X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Młode mamy 95-97
Odpowiedz

Młode mamy 95-97

Oceń ten wątek:
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2846 2715

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania, skoro jest tak zle to dlaczego nie dostalas sterydow ? U mnie jak byly przypuszczenia ze cos jest nie tak to od razu je dostalam, bylam w podobnym tygodniu co Ty. Potrzebne sa chyba dwie dawki i one tez tak od razu nie dzialaja, moze podpytaj lekarza ? Wiem ze oni nie lubia jak cos sie im sygeruje ale moze to by ich troche pogonilo. Jestes W dobrych rekach wiec dzidzius sobie poradzi :). A z waga jest tak ze nie przybiera czy sugeruja ze jest mala ? Waga jak na ten tydzien ok, ale wazne jest zeby miarowo rosla.

    Moja mala ciagle chora, dostala nawrotu jakiejs paskudnej infekcji i koszmarnego uczulenia, otarla sie juz o wstrzas, dostala leki i zastrzyk i w sumie nie wiem co bylo powodem. Leki miala te co zawsze wiec albo cos z jedzenia sie przyczynilo albo sama choroba ? Pojecia nie mam ale caly czas pojawiaja jej sie okropne plamy na ciele, swedzace i wyglada jakby byla poparzona :(.

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po obchodzie. Lekarze mówią, że jak na ten tydzień to zapis jest dobry. A ja już nie wiem kogo słuchać. Co wizyta to pytam o sterydy nawet ordynatora pytałam. Odmawiają mi sterydów. Mówią, że nie trzeba. Coś tam przybiera na wadze. Kolejne usg mają zrobić po tygodniu.

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza123 wrote:
    Ania, skoro jest tak zle to dlaczego nie dostalas sterydow ? U mnie jak byly przypuszczenia ze cos jest nie tak to od razu je dostalam, bylam w podobnym tygodniu co Ty. Potrzebne sa chyba dwie dawki i one tez tak od razu nie dzialaja, moze podpytaj lekarza ? Wiem ze oni nie lubia jak cos sie im sygeruje ale moze to by ich troche pogonilo. Jestes W dobrych rekach wiec dzidzius sobie poradzi :). A z waga jest tak ze nie przybiera czy sugeruja ze jest mala ? Waga jak na ten tydzien ok, ale wazne jest zeby miarowo rosla.

    Moja mala ciagle chora, dostala nawrotu jakiejs paskudnej infekcji i koszmarnego uczulenia, otarla sie juz o wstrzas, dostala leki i zastrzyk i w sumie nie wiem co bylo powodem. Leki miala te co zawsze wiec albo cos z jedzenia sie przyczynilo albo sama choroba ? Pojecia nie mam ale caly czas pojawiaja jej sie okropne plamy na ciele, swedzace i wyglada jakby byla poparzona :(.
    Moja miała taką wysypkę co opisujesz przy półpaścu, ale piekła a nie swędziała. Była wyjątkiem medycznym bo nigdy ospy nie miała a półpaśca tak. A co Twojej jest?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2018, 12:40

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Był rano ordynator. Widział zapisy i powiedział, że może nie są idealne ale dobre. Miałam usg mała waży ponad 1400g. Owinięta jest dalej. Dostałam pierwszą dawkę sterydów. Jutro druga dawka.

    Aniluap lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania0306 wrote:
    Był rano ordynator. Widział zapisy i powiedział, że może nie są idealne ale dobre. Miałam usg mała waży ponad 1400g. Owinięta jest dalej. Dostałam pierwszą dawkę sterydów. Jutro druga dawka.
    Nie martw się, będzie dobrze :)

    Ania0306 lubi tę wiadomość

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakoś musi być. Mam nadzieję, że mała jeszcze chwilę posiedzi u mnie. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 12:58

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania wiadomo każdy dodatkowy dzień się liczy i jest na wagę złota. Ale nawet jeśli trzeba by było działać to na pewno wszystko będzie dobrze, dzieci rodzą się dużo wcześniej, dużo mniejsze i rozwijają się jak ich rówieśnicy urodzeni normalnie. Musisz być dobrej myśli, mała na pewno jest silną dzidzią i da radę! <3 I ty musisz być tak samo silna jak ta maleńka istotka, właśnie dla niej :*

    Ania0306 lubi tę wiadomość

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania, trzymam kciuki zeby dzidzia siedziala w brzuchu jak najdluzej :* Na pewno bedzie wszystko ok :)

    Ja w 29tyg dostalam sterydy na pluca dla dziecka, a mały posiedzial do 36 tygodnia na szczescie:p

    Ania0306 lubi tę wiadomość

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :). Pociesza mnie to, że chociaż mimo tej pępowiny owiniętej przepływy są dobre. Spokojniejsza byłabym jakbym o tej pępowinie nie wiedziała. Każdy lekarz się w tym szpitalu dziwi kto taki mądry mi o tym powiedział.

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od wczoraj regularne ruchy i brzuch podskakuje :) jutro 18t +0d .
    :) I chyba jednak bedzie Mikolaj ,maz sie uparl;)

    Lokokoko, sallvie, Katy, diana11 lubią tę wiadomość

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • Lokokoko Autorytet
    Postów: 2247 1646

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama wrote:
    Od wczoraj regularne ruchy i brzuch podskakuje :) jutro 18t +0d .
    :) I chyba jednak bedzie Mikolaj ,maz sie uparl;)

    Oh to może i ja się doczekam tych ruchów w końcu :D u mnie 17i2 :) we czwartek idę na wizytę zobaczyć co tam słychać. Czy corenka nadal jest corenka hahahah.
    Mikołaj bardzo ładne imię, osobiście bardzo się mi podoba :)

    Kochany wymarzony Filipek. 01.05.2017r

    tb73upjyq2xrr14e.png

    [l22ngu1r4hvijs5d.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ;) Jejku, ale te wasze ciąże szybko lecą :D

    My chyba w końcu się wychorowalysmy z Ola <3 Jest wybadana lacznie z krwią i moczem i nie widać nic podejrzanego. Gorączkuje od ząbków, idą jej 4 i ma bardzo napuchnięte dziąsła. Także szczęście w nieszczęściu, bo stresowałam się ze po tym zapaleniu gardła rozwinęło się coś gorszego albo przyszła znowu ta cholerna e coli. A nefrologa mamy dopiero 20.12.
    Także mam nadzieje ze ten koszmar już się skończył i będzie spokój na długi długi czas ;) 2 miesiące chorowania i 2 pobyty w szpitalu to zdecydowanie za dużo!

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas nadal sie ciagnie chorobsko :/ dzis doszedl katar. Byla Ola szczepiona juz na odre ,swinke ,rozyczke ?

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama wrote:
    A u nas nadal sie ciagnie chorobsko :/ dzis doszedl katar. Byla Ola szczepiona juz na odre ,swinke ,rozyczke ?

    Niee, jak skończyła 12 miesięcy tak ciagle do niedzieli była na antybiotyku. Musimy odczekać teraz kilka tyg znowu.
    A Oskar już był? MMR czy Priorixem szczepisz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2018, 19:14

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja szczepie malego na nfz plus dokupuje np.rotavirus itd. to nawet nie wiem czym roznia sie te szczepionki ;/
    Wlansie nie szczepilam ,a podobno czas do 14msc . Ni groma się nie wyrobimy :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2018, 10:58

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • PannaEvans Autorytet
    Postów: 585 210

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diana a nie myślałaś zeby zbadać wodę?
    U nas czesto sie zdarza ze ecoli jest w wodzie, a nie zawsze to ogłaszają. Ja raz wzięłam długa i przyjemna kąpiel z taka ecoli to pozniej zapalenie jajnika mialm. Wlasnie z ecoli.
    U nas po badaniu wody sie okazało, ze w ogole nie powinna byc pita, a dla ciężarnej jest zagrożeniem. Od wtedy jak w domu była ciężarna to zupy czy herbaty były robione na wodzie z bukłaka. Filtrowanie i gotowanie nic nie dawało. Teraz juz od kilku lat mamy inne zródło wody wlasnie takie z częstym ecoli. Wtedy przełączamy sie na wodę ze szpica i hydrofor. Ale No wlasnie, nie zawsze wiadomo, ze ma ecoli.

    PCOS, endometrioza, tylozgiecie, a jednak można wpasc :p
    Niespodzianka ciąża, niespodzianka poród.
    16/06 w 37+2 przyszła na świat Margaretka ważąca 2730g.
    Margaret, o uroczym zdrobnieniu Daisy <3
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Była w wodzie na wsi u rodziców i teściów ;) ale dowiedziałam się po fakcie. Ale i tak pojedziemy się upewnić czy to na pewno to, a nie żadna wada układu czy coś. Wole być pewna.

    Karolina, No ja tez na NFZ ale są do wyboru właśnie te 2 szczepionki. Jak rozmawiałam z panią doktor to do naszej przychodni długi czas przywozili MMR i miałam sama kupować Priorix, ale była dostawa i mi odłożyła wiec nie muszę kupować.
    No właśnie niby kalendarz szczepień mówi ze między 13-14 miejscem ale moja pani doktor mówiła ze można poczekać i podać później. Ale nie kłócę się bo nie wiem jak to jest, jeszcze się nie zagłębiałam w temat bo nawet gdyby to trzeba odczekać ;)

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny po dzisiejszej wizycie szyjka sie skraca, jest miekka I jest juz lekkie rozwarcie.
    Moge urodzic w kazdej chwili jak bede sie przesilac.

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sallvie wrote:
    Hej dziewczyny po dzisiejszej wizycie szyjka sie skraca, jest miekka I jest juz lekkie rozwarcie.
    Moge urodzic w kazdej chwili jak bede sie przesilac.
    Też przy drugiej ciąży chodziłam 2 miesiące z rozwarciem. I było dużo fałszywych alarmów z nieregularnymi skurczami

  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sallvie wrote:
    Hej dziewczyny po dzisiejszej wizycie szyjka sie skraca, jest miekka I jest juz lekkie rozwarcie.
    Moge urodzic w kazdej chwili jak bede sie przesilac.

    Uwazaj na siebie :) Niech jeszcze chociaż te 2 tygodnie maly posiedzi w brzuszku ;)

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
‹‹ 105 106 107 108 109 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ