie studiuje, wykłady są nawet po 10 godzin. No jestem pozytywnie nastawiona, że będzie chciała chodzić, ale wiadomo... w praktyce może być inaczej.
    Na pewno zacznę od pobyty 3-4 godzin i będę zwiększała stopniowo, a do pracy pójdę po prostu od października, żeby ten wrzesień był okresem przyzwyczajenia się dla niej.

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nela tez nie byla przylepiona do mnie :D
    Wrocilam do pract w marcu I od marca do wrzesnia mala byla pod opieka mojej mamy.
    Ale ona chyba po prostu miala taki dziwny okres że sie kazdego bala nawet mojego brata. A teraz krzyczy z radoscia wujek, czy tam ciocia i ciagnie do zabawy .

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To Kamil poki co jest do mnie przyklejony xd Strasznie sie boi ludzi, ale do zlobka poki co go nie oddaje to sie bardzo tym nie przejmuje, teraz bedzie ciepło to wiecej do ludzi bedziemy wychodzic wiec sie bedzie oswajal :p

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 6 maja 2019, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W srode cc . Mam stresa

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • Lokokoko Autorytet
    Postów: 2247 1646

    Wysłany: 7 maja 2019, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama wrote:
    W srode cc . Mam stresa
    Js mialam mieć dzie cięcie, a urodziłam naturalnie wczoraj :D

    chcebardzobycmama lubi tę wiadomość

    Kochany wymarzony Filipek. 01.05.2017r

    tb73upjyq2xrr14e.png

    [l22ngu1r4hvijs5d.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 7 maja 2019, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo, Koko gratulacje <3
    Karola jeśli masz zaplanowane cc, to nie masz się czym stresować, wszystko będzie dobrze ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja 2019, 10:08

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 7 maja 2019, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje :)

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • Lokokoko Autorytet
    Postów: 2247 1646

    Wysłany: 13 maja 2019, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama wrote:
    W srode cc . Mam stresa
    Hallo!;))
    I jak tam, zyjecie?

    Kochany wymarzony Filipek. 01.05.2017r

    tb73upjyq2xrr14e.png

    [l22ngu1r4hvijs5d.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 17 maja 2019, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:)
    8maja o godz 14:45 przez cc przyszedl na swiat Mikolaj . Waga 3400g, dlugosc 57cm .
    Porod super . Gdybym miala 3raz rodzic to tylko przez cc. Niestety ze wzgledu na to ze znieczulenie w kregoslup na mnie nie dxialalo (zle sie wbili) zostalam uspiona przez co zobaczylam malego jak mnie troche faza po znieczuleniu puscila xD i bylam pozniej pionizowana. Na poczatku problem z kp ,maly byl dokarmiany . W 3 dobie pojawilo sie mleko i poki co karmimy sie piersia . Po 3dniach juz sie nie garbilam i nie bralam przeciwbokowych . Obecnie nie czuje jakbym rodzila . Starszy brat zakochany w Mikim ,daje mu buziaczki i nie ma z jego strony zazdrosci.

    Katy, Ania0306 lubią tę wiadomość

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 18 maja 2019, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola czekałam na twoją relacje :D
    Twój poród zupełnie jak mój, tyle ze je bez usypiania :)
    Jak z organizacja czasu przy dwójce? Jak się czujesz jako mama dwójki i to w takim krótkim odstępie? :D

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
‹‹ 111 112 113 114 115
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ