X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Młode mamy 95-97
Odpowiedz

Młode mamy 95-97

Oceń ten wątek:
  • PannaEvans Autorytet
    Postów: 585 210

    Wysłany: 28 listopada 2018, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurde nie słyszałam o tym. 6 dzieci rodzeństwa ogarniałam i jadły mm z butelki ze smoczkiem. Później przed snem jak jadły kaszę grysik to się wycinało w smoczku większa dziurkę i tak zasypiały.

    PCOS, endometrioza, tylozgiecie, a jednak można wpasc :p
    Niespodzianka ciąża, niespodzianka poród.
    16/06 w 37+2 przyszła na świat Margaretka ważąca 2730g.
    Margaret, o uroczym zdrobnieniu Daisy <3
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 28 listopada 2018, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z twgo co pamietam moje rodzeństwo tez jadło z butli do samego końca.
    A mojej sąsiadki syn do 6 rż jadł mleko z butelki xd
    Co oczywiście jest już przesada według mnie, ale no nie moje dziecko :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2018, 18:09

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2848 2720

    Wysłany: 28 listopada 2018, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja pije mleko z butli, kaszke na noc tez z butelki. Nie wiem czy to dobrze czy nie ale ona nie umie sie z nia rozstac :P napoje, wode, soczki to albo z kubeczka albo przez slomke itp.

    A co do goscinnosci to ja tez lubie porzadek i spokoj, jak juz to wole zeby ktos sie zapowiedzial bo nie lubie takich wizyt na szybko. Sama tez do nikogo sie nie wybiore bez zaproszenia :P. Kiedys mieszkalismy w takim zbiorowym mieszkaniu z innym chlopakiem i tam drzwi sie nigdy nie zamykaly. Non stop ktos siedzial i od tamtego czasu doceniam ten spokoj. Mamy tez takich znajomych, bezdzietnych co potrafia przyjsc na "kawe" o 22:30 i siedziec bog wie ile, nie patrza ze przy dziecku mozna byc juz o tej godzinie zmeczonym i kazda godzina snu jest na wage zlota :P Ale ogolnie mamy luz z odwiedzinami bo wiekszosc sie wykruszyla z "bliskich" osob.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2018, 20:13

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 28 listopada 2018, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie jestem zbyt goscinna z reszta nie bardzo mam kogo zapraszac :p
    Co do mieszkania z tesciami to ja z moimi mieszkam i czesto tego zaluje, na szczescie na wiosne bedziemy sie od nich oddzielać wiec bedzie troche lepiej :p

    Co do butelki to moj pil z niej na poczatku, a potem sie oduczyl i stwierdzilam, ze juz nie ma sensu go uczyc...Zadnej nie akceptuje, kubek poki co tylko normalny troche zalapal :p Ja nie wiem z czego on bedzie pil xd

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • PannaEvans Autorytet
    Postów: 585 210

    Wysłany: 28 listopada 2018, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katy wrote:
    Ja nie jestem zbyt goscinna z reszta nie bardzo mam kogo zapraszac :p
    Co do mieszkania z tesciami to ja z moimi mieszkam i czesto tego zaluje, na szczescie na wiosne bedziemy sie od nich oddzielać wiec bedzie troche lepiej :p

    Co do butelki to moj pil z niej na poczatku, a potem sie oduczyl i stwierdzilam, ze juz nie ma sensu go uczyc...Zadnej nie akceptuje, kubek poki co tylko normalny troche zalapal :p Ja nie wiem z czego on bedzie pil xd

    Ja mieszkam z teściowa. Wszystko git tylko ma jeden problem. Nie chce być ze mną szczera, mi mówi jedno a reszcie drugie. I jeszcze do mojego „musicisz zrozumieć ze ja jeszvze długo nie będę z Ela szczera”. No nie, nie rozumiemy tego.moi rodzice za z nim Szczerzy zawsze. A ona jest dla mnie miła i zawsze wszystko super a ja się po czasie dowiaduje ze nie.

    Miała któraś tak może? Jak z tym walczyć?

    PCOS, endometrioza, tylozgiecie, a jednak można wpasc :p
    Niespodzianka ciąża, niespodzianka poród.
    16/06 w 37+2 przyszła na świat Margaretka ważąca 2730g.
    Margaret, o uroczym zdrobnieniu Daisy <3
  • Lokokoko Autorytet
    Postów: 2247 1646

    Wysłany: 29 listopada 2018, 06:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja coś tam słyszałam o tym, że dziecko powinno tylko do roku pić z butelki. Na studium medycznym uczyli nas, że w okolicy roku powinien.zanikac niemowlęcy typ połykania, a jak wiadomo butelka tego nie ułatwia. Jednakże mój syn ma 18 miesięcy i pije na noc z butli. W dzień z kubka czy szklanki, przez słomkę jak chce.

    Katy wypróbuj może kubek Lovi 360, chociaż szczerze mnie ta uszczelka w nim denerwowała. Albo doidy cup jest od 4 miesiaca- ja osobiście wolę doidy cup. Poza tym Twoj synek.ma.duzo czasu żeby nauczyć się pić z kubka.

    Co do mieszkania to my mieszkamy blisko z moimi rodzicami. Wczoraj właśnie skończyliśmy remont domu. Czekamy na meble do kuchni i mamy finito :) ja nie wiem jak to metraż, ale mamy 4 pokoje, garderobę, pralnie, dwie łazienki, salon, kuchnia, korytarz.

    Ela ja mieszkam 60 km.od teściów. Niby daleko, ale uwierzcie dziewczyny ze moja teściowa szczególnie potrafiła być uciążliwa :D jak wpychała mi siostryojego męża na wakacje w tamtym.roku gdzie mały miał dwa miesiące xdxd a ja tak jak większość z was z tego co czytam lubię swój spkoj. Ale też znajomi się wykruszyli. ;) Na szczęście Haga.
    Co do teściowej Ela, może powiedz jej prosto z mostu, że wiesz że troszkę coś przed Tobą koloryzuje

    Katy lubi tę wiadomość

    Kochany wymarzony Filipek. 01.05.2017r

    tb73upjyq2xrr14e.png

    [l22ngu1r4hvijs5d.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 29 listopada 2018, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorry ,że tak publicznie ,ale wydaje mi się,że twoja ciaza Elzbieta to bujda :)

    PannaEvans lubi tę wiadomość

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 29 listopada 2018, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    diana11 wrote:
    Pytałam o termometr, teraz czas na kolejna poradę xd
    A pytanie do mam dzieci rocznych i wyżej... w czym podajecie dzieciakom mm? Bo słyszałam ze roczne dziecko nie powinno już pic/jeść z butelki ze smoczkiem. I teraz nie wiem na co przejść, czy to w ogóle prawda jest?
    Bo pije oczywiście od dawna przez słomkę lub z niekapka.

    Oski pije ze slomki i raz dziennie rano bebilon z butelki aventu 180ml:) dopoki potrzebuje tego mleka ja bede podawala ,pozostale karmienia sam odrzucil . Mleko modyfikowane do 3 roku zycia moze pic Ola spokojnie :)

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 29 listopada 2018, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja lubie gosci ,ale nie codziennie i zebyvtez dlugo nie siedzieli:P a wgl.nienawidze jak ktos chce u nas przenocowac i tego skakania nad goscmi :/

    Katy, Lokokoko lubią tę wiadomość

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 29 listopada 2018, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tesciowa to temat rzeka, czasem jest spoko, czasem mam jej dosc :/ Najbardziej wkurza mnie to, ze pali i u nas przez to tez smierdzi, no i czasem sie lubi napic i wtedy to jej na oczy nie chce nawet widziec...

    Chcebardzobycmama, czemu myslisz, ze Ela udaje ciaze? :p

    Lokokoko, wlasnie zamowilam ten doidy cup i licze na to, ze bedzie z niego pil :p

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 29 listopada 2018, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PannaEvans wrote:
    Ja mieszkam z teściowa. Wszystko git tylko ma jeden problem. Nie chce być ze mną szczera, mi mówi jedno a reszcie drugie. I jeszcze do mojego „musicisz zrozumieć ze ja jeszvze długo nie będę z Ela szczera”. No nie, nie rozumiemy tego.moi rodzice za z nim Szczerzy zawsze. A ona jest dla mnie miła i zawsze wszystko super a ja się po czasie dowiaduje ze nie.

    Miała któraś tak może? Jak z tym walczyć?

    Jaka by tesciowa super nie byla to i tak zapomnij ,ze tesciowa i synowa beda razem psiapsi. Predzej czy pozniej jedna drugiej dupe obrobi;p

    Katy lubi tę wiadomość

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 29 listopada 2018, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katy wrote:
    U mnie tesciowa to temat rzeka, czasem jest spoko, czasem mam jej dosc :/ Najbardziej wkurza mnie to, ze pali i u nas przez to tez smierdzi, no i czasem sie lubi napic i wtedy to jej na oczy nie chce nawet widziec...

    Chcebardzobycmama, czemu myslisz, ze Ela udaje ciaze? :p

    Lokokoko, wlasnie zamowilam ten doidy cup i licze na to, ze bedzie z niego pil :p

    Mamy siebie na insta ,mamy siebie na fb ,wg.mnie troche dziwne jest jej podejscie do dzieci i ogolnie macierzynstwa :)
    To jest moja opinia i nie pisze tego po zlosliwosci.

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 29 listopada 2018, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ahaa no chyba, ze tak :p Tutaj to kazdy sie wydaje wiarygodny dopoki nie wrzuca nie swoich zdjec brzucha np. :p

    Z tymi tesciowymi to masz racje, najwiecej wychodzi jak sie wnuki pojawiaja bo wiekszosc wtedy probuje narzucać swoje rady itp.

    Inesja lubi tę wiadomość

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 29 listopada 2018, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama wrote:
    Oski pije ze slomki i raz dziennie rano bebilon z butelki aventu 180ml:) dopoki potrzebuje tego mleka ja bede podawala ,pozostale karmienia sam odrzucil . Mleko modyfikowane do 3 roku zycia moze pic Ola spokojnie :)

    Tzn Ola tez mi pije mleko tylko nad ranem i na noc, ale zastanawiam się czy zmienić butelkę ze smoczkiem na jakieś inny kubeczek do karmienia czy coś takiego. Bo właśnie niby dziecko po roku powinno pożegnać się z butelka ;) picia już jej dawno nie daje w butelce tylko właśnie niekapek albo słomka.

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • Lokokoko Autorytet
    Postów: 2247 1646

    Wysłany: 29 listopada 2018, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katy, tylko wiesz u nas to było tak że mały na początku też w ogóle tego doidy nie łapał. :D dławił się, wylał na siebie. Teraz już bez problemu ładnie pije. Ale wiesz mój ma już 18 miesięcy. Jak miał ,7 to w ogóle nie łapał hahahah :D coś tam.sie napił a resztę tak jak mówię zamiast pic to się topił. Więc resztę odpuecilam i kupiłam mu zwykły bidon z miękką słomka, z którego też na początku nie umiał. Nauczyć się ciągnąć na rynkach gerber :)

    Kochany wymarzony Filipek. 01.05.2017r

    tb73upjyq2xrr14e.png

    [l22ngu1r4hvijs5d.png
  • Lokokoko Autorytet
    Postów: 2247 1646

    Wysłany: 29 listopada 2018, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobnoz że te niekapki są niewskazane. Tak słyszałam :) ale wiadomo dzieci piją i też im nic nie ma :)

    Kochany wymarzony Filipek. 01.05.2017r

    tb73upjyq2xrr14e.png

    [l22ngu1r4hvijs5d.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 29 listopada 2018, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak rozmawiałam z fizjoterapeuta to są ok ale te co maja twarde te dzióbki ;) tak żeby dziecko nie mogło ich gryźć

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2018, 10:28

    Lokokoko lubi tę wiadomość

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • Lokokoko Autorytet
    Postów: 2247 1646

    Wysłany: 29 listopada 2018, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moja teściowa to w ogóle raz jak była u nas. To mówi że siedzi u syna i wnuka xd a ja siedziałam obok Haha
    Raz jest spko raz nie. Popieram tesciowa- synowa nigdy nie będą psiapsi xdxd

    Kochany wymarzony Filipek. 01.05.2017r

    tb73upjyq2xrr14e.png

    [l22ngu1r4hvijs5d.png
  • Lokokoko Autorytet
    Postów: 2247 1646

    Wysłany: 29 listopada 2018, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O widzisz Diana to tego nie wiedziałam :) te z Avent mają twrade, bo akurat taki.mielismy ale mój nie chciał z nich pić :) a dziewczyny w ciąży jak tam wasze brzuszki jest już coś?

    Kochany wymarzony Filipek. 01.05.2017r

    tb73upjyq2xrr14e.png

    [l22ngu1r4hvijs5d.png
  • PannaEvans Autorytet
    Postów: 585 210

    Wysłany: 29 listopada 2018, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama wrote:
    Sorry ,że tak publicznie ,ale wydaje mi się,że twoja ciaza Elzbieta to bujda :)

    Trochę chamsko.
    Uważasz tak bo jestem za usuwaniem niechcianyc ciąż? Myslalam ze to normalne podejście. Czy dlatego ze o dzieciach mowię gowniak, bachor kaszojad? Ja nie z tych co sie rozpływają nad „bombelkiem”.
    Mam Ci wysłać na priv zdj usg jak wrócę do Polski?
    Po co bym tu wracała jakbym nie była w ciazy?

    PCOS, endometrioza, tylozgiecie, a jednak można wpasc :p
    Niespodzianka ciąża, niespodzianka poród.
    16/06 w 37+2 przyszła na świat Margaretka ważąca 2730g.
    Margaret, o uroczym zdrobnieniu Daisy <3
‹‹ 102 103 104 105 106 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ