X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe mamy 2020 :)
Odpowiedz

Marcowe mamy 2020 :)

Oceń ten wątek:
  • talku Autorytet
    Postów: 1679 1678

    Wysłany: 28 marca 2020, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I dzięki za zdjęcia . Próbujemy wszystkich pozycji.

    A któraś z Was bierze żelazo? Bo myślę czy ono mi tak nie zatyka młodego. Dzisiaj jedna kupa rano. Żadnych bąków! Wrzeszczy non stop. Spokój tylko na piersi ale też krótko bo zaraz ulewa

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2020, 15:19

    relgi09kukfprg92.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2020, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    talku wrote:
    I dzięki za zdjęcia . Próbujemy wszystkich pozycji.

    A któraś z Was bierze żelazo? Bo myślę czy ono mi tak nie zatyka młodego. Dzisiaj jedna kupa rano. Żadnych bąków! Wrzeszczy non stop. Spokój tylko na piersi ale też krótko bo zaraz ulewa
    Czytałam gdzieś że przy właśnie branoi przez mamę żelazo dziecko może mieć problem z kupkami i kupki mogą być zielone ale ile w tym prawdy nie wiem. My odkąd bierzemy biogaia to kupki i baki są

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2020, 15:29

    talku lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2020, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam magiczna butelkę od dawna w domu ale dopiero po waszych wpisach myślę a spróbuje, młody wstał i 70ml przy krótkim karmieniu będzie na naukę butelki dla taty bo zaczynam próbować mi dawać ta medele w razie jakbym gdzieś wyszła ale nie daje ja tylko mąż. A co do piersi, odczucia i ilości właśnie polozna mówiła że zaufać dziecku i jeśli sika i są kupki to znaczy że jest tsm tyle mleka ile on potrzebuje.

    Katy lubi tę wiadomość

  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 28 marca 2020, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore zelazo, kupki w sumie sa 1-2, dzisiaj jeszcze nie bylo wiec moze cos w tym jest..Chociaż bardziej to mnie zatyka 😂

    Ogólnie to jak sie laktacja unormuje to cycki beda flaki, a mleko w normalnej ilosci takze bez spiny ;)

    Syllwia91 lubi tę wiadomość

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • talku Autorytet
    Postów: 1679 1678

    Wysłany: 28 marca 2020, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katy, a jak Wasze bóle brzuszka? Coś pomaga?

    Katy, fajnie że macie bąki i kupę. My podajemy vivomixx jako probiotyk i kolzym przed każdym karmieniem. Na razie bez poprawy...

    relgi09kukfprg92.png
  • słonykarmel Ekspertka
    Postów: 250 118

    Wysłany: 28 marca 2020, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy Wasze dzieci też tak ulewają? nasz na początku prawie wcale a teraz jak chluśnie to nie wiem co robić... po ostatnim posiłku to chyba nic mu nie zostało w środku :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2020, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    talku wrote:
    Katy, a jak Wasze bóle brzuszka? Coś pomaga?

    Katy, fajnie że macie bąki i kupę. My podajemy vivomixx jako probiotyk i kolzym przed każdym karmieniem. Na razie bez poprawy...
    A Wit d bierzecie? Kiedyś ktoś pisał gdzieś że to może wstrzymać kupki

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2020, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słonykarmel wrote:
    czy Wasze dzieci też tak ulewają? nasz na początku prawie wcale a teraz jak chluśnie to nie wiem co robić... po ostatnim posiłku to chyba nic mu nie zostało w środku :(
    Może nie co karmienie ale tak...kilka razy to nosem poszło.. M

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2020, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale dzieci na piersi moga robic nawet raz na tydzien kupe, nie musi byc ciedziennie ani kilka razy dziennie.

    Ja biore zelazo, witaminy, d3 i magnez i nic sie nie dzieje. Nie ulewa ale musi odbic bo jak nie odbije to nawet po 30 min jej sie odbije

  • bummy Autorytet
    Postów: 279 215

    Wysłany: 28 marca 2020, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Talku ja biorę tardyferon od 10 dni 2x dziennie i kupek jest min 6 na dobę. Z probiotyków to też od wczoraj stosuję delicol nie przy każdym karmieniu a co drugie, póki co nie zauważyłam żeby była jakaś bardzo spokojna.

    3i49jw4z40m3ifku.png
  • marcela123 Autorytet
    Postów: 1221 658

    Wysłany: 28 marca 2020, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jaka podajecie Wit D? Pamiętam, że położna odradzała nam przy Stasiu podawanie takiej w sprayu, że lepiej taka w kapsułkach bo ta pierwsza może powodować bóle brzuszka.

    Aniołek 17.10.2017- 8t5d
    tb739vvjdr6gsxwh.png

    3i49hdgew2fq6tag.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 28 marca 2020, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natallia05 wrote:
    Ale dzieci na piersi moga robic nawet raz na tydzien kupe, nie musi byc ciedziennie ani kilka razy dziennie.

    Tak, ale dopiero po 6 tygodniu życia. Wcześniej powinno być 3-4 dziennie :)

    Syllwia91 lubi tę wiadomość

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • Inka150 Ekspertka
    Postów: 202 208

    Wysłany: 28 marca 2020, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojej też zdarza się, że tak uleje że się zastanawiam czy cokolwiek zostało. Dzisiaj prawie wcale nie śpi, jedynie godzinę na spacerku, także zmaltretowala mnie okrutnie :-/ tak się zastanawiam jak wy ogarniacie temat jak macie jeszcze drugie małe dziecko🤔 no nierealne to jest dla mnie, abstrakcja 😀 ja mam wrażenie, że przy jednym ogarnięcie czegokolwiek w domu, jakiś obiad czy coś to jest wyczyn 🤔

    Syllwia91 lubi tę wiadomość

    k277fn7.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 28 marca 2020, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Talku, ta biogaia troche pomaga bo juz ten placz trwa krocej na szczescie, moze ten Espumisan tez cos daje, ale ciężko stwierdzic, ktore dokladnie...

    Kacper tez ulewa dosc sporo :/

    Udalo mi sie dzis pojeździć na rolkach 😍

    White Innocent lubi tę wiadomość

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2020, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White Innocent wrote:
    Tak, ale dopiero po 6 tygodniu życia. Wcześniej powinno być 3-4 dziennie :)

    Pierwsze slysze. Moja pediatra twierdzi inaczej.

    Edit: tak jak myslalam, internetowe guru lakto matek hafija 😀 Ona nie jest lekarzem, nie bierzcie wszystkiego co tam jest napisane jako dogmat. "Z wyksztalcenia jest jestem specjalistą z zakresu komunikacji społecznej".

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2020, 18:05

  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 28 marca 2020, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się opieram na wskaźnikach skutecznego karmienia. Podobnie jak CDL z którą miałam stały kontakt po pierwszym porodzie, no i nasza pediatra również.

    Tutaj przykładowy artykuł z medycyny praktycznej: https://www.mp.pl/pacjent/pediatria/karmienie-piersia/91038,wskazniki-skutecznego-karmienia, ale jest tego bardzo dużo na różnych stronach czy w różnych ulotkach, które się dostaje po porodzie.

    Makt, GWHT lubią tę wiadomość

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • Rusałka06 Autorytet
    Postów: 449 348

    Wysłany: 28 marca 2020, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inka150 wrote:
    Mojej też zdarza się, że tak uleje że się zastanawiam czy cokolwiek zostało. Dzisiaj prawie wcale nie śpi, jedynie godzinę na spacerku, także zmaltretowala mnie okrutnie :-/ tak się zastanawiam jak wy ogarniacie temat jak macie jeszcze drugie małe dziecko🤔 no nierealne to jest dla mnie, abstrakcja 😀 ja mam wrażenie, że przy jednym ogarnięcie czegokolwiek w domu, jakiś obiad czy coś to jest wyczyn 🤔

    Jak miałam jedno dziecko to zastanawiałam się jak samotne kobiety sobie radzą z dzieckiem. Pamietam ze nie byłam w stanie się nadziwić jakbyco jest możliwe bo totalnie nie ogarniałam. Teraz się zastanawiam jak samotne kobiety z dwójka daja radę bo jedno spokojnie sama mogę ogarnąć ;) teraz mąż sporo zajmuje sue córka a ja prawie w 100% synem i wydaje mi się ze taki noworodek to sama przyjemność. A przy córce byłam zajechana jak koń po westernie

    Inka150 lubi tę wiadomość

    n59y2n0a4o8fm1ic.png

    qdkkdf9hht6ogiuw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2020, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też sobie nie wyobrażam miec jewaxze jednego dziecka, Jezu.... Zamknęliby mnie chyba gdzieś alno poprostu zatrudniłabym nianie na stałe.... Która by spała z nami😄

  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 28 marca 2020, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak sie nie ma wyjscia to sie ogarnia 😂 Nie no ja poki co mam meza w domu chociaz kilka godzin odsypia nockę no i w nocy go nie ma, ale od 1 kwietnia zaczyna nowa prace wiec prawie cale dnie bede sama z dwojka xd

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2020, 19:02

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • talku Autorytet
    Postów: 1679 1678

    Wysłany: 28 marca 2020, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ile godzin na dobę śpicie?
    W nocy i w dzień.

    Ja w nocy max. 2.5-3h, w dzień do śpię max. 2h.

    relgi09kukfprg92.png
‹‹ 763 764 765 766 767 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ