X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🌷MedArt w ciąży🌷
Odpowiedz

🌷MedArt w ciąży🌷

Oceń ten wątek:
  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też chętnie z b boxa pije wodę :) czasem po lyczku wody a czasem pół butli. U mnie moja maruda pełza i już nie powiem ile razy głową gdzieś uderzył.. czworakuje za nim żeby go przypilnować bo nie patrzy co robi. Mam podwyższenie przy balkonie i do łazienki i zaczyna na wyprostowanych rękach się podnosić na tym. Ciekawe czy skuma raczkowanie no i wspina sie na mnie ale ile przy tym jęczenia.. 😁 mój ostatnio ulubiony obiad to paluszki rybne z frytkami a na kolację przyjeżdża mcdonald 🤣 co dajecie na rozszerzanie diety? U nas opanował bardzo dobrze borówki, dzisiaj dałam frytki z dyni ale coś nie umiał memlac tego i się krztusił tak samo ogórek. Na obiad zazwyczaj daje słoik bo najszybciej i najprościej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2021, 21:51

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2021, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas opanowała taki " koci grzbiet" wyprost na rękach pupa do góry a nogi na palcach, potem schodzi do pozycji na czworaka i się kładzie . Od tygodnia wykrzykuje tatatatatata 🙄🙄. Z jedzeniem to rano wjeżdża kaszka po południu obiad staram się jej gotować bo to ze słoika nie chce . Teraz też jest trochę łatwiej bo te warzywa są świeże , zimą będzie gorzej . A pod wieczór jakiś mus z owoców co tam mam pod ręką. Puki co wszystko zjada najbardziej lubi rybę. I oczywiście cycuś dostępny 24 h.

  • A gustu Ekspertka
    Postów: 225 87

    Wysłany: 3 sierpnia 2021, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za dużo za dużo wrote:
    U nas opanowała taki " koci grzbiet" wyprost na rękach pupa do góry a nogi na palcach, potem schodzi do pozycji na czworaka i się kładzie . Od tygodnia wykrzykuje tatatatatata 🙄🙄. Z jedzeniem to rano wjeżdża kaszka po południu obiad staram się jej gotować bo to ze słoika nie chce . Teraz też jest trochę łatwiej bo te warzywa są świeże , zimą będzie gorzej . A pod wieczór jakiś mus z owoców co tam mam pod ręką. Puki co wszystko zjada najbardziej lubi rybę. I oczywiście cycuś dostępny 24 h.
    A czy jak pije wode to pije mniej cycka czy nie?

    Nowa25 lubi tę wiadomość

    📍Niedoczynność tarczycy
    📍MTHFR_c677Thetero
    📍29.10.2019 iui 😟
    📍10.01.2020 udało się ❤
    Jezu ufam tobie. Ty się ty zajmij.

    860ianli7vtdwtrl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2021, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co to zależy jak ładnie wszystko je cały dzień to i tej wody też więcej popiję i wtedy jest cycek przed drzemką tylko. Ale jak z jedzeniem lipa to i potrafi się co chwilę domagać . W nocy jak by nie było to mi się potrafi z 6 razy obudzić 😞

  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 3 sierpnia 2021, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za dużo u mnie też różnie z nockami ale też potrafi się wybudzić po 7 razy i więcej..

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • A gustu Ekspertka
    Postów: 225 87

    Wysłany: 3 sierpnia 2021, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Glonojadek wrote:
    Za dużo u mnie też różnie z nockami ale też potrafi się wybudzić po 7 razy i więcej..
    Aha czyli mam to samo tak nocne pobudki.

    📍Niedoczynność tarczycy
    📍MTHFR_c677Thetero
    📍29.10.2019 iui 😟
    📍10.01.2020 udało się ❤
    Jezu ufam tobie. Ty się ty zajmij.

    860ianli7vtdwtrl.png
  • Bączek84 Przyjaciółka
    Postów: 104 51

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny może mi pomożecie! Byłam u Sz na ostatnim już badaniu i wyszło: asymetria komór bocznych mozgowia płodu, bez ich poszerzenia. Czy wasze maleństwa tez miały coś takiego? SZ kazał po porodzie to skontrolować u radiologa i jestem przerażona!

  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak u mnie na badaniach prenatalnych też to miałam, ale Sz uspokajal mnie że to może być taka jego uroda. Po urodzeniu w szpitalu miał USG główki i było ok. Obecnie jeździmy na kontrolę do radiolog dr Ewy i poza tym że jest dyskretna asymetria to nie mamy się czym martwić. Jeżeli lekarz mówi że na razie się nie martwić to się nie martwić. Ważne że inne parametry są prawidłowe.

    P.S. ja mam asymetrię komór i jestem zdrowa :) Mały tak samo rozwija się prawidłowo. Okaz zdrowia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2021, 14:30

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • Bączek84 Przyjaciółka
    Postów: 104 51

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Glonojadek wrote:
    Tak u mnie na badaniach prenatalnych też to miałam, ale Sz uspokajal mnie że to może być taka jego uroda. Po urodzeniu w szpitalu miał USG główki i było ok. Obecnie jeździmy na kontrolę do radiolog dr Ewy i poza tym że jest dyskretna asymetria to nie mamy się czym martwić. Jeżeli lekarz mówi że na razie się nie martwić to się nie martwić. Ważne że inne parametry są prawidłowe.

    P.S. ja mam asymetrię komór i jestem zdrowa :) Mały tak samo rozwija się prawidłowo. Okaz zdrowia.

    Bardzo mnie uspokoilas:) dzięki!

  • Klapouszek Koleżanka
    Postów: 46 27

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny tydzień temu w nocy zaczęłam plamić. Według mnie dużo bo zużyłem 3 duze podpaski. To była krew ale rozwodniona, bardzo się wystraszyłam. Tego samego dnia rano byłam na usg i wszystko było ok. A wieczorem plamienie.
    Kolejnego dnia po krwawienia pojechałam do Medart i nadal wszystko ok. Lekarz stwierdził ze nawet nie widzi z czego mogło by wynikac krwawienie , ze czasami tak bywa po wizycie usg dopochwowy. Dodam ze biorę clexane 60 i aspirynę cardio.
    Czy którejś z was tez się tak zdarzyło w ciazy po wizycie usg?

    a8do6vgc0oedwaki.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bączek84 wrote:
    Dziewczyny może mi pomożecie! Byłam u Sz na ostatnim już badaniu i wyszło: asymetria komór bocznych mozgowia płodu, bez ich poszerzenia. Czy wasze maleństwa tez miały coś takiego? SZ kazał po porodzie to skontrolować u radiologa i jestem przerażona!
    U nas też to wyszło. Mi nawet Sz. tłumaczył, że nie jesteśmy symetryczni i nie musi to nic oznaczać. Po porodzie mała miała zrobione 2x USG przezciemiączkowe i już niczego takiego nie było.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, do którego szpitala wysyła teraz na poród dr Kru.? Poprzednio skierował mnie na Polną ze względu na cukrzycę na insulinie. Teraz mam póki co ciążę niepowikłaną i jestem ciekawa, gdzie wtedy kieruje pacjentki.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Klapouszek Koleżanka
    Postów: 46 27

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Dziewczyny, do którego szpitala wysyła teraz na poród dr Kru.? Poprzednio skierował mnie na Polną ze względu na cukrzycę na insulinie. Teraz mam póki co ciążę niepowikłaną i jestem ciekawa, gdzie wtedy kieruje pacjentki.
    Możesz coś napisać jak udało Ci się utrzymać cukry w normie w 2 ciąży?
    Ja tez w 1 ciąży brałam insulinę i Kru skierował na polna. Super byłoby mieć wybór szpitala.

    a8do6vgc0oedwaki.png
  • Bączek84 Przyjaciółka
    Postów: 104 51

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    U nas też to wyszło. Mi nawet Sz. tłumaczył, że nie jesteśmy symetryczni i nie musi to nic oznaczać. Po porodzie mała miała zrobione 2x USG przezciemiączkowe i już niczego takiego nie było.

    Dzięki wielkie. Zaczęłam wierzyć że wszystko będzie oki. Tak szczerze to dzisiaj miałam dzień z głowy, jakoś tak się wystraszyłam po tych wieściach.

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klapouszek wrote:
    Możesz coś napisać jak udało Ci się utrzymać cukry w normie w 2 ciąży?
    Ja tez w 1 ciąży brałam insulinę i Kru skierował na polna. Super byłoby mieć wybór szpitala.
    Tym razem nie mam cukrzycy ciążowej.

    Klapouszek lubi tę wiadomość

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Gaja88 Autorytet
    Postów: 1400 1385

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy którejś z Was przyplątało się poporodowe zapalenie tarczycy? Wiecie ile to może potrwać? W marcu wpadłam w nadczynność, najpierw zmniejszenie dawek euthyroxu, potem odstawienie i nadal to samo. Lekarka mówi, że jeśli karmie to leki to ostateczność, najlepiej przeczekać i powinno w końcu przejść, ale już tracę nadzieję.

    starania od 2015 r. , PCOS, endometrioza II st, Hashimoto, IO, morfo 1-4 %, AMH- 3,6
    2018-2019 - 2 IUI, 3 procedury, 3 transfery- :( :( :( laparoskopia i histeroskopia
    zmiana kliniki
    4 IMSI - 01.2020 r.
    1 transfer - 5.05.2020 - blastka 5.1.1
    beta 7dpt - 49,3 mlU/ml; 9dtp - 155,6 mlU/ml; 13dpt - 875,6 mlU/ml; 15dpt - 1450 mlU/ml, 30dpt <3
    2 transfer - 25.02.2022 - blastka 5.1.1 - :(
    3 transfer - 24.03.2022, 10 tc 💔😭
    4 transfer - :(
  • Nowa38 Autorytet
    Postów: 1278 492

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 05:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klapouszek wrote:
    Dziewczyny tydzień temu w nocy zaczęłam plamić. Według mnie dużo bo zużyłem 3 duze podpaski. To była krew ale rozwodniona, bardzo się wystraszyłam. Tego samego dnia rano byłam na usg i wszystko było ok. A wieczorem plamienie.
    Kolejnego dnia po krwawienia pojechałam do Medart i nadal wszystko ok. Lekarz stwierdził ze nawet nie widzi z czego mogło by wynikac krwawienie , ze czasami tak bywa po wizycie usg dopochwowy. Dodam ze biorę clexane 60 i aspirynę cardio.
    Czy którejś z was tez się tak zdarzyło w ciazy po wizycie usg?
    Mi się tak zdarzyło po prenatalnych u Sz. Na wizycie wszystko ok, a za kilka dni krwotok o 5 rano. Krew się lała mocno. Pojechałam na Polna, później do Medartu i też nie wiedzieli skąd to ale z dzieckiem było wszystko dobrze. Za trzy czy cztery dni miałam wizytę u swojego ginekologa i na USG było widać miejsce po opróżnionym krwiaku. Krwawienie mocne miałam kilka godzin, a później już tylko lekkie plamienie.

  • Klapouszek Koleżanka
    Postów: 46 27

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa38 wrote:
    Mi się tak zdarzyło po prenatalnych u Sz. Na wizycie wszystko ok, a za kilka dni krwotok o 5 rano. Krew się lała mocno. Pojechałam na Polna, później do Medartu i też nie wiedzieli skąd to ale z dzieckiem było wszystko dobrze. Za trzy czy cztery dni miałam wizytę u swojego ginekologa i na USG było widać miejsce po opróżnionym krwiaku. Krwawienie mocne miałam kilka godzin, a później już tylko lekkie plamienie.
    Dziękuje za odpowiedz. Cieszę się ze wszystko dobrze się u Ciebie skończyło. Ja idę na prenatalne za dwa tygodnie, wiec odrazu Sz uprzedzę ze miała miejsce taka sytuacja.
    Może jakoś delikatniej wykona badanie.

    a8do6vgc0oedwaki.png
  • Nowa38 Autorytet
    Postów: 1278 492

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klapouszek wrote:
    Dziękuje za odpowiedz. Cieszę się ze wszystko dobrze się u Ciebie skończyło. Ja idę na prenatalne za dwa tygodnie, wiec odrazu Sz uprzedzę ze miała miejsce taka sytuacja.
    Może jakoś delikatniej wykona badanie.
    Wiesz ja na 100% nie wiem czy to po jego badaniu, tak poprostu skojarzyłam. Bo na badaniu nie było żadnego krwiaka a wiadomo jak on szczegółowo bada. Badal mnie tak mocno, że tchu nie mogłam złapać i prawie łzy mi leciały tak mocno cisnął. Jak zapytałam swojego lekarza czy to mogło być po tym badaniu to nie chciał powiedzieć, że tak, pokiwał tylko głową, że być może. Ja już tego nie roztrzasalam, cieszyłam się, że wszystko dobrze się skończyło. Ale na trzecie prenatalne do Sz już się nie umówiłam.

  • Kora88 Autorytet
    Postów: 935 280

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bączek84 wrote:
    Dziewczyny może mi pomożecie! Byłam u Sz na ostatnim już badaniu i wyszło: asymetria komór bocznych mozgowia płodu, bez ich poszerzenia. Czy wasze maleństwa tez miały coś takiego? SZ kazał po porodzie to skontrolować u radiologa i jestem przerażona!
    U nas wyszło, jeździmy też do dr Ewy na kontrole. Pani Doktor powiedziała coś takiego: są ludzie z dużą asymetrią i uczą się po kilka języków, a są z idealnymi komorami i mają problemy rozwojowe. Także chyba trzeba uzbroić się w spokoj i cierpliwość (to nie łatwe), nie martw się na zapas :)

    Starania od 2017, Medart od grudnia 2019
    8.08 transfer
    7dpt: beta 45
    9dpt: beta 136
    11dpt: beta 263
    13dpt: beta 595
    6t2d❤️♀️
    202104274956.png
‹‹ 316 317 318 319 320 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ