X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAŚCI, KREMY PRZECIW ROZSTĘPOM jakie, od kiedy?
Odpowiedz

MAŚCI, KREMY PRZECIW ROZSTĘPOM jakie, od kiedy?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • PAREL Ekspertka
    Postów: 237 235

    Wysłany: 12 marca 2013, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Dziewczęta, próbowałam coś znaleźć na forum o kremach przeciw rozstępom, nie udało mi się, może któraś z Was jakieś by polecała, jakie Wam zalecają ginekolodzy? Jestem w 10-tyg i na razie moja pielęgnacja opiera sie na oliwce Nivea Baby ale myślę że za niedługo trzeba będzie zacząć stosować specjalne kremy, bardzo boje się tych paskudnych rozstępów. Proszę o rady dotyczące tego tematu. Dziekuję

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2013, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    <edit>

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2014, 09:40

  • monia Autorytet
    Postów: 831 618

    Wysłany: 12 marca 2013, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam perfect mama oliwkę i od niedawna bio oil na rostępy które się pojawiły,

    1usa3e5ekxdyq5kw.png

    bfarxzdvkigpjrom.png[/url]
    img5-110_d_5_Anto%B6+%3A%29_1+z%B1bek+5.10.13r.jpg
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2013, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    <edit>

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2014, 09:40

  • MADZIULA13 Autorytet
    Postów: 489 309

    Wysłany: 12 marca 2013, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja póki co nie systematycznie;)używam na zmianę mustelę z olejkiem eucerin. rano tym pierwszym, wieczorem drugim.czy skuteczne, to się okaże;)

  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 12 marca 2013, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Q

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2015, 15:53

  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 12 marca 2013, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ten temat juz byl...
    Wpisalam w okienko wyzej gdzie mozna szukac info z forum rozstepy i wyskoczyly cenne informacje ;)

    https://ovufriend.pl/forum-szukaj.html?forum_search_word=Rozstepy&forum_search_group_id=0&forum_search_topic=on&forum_search_post=on

    DzejKej, Anette, Agnieszka lubią tę wiadomość

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • kaja1991 Autorytet
    Postów: 1631 1328

    Wysłany: 12 marca 2013, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja niestety nie mogę używać oliwek ;( dostaje od nich potwornego uczulenia.;( puki co smaruje brzuch, nogi i piersi kremem nivea do twarzy ;p odpukac nie uczula. teraz jak bede w rossmanie kupie cos na rozstepy mam nadzieje ze nie uczula;(

    kaja1991
    iv093e5elgj3447p.png
    3125635e9e884c2a.png
  • mała mi Autorytet
    Postów: 1014 1168

    Wysłany: 12 marca 2013, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od 9 tyg stosuję Mustelę, mimo ze drogi to jestem zadowolona. Kupiłam już dawno promocyjne opakowanie 2 w cenie 1. Wczoraj byłam w superpharm i widziałam podobne produkty z innych firm: Tołpa ( ok. 52zł), AA ( 37zł) i Ziaja ( ceny nie pamiętam , ale chyba powyżej 25zł).Jest jeszcze 1 marka, chyba zupełnie nowa na rynku i być może dostępna tylko w superpharm, nie mam pojęcia jak się nazywa, ale też jest linia kosmetyków typowo dla kobiet w ciąży, kosztuje ok 38zł i pachnie bardzo słodko.

    lh84fwn15ak64cb2c.png]

    n59y9vvjpvlwuosg.png

  • Kima Koleżanka
    Postów: 47 33

    Wysłany: 12 marca 2013, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od 7 tygodnia stosowałam Mustelę. Teraz kupiłam Palmers (mała mi - może ta markę widziałaś w Superpharm, kosztuje właśnie ok. 40 zł i pachnie kakaowo), dużo tańszy a też ma dobre opinie. Może w 3 trymestrze wrócę do Musteli.

    hchy9jcgd2de24d6.png
  • mała mi Autorytet
    Postów: 1014 1168

    Wysłany: 12 marca 2013, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kima, chyba masz rację :)

    lh84fwn15ak64cb2c.png]

    n59y9vvjpvlwuosg.png

  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 12 marca 2013, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na początku miałam balsam z Rossmana przeciw rozstępom - paskudny zapach, ale zużyłam cały. Teraz ma oliwkę Johnsona w żelu ale czekam na przesyłkę - zamówiłam właśnie Palmersa, bo już w kilku aptekach mi to polecono.

    Anilorak, widzę, ze na tej stronce bardzo niskie ceny mają, ile tam się płaci za przesyłkę? Ja na allegro zamówiłam za 28 zł (razem z przesyłką), w aptekach są dużo droższe.

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 12 marca 2013, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2015, 15:53

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2013, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej ciąży stosowałam Mustelę cały czas, skończyło się na rozstępach wokół pępka i podczas nawału pojawiły się też na jednej piersi. W tej ciąży stosowałam masło do brzucha Palmers, potem Mustelę (ale zmienili formułę i teraz jest lżejsza) a teraz od niedawna Pharmaceris na istniejące rozstępy w ciąży bo znów jest to samo, mam rozstępy wokół pępka.
    Jak się rozstęp ma zrobić to się zrobi, nie ma cudów.
    To co ja mogę polecić, to wybranie preparatu, który jest wydajny, ma odpowiednią do potrzeb skóry konsystencję, nie ma w składzie parabenów, parafiny i PEG-ów, przyjemnie pachnie lub w ogóle nie pachnie i jest maksymalnie hypoalergiczny. Jak wyskoczy jakaś wysypka na brzuchu to przynajmniej będzie wiadomo, że to nie od kremu.
    Oliwka natłuści i zatrzyma wilgoć ale ze względu na parafinę zatyka pory zwłaszcza jak trzeba się grubiej ubrać albo latem jak człowiek się poci. Mi w każdym razie oliwki też nie służą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2013, 12:35

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2013, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam na zmianę oliwki i kremu Babydream (swoją drogą, wcale nie uważam, że ma niemiły zapach ;)). Rozstępów póki co nie ma.

    Suzy Lee lubi tę wiadomość

  • monia Autorytet
    Postów: 831 618

    Wysłany: 12 marca 2013, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem tak nie wiem czy bio oil to zdziałał czy regularny peeling rozstępów i nawilżanie ich ale stały się bardzo słabo widoczne. Bio oil stosuje miesiąc i tylko na miejsca gdzie są rozstępy.
    Teraz w Rossmannie kosztuje 30 zł za 60 ml.

    Rika lubi tę wiadomość

    1usa3e5ekxdyq5kw.png

    bfarxzdvkigpjrom.png[/url]
    img5-110_d_5_Anto%B6+%3A%29_1+z%B1bek+5.10.13r.jpg
  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 12 marca 2013, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pisałyśmy trochę o tych kremach w temacie- kosmetyki i jak dbamy o siebie:)
    ja od początku ciąży używam balsamu z masłem cacaowym do masażu przeciwko rozstępom firmy Palmers- taki z pompką. Brzusio urósł, na razie rozstępów nie widać, smaruję się rano i wieczorem ( brzuszek, piersi, pośladki i uda) jest dośc gęsty i wydajny, słodkawo pachnie. Pompka jest poręczna, ale ma wadę- przy tak gęstym kremie sporo zostaje go na dnie i pod koniec opakowania rurka już nie zaciąga. W związku z tym rozcięłam butelkę w połowie i wygrzebałam resztę łyżeczką przekładając do słoiczka po kremie- nie zmarnowała się a ni odrobinka:) kosztuje ok 32-37 zł, ja ostatnio kupowałam w Pharmaceuris za 29zł w promocji.


  • PAREL Ekspertka
    Postów: 237 235

    Wysłany: 12 marca 2013, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczęta za dobre rady, chyba zdecyduję sie na ten Palmers, czytałam wiele opinii o nim i rzeczywiście są pozytywne,choć przede wszystkim występowanie to kwestia genetyki- rodzaju skóry, dobrej nocki

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2013, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja całą pierwszą ciążę używałam kremu pod obecna nazwą Babydream z Rossmana za necałe 12 zł i nie mam ani jednego rozstępu. W tej ciąży też go szukałam, jedyny krem o podobnym kształcie butelki i cenie byl Babydream, otworzyłam i poznałam po zapachu,że to to samo, bo kolor butelki się zmienił i dałabym sobie palca uciąć, że 3 lata temu tak się nie nazywał (była marka babydream 3 lata temu?). A zapach mi się podoba, szybko się wchłania, sprawdzona suteczność i fajna cena - dla mnie idealny.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2013, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do Palmersa.. dostałam na warsztatach Bezpieczny maluch i była prezentacja cała. Jak dla mnie zapach nie do zniesienia, zupełnie jakbyum zapomniała umyc ręce po jedzeniu czekolady, kakaa, czy masła (wiem co jest w składzie, ale mówie o zapachu). Posmarowałam jednak ręce ich balsamem, bo była taka możliwość i do końca dnia ten zapach nie dało się niczym zmyć, w zwiazku z czym nei odróżnialam czy myłam ręce po powrocie do domu, czy nie a jakoś byłam tak zmęczona i rozkojarzona, że z pamięci nie moglam sobie przypomnieć i w efekcie byłam myć ręce pewnie z 5 razy a i tak przed snem juz po zgaszeniu światła nie byłam pewna czy je umyłam. Ręce świeciły sie jak psu jajca. Jeden jedyny krem przeznaczony dla niemowląt miał miec inny zapach, rzekomo pachnieć dzieckiem, niemowlaczkiem. Dla wszystkich pań w około pachniało TOI TOIem, a nie niemowlakiem!!! krem zmazałam chusteczką prędzej niż nalozyłam na nadgarstek. Na koniec uroczej prezentacji, jedna z uczestniczek powiedziała, miażdżąc ich prezentację, że produkt może i fajny, skóra przyjemnie miękka, ale rozstępy jak miały wyskoczyć to i tak wyskoczyły.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2013, 14:06

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ