X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Młode mamy 95-97
Odpowiedz

Młode mamy 95-97

Oceń ten wątek:
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 27 listopada 2018, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja trochę z innej beczki teraz.. polecicie mi jakiś dobry termometr? Mam 3 i każdy mierzy inaczej, nie wiem który dobrze :/ jeden mam z Microlife, zamawiałam go przez internet. Drugie dwa zwykle z apteki. Słyszałam o tych do czoła, ale różni opinie na ich temat są, ze niby niedokładnie tez mierzą

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2845 2715

    Wysłany: 27 listopada 2018, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezeli tetno maluszka gwaltownie nie spada to bedzie dobrze, mnie w szpitalu lekarze tlumaczyli ze nawet jezeli dziecko jest kilkakrotnie owiniete wokol szyi jak moje, to poki tetno jest ok to wystarczy obserwowac. Troche gorzej jak wezel jest na pepowinie. Samo sobie nie powinno zacisnac bo wody rozluzniaja. U nas dopiero jak zaczelo spadac ponizej 50 zaczela sie lekka panika. Wszystko powyzej 100 jest dobrze :). Wiec nie stresuj sie bo jestes w dobrych rekach :). Dzidzia powyzej kilograma to juz dobre rokowania jezeli by musialo sie juz urodzic.

    Co do termometra to ja nie wiem, czytalam opinie ze te na dotyk daja bardzo sprzeczne wyniki. Ja mierze takim zwyklym cyfrowym, wkladam pod pache albo w pachwine. Troche ciezko bo trzeba dosc dlugo czekac. Jak znajdziesz cos ciekawego to daj znac, tez by mi sie jakis sprawdzony przydal :)

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 27 listopada 2018, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez właśnie mam te pod pache, ale to trwa za długo, Ola się wierci i może dlatego te temperatury są w cały świat
    Poczytałam, pogrzebałam i w większości miejsc polecany jest Microlife NC 150 bezdotykowy
    Czytałam o nim nawet na blogu szczeslivej i ma go od 3 lat no i chwali sobie, poleca. Nie jest drogi bo około 100 zł kosztuje wiec jutro chyba skocze go kupić i zobaczymy.

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 28 listopada 2018, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Nela ma bostonke.
    A my już coraz blizej finiszu :)
    10 grudnia kolejna wizyta . Byc moze już ostatnia jak sie zlozy :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 28 listopada 2018, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana trzymaj sie , oby przekroczyc chociaz 30 tydzien...
    Magda ,uwazaj zebys sie nie zarazila.

    U nas tez szpital masakra ,tez mialam problem z karmieniem ,maly olakal cala noc

    Tak ,to prawda. Najlepiej mierzyc owulacyjnym. Ja mam z diagnostica bezdotykowy ,ale sto roznych temperatur pokazuje.

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 28 listopada 2018, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominika ,mialam zapytac . Na jakim etapie jestescie obecnie w budowie ?
    Nam wczoraj dopiero wznowili punkty graniczne na dzialce . Teraz po plany do geodety ,mowil ze potrwa to 1,5miesiaca minimum ;/ I dopiero olany domu... ehh . Cala papierologia tyle trwa :/

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 28 listopada 2018, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I co robicie z kwestia garazu ? W domu czy oddzielnie ??ogolnie jaki domek na duzosc macie w planach ?

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 28 listopada 2018, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola jak mialam sie zarazic to juz niestety po ptakach.
    Ale pytalam lekarki wczoraj na obecnym etapie ciazy nawet jak mnie zlapie to nic mi ani malemu nie grozi. Najgorszy pierwszy trymestr bo mogloby to spowodowac wady plodu i gorsze sa tygodnie kolo 38-40 kiedy dziecko w brzuchu już reaguje jak noworodek poza brzuchem i wtedy mogloby to jakos zaszkodzic malemu.

    Brzuch mi już mega opadl. Wedlug mojej wpasnej teorii ktora z Nela dziwnym trafem sie sprawdzila za jakies 4 tygodnie powinnam urodzic. Szczerze mówiąc mam nadzieje ze teoria moja mylna jest chocoaz o tydzień I urodze za 5 tygodni zaraz po nowym roku :)
    Dzisiaj wazylam sie jak co tydzien w srode I mam 1,3kg na + :)
    Wedlug usg jestem 32+5 wedlug om 32+0
    Szok ze tak super waga mi sie trzyma. Nie przekrocze na koniec nawet 10kg co za tym idzie na 100% bede miała mniej w dniu porodu niz w ciąży z Nela. Bo musialabym przytyc 10,5kg zeby zrownac wagi. A to raczej nie realne :)
    Mala ma już praktycznie wszystkie zeby. Szykuja sie wlasnie 5 wiec raczej do konca roku powinnismy mieć komplet :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 listopada 2018, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzisiaj po szczepieniu :) waży 11,220 i ma 78 cm :D
    Wczoraj przebił się 5 ząb i dalej nie chodzi:) chociaż jak złapałam ją za rączki to szła

    sallvie zdrowia życzę. Właśnie przeczytałam co to bostonka. Moja starsza to kiedyś półpaśca miała - co najśmieszniejsze bez ospy :) jest ciekawym przypadkiem medycznym hehe

    sallvie lubi tę wiadomość

  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 28 listopada 2018, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama wrote:
    Dominika ,mialam zapytac . Na jakim etapie jestescie obecnie w budowie ?
    Nam wczoraj dopiero wznowili punkty graniczne na dzialce . Teraz po plany do geodety ,mowil ze potrwa to 1,5miesiaca minimum ;/ I dopiero olany domu... ehh . Cala papierologia tyle trwa :/

    Karola, u nas się popieprzylo z działka w ogóle bo koleś chcia nas wy*ujac za przeproszeniem, ale do tej pory jestem wściekła. Także tej działki która była taka jak nam się wydawało idealna nie kupiliśmy. Na ta chwile nie ma nic w tej okolicy co byśmy chcieli kupić, ale mam informacje od teściów ze po nowym roku koleś ma dzielić pole na 12 działek budowlanych. Także myśle ze na wiosnę będziemy dopiero działkę mieć.

    Co do planów garaż chce przy domu mieć. Na wielość myśle ze ok 120 m nie większy i oczywiście prterowka, mam uraz do schodów po tym obecnym 4 pietrze xd Salon połączony z kuchnia i jadalnią, bez kotłowni bo będzie ogrzewanie gazowe, osobno pralnia z suszarnia, garderoba, dwie łazienki, nasza sypialnia, pokój Oli i gościnny. Mam zapisany plan z neta który jest dla nas idealny, chce tylko zmienić pare drobiazgów.

    Myślałam ze na następna lato/jesien będziemy fundamenty wylewać a tu dupa, wszyatko się przesunęło :/

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 28 listopada 2018, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do chodzenia Ola w końcu zaczęła sama chodzic... myślałam ze się nie doczekam :D już dobre 2 miesiące za jedna rękę tak ładnie chodzi a sama bała się. No ale myśle ze tydzień i będzie jeszcze bardziej pewna siebie :)

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 28 listopada 2018, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    diana11 wrote:
    Karola, u nas się popieprzylo z działka w ogóle bo koleś chcia nas wy*ujac za przeproszeniem, ale do tej pory jestem wściekła. Także tej działki która była taka jak nam się wydawało idealna nie kupiliśmy. Na ta chwile nie ma nic w tej okolicy co byśmy chcieli kupić, ale mam informacje od teściów ze po nowym roku koleś ma dzielić pole na 12 działek budowlanych. Także myśle ze na wiosnę będziemy dopiero działkę mieć.

    Co do planów garaż chce przy domu mieć. Na wielość myśle ze ok 120 m nie większy i oczywiście prterowka, mam uraz do schodów po tym obecnym 4 pietrze xd Salon połączony z kuchnia i jadalnią, bez kotłowni bo będzie ogrzewanie gazowe, osobno pralnia z suszarnia, garderoba, dwie łazienki, nasza sypialnia, pokój Oli i gościnny. Mam zapisany plan z neta który jest dla nas idealny, chce tylko zmienić pare drobiazgów.

    Myślałam ze na następna lato/jesien będziemy fundamenty wylewać a tu dupa, wszyatko się przesunęło :/


    No nie gadaj o.o my tez kupilismy dzialke I geodeta powiedzial mi wczoraj ze troche pojebane bylo z ta dzialka ,ale udalo im sie wszystko ogarnac . No ja tez myslalam ze w maju fundamenty ale polatalam troche podowiadywac sie co trzeba zrobic to dopiero plany u geodety na ktore sie czeka 1,5msc potem.zwykle plany kolejne kilka miesiecy. Powiedzieli.mi ,ze same papierki to rok zanim sie ogarnie :/
    O no to tak samo.myslicie jak.I my z tym domkiem ,tez chcemy parterowy ,jakos wizualnie ladniejszy . Na pewno chcesz miec dzialke obok tesciow ??

    diana11 lubi tę wiadomość

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 28 listopada 2018, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tez po wylaniu fundamentow trzeba swoje odczekac ,zeby potem sciany nie popekaly ;/

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • PannaEvans Autorytet
    Postów: 585 210

    Wysłany: 28 listopada 2018, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde ale macie przeboje.
    Ja kupiłam działkę w marcu, w sumie wszystko poszło gładko.
    Na wakacjach zaczęłam ogarniać projekt indywidualny bo nic mi nie pasowało. Teraz architekt zajmuje się papierologia, a na wiosnę ruszamy z budowa. Liczę ze na następna wiosnę będziemy mogli się wprowadzić.
    Ja idę w większy metraż, około 240m2 parteru + garaż.

    PCOS, endometrioza, tylozgiecie, a jednak można wpasc :p
    Niespodzianka ciąża, niespodzianka poród.
    16/06 w 37+2 przyszła na świat Margaretka ważąca 2730g.
    Margaret, o uroczym zdrobnieniu Daisy <3
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 28 listopada 2018, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama wrote:
    No nie gadaj o.o my tez kupilismy dzialke I geodeta powiedzial mi wczoraj ze troche pojebane bylo z ta dzialka ,ale udalo im sie wszystko ogarnac . No ja tez myslalam ze w maju fundamenty ale polatalam troche podowiadywac sie co trzeba zrobic to dopiero plany u geodety na ktore sie czeka 1,5msc potem.zwykle plany kolejne kilka miesiecy. Powiedzieli.mi ,ze same papierki to rok zanim sie ogarnie :/
    O no to tak samo.myslicie jak.I my z tym domkiem ,tez chcemy parterowy ,jakos wizualnie ladniejszy . Na pewno chcesz miec dzialke obok tesciow ??

    To nie obok, jakieś 7/8 km będą od nas, tyle ze ta sama gmina :D Teraz maja jakieś 14 i przyjeżdzają raz w miesiącu wiec myśle ze aż tak często nie będę ich gościć. Zreszta jak wrócę do pracy to ja nie będę miała czasu na gościnę xd

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • PannaEvans Autorytet
    Postów: 585 210

    Wysłany: 28 listopada 2018, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    diana11 wrote:
    To nie obok, jakieś 7/8 km będą od nas, tyle ze ta sama gmina :D Teraz maja jakieś 14 i przyjeżdzają raz w miesiącu wiec myśle ze aż tak często nie będę ich gościć. Zreszta jak wrócę do pracy to ja nie będę miała czasu na gościnę xd

    Ja kupiłam 4-5km od rodzicow i 14km od teściowej.
    Mojemu tacie zależało na takiej odległości, zeby mogl wpasc na piwo i wrócić rowerem.
    Siostra mieszka 12km od domu i juz rodzice sa tam rzadziej, najcześciej zaraz po pracy, na szybko. Nikomu sie nie chce jechać znowu wieczorem.

    Diana czemu tak? Przeciez większośc ludzi pracuje, a jednak gości przyjmuje.

    PCOS, endometrioza, tylozgiecie, a jednak można wpasc :p
    Niespodzianka ciąża, niespodzianka poród.
    16/06 w 37+2 przyszła na świat Margaretka ważąca 2730g.
    Margaret, o uroczym zdrobnieniu Daisy <3
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 28 listopada 2018, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tzn chodziło mi o to ze moi teście to lubią się gościć nawet w tygodniu, ponieważ nie pracują zawodowo, tylko prowadzą gospodarstwo, a ja jestem człowiekiem który lubi jak czasem ktoś przyjedzie ale bez przesady xd niedzielne popołudnie ok, nie mam nic przeciwko :D

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • PannaEvans Autorytet
    Postów: 585 210

    Wysłany: 28 listopada 2018, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    diana11 wrote:
    tzn chodziło mi o to ze moi teście to lubią się gościć nawet w tygodniu, ponieważ nie pracują zawodowo, tylko prowadzą gospodarstwo, a ja jestem człowiekiem który lubi jak czasem ktoś przyjedzie ale bez przesady xd niedzielne popołudnie ok, nie mam nic przeciwko :D

    To ja z tych co bym mogła jak w amerykańskich sitcomach, moj tez ma takie podejście. Drzwi otwarte, oby gości jak najwiecej. I wcale nie bede miec dla nich posprzątane czy upieczone. Ale zawsze sie znajdzie kawa czy ciastko, a moje przyjaciółki nie maja problemu z bałaganem i same czasem u mnie sprzątają.

    PCOS, endometrioza, tylozgiecie, a jednak można wpasc :p
    Niespodzianka ciąża, niespodzianka poród.
    16/06 w 37+2 przyszła na świat Margaretka ważąca 2730g.
    Margaret, o uroczym zdrobnieniu Daisy <3
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 28 listopada 2018, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż tez należy do bardzo gościnnych, a ja nie lubię. Wole ciszę, spokój i porządek xd
    Szczęście mam ze moja Ola jest cudownym, grzecznym dzieckiem. Oczywiście zdarzają się gorsze dni, ale i tak nie mogę narzekać. Napatrzyłam się na dużo gorsze dzieci i doceniam moje :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2018, 16:40

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 28 listopada 2018, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytałam o termometr, teraz czas na kolejna poradę xd
    A pytanie do mam dzieci rocznych i wyżej... w czym podajecie dzieciakom mm? Bo słyszałam ze roczne dziecko nie powinno już pic/jeść z butelki ze smoczkiem. I teraz nie wiem na co przejść, czy to w ogóle prawda jest?
    Bo pije oczywiście od dawna przez słomkę lub z niekapka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2018, 17:18

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
‹‹ 101 102 103 104 105 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ