X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🌷MedArt w ciąży🌷
Odpowiedz

🌷MedArt w ciąży🌷

Oceń ten wątek:
  • Lena91aa Przyjaciółka
    Postów: 86 44

    Wysłany: 20 października 2020, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mrs.P wrote:
    Mi jeszcze ani dr Sz, ani AB szyjki nie mierzyli, nie wiem od czego to zależy.
    Od kiedy poszłyście do szkoły rodzenia? W sumie nie wiem, czy są i będą jakieś teraz szkoły stacjonarne.


    Nie mam pojęcia o co chodzi z tym mierzeniem szyjki u dr A. B, mi pierwszy raz mierzył koło 18, koleżance krótko po pierwszych prenatalnych koło 13 🤷‍♀️, czasem miałam wrażenie, że to co mu się przypomniało to robił,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2020, 14:30

  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 20 października 2020, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za dużo za dużo wrote:
    My po ostatniej wizycie u Sz . Doktor jak nigdy zaczął od zdjęć młodej. Jest taka ładna 😍I obruciła się głowa do dołu więc mam nadzieję że tak zostanie. Jest już duża i wszystko w porządku . Oprócz szyjki ale stwierdził że to długość w normie . Niezapominajko mam nadzieję ,że ominie ci wywoływanie i jak najszybciej się poznacie z młodym .
    Kurde tak myślę że skoro tak mi się buzia cieszy na zdjęcie to co dopiero jak na żywo ją zobaczę ♥️

    Też mam piękne zdjęcie mojego synka od Sz. Jak mam gorsze chwile odpalam galerie w telefonie i patrzę 😍 nawet mam filmik jak ziewa ❤️ i też się zastanawiam co to będzie jak na żywo zobaczę hehehe

    Za dużo za dużo lubi tę wiadomość

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2020, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Helena93 wrote:
    Ja idę w tą środę, doktor mi przyspieszył, brałam antybiotyki, jeszcze muszę badanie moczu powtórzyć, trochę mam badań do zrobienia, zobaczyny co doktor powie 🙂


    To daj znać jak będziesz po wizycie 🙂, ja teraz mam wizyty co tydzień max 10 dni zobaczymy jak będzie dalej.......

  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 20 października 2020, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niezapominajka12345 wrote:
    Rodzę w św rodzinie takiej grupy na fb nie widzę, ślepa jestem czy takiej akurat nie ma??Antonna gdzie o tych porodach piszą??

    Rodze w Poznaniu 2020/2021. Tam tez mozesz podpytac o to czy akurat sa te porody czy nie.

    niezapominajka12345 lubi tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Mrs.P Autorytet
    Postów: 263 148

    Wysłany: 20 października 2020, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena91aa wrote:
    Nie mam pojęcia o co chodzi z tym mierzeniem szyjki u dr A. B, mi pierwszy raz mierzył koło 18, koleżance krótko po pierwszych prenatalnych koło 13 🤷‍♀️, czasem miałam wrażenie, że to co mu się przypomniało to robił,

    Ja jestem bardzo drobna, może to ma jakieś znaczenie. Ogólnie robił mi tez cytologię, dłuuuugo i nawet podbrzusze mnie zabolało. Pierwszy raz w życiu tak to poczułam intensywnie, ale o szyjce nic nie mówił.

    Przyznałam się dzisiaj w pracy, że jestem w ciąży i stwierdzam, że serio jestem popsuta już tą niepłodnością i wcześniejszymi problemami, bo z jednej strony nie mogłam się doczekać, aż im powiem, bo wszyscy się cieszyli, bo się domyślali, że mamy problemy, ale z drugiej strony mam cały czas schizę, że za wcześnie, że jeszcze coś się stanie ehhh.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2020, 18:15

    uwo9s65govurilvf.png
  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 20 października 2020, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mrs P tu chyba każda miała takie odczucia i spokojne nigdy w tej ciąży nie jesteśmy. Ja jak powiedzialam w pracy to byla euforia bo wiedzieli co już przeszliśmy. A mój szef się tak ucieszył jakby on ojcem był. Aż się dziwnie poczułam, bo my ze strachu nigdy z mężem w taką euforię nie wpadliśmy. Ciagle z tylu głowy, że zawsze może coś złego się stać...

  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 20 października 2020, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mrs P. ale zobacz ile osób Wam kibicuje. Tak samo jak my wszystkie pewnie tutaj. To jest piękne. ❤️ Kiedy ja że swoim się w końcu doczekaliśmy dwóch kresek i rosnących prawidłowo bet jeszcze bez wizyty u lekarza, zdecydowaliśmy się powiedzieć teściowi i mojej mamie. Przy teściu się poryczalam i przy mojej mamie przez telefon i błagałam żeby nas wspierali gdyby się nie udało bo nie wiem jak sobie damy z tym radę bo staraliśmy się 3 lata. Nawet nie wiecie jak dużo wsparcia dostaliśmy. A ja zamiast cieszyć się że się udało, ja przygotowywałam ich na to że jeśli się nie uda nie wiem czy damy sobie radę z tym sami.

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • Lena91aa Przyjaciółka
    Postów: 86 44

    Wysłany: 20 października 2020, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia88 wrote:
    To daj znać jak będziesz po wizycie 🙂, ja teraz mam wizyty co tydzień max 10 dni zobaczymy jak będzie dalej.......


    Czytam, że jesteś po założeniu szwu, jak oczywiście nie chcesz tutaj to może na Priv?, też nam mieć w kolejnej ciąży profilaktycznie bo moja szyjka nie jest zdolna do utrzymania ciąży i tak się zastanawiam jak to jest 🙂. Oczywiście jak mi przejdzie uraz.


    Pozdrawiam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2020, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena91aa wrote:
    Czytam, że jesteś po założeniu szwu, jak oczywiście nie chcesz tutaj to może na Priv?, też nam mieć w kolejnej ciąży profilaktycznie bo moja szyjka nie jest zdolna do utrzymania ciąży i tak się zastanawiam jak to jest 🙂. Oczywiście jak mi przejdzie uraz.


    Pozdrawiam.


    Spoko🙂, jutro wychodzę do domu bo po 0bserwacji jest wszystko ok, wiesz co pierwsze dwa dni mialam ciężkie jak puściło znieczulenie bo było w kręgosłup to" trochę " bolało jeszcze dość twardy brzuch miałam i doktor mówił aby cały czas leżeć, no ale później brzuch puścił i już jest ok, najwazniejsze, że się udało i nie jest za późno 🙂

    Jak coś to pisz na priv.

  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 20 października 2020, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Glonojadek wrote:
    Mrs P. ale zobacz ile osób Wam kibicuje. Tak samo jak my wszystkie pewnie tutaj. To jest piękne. ❤️ Kiedy ja że swoim się w końcu doczekaliśmy dwóch kresek i rosnących prawidłowo bet jeszcze bez wizyty u lekarza, zdecydowaliśmy się powiedzieć teściowi i mojej mamie. Przy teściu się poryczalam i przy mojej mamie przez telefon i błagałam żeby nas wspierali gdyby się nie udało bo nie wiem jak sobie damy z tym radę bo staraliśmy się 3 lata. Nawet nie wiecie jak dużo wsparcia dostaliśmy. A ja zamiast cieszyć się że się udało, ja przygotowywałam ich na to że jeśli się nie uda nie wiem czy damy sobie radę z tym sami.

    Noo tak to jest. Ja jak zrobilam test i wyszla blada druga kreska to polecialam na bete i wynik byl 13. Jak to zobaczylam to w ryk, ze sie nie udalo, ze biochemiczna! Tak to juz jest, ze mamy pesymistyczne mysli.. Z kolei moja siostra mlodsza zaszla teraz w ciaze, miesiac po ślubie. Bete zrobila, ale nie powtarzala no bo lekarka jej nie kazala. Byla na USG i mowie, zeby mi wyslala foty, a ona, ze jak wroci do domu, bo sa teraz na rowerach 😶 Ja bym w życiu na rower w ciąży nie wsiadla, bo same wiecie jaka ta ciąża jest cenna. Zazdroszcze innym takiej beztroski.

    Dziewczyny, kciuki za Wasze szyjki! Niech trzymaja do 37+0 ;-) Monia88 czesto masz te wizyty, ale to oczywiscie uzasadnione. Ja ide do dr jutro wieczorem i juz sie boje 😱

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Bąbel Autorytet
    Postów: 916 1030

    Wysłany: 20 października 2020, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ale mam mega dola od wczoraj 😔 szpital w którym chciałam rodzic przekształcają na zakaźny 🤦‍♀️ Pojebalo już ich wszystkich do końca...

    f3c5740a8e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2020, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    Noo tak to jest. Ja jak zrobilam test i wyszla blada druga kreska to polecialam na bete i wynik byl 13. Jak to zobaczylam to w ryk, ze sie nie udalo, ze biochemiczna! Tak to juz jest, ze mamy pesymistyczne mysli.. Z kolei moja siostra mlodsza zaszla teraz w ciaze, miesiac po ślubie. Bete zrobila, ale nie powtarzala no bo lekarka jej nie kazala. Byla na USG i mowie, zeby mi wyslala foty, a ona, ze jak wroci do domu, bo sa teraz na rowerach 😶 Ja bym w życiu na rower w ciąży nie wsiadla, bo same wiecie jaka ta ciąża jest cenna. Zazdroszcze innym takiej beztroski.

    Dziewczyny, kciuki za Wasze szyjki! Niech trzymaja do 37+0 ;-) Monia88 czesto masz te wizyty, ale to oczywiscie uzasadnione. Ja ide do dr jutro wieczorem i juz sie boje 😱


    Powodzenia 🙂

    Na początku tak co max 10 dni te wizyty,potem pewnie co dwa tygodnie , alę niestety tak jest, że szew ratuje szyjkę, ake sam dokyor mówił, że jest to mega odpowiedzialność za ciąże, bo trzeba uważać na skurcze bo niestety może szyjkę ściąć albo amputować jak by się silniejsze pojawiały, więc częsta kontrola, ale pocieszenie takie, że, wirkszisci dziewczyn ciąże donosi idą na ściągnięcie w 37 tc i jeszcze chodzą trochę dalej i oby tak było tym razem 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2020, 22:13

  • Bąbel Autorytet
    Postów: 916 1030

    Wysłany: 20 października 2020, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie laktatory elektryczne polecacie? 😊

    f3c5740a8e.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 20 października 2020, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bąbel wrote:
    Dziewczyny ale mam mega dola od wczoraj 😔 szpital w którym chciałam rodzic przekształcają na zakaźny 🤦‍♀️ Pojebalo już ich wszystkich do końca...

    A jaki to szpital?

    Monia88 szkoda tylko tej kasy 🙈 Ale jak trzeba to trzeba. Ja przez te niska wage corki to w tym miesiacu zalicze dwie wizyty u niego i dwa "prenatalne". Do tego jeszcze zastrzyk rhophylac to koszty na ten miesiac wyniosa 1500 zl 😱😱😱😱

    Za duzo gratuluje udanej wizyty u dr Sz! Ile corcia wazy? :-) przypomnij mi prosze co na tym badaniu sie dzieje, bo bylam u innego lekarza na takich prenatalnych i trwaly 15 min i w sumie pomierzyl dziecko i sprawdzil przeplywy i koniec 🙈 co prawda placilam 250 zl, a nie 400, ale chyba wole miec dokładniejsze te badania 🙈 A z tego co pamietam to dr Sz sprawdza wszystko tak jak na polowkowych, nie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2020, 22:29

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 20 października 2020, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia88 to ja trzymam kciuki za Twoją szyjkę i za wszystkie wizyty 🤞🤞

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • Mrs.P Autorytet
    Postów: 263 148

    Wysłany: 20 października 2020, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antonna, pamiętam Twoją pierwszą betę :) Zwłaszcza, że to dla mnie był taki długi cykl, bo ja mam krótkie.
    Ja jak zrobiłam test to też się poryczałam, że możliwe, że ciąża utknęła w jajowodzie a potem się zdziwiłam, że beta taka wysoka, ale dalej nie dowierzałam.
    Dziewczyny rzeczywiście mnie wspierają, to bardzo miłe, a te starsze są w szoku, że znamy już płeć. Myślały, że żartuję. :D

    antonna lubi tę wiadomość

    uwo9s65govurilvf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2020, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antonna on tam chyba mierzy wszystko co da się zmierzyć na wizycie byłam godzinę. Chociaż bardzo bym ci chciała napisać to nie pamiętam tegow wszystkiego 🙈. Moim zdaniem najdokładniejsza wizyta z tych wszystkich . Dał mi nawet numer do kardiologa dziecięcego u którego mam sprawdzić serce po porodzie bo zastawka się nie domyka ale może ma to po mnie bo ja też tak mam.
    Szyjka jest tylko lipa bo 2.42 niby mówił ok ale będę pisać do Kru . Bo coś krótka . Mała waży 1700 g

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2020, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    A jaki to szpital?

    Monia88 szkoda tylko tej kasy 🙈 Ale jak trzeba to trzeba. Ja przez te niska wage corki to w tym miesiacu zalicze dwie wizyty u niego i dwa "prenatalne". Do tego jeszcze zastrzyk rhophylac to koszty na ten miesiac wyniosa 1500 zl 😱😱😱😱

    Wiem, ale cieszę Sue, że będzie to pid kontrola o akurat leżałam z pacjentka co też była w ciąży na szwie, ske już do ściągnięcia i jak mi opowiadała o możliwych powikłaniach to 🙈 jeszcze akurat wszedł doktor na salę i powiedział, że jest gotowy i zaraz jedziemy na blok a ja akurat byłam po "audiencji" 🙈

  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 20 października 2020, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dr Sz to ma w ogóle długie te wizyty. 30 min samo badanie. Znajoma z blizniakami byla w sumie z 30 min. 🤦

  • Bąbel Autorytet
    Postów: 916 1030

    Wysłany: 20 października 2020, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niezapominajka12345 wrote:
    Tak Bąbel, mam mieć wywoływany ze względu na cukrzycę, lecz wcześniej dr mówił, że czekamy do 39+0 , a teraz jak się okazuje czekamy dłużej i będę miała wywoływany dopiero w 39+5 jakby co, więc w sumie w samym terminie prawie;)

    Tak apropo piękne pokoiki dziewczyny:))
    U mnie też już prawie wszystko gotowe, tzn. narazie tylko mały kącik w sypialni bo mały będzie z nami:)
    Cieszę się ze wszystko Ok po wizycie 💪🍀👍
    Rozumiem ze Bruno jest już główka w dół i będziesz miała SN? Tylko jak się nie zacznie to będą wywoływać 🤔
    Powiedz mi czy na skierowaniu masz wpisana konkretna nazwę szpitala czy jedziesz gdzie chcesz? 🤔
    To Twój numer 1 to Św. Rodzina? 🤔

    niezapominajka12345 lubi tę wiadomość

    f3c5740a8e.png
‹‹ 132 133 134 135 136 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ