X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MARCOWE DZIECIACZKI 2019
Odpowiedz

MARCOWE DZIECIACZKI 2019

Oceń ten wątek:
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Delvila, u mnie w szpitalu dają ciuszki, więc wezmę tylko dwa zestawy ze sobą - takie "w razie w" + jeden na wyjście :)
    Rozmiar 56. Moja Jula urodziła się 3550g 55cm, a rozmiar 56 nosiła prawie miesiąc :)

    Śnieg się u nas topi więc chlapa że hoho... ale tak patrzę przez okno, a tu niebo takie niebiesko-różowe - piękne :) od razu wiosnę poczułam hahaha :D

    Mam taką ochotę na ciasto... a tu jak na złość ani kawałka, składników za bardzo też nie mam. Zrobię więc z córką szybkie brownie z mikrofali - jest pyszne, więc niech będzie :D i kawusia. Lubię takie popołudnia :)

    Przejrzę też sobie Rossmanna, bo chyba niebawem się kończy ta promocja 2+2? Może znajdę coś przydatnego :)

    Butterfly 83 lubi tę wiadomość

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ksiazka1 wrote:
    Reniferra faktycznie jesteś obstawiona lekami, sporo tego, ale jak trzeba to trzeba :) czyli 37 tydzień, dzięki :)
    Ja mam tak że jak biorę 6x magnez to skurczy naprawdę mam malo ale jak tylko zmniejsze dawkę to wieczorem mam namiastkę porodu.

    Kurcze Patuniek ja miałam raz kolatanie serca i się przerazilam, mówiłam że jak się powtórzy to lecę do lekarza, ale cisza od tego momentu. Współczuję Ci.

    Książka, no u mnie w sierpniu kardiolog zdiagnozował arytmię nadkomorową. Na szczęście tylko taką ;-) Bo to nic poważnego, ale daje w kość. Potem się mocno uspokoiło, ale ostatnio znowu mi zaczyna galopować, właśnie przy skurczach. Gin stwierdził, że skurcze mogą być wynikiem arytmii, kardiolog wykluczył taką możliwość. Podobno zbyt łagodna ta arytmia ;-)

    Aktualnie znowu skurcze, kołatanie i uderzenia gorąca, więc jadę z no-spa.

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Delvila wrote:
    A ja znowu wrócę z pytaniem o zestawy ciuszków. Ile takich zestawów robicie i jakie rozmiary?
    Ja nie pomoge, nie liczę ciuszków, bo mam bardzo dużo - dostałam od rodziny i jeszcze trochę dokupilam bo nie mogłam się powstrzymać, więc mam wszystkiego sporo. A przygotowałam już rozmiary od 56 po 68, a nawet trochę 74, będę miała spokój na dłuzej. Wszystko zapakowane w torby więc nic się z tym nie stanie. Tak samo zrobiłam z synem wszystkie ciuszki jakie miałam w domu od razu pralam i prasowałam.

    A jeżeli chodzi co do szpitala to biorę 2 zestawy 56. Dwa kolejne przygotuję dla męża w domu i dwa 62 też przygotuję dla męża w domu. Dowiezie w razie w.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 16:22

  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przypadkiem ubranek mam od groma i ciut-ciut ;-) Przy czym nie wiem nawet, ile i w jakich rozmiarach :-D Muszę usiąść do układania ubranek rozmiarami i rodzajami-ale nie mam aktualnie siły...

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patuniek86 wrote:
    Książka, mnie też ten temat ciekawi. Tym bardziej, że mam luteinę, magnez i doraźnie no-spa.

    Przy czym magnez muszę brać z zalecenia kardiologa-a oczywiście też o to nie zapytałam, czy mogę go odstawić :-/ Chociaż i tak mam wrażenie, że nie do końca mi pomaga ;-) 5 tabletek dziennie, a przy skurczach serce mi galopuje, jak szalone :-/


    A jaką dawkę magnezu bierzesz??

    .
  • enka90 Autorytet
    Postów: 613 405

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patuniek, nie ma to jak czytać ze zrozumieniem. Ubzdurało mi się, że zapłaciłaś 17zł + przesyłka :D

    Mi się udało kupić w tej promocji mydło alepia, olej ze słodkich migdałów i 2 paczki pieluch więc całkiem fajnie, zaoszczędziłam ok. 40 zł :)

    patuniek86 lubi tę wiadomość

    l22npx9iqktnebij.png
    Hashimoto, Letrox
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowe Szczęście wrote:
    A jaką dawkę magnezu bierzesz??

    Magne b6 5 tabletek na dobę-2 rano i 3 wieczorem.

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa, Delvila, Ty pytałaś o ubranka ogólnie? :D to ja też nie pomogę, mam bardzo dużo ubrań po Julce, teraz też jeszcze kupowałam, no i jak Patuniek - nanawet jeszcze nie posegregowałam rozmiarami, także pojęcia nie mam ile czego mam.
    No a do szpitala - to jak pisałam wyżej :D

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patuniek86 wrote:
    Magne b6 5 tabletek na dobę-2 rano i 3 wieczorem.

    po 48 mg? czy po 100 mg?

    .
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowe Szczęście wrote:
    po 48 mg? czy po 100 mg?

    O matko, to mi zadałaś pytanie :-D Aż sprawdziłam-48.

    Wcześniej brałam slow mag-a on faktycznie miał 64 mg, lepiej się czułam... Chyba pora wrócić do niego :-/

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patuniek86 wrote:
    O matko, to mi zadałaś pytanie :-D Aż sprawdziłam-48.

    Wcześniej brałam slow mag-a on faktycznie miał 64 mg, lepiej się czułam... Chyba pora wrócić do niego :-/

    Właśnie mnie naprowadziłyście na to, bo mi Lekarz nic nie mówił o odstawieniu a przyjmuję 300 mg dziennie. Muszę dopisać to do listy pytań na przyszły tydzień.

    .
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Delvila, posegregowałam ubranka :-)

    Zmotywowałaś mnie trochę :-)

    Chciałam tylko powiedzieć, że ta ilość to ilość przypadkowa, zupełnie nie planowana ;-)

    Rozmiar 56
    Body dł 4
    Body kr 2
    Pajac 6
    Śpiochy 1
    Półśpiochy 1
    Bluzki/kaftaniki 2
    Mam jeszcze pajac z kapturem, ale cienki welur-wiec nie na wyjście i nie będę to używać (po siostrzenicach)

    Rozmiar 62
    Body dł 12
    Body kr 6
    Pajac 6
    Śpiochy 4
    Półśpiochy 2
    Legginsy 2
    Bluzki/kaftaniki 3
    Rampers z krótkimi nogawkami 2
    Body z sukienką 1

    Rozmiarów 68 i 74 nie segregowałam rodzajami :-)

    Czy ta ilość starczy/nie starczy-nie wiem :-)

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Elcia89 Autorytet
    Postów: 474 487

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ksiazka rodze w szpitalu w Gorzowie. Ty tez?
    Kurcze patrze na te wasze kacika dla dzidziusiow i wszystko taakie ladne. Boje sie ze u mnie bedzie zbyt pstrokato ale jeszcze wiele mam do zrobienia.

    34bw3e3k9p7xsrt2.png
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patuniek ,to chyba jeszcze nic,zobacz co się dzieje u mnie. Tyle jeszcze mi zostało do wyprania
    Mówię tyle bo wypralam już 3 pralki i jedna pralka skarpetek,rajstopek i czapeczek. Ach no i jeszcze rożki, śpiworki, pościel, ochraniacze itp.

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/ab0ffaadb3ab.jpg

    patuniek86, Makowe Szczęście, Katia89, enka90, Camilla1983, iNso87, Marza89 lubią tę wiadomość


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly, no aż tylu rzeczy to ja nie mam ;-)
    A, mam też 6 par skarpetek, czapeczki: 56x1, 62x3, większych mam też 4 sztuki :-)

    No i kombinezon z czapeczką już ocieplaną :-)

    Butterfly 83 lubi tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Katia89 Autorytet
    Postów: 623 1081

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly ale masz dużo ciuszków!!! Nie będziesz musiała prac przez miesiąc zeby mieć czyste na bieżąco :D

    patuniek86, Butterfly 83 lubią tę wiadomość

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly cóż za nieład artystyczny :p sporo tego masz ;)

    Elcia ja też:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2019, 09:32

    Butterfly 83 lubi tę wiadomość

  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Książka to akurat było po segregacji kolorami do prania. Stąd tak pięknie wszystko wygląda:-P
    Poza tym moi rodzice mają małe mieszkanko, no i zaglądają do nich wnuki,głównie mój syn :-P, mój brat,średnio jest ta w msc na kilka dni, więc zdecydowaliśmy się z mężem na wynajęcie czegoś na te kilka miesięcy. Udało się znaleźć fajne mieszkanie, no i stosunkowo niedrogo. Bardzo blisko rodziców-z czego cieszy się mój mąż, bo wie,że gdyby "cos" to mam opiekę i pomoc. No i ten rozpizdziaj delikatny był jak zwlokłam graty do tego mieszkania :-P
    No i cieszę się bo dziś przyszło mi łóżko. Musiałam zamówić, bo to które właściciel tu wstawił to jest jakaś masakra. Standardowa wersalka, ogólnie nie miała bym nic przeciwko, gdyby nie fakt, że nie jest pierwszej nowości i jest z lekka dobita, mimo, że nie wygląda. Mam nadzieję, że mi odliczy to z odstępnego za wynajem. Będę z nim rozmawiać po weekendzie bo ma być. Właśnie będę wieszać kolejne pranie- gromadka białych. :-P
    Kto to wszystko Wyprasuje <załamka>

    Katia, podejrzewam,że mogłabym zakładać codziennie nowe nie piorac i odkładając, przechodząc w kolejne rozmiary :-P
    Katia, pytałam Cię wcześniej, śpię albo nie widziałaś, albo mi umknęło jeśli odp, jesteś z Olsztyna (warmińsko- mazurskie)?


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • Malutka_27 Autorytet
    Postów: 382 478

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niedawno wróciliśmy z Warszawy z poradni, lekarz stwierdził że nie ma przeciwwskazań do porodu naturalnego (tętniak mózgu - stent założony w styczniu 2018 r). Jestem pełna obaw i zawiedziona...na pytanie czy podczas porodu mi się nic nie stanie ? Odpowiedział że "nie powinno"
    Przecież mogą podczas wysiłku pojawić się w innym miejscu lub może zacząć się coś dziać.."tętniak pęka nie przy wysiłku tylko np podczas oglądania telewizji". Mówiłam że się po prostu boję o siebie, że nie rodze w Warszawie po czym stwierdził że 100km do Warszawy to nie tak daleko... Jestem zalamana...nie wiem czy to ze mną jest coś nie tak? Zostawił tą decyzję ginekologowi a mówiłam mu że ginekolog chce zaświadczenie od niego. Pozbył się problemu.
    Przepraszam ale musiałam się wyzalic ;-(

    43ktupjymknd3pkp.png

    Nasze szczęście Oliwier 💗 04.03.2019 💗
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka, no co za patafian, no! Aż mi ciśnienie skoczyło. "Nie powinno"?! Kuźwa I co jeszcze? Jak rozumiem to lekarz specjalista, który Cię prowadzi? Naurochirurg lub coś podobnego? I nie da się iść do innego?

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
‹‹ 642 643 644 645 646 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ