Dzień Matki w BellyBestFriend!

Aktywuj abonament BellyBestFriend od dziś do 31 maja a otrzymasz od nas prezent:

1 miesiąc - otrzymasz 15 dni w prezencie!

3 miesiące - otrzymasz 1 miesiąc w prezencie!

12 miesiący - otrzymasz 2 miesiące w prezencie!

Z abonamentem BellyBestFriend możesz korzystać również z KidzFriend oraz OvuFriend!

Promocja trwa do 31 maja 2019 roku.

Wykup abonament Zamknij
BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > W ciąży - ogólne > MAŚCI, KREMY PRZECIW ROZSTĘPOM jakie, od kiedy?
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Kropla
Autorytet
639

Wysłany: 15 maja 2013, 17:05
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja póki co smaruję się oliwką Nivei, ale kupiłam też w aptece balsam Linoderm firmy Ziołolek. Jak wykończę oliwkę - a to już niebawem - zabieram się za ten balsam. A później chyba spróbuję tego kremu rossmanowskiego, bo wiele osób go sobie chwali :)
A jakie będą efekty, okaże się za kilka miesięcy :)

xrot90bviozsxq0z.png
li-69650.png

[konto usunięte]

Wysłany: 15 maja 2013, 19:15
Cytuj | (0) | Zgłoś
No ja jestem wielką fanką kremu Baydreama ;)

Wiadomość wyedytowana przez autora 15 maja 2013, 19:15

mała mi
Autorytet
1168

Wysłany: 19 maja 2013, 20:59
Cytuj | (0) | Zgłoś
Kilka dni temu rozpoczęłam przygodę z serum z Palmers'a i muszę z przykrością stwierdzić, że jestem trochę rozczarowana. Serum jest bardzo gęste, dość ciężko się rozprowadza i w ogóle się nie wchłania. Obecnie mam problem ze skórą - brzusio rośnie, skóra rozciąga się powodując uczucie pieczenia ( porównywalne z poparzeniem słonecznym)i tu ukojenie przynosi La Roche Posay LIPIKAR AP ( do skóry atopowej i podrażnionej, przeznaczony również dla niemowląt od 1 dnia życia). Mimo, że nie jest typowo ciążowym kosmetykiem to naprawdę świetnie się sprawdza. Polecam głównie tym, które mają podobny problem ze skórą :)

lh84fwn15ak64cb2c.png]

n59y9vvjpvlwuosg.png

KamilaB
Nowa
0

Wysłany: 26 maja 2013, 18:43
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja dopiero staram się o dziecko, ale moja młodsza siostra ma już za sobą ciążę i podczas jednej z rozmów z nią temat zszedł na rozstępy powstające w czasie ciąży. podesłała mi stronę, z której korzystała kremnarozstepy.com.pl , która dość szczegółowo porusza ten problem. Teraz wiem, że na pewno zamówię sobie jakiś krem już w czasie ciąży bo walka z powstałymi już rozstępami jest zazwyczaj długa i trudna.

[konto usunięte]

Wysłany: 4 marca 2014, 19:54
Cytuj | (0) | Zgłoś
Słuchaj ja naczytałam się w pewnej książce że na rozstępy żaden krem nie pomoże :( ewentualnie zniweluje ich widoczność :(
żeby się ich ustrzec należy opuszkami palców lekko szczypać brzuszek codziennie chociaż 5 min. Podobno wtedy my same ten brzuszek przygotowujemy do rozciągnięcia się i rozstępów nie powinno być.Tak jak wiadomo że to macica
sama rozciąga nam brzuszek i dlatego mamy rozstępy bo skóra jest nie przygotowana na takie rozciągnięcie DODATKOWO! wcierać po każdym takim szczypanku oliwkę ;))
Mam nadzieję że mogłam pomóc :)

Lalita2710
Autorytet
5757

Wysłany: 7 marca 2014, 22:25
Cytuj | (0) | Zgłoś
Rozstępy powstają ,gdy poziom kortyzolu we krwi wzrasta (a jak wiadomo w ciąży on rośnie ,kortyzol osłabia włókna kolagenowe i sprężyste) Wówczas skóra staje się cieńsza i bardziej podatna na rozciąganie.
Aby obniżyć poziom kortyzolu trzeba w swojej diecie mieć dużo ryb. Lub łykać kwasy dha ,które zmniejszają poziom kortyzolu.
Czynniki genetyczne nie do końca są zbadane , bo są np ja miałam rozstępy przed ciążą , w ciąży nie pojawił mi się ani jeden ,a moja mama miała rozstępy po 2 córce na piersiach...

Jeśli chodzi o kremy ja stosowałam płynu do kąpieli z babydrema + krem z babydrema od 1 m-ce , od 4 m-ce na zmiane stosowałam babydrema , z ziają maamamia i palmersa :)) nic mi nie wyszło:)

Ale ja też nie przytyłam dużo bo 12 kg a 3 dni po porodzie 9 kg mniej było.
Potem już woda schodziła

Co do balsamów nawilżających nie stworzonych dla kobiet w ciąży.
Ja bym ich nie stosowała na brzuch... bo nie są przeznaczone dla kobiet w ciąży... i zawierają parabeny i inne sub ,które nie powinna stosować kobieta ciężarna ,ale to już każdego decyzja.

Ja jako kosmetolog mówię nie dla takich produktów...

dqprepoku4out2uw.png

3d5c5bdbd8a8980a810c3415055e4515.png

fizjo
Autorytet
476

Wysłany: 7 marca 2014, 23:27
Cytuj | (0) | Zgłoś
ja stosuje oliwke z ziajki- fajnie zmieksza skóre i nie ma tego parcia...ze zaraz mi skóra peknie na brzuszku :-)

oliwka o miłym zapachu i dobrze sie wchłania- koszt ok 14zł- starcza mi na 3tyg.

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)