X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MARCOWE DZIECIACZKI 2019
Odpowiedz

MARCOWE DZIECIACZKI 2019

Oceń ten wątek:
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iNso87 wrote:
    Hahahaha :D
    Wez mi jakas wymysl,bo ja tez chetnie poczekam. Wczoraj myslalam,ale nie wymyslilam :D

    Inso, no co ja mogę? :-D Ja wiem, czego mi brakuje ;-)

    Masz ten pas do noszenia fotelika? Bardzo fajna sprawa :-) Cocobelt :-)

    iNso87, Sana lubią tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Anet85 Autorytet
    Postów: 1036 1081

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka - jakaś porażka z tym lekarzem, tym bardziej, że jest to "specjalista" i mówi Ci, że nie powinno nic Ci sie stać. Sprawa jest dość świeża, bo moja dopiero rok od operacji, według mnie powinien Ci od razu wystawić zaświadczenie, że jest wskazanie do cc. To niektóre dziewczyny dostają skierowanie na cc z mniej poważnych przyczyn.... Idz do lekarki u siebie powinna coś zaradzić, a jak nie to idź do psychiatry, aby wystawił Ci zaświadczenie,że boisz się porodu. Wiem, że dziewczyny tak robią, a u Ciebie lęk o Twoje zdrowie jest jak najbardziej uzasadniony.
    LwieSerceśliczne zrobiłaś zakupy, aż mnie kusi aby podjechać go Tesca na plądrowanie.

    Dzisiaj wypatrzyłam promocję w Rosmmanie na pampersy - rozmiar 2 cena 33,99 za 80 sztuk/ za 0,42 gr za sztukę. Kupiliśmy 2 paczki ostatnie - może jeszcze jutro będzie ta promocja. Przy kasie upomniałam się o pampersy za grosz i dostałam 1 ;-)

    Butterfly 83, Kleopatra lubią tę wiadomość

    Córcia - 24.01.2012 r.
    Aniołek mój kochany- 19.02.2018 r (6tc/10tc)
    atdci09kpnkcut41.png
    Przebyty zespół HELLP, PCOS,późna owulacja mutacja: MTHFR_677C-T -heterozygota, PAI-1 4G - homozygota
    ANA3 dsDNA(+)graniczny

  • Marza89 Autorytet
    Postów: 1495 1772

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iNso87 wrote:
    Matko Marza! Jak moglas:D co to za ciasto???? Mi odrazu w oczach kopiec kreta:D o matko i co ja mam zjesc teraz??:d
    Kochana sernik królewski, pierwszy raz robiłam bo zawsze robię sernik zwykły albo z rosą ;)

    Lwie dziś się ważyłam i mam 5,1 na plusie haha więc jest postęp, w końcu mała pewnie już 2 kg waży ❤️

    Makowe Szczęście, iNso87 lubią tę wiadomość

    Aniołek [*] - 6 tydz./ PCOS, Bhcg 29. 06 / 10 dpo - 19, 13 dpo-120, 15 dpo-420, 20 dpo-4228
    Laura 💕 03.03.2019 😍 3410g 😍 53cm😍
    jon7a04.png
  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iNso87 wrote:
    LwieSerce myslalam,ze przejde sie jeszcze do szpitala na oddzial i podpytam. Ewentualnie do prywatnej kliniki i tam zapytam jak to jest pozniej z pologiem i jesli zoltaczka wystepuje pozniej badz przy wypisie? Z tym skierowaniem od psychiatry nie myslalam,bo kurde w koncu 2 cc juz mialam to jest juz konkretne wskazanie do trzeciej :/


    Rozpytaj o wszystko, może rzeczywiście w szpitalu po 2 cc zrobią bez gadania trzecie. Ja po jednym mam wybór od mojej lekarki, chociaż ona chyba bierze dodatkowo moje "schorzenia" i straty. Sama nie wiem jak to jest. W poniedziałek mam wizytę to się wszystkiego dowiem.

    iNso87 lubi tę wiadomość

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • Marza89 Autorytet
    Postów: 1495 1772

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patuniek86 wrote:
    Uwielbiam Cię i jednocześnie właśnie znielubiłam :-D Co to jest i daj przepis :-D
    Haha proszę bardzo, dziś ten przepis znałam, ake wiem, że robić już nie będę, piernicze tarkować to ciasto haha
    Składniki:
    Sernik w ciemnym cieście

    Ciasto:
    3 łyżki kakao
    1 margaryna
    1 łyżka śmietany 18%
    4 żółtka
    1 szkl cukru pudru
    1/2 kg mąki
    1 łyżeczka proszku do pieczenia
    1/2 łyżeczki sody
    2 łyżeczki przyprawy do piernika

    Sernik:
    1 kg twarogu
    1 szkl cukru pudru
    5 jajek
    2 łyżki mąki ziemniaczanej

    Sposób przygotowania:
    Sernik w ciemnym cieście
    Ciasto: Mąkę mieszamy z cukrem pudrem , kakao, proszkiem do pieczenia, sodą i przyprawą do piernika dodajemy żółtka , śmietanę i margarynę . Zagniatamy ciasto dzielimy je na 2 części i wstawiamy na 1 h do lodówki.Sernik: Żółtka ucieramy z cukrem dodajemy zmielony twaróg i mąkę ziemniaczaną. Białka ubijamy na sztywną pianę i mieszamy z serem.Blachę wykładamy papierem do pieczenia i ścieramy jedną część ciasta na tarce lekko dociskamy i wylewamy masę serową. Na masę ścieramy równomiernie drugą część ciasta. Ciasto pieczemy około 1h w temp 180 stopni .

    patuniek86, Makowe Szczęście, Butterfly 83, iNso87 lubią tę wiadomość

    Aniołek [*] - 6 tydz./ PCOS, Bhcg 29. 06 / 10 dpo - 19, 13 dpo-120, 15 dpo-420, 20 dpo-4228
    Laura 💕 03.03.2019 😍 3410g 😍 53cm😍
    jon7a04.png
  • 83xxx Autorytet
    Postów: 666 605

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po USG III trym. Malutka waży 1520 g. Ilość wód prawidłowa, szyjka długa i trzyma :)

    Marza musiałaś nam to zrobić? :) Ciacho wygląda smakowicie!

    Zmobilizowałyście i mnie do dalszego prania... Jesteście już przygotowane na przyjście maluszków. Pokoiki gotowe itp. :)

    A ja sobie wymyśliłam pranie dywanu. Ma jutro przyjechać firma piorąca dywany i zrobią to na miejscu.

    patuniek86, enka90, Ksiazka1, lkc, Sana, kehlana_miyu, Makowe Szczęście, Marza89, Ankakaranka87, Butterfly 83, Kleopatra, Reniferra, iNso87, Anet85 lubią tę wiadomość

    n5bjdmw.png
    sbo114n.png
  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do ilości ciuszków to ja jakby póki co wszystko mam swoje i dążę do tego żeby mieć po około 10 sztuk z każdego rodzaju na rozmiar. Tak mi się wydaje, że w miarę
    komfortowo się będzie prało - tzn jeśli chodzi o body długi rękaw + doły. Muszę ewentualnie dokupić body bez rękawów jako podkoszulki, w razie gdyby w przeciwieństwie do siostry okazał się ciepłolubny. No i z 5 pajacy na rozmiar. Nie kupuję nic welurowego i misiowego, bo Kornelia nie cierpiała tego i zwykle jak tylko założyłam to szybko ściągałam.

    Ja w ogóle nie jestem gotowa na przyjście syncia na świat. Większość rzeczy niby mam, ale nic na swoim miejscu i nie przygotowane. Większe klamoty typu łóżeczko i fotelik są u teściów, szufladę pełną rozmiarów - 56-62 mam, ale nie wyprane jeszcze (czekam na koniec kurzu remontowego). Mam nadzieję, że sobie grzecznie poczeka do terminu synek, bo chciałabym się choć chwilę nacieszyć urządzonym kącikiem i takim wewnętrznym spokojem.


    83xxx - świetnie, że wszystko okej:) Też nie macie jeszcze imienia? U nas chyba mąż się przekonał do mojej propozycji, ale ja ostatecznie czekam aż go zobaczę i wtedy ocenię kim on jest:)

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • enka90 Autorytet
    Postów: 613 405

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka, w najgorszym wypadku idź po to zaświadczenie na jakąś prywatną wizytę. Zapłacisz ale dostaniesz ... To jest chore. Twoje obawy są jak najbardziej uzasadnione. Trzymam kciuki by jutro udało się coś załatwić!

    Marza nie masz serca, podziel się :D

    patuniek86, Marza89 lubią tę wiadomość

    l22npx9iqktnebij.png
    Hashimoto, Letrox
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marza, tarkowanie ciasta jest lepsze i łatwiejsze, niż układanie małych kawałków ręcznie prywatnych ;-) Taką szarlotkę robię i-niestety-w ten sposób upieczona jest najlepsza :-D

    Nawet nie sądziłam, że to sernik :-D
    Ja się zbieram do zrobienia nowojorskiego, ale ktoś musiałby zrobić zakupy ;-)

    Marza89 lubi tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    83xx-u mnie też taka kruszynka :-) Więc trzymamy się przypadkiem razem :-D
    U mnie jeszcze nie wszystko gotowe, o nie! :-D Jakby było i musiałabym tylko czekać na poród, chyba bym oszalała :-D
    Wolę zdecydowanie czekać na paczki ;-)

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Macy Ekspertka
    Postów: 178 491

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka - wspolczuje stresu jaki przezywasz, trzymam kciuki zeby udalo sie cos zalatwic, tez bym na twoim miejscu starala sie o cc.

    Nisetety tez nie widzialam zdjec Makowego Szczescia:( ja czekam na swoje ale spodziewam sie dopiero pod koniec nastepnego tygodnia.

    Postraszylam meza ze lutowki juz zaczely sie rozpakowywac i nie mozemy sie nastawiac ze mamy czas do terminu, bo jemu sie wydaje ze jeszcze duzo czasu. A za tydzien zamierzamy zaczac remont lazienki no i jeszcze sporo rzeczy do wybrania i kupienia. juz bym chciala byc gotowa.

    s9cmnt1.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macy, Panowie mają niesamowitą zdolność do układania sobie planu w głowie i nie mieści im się tam, że skoro termin jest ustalony, to coś może jednak z tym terminem nie zaklikać ;-)
    Mówię to z doświadczenia ;-)
    Już o tym pisałam, ale...
    20 kwietnia, kontrolne ktg w szpitalu, godzina po 20. Skurcze czuję od 15, ale... Na ktg wychodzi, tak samo w badaniach-rodzę :-) Dzwonię do ówczesnego, zeb y przywiózł torbę, bo jednak zostaję. Co on na to?
    Ale przecież Ty masz termin na 1 maja!
    No i moje wcześniejsze uświadamianie na nic się nie zdało ;-)
    Torbę przywiózł, na szczęście mama też niedługo przyjechała ;-)

    Więc Macy-powiedz mężowi, że tylko 5% porodów odbywa się w terminie ;-)

    Macy lubi tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • 83xxx Autorytet
    Postów: 666 605

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LwieSerce - mamy dwa imiona dla córeczki ale ja nie mogę się zdecydować. Oba mi się podobają :)

    Patuniek - tak nasze córki to kruszynki :) Łatwiej będzie urodzić :) Tym bardziej, że ja to z tych z metra ciętych :D
    Tak paczki są fajne. Ta radość rozpakowywania i oglądania wszystkiego :D

    A po wczorajszych warsztatach chyba zapiszę się do fizjoterapeuty urologicznego. Kehlana_miy nawet coś dziś wspominała o ćwiczeniach dna miednicy.

    patuniek86 lubi tę wiadomość

    n5bjdmw.png
    sbo114n.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka współczuję nerwów, mam nadzieję, że uda Ci załatwić zaświadczenie, bo bez dwóch zdań powinnaś je mieć. Ja też się mocno zdenerwowalam, niektórzy lekarze bez powodu kierują na cesarke a innj rzuca takim tekstem w tak poważnej sprawie, przecież to nie była grypa, żeby tak sobie gdybac... Eh co za ludzie. Powodzenia w załatwianiu sprawy. Informuj nas.

  • Malutka_27 Autorytet
    Postów: 382 478

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za miłe słowa. Już trochę ochłonełam. Jak tylko będę jutro coś wiedziała to dam Wam znać. Tak to był lekarz na NFZ ;-/ tak to właśnie wygląda z naszą służbą zdrowia..eh

    Marza jakie CIACHOOOO !!!! Mmm aż mam ochotę na coś słodkiego i zaraz chyba zrobię sobie kisiel ;-)

    Marza89 lubi tę wiadomość

    43ktupjymknd3pkp.png

    Nasze szczęście Oliwier 💗 04.03.2019 💗
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marza89, nooo, Ty to poszalałaś i porządne ciasto zrobiłaś, a nie jak ja - na szybko z mikroweli :D ale jak się nie ma co się lubi... :D

    83xxx super wieści z wizyty :) zdradzisz nad jakimi imionami się zastanawiacie?

    Ale mnie zgaga złapała, no pali jak diabli :/ spróbuję sobie jakoś domowymi sposobami pomóc, bo w takim stanie nie zasnę... a jutro o 9 przecież w końcu wizyta <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 22:20

    Marza89 lubi tę wiadomość

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • Mayka04 Ekspertka
    Postów: 138 96

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ankakaranka87 wrote:
    Cześć dziewczyny, ja miałam dzisiaj wizytę. Gabi waży już 2500 g i wszystko z nią w porządku. Szyjke mam 36 mm i lejkowate ujście od wewnątrz. Pobrał mi gbs i wynik w poniedziałek.

    Ja już prawie wszystko mam dla małej. Wczoraj zamowilismy wózek joie litetrax 4 flex signature. Wzięliśmy opcję z gondola, ale przy wyborze wózka kierowałam się głównie zaletami spacerówki. Ma mega dużą budkę,łatwo się składa i jest lekki. Za tydzien mamy go odebrac :)

    Czy coś Ci więcej lekarz mówił i rym lejkowatych ujściu? Też takie mam na 1 cm prawie.

  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka_27 krew się gotuje... uważam, że każda Kobieta powinna mieć wybór. Ja wiem, naturalnie, że jakby ewolucja chciała to byśmy mieli suwak na brzuchu czy bylibyśmy torbaczami. Żyjemy w XXI wieku mamy postęp technologiczny i nie rozumiem czemu mamy z niego nie korzystać?
    Nie musisz się z niczego tłumaczyć, cc to nie jest pójście na łatwiznę. I jeden poród boli i drugi. To, że się boisz o siebie i o dziecko to całkowicie zrozumiałe. Nie zrozumiała dla mnie jest postawa tego Lekarza...

    Marza89 ciasto wygląda przepysznie :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2019, 09:09

    patuniek86, Marza89, Sana, Butterfly 83, enka90, Ankakaranka87, Kleopatra, Malutka_27, Macy, Ksiazka1, iNso87 lubią tę wiadomość

    .
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowe, drugie zdjęcie też śliczne :-) <3

    Makowe Szczęście lubi tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patuniek86 dosłała mi niedawno :) jak szłam na sesję to zakładałam że będę szczęśliwa z 3 ładnych :) i są :)

    patuniek86 lubi tę wiadomość

    .
‹‹ 644 645 646 647 648 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ