X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAŚCI, KREMY PRZECIW ROZSTĘPOM jakie, od kiedy?
Odpowiedz

MAŚCI, KREMY PRZECIW ROZSTĘPOM jakie, od kiedy?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Kropla Autorytet
    Postów: 601 639

    Wysłany: 15 maja 2013, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja póki co smaruję się oliwką Nivei, ale kupiłam też w aptece balsam Linoderm firmy Ziołolek. Jak wykończę oliwkę - a to już niebawem - zabieram się za ten balsam. A później chyba spróbuję tego kremu rossmanowskiego, bo wiele osób go sobie chwali :)
    A jakie będą efekty, okaże się za kilka miesięcy :)

    xrot90bviozsxq0z.png
    https://www.maluchy.pl/li-69650.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2013, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja jestem wielką fanką kremu Baydreama ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2013, 19:15

  • mała mi Autorytet
    Postów: 1014 1168

    Wysłany: 19 maja 2013, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kilka dni temu rozpoczęłam przygodę z serum z Palmers'a i muszę z przykrością stwierdzić, że jestem trochę rozczarowana. Serum jest bardzo gęste, dość ciężko się rozprowadza i w ogóle się nie wchłania. Obecnie mam problem ze skórą - brzusio rośnie, skóra rozciąga się powodując uczucie pieczenia ( porównywalne z poparzeniem słonecznym)i tu ukojenie przynosi La Roche Posay LIPIKAR AP ( do skóry atopowej i podrażnionej, przeznaczony również dla niemowląt od 1 dnia życia). Mimo, że nie jest typowo ciążowym kosmetykiem to naprawdę świetnie się sprawdza. Polecam głównie tym, które mają podobny problem ze skórą :)

    lh84fwn15ak64cb2c.png]

    n59y9vvjpvlwuosg.png

  • KamilaB Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 26 maja 2013, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dopiero staram się o dziecko, ale moja młodsza siostra ma już za sobą ciążę i podczas jednej z rozmów z nią temat zszedł na rozstępy powstające w czasie ciąży. podesłała mi stronę, z której korzystała kremnarozstepy.com.pl , która dość szczegółowo porusza ten problem. Teraz wiem, że na pewno zamówię sobie jakiś krem już w czasie ciąży bo walka z powstałymi już rozstępami jest zazwyczaj długa i trudna.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2014, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchaj ja naczytałam się w pewnej książce że na rozstępy żaden krem nie pomoże :( ewentualnie zniweluje ich widoczność :(
    żeby się ich ustrzec należy opuszkami palców lekko szczypać brzuszek codziennie chociaż 5 min. Podobno wtedy my same ten brzuszek przygotowujemy do rozciągnięcia się i rozstępów nie powinno być.Tak jak wiadomo że to macica
    sama rozciąga nam brzuszek i dlatego mamy rozstępy bo skóra jest nie przygotowana na takie rozciągnięcie DODATKOWO! wcierać po każdym takim szczypanku oliwkę ;))
    Mam nadzieję że mogłam pomóc :)

  • Lalita2710 Autorytet
    Postów: 6278 5757

    Wysłany: 7 marca 2014, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozstępy powstają ,gdy poziom kortyzolu we krwi wzrasta (a jak wiadomo w ciąży on rośnie ,kortyzol osłabia włókna kolagenowe i sprężyste) Wówczas skóra staje się cieńsza i bardziej podatna na rozciąganie.
    Aby obniżyć poziom kortyzolu trzeba w swojej diecie mieć dużo ryb. Lub łykać kwasy dha ,które zmniejszają poziom kortyzolu.
    Czynniki genetyczne nie do końca są zbadane , bo są np ja miałam rozstępy przed ciążą , w ciąży nie pojawił mi się ani jeden ,a moja mama miała rozstępy po 2 córce na piersiach...


    Jeśli chodzi o kremy ja stosowałam płynu do kąpieli z babydrema + krem z babydrema od 1 m-ce , od 4 m-ce na zmiane stosowałam babydrema , z ziają maamamia i palmersa :)) nic mi nie wyszło:)

    Ale ja też nie przytyłam dużo bo 12 kg a 3 dni po porodzie 9 kg mniej było.
    Potem już woda schodziła

    Co do balsamów nawilżających nie stworzonych dla kobiet w ciąży.
    Ja bym ich nie stosowała na brzuch... bo nie są przeznaczone dla kobiet w ciąży... i zawierają parabeny i inne sub ,które nie powinna stosować kobieta ciężarna ,ale to już każdego decyzja.

    Ja jako kosmetolog mówię nie dla takich produktów...

    dqprepoku4out2uw.png

    3d5c5bdbd8a8980a810c3415055e4515.png
  • fizjo Autorytet
    Postów: 560 476

    Wysłany: 7 marca 2014, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja stosuje oliwke z ziajki- fajnie zmieksza skóre i nie ma tego parcia...ze zaraz mi skóra peknie na brzuszku :-)

    oliwka o miłym zapachu i dobrze sie wchłania- koszt ok 14zł- starcza mi na 3tyg.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ