X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Młode mamy 95-97
Odpowiedz

Młode mamy 95-97

Oceń ten wątek:
  • PannaEvans Autorytet
    Postów: 585 210

    Wysłany: 25 listopada 2018, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania0306 wrote:
    Cześć dziewczyny! Jestem w szpitalu. Wczoraj wieczorem zaczęłam źle się czuć Wymioty, ból głowy i gorączka 37,4. Wzięłam paracetamol. Gorączka spadła. Zmierzyłam ciśnienie - 118/66. Poszłam spać. Wstałam po 2, cała w drgawkach. Mierzę temperaturę- 35,3. Mierzę ciśnienie i szok 170/116 i puls 169. Zbijają mi ciśnienie mam na razie 130/80. Tak bardzo się boję. Zrobili ktg i usg i ekg. Dostaję dopegyt i polocard i kroplowkę z magnezu. Chciałbym chociaż z miesiąc donosić ciążę.

    Jejku biedactwo ale sie najadłam stresu :( dobrze ze juz lepiej. Trzymaj sie, przesyłam uściski.

    Ale Wasze dzieci długo śpią :o u mnie w rodzinie to raczej tak do 5, moze 6. Ja nie liczę ze moje bedzie dłużej spało.
    I to nie wazne czy miały kilka miesięcy czy kilkanaście czy np 2-4 lata.

    Ania0306 lubi tę wiadomość

    PCOS, endometrioza, tylozgiecie, a jednak można wpasc :p
    Niespodzianka ciąża, niespodzianka poród.
    16/06 w 37+2 przyszła na świat Margaretka ważąca 2730g.
    Margaret, o uroczym zdrobnieniu Daisy <3
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2844 2712

    Wysłany: 25 listopada 2018, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szkoda mowic o ktorej moja mala usypia ... Ma dwalata a chodzi spac 22-23 a wstaje 6. Nie ma opcji zeby wczesniej usnela, nie da sie wyciszyc, nic nie pomaga, bujanie, noszenie, gaszenie swiatla, milion sposobow juz przerabialam :(. Czy to z drzemka czy bez ma energii za pieciu ... Malo tego, budzi sie w nocy po 2-3 razy !!! na butle, sa tez takie noce ze po dwoch godzinach snu juz wstaje i nie spi. Czasami juz mi rece opadaja, zwlaszcza ze ja wiekszosc nocy z nia spedzam sama. Bywaja takie dni ze spie duzo mniej niz jak mialam w domu noworodka. Myslalam ze przy takim dziecku juz pospie a tu nic. Do ok roku, moze roku i 3 miesiecy spala od 19-7 cale noce bez pobodek plus dobra drzemka w dzien.

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • Inesja Przyjaciółka
    Postów: 143 34

    Wysłany: 26 listopada 2018, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza123 wrote:
    Szkoda mowic o ktorej moja mala usypia ... Ma dwalata a chodzi spac 22-23 a wstaje 6. Nie ma opcji zeby wczesniej usnela, nie da sie wyciszyc, nic nie pomaga, bujanie, noszenie, gaszenie swiatla, milion sposobow juz przerabialam :(. Czy to z drzemka czy bez ma energii za pieciu ... Malo tego, budzi sie w nocy po 2-3 razy !!! na butle, sa tez takie noce ze po dwoch godzinach snu juz wstaje i nie spi. Czasami juz mi rece opadaja, zwlaszcza ze ja wiekszosc nocy z nia spedzam sama. Bywaja takie dni ze spie duzo mniej niz jak mialam w domu noworodka. Myslalam ze przy takim dziecku juz pospie a tu nic. Do ok roku, moze roku i 3 miesiecy spala od 19-7 cale noce bez pobodek plus dobra drzemka w dzien.

    Ja podobno byłam takim dzieckiem, jak padało hasło "spanie" to zaczynał się płacz. Moja mama miała ze mną kongo. Do dzisiaj nie lubię spać:)

    f2wl20mmurgifll8.png
  • Inesja Przyjaciółka
    Postów: 143 34

    Wysłany: 26 listopada 2018, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, bylam dzisiaj na polowkowych. Według miesiączki mam 20+1tc; obwód głowy i brzuszka przypada na 20+4, a wszystko inne łącznie z nóżkami to 21+4. To jest możliwe? Dodam, że w 16tc kość udowa była krótsza o 5dni i martwiło mnie to, a teraz taki szok

    f2wl20mmurgifll8.png
  • Inesja Przyjaciółka
    Postów: 143 34

    Wysłany: 26 listopada 2018, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania, i jak tam u Ciebie?

    Ania0306 lubi tę wiadomość

    f2wl20mmurgifll8.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 26 listopada 2018, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inesja ciśnienie spadło po lekach dziś rano 105/65 i w południe 115/70. Temperatury już dziś nie było. Za to przyplątała mi się jakaś biegunka :(. No i dlatego właśnie mi ta gorączka od dwóch dni skakała. Do tego założyli mi holter na serce ze względu na to wysokie tętno. Kurde już nie wytrzymam z tym do jutra do 7 chyba tak mi nie wygodnie z tymi diodami czy jak to się nazywa na klatce piersiowej. Swędzi mnie skóra pod tymi plastrami co przykleili te diody. Na dodatek ciężko mi ruszać tą ręką na której mam wenflon. Dziś miałam też ktg i położna stwierdziła, że mała się za mało rusza, lekarz mówił, że ok. Przez 30 min ktg było 43 ruchu. Mnie się wydawało właśnie, że to dużo ruchów no ale ja się tam nie znam. Na dodatek przez tą biegunkę leżę w izolatce i tak strasznie mi się nudzi. Mam nadzieję, że może w środę pójdę do domu.

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 26 listopada 2018, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. My dzis widzytowalismy . Drugi syn na 150procent :D bedzie Kubus. Wydaje sie byc przeciwienstwem Oskarka . Taki leniwy na tym usg. Raz machnie reka,raz noga ,ziewniw sobie . Oskar na zadnym usg nie spal:D

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 26 listopada 2018, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania0306 wrote:
    Inesja ciśnienie spadło po lekach dziś rano 105/65 i w południe 115/70. Temperatury już dziś nie było. Za to przyplątała mi się jakaś biegunka :(. No i dlatego właśnie mi ta gorączka od dwóch dni skakała. Do tego założyli mi holter na serce ze względu na to wysokie tętno. Kurde już nie wytrzymam z tym do jutra do 7 chyba tak mi nie wygodnie z tymi diodami czy jak to się nazywa na klatce piersiowej. Swędzi mnie skóra pod tymi plastrami co przykleili te diody. Na dodatek ciężko mi ruszać tą ręką na której mam wenflon. Dziś miałam też ktg i położna stwierdziła, że mała się za mało rusza, lekarz mówił, że ok. Przez 30 min ktg było 43 ruchu. Mnie się wydawało właśnie, że to dużo ruchów no ale ja się tam nie znam. Na dodatek przez tą biegunkę leżę w izolatce i tak strasznie mi się nudzi. Mam nadzieję, że może w środę pójdę do domu.

    Dziwna ta polozna. Musi byc minimum 10ruchow na godzine . 45 na 30minut jest na prawde okej . Ogolnie powinno sie liczyc tylko do 10ruchow.

    Katy lubi tę wiadomość

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • Inesja Przyjaciółka
    Postów: 143 34

    Wysłany: 26 listopada 2018, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie też mnie te ruchy zdziwiły. Też słyszałam, że 10 na godzinę. Ale całe szczęście, że z ciśnieniem dobrze.

    f2wl20mmurgifll8.png
  • Inesja Przyjaciółka
    Postów: 143 34

    Wysłany: 26 listopada 2018, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama wrote:
    Hej. My dzis widzytowalismy . Drugi syn na 150procent :D bedzie Kubus. Wydaje sie byc przeciwienstwem Oskarka . Taki leniwy na tym usg. Raz machnie reka,raz noga ,ziewniw sobie . Oskar na zadnym usg nie spal:D

    Gratuluję :) ja też dzisiaj na 200% już mam potwierdzonego synka i upamiętnionego dla potwierdzenia na zdjęciu 3D :D u nas będzie Kamil

    Katy, chcebardzobycmama lubią tę wiadomość

    f2wl20mmurgifll8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2018, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te 10 ruchów musi być od 35 tyg w górę. Wcześniej dzieci się więcej ruszają bo mają więcej miejsca.. Ale i tak nie wiem do czego ta położna się przyczepiła. Bardzo dużo ruchów według mnie. A jeżeli byłoby mniej to też nic złego.. Każde dziecko jest inne przecież. Mi starsza na każdej wizycie spała. Musiałam objadać się słodyczami przed samym wejsciem do gabinetu żeby ją rozruszać

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 27 listopada 2018, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś rano też miałam ktg i 39 ruchów i ta sama położna stwierdziła, że bardzo ruchliwa jest. Niech się może w końcu określi :D. Czekam właśnie na wizytę poranną. Już tak bym chciała iść do domu. Te położne są tu takie nie miłe. O 7 miałam mieć ten holter ściągany. No i się pytam tej położnej czy mam iść sama czy ktoś od nich tam ze mną pójdzie. A ona do mnie czy ja sama nie trafię. Znowu rano mierzyć ciśnienie przychodzi babka o 5:40 i zaraz po tym mam ktg. Szczerze to ja na tym ktg zasypiam. Aż się boję na jaką zołzę trafię przy porodzie :D

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2844 2712

    Wysłany: 27 listopada 2018, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w szpitalu byly same zolzy :P. I podczas ciazy i po porodzie. Wredne takie ze nie wiem jak takie kobiety moga pracowac przy rodzacych. Non stop im cos nie pasowalo, najlepsza byla taka co mnie zobaczyla po calej nocy skurczow i mowi ze gdybym faktycznie rodzila to juz bym dawno urodzila, ze sie nie znam haha. Godzine pozniej mala juz byla na swiecie :P. Pomijam juz fakt ze darly sie na mnie i moje dziecko. Pamietam jak raz w srodku nocy mala okropnie plakala bo byla glodna, ja nie moglam jej nakarmic, po pewnym czasie przyszla polozna, wziela mala na rece i mowi do niej " czego ty sie tak drzesz, czego ryszysz ? Spac nie mozna ! ". Od tamtego czasu nie lubily mnie jeszcze bardziej bo ja ochrzanilam za to. Takze az strach pomyslec ze prawdopodobnie jezeli bedzie drugie to tez urodze w tym szpitalu haha.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2018, 10:21

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 27 listopada 2018, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny bardzo Was proszę o modlitwę. Jestem po usg. Jadę do szpitala 3 referencji. Podejrzewają, że dziecko jest owinięte. Tak bardzo się boję

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 27 listopada 2018, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszą, ja bym na twoim miejscu złożyła skargę za takie coś. To jest nie do pomyślenia, one są dla pacjentów i ich zasranym obowiązkiem jest latać w każdym momencie o każdej porze dnia i nocy. Chyba biorąc taki zawód były świadome jakie obowiązki je czekają? No tragedia :/

    My znowu chore... tydzień temu wyszłyśmy ze szpitala, od piątku kaszel, wczoraj byłyśmy u lekarza, zapalenie gardła i kolejny antybiotyk. Od wczoraj wieczora gorączka.. i sama nie wiem czy od tego gardła czy tamta cholerna bakteria wróciła. No ja nie mam już sił, siedzę i wyje. Jeszcze zostałam sama z tym wszystkim. Tak się boje o małą, serce mnie boli jak ona się ciagle meczy z tymi chorobami. Na szczęście 20.12. udało się zaklepać wizytę u nefrologa. Oczywiście prywatnie.. na NFZ nawet nie licze.

    Ania jejku, tak mi przykro. Mam nadzieje ze wszystko skończy się dobrze. Na pewno tak będzie. Bądź silna, dzidziuś tez będzie. Trzymam mocno kuciuki za was, daj znac jak tylko bedziesz miała sile na to. Jesteśmy tu wszystkie z tobą!

    PannaEvans, Ania0306 lubią tę wiadomość

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2844 2712

    Wysłany: 27 listopada 2018, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diana, moja mala tez juz drugi tydzien na antybiotyku :(. Powoli dochodzi do siebie ale takiego kaszlu to ja u dziecka jeszcze nie slyszalam, jak stary traktor, noce cale nie spala, wymiotowala bo ja tak kaszel dusil. Masakra jakas. I tez na dodatek jestem sama a po czterech nieprzespanych nocach z dzieckiem w goraczce czlowiek jest nie do zycia.

    Ania ale ze tetno malej ucieka czy jak ? Poddusza sie ? Moja corka byla trzykrotnie owinieta pepowina i tez nie raz sie strachu najadlam. Bedzie dobrze. Musi.

    Ania0306 lubi tę wiadomość

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • PannaEvans Autorytet
    Postów: 585 210

    Wysłany: 27 listopada 2018, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania0306 wrote:
    Dziewczyny bardzo Was proszę o modlitwę. Jestem po usg. Jadę do szpitala 3 referencji. Podejrzewają, że dziecko jest owinięte. Tak bardzo się boję


    Jejku biedactwo, napisz pozniej jak to sie rozwinelo. Oby wszystko bylo ok, trzymam kciuki.

    Ania0306 lubi tę wiadomość

    PCOS, endometrioza, tylozgiecie, a jednak można wpasc :p
    Niespodzianka ciąża, niespodzianka poród.
    16/06 w 37+2 przyszła na świat Margaretka ważąca 2730g.
    Margaret, o uroczym zdrobnieniu Daisy <3
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 27 listopada 2018, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania trzymam kciuki zeby bylo ok :* Gdyby jednak trzeba było juz dzialac to pamietaj, ze takie maluszki juz ratuja :*

    Ania0306 lubi tę wiadomość

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 27 listopada 2018, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem już w drugim szpitalu. Jakiś lekarz mi zrobił usg. Strasznie nie miły. Nic mi nie mówią. Powiedział tylko, że trzeba obserwować. Mała waży 1220g. Nie wiem jak ja z nerwów wytrzymam :(. Ordynator mi powiedział w tym pierwszym szpitalu,że podejrzewają, że jest owinięta pępowiną. Na skierowaniu do szpitala mam napisane, że nie prawidłowy zapis ktg. Ale tętno nie spadało u małej, cały czas od 140 do 150. Tak bardzo się boję.
    Dziękuję dziewczyny za miłe słowa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2018, 15:40

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 27 listopada 2018, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Robię kartki okolicznościowe również urodzinowe dla dzieci. Może będzie któraś z Was zainteresowana

    https://m.olx.pl/oferta/kartki-recznie-robione-CID88-IDxtUl6.html/#position=2&page=2

    Pozdrawiam :)

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
‹‹ 100 101 102 103 104 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ