X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ❤️ Marcowe Mamusie 2022 ❤️
Odpowiedz

❤️ Marcowe Mamusie 2022 ❤️

Oceń ten wątek:
  • Maggy_88 Autorytet
    Postów: 299 166

    Wysłany: 17 czerwca 2022, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bąblinka wrote:
    My też wybieramy się do fizjo, ale termin mamy dopiero za miesiąc. Moim zdaniem Mała ma wzmożone napięcie mięśniowe w plecach bo od dawna trzyma główkę I na plecach lezyjak struna, ale karmić się z cycka nie możemy bo się wygina i płacze. W leżeniu na brzuszku łokcie jej nadal uciekają do tyłu a już nie powinny u dziś zwrócił mi też uwagę na to pediatra na szczepieniu. No zobaczymy... asymetrie też chyba ma bo cały czas w lewą stronę chciałaby patrzeć i w leżeniu na pleckach jest taka wygięta w boczek
    Z Twojego opisu wynika, że faktycznie może mieć asymetrię. U nas dodatkowo doszło zbytnie napięcie obręczy barkowej i nóg. Obręcz barkowa przez to że bardzo nam płakała na początku z powodu brzuszka, a nogi bo urodziła się długa i miała trochę za mało miejsca w brzuszku. Nadal czasami krzyżuje nogi, ale już dużo rzadziej niż wcześniej.
    Fizjo też powiedziała, że jak w ciąży brałam euthyrox to to może być powodem wzmożonego napięcia.

    zi13gov36gutrlme.png
  • Bąblinka Ekspertka
    Postów: 189 140

    Wysłany: 18 czerwca 2022, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggy_88 wrote:
    Z Twojego opisu wynika, że faktycznie może mieć asymetrię. U nas dodatkowo doszło zbytnie napięcie obręczy barkowej i nóg. Obręcz barkowa przez to że bardzo nam płakała na początku z powodu brzuszka, a nogi bo urodziła się długa i miała trochę za mało miejsca w brzuszku. Nadal czasami krzyżuje nogi, ale już dużo rzadziej niż wcześniej.
    Fizjo też powiedziała, że jak w ciąży brałam euthyrox to to może być powodem wzmożonego napięcia.

    Ale super że jesteście już zaopiekowani - to połowa sukcesu. Im szybciej zaczyna się ćwiczyć tym łatwiej maluszki dochodzą do siebie.
    U nas chyba jest to wzmożone napięcie i jestem zła strasznie bo jak zwracałam uwagę na to pediatrze miesiąc temu, to zbagatelizowała sprawę i popatrzyła na mnie jak na wariatkę...
    Czekam bardzo na wizytę u fizjo i zobaczymy co mi powie.

    Cuda się zdarzają - Kochamy Cię Syniu :-*
    relgj44jjbw1fjks.png

    Nasz drugi Cud - Kropeczka :-*
    l22ntv73ui67fz5g.png

    31.03.2021 💔 6 tc [*]
    09.05.2021 💔 6 tc [*]
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 18 czerwca 2022, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się cały czas zastanawiam czy nie wybrać się profilaktycznie do fizjo🤔
    Mam teraz druga wizytę w poradni preluksacyjnej, to podpytam tego orto o ocenę.
    Na ostatniej wizycie nie widział nic niepokojącego.

    A jak u Was ze spaniem w ciagu dnia?
    U nas bywa różnie rano po nocy chwilę pobryka i potem max godzinę, - na spacerze też sypia max godzinę i potem w domu różnie czasami jeszcze raz godzinę i kilka minut przy cycu.
    Jak nie dośpi jest nie do życia🤦‍♀️

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 18 czerwca 2022, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggy_88 wrote:
    Nie robiliśmy testów z krwi bo alergolog powiedziała, że jest za mała i ma za mało jeszcze przeciwciał, więc test wyjdzie negatywny.
    Testy na obecność IgE można zrobić, ale konkretnych to średnio jest sens.
    Alergolodzy zalecają po ukończeniu 6 m-ca.

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 18 czerwca 2022, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka trochę mnie tu nie było :)

    Fajnie ze tu jeszcze piszecie, obiecuje poprawe i będę częściej zaglodac, przez pracę mam bardzo mało czasu a w właściwie w ogóle go nie mam 🥴

    Nie wiem od czego zacząć więc trochę chaotycznie nawiąże do tego co pisałyście

    Maya waży ok 5300 i ma ok 60cm. Wagi urodzeniowej jeszcze nie podwoiła ale już prawie. Ubranka nosimy 62 bo Mayą jest mega mega szczuplutka i ogólnie dużo rzeczy na niej wisi. Dzisiaj wyciągnęliśmy jaj wkładkę niemowlęca z fotelika samochodowego - z jakiegoś powodu mój mąż był z tego powodu strasznie dumny 😂

    Mayą idzie nam w rekordy i przesypia 8-10h w nocy bez przerwy. Wczoraj np jak usnęła o 21 to obudziła się dopiero o 7 rano. Jeśli chodzi o drzemki w ciągu dnia to Maya chodzi jak w zegarku i śpi równo po 30 min 😅 usypia nie jej na noc jest łatwe ale z drzemkami różnie bywa. Tak czy inaczej w ciągu dnia jednorazowo dłużej niż 30 min to raczej już nie śpi, sporadycznie dociągnie do 45min

    Co do karmienia to nadal tylko KPI, jestem po stabilizacji delikatnie zeszłam z sesji. Odciągam tetaz 6 zamiast 8 razy na dzień i o dziwo zwiększyły mi się przez to ilości. Mam codziennie nadwyżkę ok 300-400ml i kupujemy wolnostojacy zamrażalnik bo nie mam już gdzie trzymać mleczka 🥴

    Pytabko do tych z was które karmią butla - ile ml dziennie mniej więcej wasze pociechy zjadała? Jak duże porcje jednorazowo dajcie?

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • Maggy_88 Autorytet
    Postów: 299 166

    Wysłany: 18 czerwca 2022, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate42 wrote:
    Ja się cały czas zastanawiam czy nie wybrać się profilaktycznie do fizjo🤔
    Mam teraz druga wizytę w poradni preluksacyjnej, to podpytam tego orto o ocenę.
    Na ostatniej wizycie nie widział nic niepokojącego.

    A jak u Was ze spaniem w ciagu dnia?
    U nas bywa różnie rano po nocy chwilę pobryka i potem max godzinę, - na spacerze też sypia max godzinę i potem w domu różnie czasami jeszcze raz godzinę i kilka minut przy cycu.
    Jak nie dośpi jest nie do życia🤦‍♀️

    Emilka ma 3-4 drzemki po 30-45 min. W tym wliczyłam drzemkę na spacerze. Sporadycznie 1,5 godz lub dłużej. Raz spała 3,5 godz to się tak zestresowałam, że coś jest nie tak, że co chwilę chodziłam i sprawdzałam czy oddycha.

    Wojcinka my jesteśmy w trybie mieszanym. Czasami po kp podaje 70-100 ml mm. A jak samo mm to najczęściej zjada 130 ml. Zazwyczaj mm dokarmiam 2-3 razy na dobę, z czego porcja tylko mm raz na dobę. Wszystkich karmień w ciągu dna mamy około 6-7, w nocy tylko kp 1- 2 razy.

    Mnie przy kp męczy to że one długo trwają. Średnio 30-40 min jedno karmienie. U mnie laktacja się średnio rozkręciła. Był moment że prawie nie podawałam mm, ale dziecię rośnie i potrzeby też rosną, a moje piersi nie nadążały. Poza tym córka jest cycoholikiem i w sumie to mogłaby być przy piersi cały czas, bo często mi przysypia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2022, 23:20

    zi13gov36gutrlme.png
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 19 czerwca 2022, 06:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas teraz 1 karmienie max 10 minut, chyba że chce pobyć ze mną i pociamkać po prostu.
    W nocy potrafi obciągnąć cycka w trymiga i idzie dalej spać.

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7418 9640

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza odkad przesypia noce to nie śpi w dzień. Jest aktywnym dzieckiem i jak jej się zdarzy drzemka 15 minut to jest dobrze 😅

    Co do jedzenia to jest tylko na MM. Rano je po nocy 150ml, w trakcie dnia 100-130ml, a przed snem potrafi zjeść 30ml i spac do rana 🤷‍♀️

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
‹‹ 175 176 177 178 179
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ