X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe mamy 2020 :)
Odpowiedz

Marcowe mamy 2020 :)

Oceń ten wątek:
  • talku Autorytet
    Postów: 1679 1678

    Wysłany: 23 września 2019, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemka wrote:
    Talku - nie badala, mysle, ze to po prostu nie jest czescia wizyty z okazji usg genetycznego. Licze, ze ten do ktorego sie przeniose bedzie mial inne podejscie, nie moge sie doczekac.
    Moze jesli za miesiac nie zbada to jednak sie dopomnij w jakis delikatny sposob? :)
    Ja sie tak upominalam o cytologie, bo mialam robiona ja grubo ponad rok temu i laskawie mi pobral na ostatniej wizycie.

    Upomnę sie.
    Chciałabym mieć pewność, że szyjka trzyma i mogę prowadzić taki tryb życia jak dotychczas.
    Zwłaszcza że wracam z pracy i trochę się obawiam żeby się nie przeforsować

    relgi09kukfprg92.png
  • talku Autorytet
    Postów: 1679 1678

    Wysłany: 23 września 2019, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia05 wrote:
    U nas tez nikt nie bada ciezarnych na fotelu! Po co? Na poczatku ciazy biora cytologie i badanie na bakterie i to wszystko. Szyjke widac na kazdym usg jest mierzona, wiec jak ktos ma 5 cm szyjke to po co badac recznie? A juz na fotelu to zupelnie dziwne jak dla mnie, jak juz to palpacyjnie sprawdzaja na lezance po samym usg. Zadnych wziernikow w ciazy. Chyba bym zagryzla za takie cos 🤣

    Ja jem jajka, sadzone, na twardo i w nalesnikach. Nie sparzam, myje i wystarczy. Owoce tez tylko myje, nie sparzam. Ogolnie to jie mam jakis paranoi zywieniowych, salami tez jem.

    Ale mam wrażenie, że on mi w ogóle w żaden sposób tej szyjki nie bada.
    Na USG ją widać? Mógł ją zmierzyć?
    Nic nie mówił.

    Ja nawet nie myje jajek. Jem dokładnie wszystko tak jak do tej pory. Oprócz surowego mięsa i ryb, bo nigdy ich nie jadłam.
    Skusiłam się na maultki kawałek oscypka i sera koziego...

    relgi09kukfprg92.png
  • Agulkowa Autorytet
    Postów: 1078 1095

    Wysłany: 23 września 2019, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak byłam w pl i zaczęłam plamić poszłam do lekarza. Babeczka mi powiiedziala, że na USG widać szyjkę, jej długość itp. ona bada tylko palpacyjnie w celu sprawdzenia czy nie ma infekcji bądź nadżerki. Mowila, że ma pacjentki zza granicy i wszędzie badają tylko poprzez USG no i wiadomo krew, mocz. Tylko w pl tak naprawdę jeszcze tak badają kobiety w ciąży. Ja też się ciesze bo jeśli widać wszystko na USG to po co mi ma ktoś tam grzebać... A infekcje jak się ma to przecież zaraz czuć że boli czy piecze...

    dqpr4z17ve5tz75s.png
    ug37io4peg99fhvo.png
    [*]3.05.2016- 9 t.c
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2019, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak dokladnie, widac szyjke na usg i mierzona jest podczas wizyty wiec jakby sie cos dzialo, byla za krotka czy rozwierajaca sie to napewno by o tym lekarz powiedzial. Jesli wszystko jest w porzadku to mysle ze nie ma o czym mowic :)

    Dokladnie tak jak piszesz Agulkowa, w pl lekko staroswieckie metody. Im mniej grzebania tam tym lepiej.

    Ale mnie dzisiaj wzielo na slodkie, zjadlam nalesniki z nutella i miodem! Sama nutella byla za malo slodka 👏😀😀😀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2019, 20:39

    Agulkowa, talku lubią tę wiadomość

  • Agulkowa Autorytet
    Postów: 1078 1095

    Wysłany: 23 września 2019, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi miód po dzisiejszym dniu zbrzydnie... Takie mikstury wymyślam aby mnie postawiło na nogi, że szok 😅. A wczoraj jadłam naleśniki z tona bitej śmietany 😂 ja ostatnio mam smaki jak typowa baba w ciąży bo najpierw naleśniki a później zagryzam kapusta kiszoną. Tylko mąż się dziwnie patrzy 😂

    dqpr4z17ve5tz75s.png
    ug37io4peg99fhvo.png
    [*]3.05.2016- 9 t.c
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2019, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj marzylam o czosnku 🤣 Takze troche tez mnie wzielo ostatnio na smaki znowu. Ale tez pospolite na ziemniaki czy pomidory 🤨

  • Agulkowa Autorytet
    Postów: 1078 1095

    Wysłany: 23 września 2019, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pomidory to mi już faza przeszła ale zjadłam ich od groma. Ziemniaki u mnie też rządzą ale w postaci frytek i to zamiast soli trochę Vegety i paprykę słodką daję 🤣 jeszcze zupa dyniowa curry też rządzi... A wszystko zagryzie knoppersem. Obowiązkowo muszą być w domu ;) no mówię katastrofa jeśli chodzi o smaki 😅

    Natalia05 lubi tę wiadomość

    dqpr4z17ve5tz75s.png
    ug37io4peg99fhvo.png
    [*]3.05.2016- 9 t.c
  • Kazio14 Autorytet
    Postów: 1182 679

    Wysłany: 23 września 2019, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na każdej wizycie mam badanie na fotelu. Nie ma usg w gabinecie więc tak sprawdza szyjkę.
    Co do jajek to w życiu bym nie pomyślała że na miękko nie można. Przecież się gotują... Ja sporo jajek zjadam bo lubię i cukier po nich dobry :)
    A rodzić zawsze szłam "z ulicy". W pierwszej ciąży mnie odesłali i nie żałuję bo ten drugi szpital miał fajne warunki. Z synkiem normalnie przyjęli. Nie wiem czy wolno im było odesłać z sączącymi się wodami. Na szczęście miejsce było. Teraz chyba będę celować w ten w którym rodziłam ostatnio.

    iriiska lubi tę wiadomość

    Tp 26/27.04.2021
    10.2019 Aniołek 18tc
    02.2018 Synek
    12.2016 Aniołek 24tc
    09.2014 Córeczka
  • Agulkowa Autorytet
    Postów: 1078 1095

    Wysłany: 23 września 2019, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie też muszę wybrać inny szpital i chyba wybiorę ten gdzie tak podchodzą do rodzących 😂

    https://m.youtube.com/watch?v=FOiNdxPwp6c

    No i przede wszystkim blisko domu 😜

    dqpr4z17ve5tz75s.png
    ug37io4peg99fhvo.png
    [*]3.05.2016- 9 t.c
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2019, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz sie zapisalam do tego gdzie rodzilam ostatnio bo jest calkiem nowy i ma super warunki, swietny zespol i caly szpital dziecięcy w budynku. Czy mi pozwola tam rodzic czy bede musiala w tym szpitalu gdzie teraz jestem pod opieka to sie okaze. Mam nadzieje ze pozwola w tym moim 🙏

  • vanilia120 Autorytet
    Postów: 298 143

    Wysłany: 23 września 2019, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nie powiedziałabym, że w Polsce mamy staroswieckie metody ;) szyjke bada się ręcznie po to, żeby sprawdzić jej konsystencję.. czy jest twarda lub miękka. Wiem, bo miałam badanie na każdej wizycie co 2 tygodnie bo miałam problem z szyjka i leżałam od 14 tygodnia ciazy do 36 tygodnia plackiem

    0b1298a846.png
    d9rgk6nlgu4atc8w.png

    08.08.2016 - ciaza obumarla w 9 tygodniu :(
    Mthrf c667, pai-1, pco

  • Agulkowa Autorytet
    Postów: 1078 1095

    Wysłany: 23 września 2019, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok bo coś się działo ale jeśli nic nie widać i szyjka jest w porządku to po co ja ,,męczyć,,. Bardziej o to chodzi. Przecież normalne,że jeśli lekarz zaobserwuje coś niepokojącego to zbada

    dqpr4z17ve5tz75s.png
    ug37io4peg99fhvo.png
    [*]3.05.2016- 9 t.c
  • słonykarmel Ekspertka
    Postów: 250 118

    Wysłany: 23 września 2019, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do szpitali- widziałam, że jest parę osób z Lublina albo okolic, jakie macie opinie o tutejszych szpitalach? głównie chodzi mi o szpital na Jaczewskiego

  • Kazio14 Autorytet
    Postów: 1182 679

    Wysłany: 23 września 2019, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słonykarmel wrote:
    co do szpitali- widziałam, że jest parę osób z Lublina albo okolic, jakie macie opinie o tutejszych szpitalach? głównie chodzi mi o szpital na Jaczewskiego
    Na Jaczewskiego chciałam rodzić pierwsze dziecko. Odesłali mnie bo nie było miejsc więc nie wiem jak tam jest. Trafiłam do Świdnika (proponowali Lubartowską ale nie chciałam). Nie żałuję, było na prawdę fajnie (o ile można coś takiego powiedzieć o porodzie 🤣). Synka rodziłam na Staszica i opieka podobna do Świdnika. Tylko miejsca mało. Często kładą dziewczyny po porodzie z noworodkami na korytarzu... Ja miałam "szczęście" i załapałam się na miejsce na sali przedporodowej. Słyszałam wszystkie porody ale zawsze to w sali...
    Teraz moja położna proponuje mi Bełżyce. Podobno mały ruch, warunki dobre. Tylko to już dla mnie chyba za daleko...

    Tp 26/27.04.2021
    10.2019 Aniołek 18tc
    02.2018 Synek
    12.2016 Aniołek 24tc
    09.2014 Córeczka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2019, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanilia120 wrote:
    No nie powiedziałabym, że w Polsce mamy staroswieckie metody ;) szyjke bada się ręcznie po to, żeby sprawdzić jej konsystencję.. czy jest twarda lub miękka. Wiem, bo miałam badanie na każdej wizycie co 2 tygodnie bo miałam problem z szyjka i leżałam od 14 tygodnia ciazy do 36 tygodnia plackiem

    Ja sama napisalas "bo mialas problem z szyjka i musialas lezec". Normalnie nie ma potrzeby badac szyjki co 2 tygodnie.

    Agulkowa lubi tę wiadomość

  • słonykarmel Ekspertka
    Postów: 250 118

    Wysłany: 23 września 2019, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kazio14 a lekarza masz z jakiego szpitala? ja mam bliżej do Lubartowa, ostatnio ludzie chwalą, odnowili trochę, sprzęt nowy, ale sama nie wiem

  • Kazio14 Autorytet
    Postów: 1182 679

    Wysłany: 23 września 2019, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słonykarmel mój lekarz pracuje tylko w szpitalu w Warszawie. W Lublinie nigdzie. Ale on poleca Staszica. Kiedyś był tam chyba ordynatorem 🤔 obecna ordynator to chyba jego znajoma.
    A to chyba widziałam artykuł o tym odnowionym oddziale w Lubartowie.

    Tp 26/27.04.2021
    10.2019 Aniołek 18tc
    02.2018 Synek
    12.2016 Aniołek 24tc
    09.2014 Córeczka
  • talku Autorytet
    Postów: 1679 1678

    Wysłany: 23 września 2019, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słonykarmel wrote:
    co do szpitali- widziałam, że jest parę osób z Lublina albo okolic, jakie macie opinie o tutejszych szpitalach? głównie chodzi mi o szpital na Jaczewskiego


    Ja słyszę mnóstwo dobrych opinii o szpitalu w Świdniku. Tylko mało kto chce tam rodzić bo dziecko ma miejsce urodzenia Świdnik 😁😁 tacy Lublinianie przewrażliwieni 😛

    Ja będę rodzić w Krakowie. Bo się tam przeprowadzamy.

    Może byśmy na pierwszą stronę wpisały kto jest skąd? Łatwiej będzie kierować konkretne pytania :)

    relgi09kukfprg92.png
  • Olalasz Autorytet
    Postów: 1073 1157

    Wysłany: 23 września 2019, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Auricomka wrote:
    Dziewczyny cieszę się z dobrych wieści. Ja jestem nad morzem i niestety dalej przeziębiona. Słuchajcie jak to jest z jajecznica w ciąży ? Bo jajek na miękko nie wolno, a jajecznicę?
    Można, tylko lepiej wysmażoną :)

    Auricomka lubi tę wiadomość

    ex2bl6d8upih96ql.png

    31.01-1 IUI 🙁
    25.02- 2IUI🙁
    06.05- początek przygotowań do IVF
    19.06 punkcja: 11 oocytów, 7 dojrzałych, 7 zarodków
    22.06 transfer dwóch 3-dniowych zarodków (8A/B i 10A),
    1 ❄️
  • Olalasz Autorytet
    Postów: 1073 1157

    Wysłany: 23 września 2019, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iriiska wrote:
    Warszawa, moja lekarka nie pracuje w szpitalu publicznym tylko prywatnym. Muszę więc trafić do szpitala "z ulicy" i nie wiem jak się za to zabrać. Może do ordynatora na jakąś prywatną wizytę?

    Szkoła rodzenia w styczniu to będzie dla mnie już za późno, po 30 tygodniu z bliźniakami wszystko może się zdarzyć i najczęściej trzeba już leżeć.

    Także kurcze zaczynam się tym wszystkim denerwować :/
    Nie denerwuj się :) Myśle, że warto, żebyś już teraz wybrała szpital i poszła na wizytę do dobrego lekarza stamtąd. Czy wciąż rozważasz Madalińskiego? Moja przyjaciółka rodziła tam bliźniaki właśnie. Wiem, że wcześniej chodziła na wizyty do lekarza stamtąd, a później tez do jakiegos profesora ze dwa razy. Mogę ja zapytać o nazwiska w razie co :)

    ex2bl6d8upih96ql.png

    31.01-1 IUI 🙁
    25.02- 2IUI🙁
    06.05- początek przygotowań do IVF
    19.06 punkcja: 11 oocytów, 7 dojrzałych, 7 zarodków
    22.06 transfer dwóch 3-dniowych zarodków (8A/B i 10A),
    1 ❄️
‹‹ 264 265 266 267 268 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ