X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MARZEC 2017 :)
Odpowiedz

MARZEC 2017 :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2017, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już po szczepieniu, zobaczymy czy będzie dziś gorączkował. Obecna waga 8730 gram.
    Nadii jak to dajesz Małej warzywka do rączki jak ząbków jeszcze nie ma? Zjada to? Bo rozumiem że dajesz jej gotowane tak?:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2017, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podaję surowe owoce, surową marchewkę, paprykę. Brokuł, pietruszka, kalafior oczywiście gotowane. Nie ma zębów, ale twarde dziąsła, więc bez problemu ugryzie kawałek jabłka czy banana, gotowane warzywa. Surową marchewkę na razie tylko cycka bo za twarda.
    Jak po szczepieniu, wszystko ok? Ile wazycie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2017, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow to super że potrafi owoce i warzywka zjeść nie mając ząbków. Mój to ma problem z tym. Leoś waży teraz 8730 gram, przy szczepieniu chwilę popłakał i już był ok. Całe szczęście obyło się bez gorączki.

    Nadiii, Malwinka lubią tę wiadomość

  • klaudia.29 Autorytet
    Postów: 453 164

    Wysłany: 24 października 2017, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadii ja tez mialam wrazenie ze Wiktoria wazy duzo wiecej.Ona jest drobniutka ale dluga. U nas z tym zelazem problem. Pediatra mowi ze apetyt jej sie poprawi jak zelazo sie poprawi. Wiec czekam az suplementacja wreszcie poskutkuje. Teraz je troszke lepiej. Ale zeby ciagle daja mocno nam sie we znaki. 4 jedynki ma juz duze, a widac juz dwójki w drodze i to wszystkie 4... :/ I sie dosyc mocno wscieka. Probowalam juz Camilii, dentinox, jak jest bardzo mocno zdenerwowana to jej podaje Ibum. Spi mi teraz w dzien 3 lub 4 razy za kazdym razem od 40 minut do godziny. Na noc zasypia ok.20 i spi do rana czasem z 1 pobudka na mleczko czasem bez. Juz jest taka fajniutka,)
    Ewa u nas to ostatnie szczepienie tez super . Poplakala doslownie chwileczke .Ale Leos to duzy czlopczyk;) Wiktoria jest ponad kg lzejsza.
    Tez zamierzam jej powoli dawac warzywka i owoce do raczki ale czekam az ten apetyt.jej sie poprawi bo jak probowalam z brokulem to nie spodobal jej sie ten pomysl.
    Pozdrawiam mamuski i dzieciaczki!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2017, 20:59

    bl9cdf9hsfsrwiek.png
  • Malwinka Autorytet
    Postów: 730 274

    Wysłany: 27 października 2017, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Ciocie!
    Klaudia ciężko mi powiedzieć ile Igorek waży teraz. Ostatni raz bylismy na szczepieniu 8 sierpnia to ważył 6600g. Ale wtedy miał ta szczepionke 6w1. W moczu wyszła bakteria to kazała zrobić posiew no i teraz wyszła konkretna bakteria. Dała antybiotyk agumentin es na 10 dni.
    Ok. Teraz się chwalę!! !!!! Uwaga!!!!!.
    Przed wczoraj sam usiadł, wczoraj sam wstał i wyszedł pierwszy ząbek!! !! Jak usłyszałam brzdek, brzdek to się poplakalam. Wyszedł ząbek!! !!! Aaaaaaaa
    Tylko nie wiem dlaczego on już jest a Igorek teraz bardzo płacze. Może coś się zas szykuje...

    klaudia.29 lubi tę wiadomość

    uch5i09k3eicivpk.png
  • Malwinka Autorytet
    Postów: 730 274

    Wysłany: 27 października 2017, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jabłuszko do rączki :0 szooook.
    Ja też tak chce, no ale czy nie odgryzie za duzy kawałek?? ?? Nie zadlawi mi się!????
    Duże te Wasze dzieciaczki. Super rosną!
    Leos z Waszą pomocą też dołączy z umiejętnościami do rówieśników. Poprostu potrzebuje więcej czasu!

    uch5i09k3eicivpk.png
  • Malwinka Autorytet
    Postów: 730 274

    Wysłany: 27 października 2017, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy szczepieniu padlo słowo meningokoki...myslalyscie nad tym?

    uch5i09k3eicivpk.png
  • Malwinka Autorytet
    Postów: 730 274

    Wysłany: 27 października 2017, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa no i mówicie ile mają wzrostu....no a jaki macie obecnie rozmiar ubranek???? My sweterek, spodnie, bluzeczki to 74, a śpiochy, pajace 80.

    uch5i09k3eicivpk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 października 2017, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój nosi rozmiar 68,74. Ma 70 cm wzrostu.
    Malwinka w szoku jestem, że Igorek już sam siedzi i wstaje. Szybko się nauczył :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 października 2017, 20:11

  • klaudia.29 Autorytet
    Postów: 453 164

    Wysłany: 28 października 2017, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwinka wrote:
    Cześć Ciocie!
    Klaudia ciężko mi powiedzieć ile Igorek waży teraz. Ostatni raz bylismy na szczepieniu 8 sierpnia to ważył 6600g. Ale wtedy miał ta szczepionke 6w1. W moczu wyszła bakteria to kazała zrobić posiew no i teraz wyszła konkretna bakteria. Dała antybiotyk agumentin es na 10 dni.
    Ok. Teraz się chwalę!! !!!! Uwaga!!!!!.
    Przed wczoraj sam usiadł, wczoraj sam wstał i wyszedł pierwszy ząbek!! !! Jak usłyszałam brzdek, brzdek to się poplakalam. Wyszedł ząbek!! !!! Aaaaaaaa
    Tylko nie wiem dlaczego on już jest a Igorek teraz bardzo płacze. Może coś się zas szykuje...
    Gratulacje !!! ;) Igorek to maly silacz,) Cudownie patrzec jak malenstwo zmienia sie z dnia na dzien;) i potrafi coraz wiecej;) Pierwszy zabek tez jest cudowny♡ Mowili mi wszyscy ze drugiego dziecka juz tak sie nie przezywa. A ja dokladnie tak samo przezywam jak przy Oliwii;)
    Mojej tez przebil sie zab a dalej jest markotna.Najprawdopodobniej kolejne juz sie szykuja. Ehhh to czas, ktory trzeba poprostu ...przetrwac:/ pomagac maluszkom ile sie da i wyczekiwac az 20 mleczak sie przebije,)
    Moja Wiktoria na ostatnim szczepieniu miala 71cm. Wiki nosi 74 lub 80 zalezy co i z jakiej firmy.
    Malwinka oby jak najszybciej przeszlo Igorkowi.;* Dajesz mu probiotyk? Moja pediatra poleca FF baby. Wlasnie teraz bede dawala Wiktorii go bo po antybiotyku ktory brala we wrzesniu jej cos teraz z flora sie porobilo.
    Pozdrawiam!

    bl9cdf9hsfsrwiek.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2017, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uuu antybiotyk...życzę szybkiego powrotu do zdrówka dla Igorka.
    Leosiowi przebiła górna prawa jedynka, lewa widać ale jeszcze nie przebiła się. Czy Wasze maleństwa już raczkują po całym mieszkaniu?
    Słyszałam o meningokokach ale w ogóle nie brałam ich pod uwagę. Dobrze że następne są dopiero po ukończeniu 13 miesiąca. I wtedy jest na ospę. Zdziwiło mnie to że na ospę nie jest obowiązkowa tylko dodatkowa płatna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2017, 10:36

    Malwinka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2017, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ani ząbka, ani raczkowania, ani siadania, ani sylabo-gugania.. Strasznie leniwa ta moja dziewczyna.. Ale wiem, że ma czas, że na wszystko przyjdzie pora. Irytują mnie tylko te ciągłe pytania rodziny, znajomych-siada, fruwa, lata, gada?? Na marcowym forum niektóre dzieciaczki maja juz po 8 zębów, wstają na nóżki i nawet stawiają pierwsze kroki-szok!! Ja nie sadzam mojej królewny, nie obkładam poduszkami...nie chcę obciążać jej kręgosłupa, jak będzie gotowa sama usiądzie. My nosimy jeszcze 68, zaraz będziemy zaczynać 74. Pieluszki nadal 3.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2017, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwinka gratuluję! Ale duma rozpiera co! Silny ten Twój Skarb. Jakie to cudowne dla Nas, wszystko takie pierwsze do przeżycia!

    Malwinka lubi tę wiadomość

  • Malwinka Autorytet
    Postów: 730 274

    Wysłany: 30 października 2017, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :* :* :*
    Dzisiaj jest ostatni dzień antybiotyku i też koniec tego priobiotyku. Nam Przepisala acidolak baby. Tak myślę żeby kupić jeszcze osłonę to wezmę ff baby to co Klaudia mi polecasz. :) bo za 10 dni mam zas zrobić jemu posiew moczu to chyba ten priobiotyk w niczym nie przeszkadza???
    Ewa na ospe nie jest dodatkową?? ? Jak To! Z tego co pamietam jest to jeden zastrzyk na świnke, Odre, różyczke.
    Nadiiiii zebys wiedziała, duuuuma ze szok. Ja też mu nie pomagalam choć było duuuuzo takich rad. Najlepiej to już od miesiąca gdyby w chodziku był.
    Moja kuzynka ma synka 3 dni młodszego.. .szkoda gadać.. ..co to on nie umie, co on nie je. Chora baba. Ostatnio usmazyla mu 3 jajka ale tylko na masełku bo na oleju nie wolno. Ale 3????? To ja jem tyle. Chora.....

    uch5i09k3eicivpk.png
  • Malwinka Autorytet
    Postów: 730 274

    Wysłany: 30 października 2017, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dobrze, że zabki szybko nie wychodzą. Przynajmniej potem mleczaki będą dłużej się trzymały.
    20 ich ma być?? ? A to nie wiedziałam.
    Siada sam co chwila, ale nie jest jeszcze taki tego pewny. Najgorsze że mamy wszędzie kafelki.....i już parę razy ryczał.. ..ale nie potrafię go przed tym ochronić. Mam duże puzzle piankowe, no ale on już wszędzie łazi. Paluszki wpycha do gniazdek i szafki otwiera. Muszę zaraz jechać do pepco i kupić osłonki. Tak więc jak był tylko na macie to było duuuuzo bezpieczniej i lepiej dla mnie. Ale jednak bardzo się cieszę że raczkuje.

    ewa81 lubi tę wiadomość

    uch5i09k3eicivpk.png
  • klaudia.29 Autorytet
    Postów: 453 164

    Wysłany: 30 października 2017, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie dziewczyny ze rozwoj dzieciaczkow to nie wyscig zaden. Tylko niektore mamy o tym nie wiedza... moja starsza corka Wszystko robila duuuuzo pozniej niz Wiktoria. Ja nigdy sie tym jakos nie stresowalam. Sama zaczela siedziec jak miala ok.7 i pol miesiaca(Wiktoria 6i pol),przewracala sie na boczki ok7 miesiaca(Wiktoria 4miesiace) Raczkowala jak miala skonczone 11 miesiecy!Za to zaczela chodzic na roczek,) Gugala i gadala ale duzo mniej niz Wiktoria a zaczela bardzo szybko mowic. Wiec nie ma zadnych regul.;) Te rozmowy to tylko moim zdaniem powinna byc wymiana doswiadczen;) Kazde z naszych maluszkow jest inne, wyjatkowe ;) Tak jak kazdy z doroslych tez jest inny;) Ale kazda nowa umiejetnosc cieszy nas :)
    Malwinka mi ten FF baby polecila moja pediatra, i czytalam o nim dobre opinie;) mam nadzieje ze malej pomoze...

    bl9cdf9hsfsrwiek.png
  • klaudia.29 Autorytet
    Postów: 453 164

    Wysłany: 30 października 2017, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I powiem wam...ze brakuje mi karmienia. ;( to byl jednak piekny wyjatkowy czas. Mimo ze u nas od poczatku szlo to dosc ciezko;( przez jezyk Wiktorii ;( A jak u Was?

    bl9cdf9hsfsrwiek.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 października 2017, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście macie rację, że nie ma co porównywać dzieci, każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Malwinka, to teraz musisz mieć oczy dookoła głowy, jak Igorek zaczął chodzić :). Źle napisałam o szczepionce, chciałam napisać, że oprócz szczepionki na odrę, różyczkę i świnkę, jest dodatkowa na ospę i pneumokoki kto chce. Z tego co pamiętam, za naszych czasów szczepionka na ospę była obowiązkowa, a teraz jest jako zalecana, płatna jak kto chce.

  • Crisperss Autorytet
    Postów: 409 481

    Wysłany: 30 października 2017, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Marcóweczki :) strasznie dawno tutaj nie zaglądałam. Super, że jesteście tutaj takie aktywne nadal :)
    Tak w skrócie opiszę co u nas się dzieję...
    3 listopada moja Gabi kończy 8mscy.
    Nie będę orginalna pisząc że jest najcudowniejszym dzieckiem pod słońcem. Jest bardzo inteligentna. Czasami aż mnie to przeraża.
    Nie wiem czy kojarzycie, ale mała urodziła się z rozszczepem podniebienia.
    6 października miała operację rekonsktrukcji podniebienia. Naszą piątą rocznicę ślubu spędziliśmy na sali pooperacyjnej, czuwając przy Gabi. Pierwszy tydzień po operacji był horrorem. Karmienie strzykawką na siłę, płukanie buzi rumiankiem... płacz... strach... zmęczenie. Młoda udrzuciła stałe pokarmy. Po tygodniu oswoiła się z butelką...
    Dopiero od wczoraj pozwala na zbliżenie do buzi łyżeczki z zupką. Powoli do przodu...
    Ale niestety zrobiła się jej dziurka w podniebieniu miękkim. Jeździmy dwa razy w tygodniu do Warszawy (330km) na tzw. lapisowanie. Jest to smarowanie tkanki aktywnym srebrem. Dziurka powoli się zabliznia. Mamy nadzieję, że zamknie się całkowicie i ominie nas kolejna tak skomplikowana operacja...

    Teraz wiem, co znaczy poświęcić życie dla .... nie w głowie mi spotkania ze znajomymi i powrót na siłownię (mam 10kg do wagi sprzed ciąży)... chociaż bardzo mi tego brakuje.
    Jest nam ciężko, ale zrobimy wszystko aby nasza córka miała cudowne życie...

    Pozdrawiam Was :*

    6sut9jcgeodkavnc.png
    6sutdf9heulgg01i.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 listopada 2017, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa81- u nas rzeczywiscie ospa jest platna, ale jak posyłasz dziecko do żłobka I masz zaswiadczenie id nich, to wtedy jest za free.

    My dalej sie karmimy I choc chcialam 6mcy, to teraz nie wyobrazam sobie zakonczenia. To taki cudowny czas tylko dla Nas..I nawet mimo skazy dajemy rade. Do roku na pewno bedziemy karmic, a pòzniej zobaczymy..

    Crisperss-super ze sie odezwalas! Najgorsze macie juz za sobą. Podziwiam, bo musicie miec w sobie dużo siły. Na pewno ciężko jest Wam patrzeć na cierpienie małej, ale robicie wszystko, aby jej życie było normalne. Dużo siły życzę i wytrwalosci. Jeszcze długa droga przed Wami, ale na pewno przyniesie efekty. Buziaki dla Was

‹‹ 1037 1038 1039 1040 1041
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ