X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mięsniak
Odpowiedz

Mięsniak

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • aganieta Znajoma
    Postów: 30 11

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie, podczas wizyty doktor wykryła mięśniak cos koło albo 1 cm. Z emocji nie wypytałam o to choć podczas badania pamietałam. Czy któraś z was się spotkała z czymś takim. Jestem debiutantką ale zarazem przerażona że wyszłam bez konkretnych informacji :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2014, 12:42

    .
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mięśniak 1 cm nie ma znaczenia. U mnie przed ciążą były mięśniaki 4 cm, a w ciąży trzy mi urosły - do 10, 8 i 6 cm i nie stanowiły przeszkody porodowej i urodziłam sn w 3 godziny. Taki mały mięśniak to nic takiego, najpewniej w ciąży się wchłonie, zazwyczaj się wchłaniają, ja byłam rzadkim przypadkiem, że tak urosły, ale i tak było ok. Nawet jakby miał Ci urosnąć, to najwyżej dwa razy, jakby miał 2-3 cm to też nie będzie miał znaczenia.

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • aganieta Znajoma
    Postów: 30 11

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli nie zagraża to ciąży ? Tak łopatologicznie proszę ... w sensie czy może to stanowić problem podczas porodu, czy ogólnie zagrozić ciąży?

    .
  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 04:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mięśniak nie zagraża ciąży
    Też mam jednego
    Na ostatniej wizycie pani dr wytłumaczyła że jedynie mogę odczuć czasem ból bo mięśniak zniekształca macicę ale dziecku absolutnie nie zagraża i nie jest wskazaniem do cc

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • aganieta Znajoma
    Postów: 30 11

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm a co to cc ? Chyba jeszcze nie ogarnęłam waszych skrótów :P

    .
  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cesarskie cięcie

    aganieta lubi tę wiadomość

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • aganieta Znajoma
    Postów: 30 11

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze, chyba powinnam się domyśleć :P

    .
  • Kosogłos83 Przyjaciółka
    Postów: 76 65

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia, Aganieta, Zależy jaki mięśniak niestety. Ja też mam jednego, wielkości 5 na 6 na 9 (w 11 tyg a w ciąży mięśniaki się powiększają) i prawdopodobnie będę przez niego mieć cc bo jest przy wyjściu samym. Ale może się uda nie mieć;) Ważne by ginekolog Ci kontrolował go:)A i jeszcze zależy od tego jaki jest mięśniak, bo mamy podsórowicówkowe, podśluzówkowe, może być uszypułowany bądź nie. I od tego też zależy czy przeszkodzi maluchowi czy nie. Na szczęście "najbardziej popularne" są te które nie przeszkadzają;)

    pozdrawiam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2014, 12:24

  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja osobiście jestem posiadaczką dwóch mięśniaków każdy ma ok 13mm ale od początku jak tylko trafiłam do mojego obecnego gina mówi, że nie są one zagrożenie dla ciąży ani przeszkodzą w zajściu..ale tak jak pisze kosogłos83 zależy jaki to rodzaj i gdzie umiejscowiony i warto je kontrolować :) moje ponoć cały czas są takie malutkie, że lekarz o nich nie wspomina bo mówi, że nie ma co straszyć niepotrzebnie pacjentki ale ja się zawsze podpytuję jak się mają :P

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi tego mięśniaka wykrył dr w trakcie badania w maju przed łyżeczkowaniem powiedział że jest na zewnątrz macicy, wtedy o to nie pytałam bo traciłam dziecko
    Kolejna wzmianka o mięśniaku dopiero na usg genetycznym w obecnej ciąży
    Jeszcze jutro powiem o nim mojej gin z nfz i zobaczymy co powie

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • Kosogłos83 Przyjaciółka
    Postów: 76 65

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kontrolujcie je bo to naprawdę ważne.

    A ja mojego wymiary podałam w cm więc jak widać jest niestety mega duży. Długość 9 cm miał dwa miesiące temu prawie a teraz niestaty łapką go nawet wyczuwam więc pewnie skubany jeszcze urósł. Ale póki maleństwu nie zagraża nie mam czym się przejmować:)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ