X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MARCOWE DZIECIACZKI 2019
Odpowiedz

MARCOWE DZIECIACZKI 2019

Oceń ten wątek:
  • Wróbel Autorytet
    Postów: 2657 2085

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ekstra pomysły. Bardzo mi się to podoba w swoim czasie też coś takiego zrobię :)

    npV2p1.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pelna nadziei wrote:
    Czesc dziewczyny. Jestem tutaj nowa bo dopiero teraz odkrylam to forum. Mam pytanie jestem w 25tc i zaczal mnie bolec brzuch na dole potem jakby w okolicqch pepka ciezko sie wyprostowac jakby taki byl mega najedzony obolaly trudno to określić. Czy to jest normalne? Polozna mowila ze bedzie tersz bolal bo sue powieksza ale myslalam ze tak jakos delikatnie tylko a ja juz sie mega martwie... jak leze bola plecy na boki hak sie przewracam boli i kluje brzuch jak stoje brakuje jakby do wyprostowania..

    Pełna nadziei-ciężko powiedzieć. Faktycznie teraz wszystko inaczej odczuwamy, wiele rzeczy boli i ból jest niby normalny. Ale w przypadku jakichkolwiek wątpliwości trzeba iść do lekarza. Położna też nie jest W stanie wszystko sprawdzić, lekarz powinien wszystko zbadać.
    My tutaj raczej nie bagatelizujemy objawów-tak, uspokajamy się nawzajem, kiedy któraś zaczyna bez sensu panikować ;-) Ale wszystko, co nas martwi powinno być skonsultowane z lekarzem :-)
    Powodzenia :-)

    Makowe Szczęście lubi tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Pelna nadziei Autorytet
    Postów: 470 117

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patuniek86 wrote:
    Pełna nadziei-ciężko powiedzieć. Faktycznie teraz wszystko inaczej odczuwamy, wiele rzeczy boli i ból jest niby normalny. Ale w przypadku jakichkolwiek wątpliwości trzeba iść do lekarza. Położna też nie jest W stanie wszystko sprawdzić, lekarz powinien wszystko zbadać.
    My tutaj raczej nie bagatelizujemy objawów-tak, uspokajamy się nawzajem, kiedy któraś zaczyna bez sensu panikować ;-) Ale wszystko, co nas martwi powinno być skonsultowane z lekarzem :-)
    Powodzenia :-)
    Dziekuje. Wlasnie czekam na odpowiedz od lekarza. Zawsze tak sobie tlumacze ze nigdy niebplamilam teraz tez nie szyjka ostatnio byla w normie wiec moze sie rozrasta wizyta dopiero 10 grudzien:(

    Pelna nadziei
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróbel wrote:
    Ekstra pomysły. Bardzo mi się to podoba w swoim czasie też coś takiego zrobię :)

    Cieszę się :-)

    Jakby co, to są o wiele prostsze sposoby, nie trzeba szyć tych woreczków-można kupić gotowe, np. Na Tchibo ;-)

    Tylko te są takie... "moje" :-) Nieważne, że krzywo uszyte itp :-)

    Poza tym jestem wredna matka ;-) Ze względu na wizytę u lekarza nie zobaczyłabym reakcji Młodej, jak wstanie. Co zrobiłam? Obudziłam ją przed 8 rano w sobotę :-D :-D :-D

    teverde lubi tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i dostałam pimafucin :-) Na to już wiem, że nie mam uczulenia ;-)
    Lekarz zbadał szyjkę, kazał się nie martwić i uważać na siebie ;-) Twarda jakoś bardzo nie jest, ale miękka też nie ;-) Stwierdził, że kobiety z bardzo krótkimi szyjkami też rodzą po terminie ;-)
    Posłuchał serduszka i stwierdził, że Pola jest baaaaardzo aktywna, co chwila mu uciekała z usg :-D

    No to pora na kolejny zakup apteczny ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2018, 09:22

    Marza89, Makowe Szczęście, Salsefia, Katia89, teverde lubią tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Marza89 Autorytet
    Postów: 1495 1772

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ❤️
    Patuniek pięknie wyszły te woreczki, świetny pomysł na kalendarz :D
    Reniferra udanej wizyty! :D

    iNso proszę wpisz mnie na wizytę w środę (5.12) na 17.20 :*

    patuniek86, iNso87, Reniferra lubią tę wiadomość

    Aniołek [*] - 6 tydz./ PCOS, Bhcg 29. 06 / 10 dpo - 19, 13 dpo-120, 15 dpo-420, 20 dpo-4228
    Laura 💕 03.03.2019 😍 3410g 😍 53cm😍
    jon7a04.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To skoro o wizytach mowa, to ja może też poproszę przy najbliższej okazji? Pewnie najwcześniej w poniedziałek Inso zacznie nadrabiać, w końcu dzisiaj urodziny Młodej i jej imieniny :-D

    To ja poproszę 5.12 8.00 połówkowe usg nr 3 :-D Oraz 6.12 10.45 zwykła wizyta :-)

    iNso87 lubi tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • patkaaxx90 Autorytet
    Postów: 834 668

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam straszny problem z zaparciami... do tego hemoroidy i dzisiaj zauważyłam trochę krwi w kale eh... już nie wiem co stosować na to wszystko.... przepraszam ze tak obrazowo pisze ale nie wiem już jak sobie z jimi poradzić...

    Miłosz
    bl9cpiqvy4ezsagr.png
    Honoratka
    gyxw8u695zbv7tdy.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patkaaxx-a czopki glicerynowe stosowałaś? Doraźnie, oczywiście.

    Musisz dużo pić, niestety bez wody masy kałowe są zwarte i ciężko wszystko "idzie". Dieta bogata w błonnik to standard, ale np. nie powinnaś jeść słodyczy, czekolady. Niestety nie pomagają ;-) Jabłko trzeba jeść w całości (można bez skóry i pestek), ale podobno już starte nie ma takich właściwości. Co jest dla mnie zagadką, ale podobno tak jest...

    Śliwki suszone (dla mnie fuj).

    W ciąży w przypadku bardzo silnych zaparć, gdzie dieta nie pomaga, może porozmawiaj z lekarzem? Laktuloza podobno może być stosowana w ciąży, ale bez wiedzy lekarza strach czasami oddychać ;-)

    No i pozycja, w jakiej siedzisz na toalecie. Schodek/miska pod nogi, żeby ostatecznie siedząc wyglądać, jakby się kucało. To naturalna pozycja, w której "otwiera się" nam to, co ma się otworzyć ;-) Wtedy też nie musisz przeć i hemoroidy nie dokuczają :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2018, 09:56

    Makowe Szczęście, Butterfly 83 lubią tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Macy Ekspertka
    Postów: 178 491

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Witam nowe kolezanki:)
    Pewnie z Was niektore kojarza, zeszly tydzien spedzilam na zwolnieniu i nie dostalam dluzszego zwolnienia, we wtorek poszlam do pracy i dopiero mnie na serio kregoslup rozbolal a dokladnie zaczatki rwy kulszowej a na dodatek sie przeziebilam. Taki paradoks. Ale chodzilam do pracy bo mialam sporo zaleglosci i jeszcze chcialam przygotowac sie do jednego tematu zeby wyrobic sie przed urlopem managera bo jeszcze 2 dni i zobacze sie z nim dopiero w Nowym Roku. Nie wiem czy ktos to doceni, ale moja nieobecnosc chyba podzialala bo zaczelam uczyc kolege moich obowiazkow..

    Jeszcze wczoraj po pracy mielismy spotkanie z babka w sprawie ubezpieczen, juz dawno to planowalam i w koncu sie umowilam, zdecydowalismy sie na polise na zycie, od NN, chorob krytycznych i ubezpieczenie kredytu, jak sie Laura urodzi to za niewielka kwote ja dodamy. Tak napisalam, moze kogos zainspiruje jesli jeszcze nie ma. Czesto wydaje sie pieniadze na glupoty a na takie rzeczy szkoda.

    Jeszcze na temat badan szyjki, tu w Uk, tego nie badaja, gdybym nie byla prywatnie to do tej pory i raczej sie nie zapowiada ze bede miala jakies badanie ginekologiczne. Dziwne ze tak jest, bo widze ze u Was zdarzaja sie problemy.

    Ktoras z Was pytala o odzywki do wlosow, ja mialam straszne problemy z wlosami i jedyne co zrobilo na mnie wrazenie to ampulki z Vichy na wypadajace wlosy, autentycznie widzialam efekt po tygodniu. Nie wiem czy nadaje sie na prezent, ale moze po ciazy komus ta informacja sie przyda:)
    A i jeszcze wroce do tematu sprzed kilku dni- depilacji bikini. Ja zrobilam sobie laserem prawie 5 lat temu i jestem bardzo zadowolona. Kiedys robily mi sie ropne krostki, mialam dosc obfite owlosienie nawet poza linia majtek. Dermatolog na konsultacji kwalifikujacej powiedziala ze mam wskazanie medyczne. A ze mam ciemne wlosy to latwiej usunac. Bardzo polecam ta forme, mimo ze bardzo boli i troszke wlosow odrasta(mialam zrobic jeszcze jedna serie przypominajaca ale nie zrobilam).
    Sorki za dlugi post.

    s9cmnt1.png
  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Urodzinowe Dziewczyny wszystkiego Najlepszego!

    Jeju zaczynamy grudzień!!!!! Jestem szczęśliwa jak małe Dziecko :D
    Od dziś dekorowanie i oglądanie świątecznych filmów i czytanie świątecznych książek :D

    Mąż wrócił w środku nocy, więc daję mu trochę odetchnąć i lecimy po półki do Ikea :D

    patkaaxx90
    Co do zaparć, to ja mam mega skłonności. To jest okropne, podpisuję się obiema rękoma pod tym co napisała Patuniek.
    1.Dużo wody
    2.Ruch
    3.Dużo błonnika

    Mi jak nie daje rady ze śliwkami, robię sobie albo kisiel z lnu, albo wodę z cytryną i olejem lnianym rano przed śniadaniem. A na śniadanie płatki owsiane, siemię lniane, orzechy, jogurt (czasem nabiał pomaga) i jakiś owoc, trochę syropu z daktyli. Jem w ciągu dnia surowe marchewki, jabłko itp.
    Postaraj się wprowadzić w dietę dużo wody i błonnika. I regularne wypróżnianie. Najlepiej jak załatwiasz się każdego dnia. To powinno pomóc.

    iNso87, Anet85 lubią tę wiadomość

    .
  • Salsefia Autorytet
    Postów: 357 543

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patkaaxx90 wrote:
    Dziewczyny mam straszny problem z zaparciami... do tego hemoroidy i dzisiaj zauważyłam trochę krwi w kale eh... już nie wiem co stosować na to wszystko.... przepraszam ze tak obrazowo pisze ale nie wiem już jak sobie z jimi poradzić...

    Czopki glicerynowe, ostatnio kupiłam też takie miodowe mini lewatywy (są dla kobiet w ciazy i wersja mini może 20-30 ml ale pomagają). Dużo wody jak pisała patuniek. Kiwi z rana na czczo tez dobre.
    Miałam takie problemy dość długo i też pojawiała się krew ale juz jest dobrze. Jak już jest bardzo bardzo źle czopki evaqu ale to już w sytuacji kryzysowej.

    7mdlydr.png

    <3 Bruno <3 Klara

    Brak antykoncepcji 11/2015
    Żylaki powrózka nasiennego,
    06/2018 IMSI
    3/07/2018 transfer 2 blastek
    31/07/2018 dwa <3 <3
  • Salsefia Autorytet
    Postów: 357 543

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patuniek kalendarze super, ale też się przeraziłam jak zobaczyłam miejsce ;-) jak Ty dałaś radę ;-)

    U mnie dziś kolejna noc nieprzespana, wczoraj dokuczał kręgosłup i noga a dziś po prostu spać nie mogłam. W końcu włączyłam kołysanki dla dzieci na spoffity i usnęłam

    patuniek86 lubi tę wiadomość

    7mdlydr.png

    <3 Bruno <3 Klara

    Brak antykoncepcji 11/2015
    Żylaki powrózka nasiennego,
    06/2018 IMSI
    3/07/2018 transfer 2 blastek
    31/07/2018 dwa <3 <3
  • Wróbel Autorytet
    Postów: 2657 2085

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarka zalecała laktulozę na zaparcia, koleżance też i podobno skuteczna (sama nie brałam - wystarczyły jabłka).

    npV2p1.png
  • Wróbel Autorytet
    Postów: 2657 2085

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, sorki za osobiste pytanie ale czy wam ktoś zalecał ćwiczenia mięśni kegla przed porodem? Podobno wtedy jest łatwiej ale lekarza mam dopiero 14 więc z pytaniem muszę zaczekać.

    npV2p1.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróbel wrote:
    Dziewczyny, sorki za osobiste pytanie ale czy wam ktoś zalecał ćwiczenia mięśni kegla przed porodem? Podobno wtedy jest łatwiej ale lekarza mam dopiero 14 więc z pytaniem muszę zaczekać.


    Wróbel-uśmiałam się :-D Osobiste pytanie o ćwiczenia, kiedy my tu o grzybicy (ja) i zaparciach :-D

    Nikt mi nie zalecił ćwiczeń, a wiem, że powinnam ćwiczyć ;-) Można to robić nawet leżąc. Ale mnie to tak potwornie męczy, to napinanie itp. tym bardziej, że Pola co chwila ląduje na moim pęcherzu ;-)

    Ćwiczenia Kegla mięśni dna miednicy pomagają nie tylko przy porodzie, ale i po. Podobno zapobiegają nietrzymaniu moczu, które jest bardzo częste po porodzie... No cóż, chyba pora się przemóc ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2018, 10:35

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salsefia wrote:
    Patuniek kalendarze super, ale też się przeraziłam jak zobaczyłam miejsce ;-) jak Ty dałaś radę ;-)

    U mnie dziś kolejna noc nieprzespana, wczoraj dokuczał kręgosłup i noga a dziś po prostu spać nie mogłam. W końcu włączyłam kołysanki dla dzieci na spoffity i usnęłam

    Lubię za pochwałę ;-) I za kołysanki :-D
    Mi kręgosłup też dokucza, najbardziej właśnie w nocy. Wtedy też biodra masakrycznie bolą :-(
    Chociaż dzisiaj w nocy o kregoslupie nie myślałam, cud-tabletki skutecznie zajęły moje myśli ;-)

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • patkaaxx90 Autorytet
    Postów: 834 668

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale jak na czczo kiwi ???

    Miłosz
    bl9cpiqvy4ezsagr.png
    Honoratka
    gyxw8u695zbv7tdy.png
  • Pelna nadziei Autorytet
    Postów: 470 117

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patkaaxx90 wrote:
    Dziewczyny mam straszny problem z zaparciami... do tego hemoroidy i dzisiaj zauważyłam trochę krwi w kale eh... już nie wiem co stosować na to wszystko.... przepraszam ze tak obrazowo pisze ale nie wiem już jak sobie z jimi poradzić...
    Niestety na mnie jak juz mialam straszne zaparciabzadne domowe sposoby nie dzialaly ani sliwki migdaly picie itd. Oczywiscie pewnie pomagaja po kilkudniowym stosowaniu ale jesli chcesz na juz to lactulosa jedna lyzka przed sniadaniem obiadem kolacja ale jeszcze lepszy jest fibraxine bez recepty sam blonnik dla mnie

    Pelna nadziei
  • Salsefia Autorytet
    Postów: 357 543

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patkaaxx90 wrote:
    Ale jak na czczo kiwi ???

    Tzn przed posiłkiem, nie na czczo źle to ujęłam ;-) ja jadłam kiwi a niedługo potem śniadanie. Albo jako przekąskę. Jabłko też dobre, tylko zrezygnuj z bananów bo mogą pogorszyć sprawę

    7mdlydr.png

    <3 Bruno <3 Klara

    Brak antykoncepcji 11/2015
    Żylaki powrózka nasiennego,
    06/2018 IMSI
    3/07/2018 transfer 2 blastek
    31/07/2018 dwa <3 <3
‹‹ 496 497 498 499 500 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ