X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🌷MedArt w ciąży🌷
Odpowiedz

🌷MedArt w ciąży🌷

Oceń ten wątek:
  • JustynaFrog Autorytet
    Postów: 432 354

    Wysłany: 6 lipca 2020, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dołączam do Was dziewczyny. U mnie podobnie jak u Glonojadka. Wiele lat starań, leczenie i próby u różnych lekarzy. W końcu z polecenia umówiłam się na pierwszą wizytę do dr K do Medartu na 24 marca. I wtedy zaczęło się szaleństwo z koroną. Moja wizyta została odwołana a ja załapałam doła. I nagle na początku kwietnia bum 2 kreski na teście, pierwszy raz w życiu. Bez leków, bez oczekiwań. A potem pierwsza wizyta u Kru i kolejny szok, dwa zarodki. Najpierw rozpacz i strach, że to się nie uda. Ale jak na razie wszystko jest ok, już 18 tydzień leci, dwie dziewczynki w drodze;) i choć nadal zapewne jak kazda z Was przezywam kazda kolejna wizytę i ciągle się o coś boję to nie jestem w stanie nawet opisac mojej ekscytacji;)

    Gaja88, Glonojadek, Maggy, antonna, Panna Migotka, Marusia lubią tę wiadomość

    21.09.2020 - ❤❤
  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 6 lipca 2020, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justynka te laboratorium hematologiczne na Szamarzewskiego wiesz od której otwarte i czy można płacić kartą? <3

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • JustynaFrog Autorytet
    Postów: 432 354

    Wysłany: 6 lipca 2020, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Glonojadek od 7.30 do.14.00. Myślę, że można płacić kartą ale Pani akurat poprosiła mnie o gotowke.
    Edit: napisałam na priv

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2020, 23:52

    Glonojadek lubi tę wiadomość

    21.09.2020 - ❤❤
  • JustynaFrog Autorytet
    Postów: 432 354

    Wysłany: 6 lipca 2020, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale_ks wrote:
    Dziękuje Wam bardzo za odpowiedzi!

    Antonina a gdzie udaje Ci się kupić mniejsze igły? Bo już miałam do tego podejście ale w każdej aptece najmniejsza wielkość jaka maja to ta co przy clexane..


    Gaja88 koniecznie daj znać jak było, a wiesz czy dr ma jakieś „wymogi” co do zachowania? Ochraniacze na buty i tego typu kwestie


    Podbijam pytanie o igly. W aptece najmniejsze jakie udało mi się dostać to insolinowki a i tak mam wrazenie ze sa wieksze niz w clexane.

    Co do wymogów u Kru to jestem jego zwykłą pacjentką i mogę powiedzieć tyle, że nie czepia się ochraniaczy na buty itp. Jest bardzo sympatyczny więc wizyta zero stresu;) oby tylko było wszystko dobrze;)

    21.09.2020 - ❤❤
  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 7 lipca 2020, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Wielkopolskiej maja 0,2 a u siebie w aptece mam 0,3-0,4 i takimi podaje mąż. Wolno naciska i to wszystko.

  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 7 lipca 2020, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robię takimi:
    https://cosmed24.pl/produkt/igla-do-mezoterapii-microlance-30g-03-x-13mm/?gclid=Cj0KCQjwl4v4BRDaARIsAFjATPmad9aajYXpArqw348Ry3yqmAFYgR6oZWd6WBLE1Xb3qD7FflBbFasaAjC4EALw_wcB

    Nawet nie wiem jakie dokładnie są w Clexane, ale te są na pewno cieńsze i bardziej ostre. Clexane mogę pchać i pchać i się przebić nie chce, a ta igła w miarę wchodzi. Kupiłam w zwykłej aptece. Tzn zamówili mi z hurtowni.

    Ale_ks lubi tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Lililove Ekspertka
    Postów: 223 119

    Wysłany: 7 lipca 2020, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, przepraszam że Wam się wbije w wątek. Ale powiedzcie mi proszę gdzie przechowujecie zastrzyki w upały? Ja np trzymałam w przedpokoju w szufladzie ale i tam chyba jest za gorąco A producent zaleca do 25°. Tak samo z wit dla ciężarnych, zauważyłam że otoczka przy otwieraniu jest przyklejona do sreberka czyli musiał puścić trochę olej rybi.

    w5wqjw4ztew8tr3m.png
    8p3ougpjn79q0i9u.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 7 lipca 2020, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Glonojadek wrote:
    Justynka te laboratorium hematologiczne na Szamarzewskiego wiesz od której otwarte i czy można płacić kartą? <3
    Nie można płacić kartą, przynajmniej w zeszłym roku nie można było.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 7 lipca 2020, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lililove wrote:
    Dziewczyny, przepraszam że Wam się wbije w wątek. Ale powiedzcie mi proszę gdzie przechowujecie zastrzyki w upały? Ja np trzymałam w przedpokoju w szufladzie ale i tam chyba jest za gorąco A producent zaleca do 25°. Tak samo z wit dla ciężarnych, zauważyłam że otoczka przy otwieraniu jest przyklejona do sreberka czyli musiał puścić trochę olej rybi.

    Ja w sumie mam na półce w salonie. Ale nie było jeszcze upałów heh. W razie czego schowam do szafki, z daleka od okna, tam powinno być chłodniej.

    Lililove lubi tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Lililove Ekspertka
    Postów: 223 119

    Wysłany: 7 lipca 2020, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    Ja w sumie mam na półce w salonie. Ale nie było jeszcze upałów heh. W razie czego schowam do szafki, z daleka od okna, tam powinno być chłodniej.
    Ja mierzylam w tej szufladzie wyszło mi 27° A co będzie jak faktycznie zacznie się ukrop:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca 2020, 11:13

    w5wqjw4ztew8tr3m.png
    8p3ougpjn79q0i9u.png
  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 7 lipca 2020, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam przygotowaną gotówkę ale można było zapłacić kartą :)

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 7 lipca 2020, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A kto i po co zleca Wam te badania na Szamarzewskiego? Mnie tam nie wyslali nigdy. Wczoraj odebralam wyniki badan i aptt mam 24.5, a norma od 26. Pisalam do dr K ale mi nie odpisala i teraz nie wiem czy cos z tym zrobić czy nie.

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Lililove Ekspertka
    Postów: 223 119

    Wysłany: 7 lipca 2020, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy zastrzykach trzeba robić antyXa. W Poznaniu polecane są 2 pkty na szamarzewskiego i w interlabie gdzie jest 100 zł taniej.
    Ja jak zaszłam w ciążę dr K zleciła mi aptt A hematolog i obecny gin stwierdzili że bez sensu. Także teraz robię raz na jakiś czas anty Xa. A dodam że mam mutacje prontrombiny I zespol antyfosfolipidowy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca 2020, 13:30

    w5wqjw4ztew8tr3m.png
    8p3ougpjn79q0i9u.png
  • Nowanadzieja Przyjaciółka
    Postów: 96 29

    Wysłany: 7 lipca 2020, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lililove wrote:
    Przy zastrzykach trzeba robić antyXa. W Poznaniu polecane są 2 pkty na szamarzewskiego i w interlabie gdzie jest 100 zł taniej.
    Ja jak zaszłam w ciążę dr K zleciła mi aptt A hematolog i obecny gin stwierdzili że bez sensu. Także teraz robię raz na jakiś czas anty Xa. A dodam że mam mutacje prontrombiny I zespol antyfosfolipidowy.

    Dokładnie, ja jak zmieniłam lekarza to też robił takie oczy i mówi że APpt i InR w ciąży są fizjologiczne obniżone i tego mam nie badać, bo bez sensu mam zmieniane dawki Clexane tym bardziej, że ja tylko biorę profilaktycznie, hematolog powiedziała to samo.

    Lililove lubi tę wiadomość

    Synek - 35 +4 tc 24.11.2020.
  • Kukus Ekspertka
    Postów: 175 427

    Wysłany: 7 lipca 2020, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, co do heparyny to ja robie w boczki z tylu na plecach i w porównaniu z brzuchem wychodzi dużo mniej siniaków.
    Ja mam do Was inne pytanie. Czy wszystkie prowadzicie ciąże w Medart, czy może polecacie jakiegoś innego ginekologa w Poznaniu? Ja wcześniej chodziłam do prof. Ozegowskiej-Wegner, ale ona jest z Polnej i nie wiem jak podejdzie do ciąży z Medart.

    2019 5x IUI,
    05.2019 poronienie zatrzymane,
    10.6.2020 start 1 IVF, FET 5.1.1.

    3jgx9jcgbvi7cmf2.png
  • Lililove Ekspertka
    Postów: 223 119

    Wysłany: 7 lipca 2020, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chodzę do dr Gozdziewicza na kościelna. Dwie dziewczyny z zespołem antyfosfolipidowym mi to polecaly. Na znanym lekarzu ma profil, możesz poczytać. Jest też bardzo dobry w badaniach prenetalnych. I tani :)

    w5wqjw4ztew8tr3m.png
    8p3ougpjn79q0i9u.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2020, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kukus wrote:
    Hej, co do heparyny to ja robie w boczki z tylu na plecach i w porównaniu z brzuchem wychodzi dużo mniej siniaków.
    Ja mam do Was inne pytanie. Czy wszystkie prowadzicie ciąże w Medart, czy może polecacie jakiegoś innego ginekologa w Poznaniu? Ja wcześniej chodziłam do prof. Ozegowskiej-Wegner, ale ona jest z Polnej i nie wiem jak podejdzie do ciąży z Medart.

    Ja jestem pacjentka Dr A.B, na dalsze prowadzenia ciąży został mi polecony dr M Brazert.

  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 7 lipca 2020, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    A kto i po co zleca Wam te badania na Szamarzewskiego? Mnie tam nie wyslali nigdy. Wczoraj odebralam wyniki badan i aptt mam 24.5, a norma od 26. Pisalam do dr K ale mi nie odpisala i teraz nie wiem czy cos z tym zrobić czy nie.

    Zlecił dr Kru, a tylko dlatego że badania aptt i inr wyszły poniżej normy a nawet takie jak na początku kiedy nie brałam clexane. Doktor wypisał mi skierowanie na Szamarzewskiego na anty Xa żeby sprawdzić czy dawka faktycznie jest dobrze dobrana. Trzeba być 4 godz po zastrzyku i wynik jest w 1,5 h - 2h.

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 7 lipca 2020, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki :-)

    Co do lekarza to bede sie przenosic ale jeszcze nie wiem do kogo. Myslalam o dr A. Kujawie. Jest ordynatorem w szpitalu Sw. Rodziny a tam chce rodzić:-)

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • JustynaFrog Autorytet
    Postów: 432 354

    Wysłany: 7 lipca 2020, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A znacie może kogoś kto spodziewał się bliźniąt i przenosił się do innego lekarza? Mam zaufanie do Kru ogromne ale cały czas zastanawiam się czy nie powinnam znaleźć jakiegoś lekarza który pracuje w szpitalu.

    21.09.2020 - ❤❤
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ