X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Młode mamy 95-97
Odpowiedz

Młode mamy 95-97

Oceń ten wątek:
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda opisuj poród ;)

    My po 6 dniach w szpitalu dziś znowu trafiliśmy na oddział. Oskar dostał alergii na któryś z leków ,prawdopodobnie na ibum od gorączki ,był cały czerwony dostał steryd plus mega odwodnienie ..
    Do tego mi poszło na zatoki.

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola wspolczuje mega
    Przechodziłam to, wiem jak okropne są pobyty w szpitalu. Mnie osobiście wykańczały psychicznie.
    Dużo zdrówka

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 02:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    04.01.2019r. o godzinie 18
    Na świecie powitaliśmy naszego synka Seweryna !
    Poród lepiej niż ekspres .
    O 17 zgłosiłam się na izbę bo skurcze męczyły dalej a od godziny to nawet były dość bolesne dość regularne i zaczął boleć mnie krzyż.
    Z ip od razu kazali iść na ginekologie i w razie w mąż miał wrócić zarejestrować mnie.

    Przy badaniu u położnej okazało się że dojechałam z pełnym rozwarciem a mały był już bardzo nisko !! Więc od razu na porodową. Przebili pęcherz bo wody nie odeszły, chwilę pochodziłam żeby coś się ruszyło bo przez ten czas moje skurcze zdążyły się zupełnie wyciszyć. Jak przebili pęcherz to pojawiły się skurcze ale nawet nie do końca parte. Jakieś takie dziwne byc może dlatego że tym razem rodziłam bez oxy więc skoro tamte były znośne tych po prostu prawie w ogóle nie odczuwałam. Po 10 min parcia mały się urodził.
    Waży 2600 i ma 53 cm :)
    Jest idealny . Tak jak jego siostra !

    Ania0306, Inesja, Aniluap lubią tę wiadomość

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje :* Faktycznie porod ekspres ;)

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sallvie wrote:
    04.01.2019r. o godzinie 18
    Na świecie powitaliśmy naszego synka Seweryna !
    Poród lepiej niż ekspres .
    O 17 zgłosiłam się na izbę bo skurcze męczyły dalej a od godziny to nawet były dość bolesne dość regularne i zaczął boleć mnie krzyż.
    Z ip od razu kazali iść na ginekologie i w razie w mąż miał wrócić zarejestrować mnie.

    Przy badaniu u położnej okazało się że dojechałam z pełnym rozwarciem a mały był już bardzo nisko !! Więc od razu na porodową. Przebili pęcherz bo wody nie odeszły, chwilę pochodziłam żeby coś się ruszyło bo przez ten czas moje skurcze zdążyły się zupełnie wyciszyć. Jak przebili pęcherz to pojawiły się skurcze ale nawet nie do końca parte. Jakieś takie dziwne byc może dlatego że tym razem rodziłam bez oxy więc skoro tamte były znośne tych po prostu prawie w ogóle nie odczuwałam. Po 10 min parcia mały się urodził.
    Waży 2600 i ma 53 cm :)
    Jest idealny . Tak jak jego siostra !
    Gratulacje! :)

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia gratulacje! Nic tylko zazdrościć takiego porodu :D dużo zdrówka i sił dla waszej czwórki ;)

    U nas katar, mała się wkurza w nocy się wybudza :/ mam nadzieje ze tylko na tym się skończy i ominiemy jakieś wstrętne choroby. Nie chce więcej antybiotyków i chorób.

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sallvie gratulacje :) tak myślałam, że będzie ekspresowo jak napisałaś, że chodzisz z rozwarciem. Ja właśnie przy drugim porodzie chodziłam z rozwarciem 2 miesiące i też męczyły mnie skurcze nieregularne kilka dni aż mnie wysłała ginekolog do szpitala, o 17:30 przyjęli na oddział a o 19:30 była na świecie, ale mimo, że był krótki ten poród to chyba pierwszy był mniej bolesny..
    Życzę wam dużo zdrowia i przespanych nocy :)

  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie ten był mniej bolesny bo skurcze naturalnie przyszły z małą były wywołane oxy :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też miałam okscytocynę przy pierwszym porodzie a przy drugim masaż szyjki macicy do wywołania skurczy i przebili mi pęcherz płodowy.

  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masaz szyjki . Dwa razy wrrr nihdy wiecej sie na to nie zgodze. My dalej w szpitalu , oski nic nie je i nic nie pije ,pod kroplowkami jest

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biedactwo :( mi to tak zawsze było szkoda tych wszystkich dzieciaczków w szpitalach.

    W drugiej połowie stycznia jedziemy do Łodzi na jeden dzień do szpitala. Mała będzie miała robione przepływy, badane nerki i czy mocz się nie cofa.
    Ciagle się tym denerwuje, boje się ze coś wyjdzie z tymi jej nerkami. Miała dwa takie ostre zapalenia, Eh..
    jeszcze jak myśle o tym ze znów będzie cierpieć gdy będa jej dawać ten kontrast domorzewodu moczowego. Najgorsze patrzeć jak dziecko cierpi.

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzis wyszlismy. Alw maly zmizernial . Z kilogram napewno mu w dol polecial :/
    Co Ola ma z nerkami ? Tez Oskar mial problemy juz w ciazy ,ale pozniej się wszystko "naprawilo ". Pewnie Olcia zumy przechodzila jak kontrast maja jej dac ?
    Napewno boli ,ale to badanie jest bardzo wazne bo zastoj moczu w nerkach moze powodowac jej niszczenie ,a to malutkie dzieciaczki jeszcze .

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A daj spokoj . Ja plakalam jak malemu sie wkloc nie mogli . On tak patrzyl na mnie ,raczki wyciagal ,nie mial sily juz plakac . Oby nigdy wiecej tego ...

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dziś wstałam z bólem głowy. Zmierzyłam ciśnienie i skoczyło mi z dnia na dzień aż byłam w szoku. Wczoraj przed spaniem jeszcze było 115/70. Dziś już mierzyłam kilka razy w odstępie godzinnym i nie chce być inne cały czas w okolicach 130/80. Tragedii nie ma jeszcze bo to takie graniczne ciśnienie. Do tego cały czas mi rośnie ten kwas moczowy. Mam nadzieję, że jeszcze trochę mój organizm da radę i mała posiedzi w brzuszku. Nie dociera to do mnie, że mogę za nie długo rodzić. Nawet nie wiem co robią w takiej sytuacji czy jest wywoływany poród czy cesarka. Cesarki się bardzo boję.

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie maja sprawdzać czy po tych zapaleniach nie ma żadnej wady nerek. I o to się martwię, jakby nie patrzeć przeszła je bardzo ostro i to 2 razy.
    No i plus to żeby sprawdzić czy się mocz nie cofa.. bo albo to przypadek ze tak złapała 2 razy, jak mówiłam powodem może być ta woda, albo faktycznie coś jest nie tak.
    Nawet nie chce o tym myśleć, boje się jak cholera.
    Cofanie moczu jest do wyleczenia lekami albo jak nie będą działać to wykonują zabieg.
    Ale tak czy inaczej stres ogromny.

    Ja tak samo płakałam.. za drugim razem jak byłyśmy chyba za 7 razem założyli jej wenflon dopiero i jeszcze po 2 dniach musieli zmieniać bo ja bolało jak dostawała antybiotyk dożylnie.
    Serce mi pękało jak patrzyła oczkami i błagała żeby ja zabrać a ja ja musiałam trzymać siłą.

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • PannaEvans Autorytet
    Postów: 585 210

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salvie gratulacje! Trochę mnie nie było a tu takie niespodzianki.
    Ja dzisiaj wracam do UK wiec będę mieć czas na neta. Tak to tydzień w Bieszczadach z zerowym zasięgiem, szkolenia gdzie tez nie mogliśmy używać tel itp.
    Ja po prenatalnych i wszystko ok. Trzech różnych lekarzy twierdzi, ze dziewucha, mi pasuje.

    Strasznie Wam współczuje przezyc, ja sobie nie wyobrażam wizyt z dzieckiem u lekarza, płakałabym jak głupia.

    PCOS, endometrioza, tylozgiecie, a jednak można wpasc :p
    Niespodzianka ciąża, niespodzianka poród.
    16/06 w 37+2 przyszła na świat Margaretka ważąca 2730g.
    Margaret, o uroczym zdrobnieniu Daisy <3
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PannaEvans super, że na badaniach dobrze z dzidziusiem ! :)

    U mnie zatrucie się rozwija. Mam wstępnie termin cesarki na 19 stycznia. Boję się jak cholera. To będzie wtedy dopiero 36 tydzień i 2 dni.

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania będzie dobrze, mówię ci. ;) Mała na pewno da radę, a planowana cesarka jest okej. Lepsza taka niż jak by cię mieli kłaść na stół nagle. Jestem po planowanym cc i serio jest to wszystko do zniesienia. :)

    Ania0306 lubi tę wiadomość

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    diana11 wrote:
    Ania będzie dobrze, mówię ci. ;) Mała na pewno da radę, a planowana cesarka jest okej. Lepsza taka niż jak by cię mieli kłaść na stół nagle. Jestem po planowanym cc i serio jest to wszystko do zniesienia. :)
    Musi być dobrze. Mam nadzieję, że wytrzymamy do tej pory i nie trzeba będzie nagle ciąć. Ciśnienie po lekach lepsze i oby nie skoczyło :) . Nerwy przed operacją na pewno będę duże no ale z drugiej strony jakbym miała rodzić normalnie to też nerwy byłyby.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2019, 16:41

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w sumie wymiotowałam ze stresu i potem po podaniu znieczulenia tak samo :D
    A jak mnie znieczulili i już lezalam gotowa do cięcia to cały stres poszedł i tylko czekałam aż usłyszę płacz malutkiej <3

    Ania0306 lubi tę wiadomość

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
‹‹ 108 109 110 111 112 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ