X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne !! MARZEC 2021 !!
Odpowiedz

!! MARZEC 2021 !!

Oceń ten wątek:
  • Agnieszka_s Autorytet
    Postów: 1139 337

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilka, a te dwa tygodnie zlecą mega szybko. Przygotowana juz jesteś na narodziny malucha?
    Zokeia uwielbiam podczytywać lutowy wątek bo dziewczyny juz sie wysypują bo akurat marzec bym w czasie przesunęła jakbym mogła.
    Ej kupilam kurtkę zimowa i zapinam się ale coraz słabiej ,dobrze , że ma zamki z boku bo inaczej w lutym miałabym spoty problem 🤣

  • KJ2020 Autorytet
    Postów: 531 409

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilka czy Vian uświadamiają mi że jest coraz bliżej.... a ja ciągle to wypieram :) więc proszę mi tu nie wywoływać za szybko marca z lasu:)Muszę jeszcze kupić sporo rzeczy, ogarnąć pranie (Agnieszka planuje to w II połowie lutego), ogarnąć dom żeby znaleźć miejsca na dwa łóżeczka, wybrać położoną, spakować torbę, iść do fryzjera etc. etc :) A póki co zupełnie nieświadomie wpisałam się na pracę z biura jeszcze 11 lutego :) także ten.... nie zapowiada mi się że nagle przybędzie mi czasu:) ale wszystko uzależniam od mojego stanu, samopoczucia etc. Póki co trzymam się myśli, że najgorsze w tej ciąży już za mną i że dociągnę do końca w dobrym stanie. Zresztą od 2 tygodni, jak już wróciłam do normalnego rytmu po świętach, urlopie etc znów czuje się przez większość czasu bardzo ok. Jedynie ta zgaga mnie męczy "pojawia się i znika". Plus jak wstaje z pozycji leżącej mam taki ból w okolicy krocza, ale to przez moment dopóki się nie rozruszam. Poza tym funkcjonuje normalnie i na dość wysokich obrotach więc liczę że nie zabraknie mi sił na ogarnięcie rzeczy wymienionych powyżej:)

    Plan mam taki, że początkiem lutego robię duże zamówienie w Gemini i ogarniam sporo brakujących rzeczy. Potem wpadam na jeszcze jedne większe zakupy do mojego ulubionego sklepu dziecięcego (prawie wszystko tam kupiliśmy teraz i dla starszaka) gdzie kupuje całą brakującą wyprawkę poza rzeczami o których zapomnę :) w połowie lutego zacznę ogarniać jakieś pranie i pójdę do fryzjera. Prasować chyba jednak nie będę licząc że suszarka zrobi robotę.... ale mam uraz do prasowania głęboko zakorzeniony w psychice ;) już Wam pisałam:)

    No i początkiem marca: torba, przemeblowanie w domu, rozłożenie łóżeczek etc. I unikanie kretyńskich pytań "urodziłaś już?":)

    Taki jest plan, a zweryfikuje go życie :)

    Generalnie zakładam, że jak coś się skomplikuje to sorry ale mąż będzie musiał ogarniać. To, że czasem udaje "nieudolnego" bo mu się nie chce to jedno ale dziecko jest tak samo jego jak i moje więc gdyby była potrzeba to będzie musiał dać radę. To nie jest tak, że kobiety mają jakąś tajemną wiedzę jak opiekować się dziećmi, co kupić etc. Też się tego uczymy...

    Ilona92 lubi tę wiadomość

  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka jestem przygotowana zwarta i gotowa. Wszystko wyprane poprasowane torba spakowaną.
    Uświadomiłam właśnie sobie że wprowadziłam Was w błąd 😅🤦. Za 3 tygodnie zdjęcie pessara bo przecież dopiero zaczęłam 35 TC. Zdjęcie pessara w 37 TC.

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • Beatti Autorytet
    Postów: 401 300

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kj powiem Ci odważnie.. Pamiętaj że drugie dziecko przeważnie rodzi się szybciej.. Ja bym nie ryzykowała z zostawieniem wszystkiego tak na koniec.

    Emilka Ty faktycznie możesz zaraz po zdjęciu pessara urodzić skoro dzieciątko Tak Cię ciśnie. Chociaż wiesz ponad 20mm to jeszcze sporo

    zokeia, e_mil_ka, Ilona92 lubią tę wiadomość

    Ada urodziła się 18.03.2020 przez CC
    👶-2007 synuś
    👶-2009 córcia
    13.07 🧪- 23 mlU
    17.07 🧪- 133 mlU
    28.07🧪 - 8656 mlU
    11.08 ❤
    17.09 będzie piękna zdrowa córeczka!!❤❤
  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka_s - właśnie rano podczytywałam lutówki. Niektóre już urodziły!

    KJ2020 - spokojnie jeszcze dużo czasu. Może ktoś dociągnie do 42 tc?

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • pukola Ekspertka
    Postów: 219 173

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też mały ciągle ciśnie. Na prawdę aż jestem w szoku,że tak nisko i siedząc czasami aż podskakuje mi cały dół bo tak się kręci/uwiera. Jutro idę do lekarza swojego i zobaczymy jak się sprawy mają. Ciekawe jak to jest właśnie z drugim porodem. W pierwszej ciąży tylko na początku ciąży czułam lekkie skurcze, później dosłownie nic. Dopiero na porodówce po oksytocynie,ale i one ucichły po kilku godzinach zamiast nasilić się. A teraz codziennie spięcia brzucha, skurcze itp. Całkiem inna ciąża niż poprzednia.Ja w lutym się wezmę za ciuszki i torbę. Dostawkę rozłoży mąż jak będę już w szpitalu,przewijak też. Wózek ogarniemy razem na spokojnie po wyjściu ze szpitala. Powiem Wam,że troszkę się boję, ale z drugiej strony nie mogę się doczekać. Wczoraj sobie uświadomiłam,że swieta Wielkanocne spędzimy już w powiększonym składzie:)

    e_mil_ka, Ilona92 lubią tę wiadomość

  • KJ2020 Autorytet
    Postów: 531 409

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie moja koleżanka z pracy miała termin na 4 stycznia i słuchajcie jest 20sty a ona z tego co wiem nadal w dwupaku... także różnie bywa.

    Beatti ja jestem dość spokojna bo jeszcze miesiąc temu nie mieliśmy nic a na przełomie grudnia ogarnęliśmy ogrom rzeczy, właściwie w dwa dni. I jak lubię tak działać. W sensie zawsze umiałam się zmobilizować i w krótkim czasie dużo ogarnąć, jak gonił mnie termin. Poza tym tak jak Wam napisałam - ja często jestem taka Zosia samosia, ale wierzę, że mój mąż jak będzie potrzeba to ogarnie.

    Przy Juniorze było podobnie. Lekarz zasygnalizował nam na wizycie, że mogę urodzić szybko więc w jedno popołudnie: spakowałam torbę, znalazłam położną, wstawiłam pranie a mąż skręcał łóżeczko i robił przemeblowanie.

    W ogóle koszty w Gemini mam już prawie gotowy, bo jak sobie coś przypomnę to się loguje i dorzucam. Tak jeszcze czekam że coś mi się przypomni ale właśnie zamówić mogłabym w każdej chwili. A po tym jak na przełomie roku kupiliśmy wózek, fotelik, łóżeczka a ja zamówiłam trochę ciuszków na wyprzedaży to z wyprawki naprawdę brakuje mi już bzdur typu jakieś czapeczki, skarpetki, stojak pod wanienkę etc.

    Torbę do szpitala spakuje w moment bo mój szpital prawnie nic nie wymaga a ja prawie wszystko mam w jednym miejscu. Może tylko powinnam tylko wrzucić do kosmetyczki kilka miniproduktów, jakąś zapasową szczoteczkę i trzymać to też w jednym miejscu.

    Chwilowo najbardziej frapuje mnie wybór położnej bo nie mam żadnego rozeznania, nie wiem jak to działa w czasach Covidu, a wiem że szpitale często bez podania danych położnej nie chcą zrobić wypisu.

    Beatti lubi tę wiadomość

  • VianEthel2 Autorytet
    Postów: 3064 2052

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilka no właśnie miałam pisac, że operujesz tygodniami bieżącymi i że najwcześniej to za 3 tyg pessar, jak będzie ciąża donoszona.😊 masz już ustaloną datę ściągnięcia? U nnie to będzie 19.02 bo też teoretycznie zaraz po zdjęciu może się akcja zacząć. U mnie to będzie 37+4 skonczone.
    Aga na końcówce wizyty sa zazwyczaj co 2 tygodnie 😊

    e_mil_ka lubi tę wiadomość


    👸: 1,70cm ->4.86cm ->6.05cm ->129g ->174g♀️ ->395g ->522g ->683g ->998g ->1449g ->1881g ->2193g ->2518g-> 2720g
    Diana: 23.02.2021
    Weronika(ur. 25tc): 08-24.06.2019(*)
    Okolice Warszawy
  • Agnieszka_s Autorytet
    Postów: 1139 337

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KJ Ale chodzi Ci o położna prowadząca teraz czy juz po.porodzie? No jabteraz mam wpisana jedna ale do malucha bedzie inna z pobliskiej przychodni.
    Teraz czas będzie leciał bardzo szybko.
    Ja podziwiam to Wasze "ogarnięcie " ja to mam miliony pytan do, aczkolwiek duzo leniuchuje (bo mam mozliwosc)
    Ja naprawdę nie wiem kiedy ogarnąć ciuszki (wiem ja znowu o tym) ale wczoraj czułam się świetnie i stwierdziłam, że faktycznie mam dużo czasu, a dzis ciężko mi stac i wiem , ze caly dzień bede miala problem i wszystko mnie boli.
    Strawbeery daj znac kochana po wizycie ✊✊✊✊

  • KJ2020 Autorytet
    Postów: 531 409

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka_s wrote:
    KJ Ale chodzi Ci o położna prowadząca teraz czy juz po.porodzie? No jabteraz mam wpisana jedna ale do malucha bedzie inna z pobliskiej przychodni.
    Teraz czas będzie leciał bardzo szybko.
    Ja podziwiam to Wasze "ogarnięcie " ja to mam miliony pytan do, aczkolwiek duzo leniuchuje (bo mam mozliwosc)
    Ja naprawdę nie wiem kiedy ogarnąć ciuszki (wiem ja znowu o tym) ale wczoraj czułam się świetnie i stwierdziłam, że faktycznie mam dużo czasu, a dzis ciężko mi stac i wiem , ze caly dzień bede miala problem i wszystko mnie boli.
    Strawbeery daj znac kochana po wizycie ✊✊✊✊


    Agnieszka jeśli dobrze pamiętam to podajesz położną, która ma się Wami opiekować po porodzie. Plus przychodnie do której dziecko będzie zgłoszone. Poprzednio podawałam te dane wychodząc ze szpitala.

  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    VianEthel2 wrote:
    Emilka no właśnie miałam pisac, że operujesz tygodniami bieżącymi i że najwcześniej to za 3 tyg pessar, jak będzie ciąża donoszona.😊 masz już ustaloną datę ściągnięcia? U nnie to będzie 19.02 bo też teoretycznie zaraz po zdjęciu może się akcja zacząć. U mnie to będzie 37+4 skonczone.
    Aga na końcówce wizyty sa zazwyczaj co 2 tygodnie 😊

    Dokładnie tak jak mówisz wszystko mi się poplątało 😂 konkretnej daty nie mam ustalonej ale u mnie to nie problem. 02 lutego mam wizytę u swojego ginekologa, który pracuje w szpitalu. Na tej wizycie wystawi mi skierowanie na zdjęcie pessara.

    VianEthel2 lubi tę wiadomość

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KJ ja już położną mam od 21 tygodnia ciąży i ona się będzie nad nami czuwać po porodzie. Z moją położną spotykam się normalnie tyle że w maseczce. Po porodzie tylko w koniecznych przypadkach wizyta domowa a tak to ja będę z małą do gabinetu przychodzić.

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka , ale co wcześnie ktg czy wizyty?
    Bo jeśli chodzi o ktg to pewnie zależy od lekarza wole nadgorliwego niż takiego, którego każda pacjentkę traktuje tak samo.
    Wizyty po którymś tygodniu są częstsze. Na następnej będę w 34+2, później już 36+2.
    Co do brzucha w cukrzycy. Jeśli cukier będzie wysoki to dziecko rośnie, ale się nie rozwija i dziecku w pierwszej kolejności rośnie brzuch.
    To jest jak u człowieka to, ze ma tusze nie oznacza, ze jest dobrze odżywiony. Bo taki może się zmagać z awitaminoza i różnymi innymi brakami.
    Ja się wczoraj na wizycie przestraszyłam, ze to zaraz. Także ogarniam duperele i czekam.
    Tak jak pisałam nie chce rodzic w pobliskich szpitalach bo się poprostu boje. Miałam kilka przejśc i jakoś nie mam zaufania. A imid w dobrych warunkach dojeżdżam w nie cake 1.5 h

    Mój jak coś potrzeba tez ogarnie także się nie boje. Mój z tych do dopytuje i chce żeby było dobrze. Nawet odpowiednie podpaski kupi jak potrzeba, proszek czy odplamiacz, ogarnie końcówkę pieczenia chleba czycokowliek innego tylko trzeba powiedzieć czego się oczekuje.

    Matko czyje, ze niedługo się zacznie :)

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • Agnieszka_s Autorytet
    Postów: 1139 337

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wiem czy mój by ogarnoł tego nie wiem. Tz jako tako dba ale zawsze pod moja kontrolą, jeszcze żelazko musze kupić bi mi siadło.
    A czy peeling kawowy na nogi nie zaszkodzi maluchami? Bo z sklepu mi jakoś nie pomaga a mam suche.
    O Ktg jeszcze nic nie wiem, pewnie się dowiem 2 na wizycie.

  • straw_berry Autorytet
    Postów: 439 290

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po wizycie, wszystko w porządku łożysko, przepływy, wody. Pessar super, zdejmiemy w 37 tyg. Mały waży 2093 g, gin mówi, że akurat, dla mnie duży, choć wiadomo to szacunek. Za 3 tyg kolejna wizyta, potem następna za 2 w 37 tc na zdjęcie pessara.

    KJ2020, Agnieszka_s, VianEthel2, zokeia, Ilona92 lubią tę wiadomość

    0d1y9jcg8epzzedk.png
  • straw_berry Autorytet
    Postów: 439 290

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga sucha skóra? Peeling myślę, że możesz, tylko na, sucha skórę? Polecam balsam vianek pomarańczowy, teraz kupiłam niebieskie masło z tej serii do wypróbowania, poczytaj, cenowo też ok. Olejem natomiast dalej smaruję brzuch i piersi.

    zokeia, Ilona92 lubią tę wiadomość

    0d1y9jcg8epzzedk.png
  • KJ2020 Autorytet
    Postów: 531 409

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Straw_berry gratulacje! Super wieści :)

    A teraz pytanie: czy Wy przypadkiem nie macie pomysłu żeby mnie tu zostawić samą z brzuchem gdzieś tak w połowie marca?:) Vian, Straw_berry i Emilka macie pesser. I ściągną Wam go w 37 tygodniu a wiadomo potem może być różnie. Vian to już w ogóle bo ma nawet termin cc. Ilona i Agnieszka maja cukrzyce więc kto wie. Beatti Ty masz doświadczenia że rodzisz miesiąc przed terminem.
    Pukola i Zokeia chyba tylko my nic nie mamy i mamy termin na polowe marca lub później. Co też może wyjaśniać nasze podejście do wyprawki.... niezbyt ukończonej:)

    A tak serio to wiem różnie może być a sytuacja jest dynamiczna.

    A ta moja koleżanka z terminem na 4 stycznia o której pisałam Wam rano dziś się odezwała ze urodziła! Dwa tygodnie po terminie ale wszystko ok:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2021, 19:45

    zokeia, straw_berry, Ilona92, Beatti lubią tę wiadomość

  • Agnieszka_s Autorytet
    Postów: 1139 337

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki sprawdzę, narazie zaryzykowałam i zrobiłam ten peeling, tak ja zawsze peeling na sucha ale własnej roboty gdzie duzo jest olejków. Czy lekarz cos więcej Ci powiedział? Bo z tego co pamiętam pessar nie byl jedynym problemem.
    KJ u mnie się nie zapowiada prędzej bo jestem na diecie i maly nie jest większy wiec mam nadzieję że zostanie ta połowa marca ale faktycznie roznie bywa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2021, 19:43

    KJ2020 lubi tę wiadomość

  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KJ2020 ja się nigdzie nie wybieram :) Swój poród planuję pomiędzy wstawianiem okien, a kładzeniem podłogi. Także mało mam wolnych dni w kalendarzu. Postaram się dotrwać do ostatniego tygodnia marca. Logistycznie dla naszej rodziny byłby to najlepszy termin ;)

    Z peelingiem nie pomogę, bo mam skórę nadwrażliwą i ich nie używam, ale na suchą polecam nawilżanie z natłuszczaniem na zmianę. Z drogeryjnych kosmetyków dobry jest balsam nivea (w niebieskim opakowaniu), albo z ziaji coś z mocznikiem.

    KJ2020 lubi tę wiadomość

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • straw_berry Autorytet
    Postów: 439 290

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga łożysko unioslo się w grudniu, dalej jest z przodu, ale zagrożenie minęło. Obecnie jest w 2 stopniu, czyli w porządku jak na 3 trymestr. Afi mam chyba na poziomie 8,9 po 4,5 w kieszonce. Sprawdzała też mózgowie, kręgosłup i nerki. Mały ułożony glowkowo, czułam wczoraj czkawkę bardzo nisko, czyli tak jak myślałam. KJ no ja szykuje się na początek marca zdecydowanie (mam nadzieję 😉)

    KJ2020, Ilona92, zokeia, e_mil_ka lubią tę wiadomość

    0d1y9jcg8epzzedk.png
‹‹ 390 391 392 393 394 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ