X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MARCOWE DZIECIACZKI 2019
Odpowiedz

MARCOWE DZIECIACZKI 2019

Oceń ten wątek:
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patuniek86 wrote:
    Dzień dobry Dziewczyny :-)

    Wczoraj miałam fatalny dzień. Niestety 4 godziny z moją mamą wiąże się ze zmęczeniem psychicznym, jak i fizycznym...
    Dodajmy do tego fakt, że poprzedniej nocy bardzo źle spałam, ze względu na tamtą globulkę i mamy wykończoną ciężarną...

    W efekcie położyłam się spać przed 20. Z bólem głowy. Mąż z Młodą obejrzeli sobie film.
    W sumie o 6 mogłabym już wstać, ale skoro wszyscy śpią, to co będę wstawać ;-)

    I czuję się zdecydowanie lepiej :-) Przede wszystkim psychicznie ;-) Plus pimafucin nie ma efektów ubocznych :-D
    Rano leżymy z mężem przytuleni, Pola się aktywowała :-) Położyłam mu rękę i tak zaczął obrywać, że się wzruszył :-)
    A wczoraj wieczorem zawołałam Młodą i też położyłam jej rękę-Pola ją też wreszcie przywitała po swojemu :-D Młoda tylko westchnęła "ojej" i dostała drugi raz :-)

    Na 12 jadę z Młodą do siostry, więc też odpocznę :-)

    Butterfly, ja myślę o jednorazowej koszuli do porodu. Ale czytałam też bardzo dużo dobrego o Granatove. I wygląda rewelacyjnie, ale przekracza mój budżet.

    Ankakaranka-super wieści i kawał życia W sobie nosisz :-) Gratulacje :-)

    Jak pisałaś o wzruszeniu męża i córki aż i mi łzy poleciały. Piękne to.
    Moja Sophie to jest uparciuch i jak jesteśmy same to fika, a jak tata położy rękę to przestaje się ruszać.

    Zajrzałam na te koszule Patuniek86. No fajne są, ale cena kosmos! Na pewno się nie zdecyduje. :-/

    patuniek86 lubi tę wiadomość


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inso dziękuję za wpisanie :D tak już IIIciego trymestru. Lekarz chce posprawdzać wszystko, a szczególnie jak się trzyma to moje łożysko.

    Ankakaranka87 Niesamowite jak szybko Dzieci przybierają, dla mnie to nadal brzmi jak cud :)

    Butterfly 83 co do koszuli porodowej Mamy Ginekolog, to ja ją kupiłam. Ogólnie fajna, bawełna jest naprawdę dobrej jakości, uszyta jest z głową. Tylko ja widzę dwa minusy 1.szybko się gniecie 2. ma takie magnesikowe guziki i rozpinają mi się na biuście. Jak będę w szpitalu to będę chodziła w staniku, więc może nie będzie mnie to tak irytować.

    Współczuję Wam bezsennych nocy :( jeszcze mnie nie dopadły i śpię jak suseł. Mała kopie jak wstaje. I zależy jaki ma nastrój czasem chce się pobawić z Tatą a czasami jak się rozbryka i mówię, chodź zobacz jak Nasza Córeczka się bawi, przykłada rękę i dokładnie jak u Butterfly cisza :) może się uspokaja przy Tacie? :)

    My dziś najpierw jedziemy do Teściów na obiad, chociaż ja nie mogę się doczekać, bo odbierzemy łóżeczko :D A później jedziemy na wieczór tylko dla nas :) Nasz mikołajkowy prezent czyli Dirty Dancing musical :D

    iNso87, patuniek86, Butterfly 83, Ankakaranka87 lubią tę wiadomość

    .
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie są piękne te koszule, widać też, że funkcjonalne. Ale co z tego, skoro taką kwotę to wolę wydać na dziecko? Naprawdę nie szkoda by mi było kupić coś Poli lub Młodej, dla mnie samej już za dużo :-D Kurczę, nawet mężowi mogę kupić coś droższego i mnie to w ogóle nie boli :-D

    A powiem Ci, że Pola też na początku wręcz zamierała, kiedy mąż kładł rękę ;-) Ale wydaje mi się, że skoro wcześnie ja poczułam ruchy (W sumie bulgotki już w 16 tc), to i szybciej te ruchy zaczęły być odczuwalne na zewnątrz ;-)

    A w ostatnich dniach dodatkowo mąż bardzo często głaszcze mnie po brzuchu. Ale nie takie mizianie, tylko delikatny masaż :-) Ja wtedy wręcz odpływam, bo ostatnio w brzuch tylko obrywam ;-) A zauważyłam, że ten masaż i Poli się podoba :-) Uspokaja się, czasami tylko przekręci :-) Ale bardzo delikatnie I dla mnie bezboleśnie :-) Polecam Wam ogromnie taki masaż :-)
    Mąż aż się zaczął śmiać wczoraj, że ma coraz większą powierzchnię do "obrobienia" i coraz więcej z tym pracy :-D

    Butterfly 83, Lenonki lubią tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PS mój Mąż właśnie przyniósł mi kawę do łóżka w świątecznym kubku :D takie małe drobiazgi taaaaaaaak mnie wzruszają.... Jeju jak ja Kocham tego Faceta :D

    patuniek86, iNso87, Kleopatra, Butterfly 83, Sana, kehlana_miyu, Lenonki, teverde lubią tę wiadomość

    .
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To Makowe zaczynasz Usg III trymestru tak juz oficjalnie :D ja piernicze a niedawno byly zaczynane polowkowe haha

    Patuniek a Ty chyba wlasnie konczysz nam polowkowe :D czy ktos jeszcze bedzie mial? Bo juz nie wiem ;)

    Sana zdrowka dla Corci. Ja to sie juz tylko modle,zeby do marca spokoj z chorobami byl u Lenki. Jeden katar i bol gardla wystarczy na rok..

    A my dzis na obiad z powrotem do Siostruni Malza. Wczoraj tyle zarcia zostalo,ze nie wiadomo co z tym robic. Dlatego dzis nic nie musze gotowac ;d

    Edit.
    Matko jak szybko te dzieci rosna. Musialam suwak zmienic dla Leny w podpisie, i przy 4 roku nawet dziewczynka jest juz "starsza"niz ta poprzednia haha komedia ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2018, 09:55

    patuniek86 lubi tę wiadomość

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inso, nie wiem tylko, co lekarz mi powie po tym usg ;-) A jak zleci 4? :-D
    4 tygodnie 3 połówkowe :-D

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam dwa połówkowe i pewnie teraz zrobi mi dwa III trymestru. Nie wiem jak to jest czy teraz przez to łożysko będę miała usg co 4 tygodnie?
    Nie mogę w to uwierzyć, że zaraz III trymestr. Jak sobie myślę, że jeszcze maks 4 wizyty u Lekarza i poród to jakoś mnie przeraża, że tak szybko. A z drugiej strony chciałabym żeby już była końcówka lutego i Mała była z nami :)

    .
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patuniek hahaha to juz powiedz,zeby zlecil przed 28.12 pierwsze usg III trymestru :pp

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Parsleyek Autorytet
    Postów: 1630 1347

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iNso87 wrote:
    To Makowe zaczynasz Usg III trymestru tak juz oficjalnie :D ja piernicze a niedawno byly zaczynane polowkowe haha

    Patuniek a Ty chyba wlasnie konczysz nam polowkowe :D czy ktos jeszcze bedzie mial? Bo juz nie wiem ;)

    Jak dla mnie to dopiero co były prenatalne!! :D :D szok, szok, szok - czasem nie mogę uwierzyć że to się dzieje naprawdę <3

    Miłego dnia dziewczyny :)

    Makowe Szczęście, Butterfly 83, Pikcia, Lenonki lubią tę wiadomość

    29 lat. Moja historia [blog]: waiting4.pl
    l22nkrhmpu973w26.png
    "Im bardziej w życiu ma się pod górkę, tym piękniejsze będą później widoki"
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayleen poprawilam Ciebie z tym 7msc i III trymestrem. Na belly tez mi dzis pokazalo,ze to 7msc sie zaczal.. nie wiem czemu skrocili o pare dni ;) bo III trymestr zaczyna mi sie 6.12. Tak tez licze i 7msc. Durne te przeliczniki :D

    Edit.
    A co do Swiat to ja na swoje (6.01) bede zaczynala 8msc! JEJU! :D juz z gorki leci jupiiiii :p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2018, 10:28

    patuniek86 lubi tę wiadomość

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Marza89 Autorytet
    Postów: 1495 1772

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ❤️
    iNso dziękuję za wpisanie :*

    Butterfly dobrze, że jesteś! Wszystko na pewno będzie dobrze ❤️
    Tak szybko ten czas leci, masakra.... Zaraz będziemy spakowane czekać na TEN dzień :D

    iNso87, Butterfly 83, Makowe Szczęście, patuniek86 lubią tę wiadomość

    Aniołek [*] - 6 tydz./ PCOS, Bhcg 29. 06 / 10 dpo - 19, 13 dpo-120, 15 dpo-420, 20 dpo-4228
    Laura 💕 03.03.2019 😍 3410g 😍 53cm😍
    jon7a04.png
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patuniek usg polowkowe się robi przecież w połowie. U Ciebie to chyba poprostu usg, tzn dlaczego polowkowe?
    U nas wczoraj goście ale dziś pospalismy do 8.30 :)

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktos jeszcze ma wizyte w tygodniu???? Nie ma chetnych na pn i wt? ;)

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleopatra wrote:
    Patuniek usg polowkowe się robi przecież w połowie. U Ciebie to chyba poprostu usg, tzn dlaczego polowkowe?
    U nas wczoraj goście ale dziś pospalismy do 8.30 :)

    Na normalnej wizycie lekarz tylko sprawdza Na usg, czy wszystko ok u dziecka i wsio. Na połówkowym masz pełne wymiarowanie, sprawdzanie itp.
    W medicover nie masz skierowań na usg szyjki, tylko na 3 rodzaje usg w ciąży. 11-14tc, 18-22 (czyli połówkowe) i 28-32 tc.
    Mam już 3 skierowanie na te drugie usg, tylko tym razem mam nadzieję, że lekarz skupi się tylko na szyjce. Jeśli nie, to znowu będzie przez 15 minut mierzył i badał Polę. I chociaż fajnie zobaczyć swoje dziecko, to robić to tydzień w tydzień tak długo-zaczynam mieć pewne obiekcje ;-)
    Ale fakt jest taki, że skierowanie mam na połówkowe nr 3 ;-)

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patuniek no rozumiem bo usg polowkowe się robi do 22 tyg. Poprostu Ci tak wpisują żebyś mogła mieć skierowanie chyba.
    Ja teraz idę 17.12 na usg 3 trymestru. Ale leci.

    Makowe Szczęście lubi tę wiadomość

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowe Szczęście wrote:
    Inso dziękuję za wpisanie :D tak już IIIciego trymestru. Lekarz chce posprawdzać wszystko, a szczególnie jak się trzyma to moje łożysko.

    Ankakaranka87 Niesamowite jak szybko Dzieci przybierają, dla mnie to nadal brzmi jak cud :)

    Butterfly 83 co do koszuli porodowej Mamy Ginekolog, to ja ją kupiłam. Ogólnie fajna, bawełna jest naprawdę dobrej jakości, uszyta jest z głową. Tylko ja widzę dwa minusy 1.szybko się gniecie 2. ma takie magnesikowe guziki i rozpinają mi się na biuście. Jak będę w szpitalu to będę chodziła w staniku, więc może nie będzie mnie to tak irytować.

    Współczuję Wam bezsennych nocy :( jeszcze mnie nie dopadły i śpię jak suseł. Mała kopie jak wstaje. I zależy jaki ma nastrój czasem chce się pobawić z Tatą a czasami jak się rozbryka i mówię, chodź zobacz jak Nasza Córeczka się bawi, przykłada rękę i dokładnie jak u Butterfly cisza :) może się uspokaja przy Tacie? :)

    My dziś najpierw jedziemy do Teściów na obiad, chociaż ja nie mogę się doczekać, bo odbierzemy łóżeczko :D A później jedziemy na wieczór tylko dla nas :) Nasz mikołajkowy prezent czyli Dirty Dancing musical :D

    Makowe A jaki rozmiar wzięłaś tej koszuli? No i jak to się ma do Twojego wzrostu i wagi? Bo ja tro mała i gruba i nie chce wyglądać jak clown.
    Może być ze Cornelia i Sophie uspokajają się przy tatusiach, szczególnie,że mój mąż tak raczej masuje brzuch jak mówiła Patuniek86, ale ja się śmieje i mówię do niego widocznie wkurzasz ją tak jak i mnie. Więc on mówi trudno, zaakceptowalem to i się nie interesuj co my tu razem robimy i gadamy, not your business. Slodkie to...
    Marza89 :-*

    Patuniek86,ja tak samo, komuś kupić to mi nie szkoda choćby i 300zl Ale samej sobie już nie kupię, bo mi szkoda, bo zaraz mam przemyślenia:A to przecież tylko koszula nocna, a co jak ja zniszczę, Eee bez sensu.i kupię coś tańszego.

    Makowe Szczęście, patuniek86 lubią tę wiadomość


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak wgl to powiem Wam,że jestem w szoku,jak urosły mi włosy i jak mam ich teraz duuuzo. Miałam na początku tragiczne ,suche ,że robiły mi się wręcz dredy,wyłaziły a teraz po prostu burza!
    Chociaż coś na plus w tej ciąży. Jedziemy z mężem niedługo sprawdzić pracowników to aż się ustroje w nowa koszulę :-D haha
    I jestem mega zadowolona bo właśnie mąż kupił ostatecznie kawałek "dachu" gdzie wybuduje nam mieszkanie z tarasem i widokiem na morze, całe 200m2 dla nas. Także lada dzień rusza budowa. A już się denerwowałam, że nic się nie rusza u nas z tym nowym mieszkaniem. Będę mogła w końcu zrobić plany, wybrać meble i ceramikę A resztę niech robi mąż. Jak wrócę już z Zosia z Polski to dopieszcze wszystko po swojemu.
    Miłego dnia <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2018, 11:45

    Makowe Szczęście, patuniek86 lubią tę wiadomość


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Polsce będziecie się budować Butterfly?

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleopatra wrote:
    W Polsce będziecie się budować Butterfly?
    Nie, budujemy się tu u siebie, ale w Polsce będę rodzić. Lecę do Polski na początku stycznia.

    P.S. założyłam koszulę. Koszula ładna ale ja gruba,że aż boli :-(


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • bbeczka91 Autorytet
    Postów: 853 1376

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dzięki za info o lezaczku BabyBjorna, też zamówiłam ;)
    A dziś zamówiłam jeszcze Next2me Dream, bo znalazłam fajną cenę (705zl) :)

    kehlana_miyu, Makowe Szczęście, patuniek86 lubią tę wiadomość

    syy2e6yd7ct4c97p.png
    https://www.maluchy.pl/li-73121.png
    Aniołek 11.05.2015 8tc, Aniołek 26.10.2015 4tc, Aniołek 24.08.2017 5tc Aniołek 8.12.2017 9tc
‹‹ 499 500 501 502 503 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ