X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MARCOWE DZIECIACZKI 2019
Odpowiedz

MARCOWE DZIECIACZKI 2019

Oceń ten wątek:
  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 3 listopada 2018, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję udanych wizyt! :)

    Jeśli chodzi o żelazo, to muszę poza witaminami brać dodatkową dawkę 100 mg. Wyszło mi za niskie od razu w 12 tc.

    Jeju te rzeczy dla dzieci są takie słodkie ;) My właśnie pierzemy nasze rzeczy, które kupiliśmy w poprzednim tygodniu.

    Nasza Malutka, tak fajosko kopie, wczoraj po raz pierwszy czułam Jej czkawkę :) jeju jakie to jest mega :) Brzuszek mi tak podskakiwał rytmicznie :) hahahaha

    Katia89, Ksiazka1, lkc lubią tę wiadomość

    .
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 3 listopada 2018, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :)
    Wczoraj taka piękna ciepła jesień u nas była, a dzisiaj już tak... nijak, szaro. Dobrze, że się chociaż z córką wyspałyśmy :) idę szykować śniadanie, nie mam na dziś żadnych planów.
    Wczoraj dostałam segregator ciążowy od mamyginekolog, nareszcie mam porządek w tych papierach :D zamówiłam też tą szminkę i powiem Wam że nie wiem o co tyle krzyku, jak dla mnie to bez szału ;)
    Miłego weekendu :)

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • Salsefia Autorytet
    Postów: 357 543

    Wysłany: 3 listopada 2018, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly 83 wrote:
    Tak tak , dzisiaj idę na wizytę. Nie mój lekarz, ale mój jest tylko raz w miesiącu, więc nie mam zamiaru czekać. Ten ostatnio nie okazal się najgorszy mimo, że młody bardzo.mam nadzieję, że nas ogarnie z tą anemia.
    Martwi mnie to przyznam.

    Salsefia A ten Tardyferon to żelazo w tabl rozumiem? Jak to musiałaś brać i jak długo?

    Tak to żelazo, w PL zazwyczaj przepisują tardyferon fol z kwasem foliowym. Najlepiej brać przed jedzeniem żeby się mógł lepiej wchłonąć i popić np sokiem pomarańczowym, witamina C ułatwia wchłanianie. Ale ja ja tak brałam przed śniadaniem to bolał mnie żołądek, teraz biorę miedzy śniadaniem a obiadem.
    Staram się jeść produkty bogate w żelazo ale jak widać to za mało, zwłaszcza jak dwa alieny buszują w brzuchu ;-)
    Butterfly a robiłaś kiedyś badanie na helicobakter pyroli? Bo ja miałam swojego czasu problemy z anemia i konkretnie z żelazem wlasnie i dr zasugerowała gastroskopię i to był strzał w 10 bo bateria była i ona zaburzała wchłanianie żelaza. Gastroskopię nie trzeba robić ale badanie bodajże z kału jest miarodajne

    Butterfly 83 lubi tę wiadomość

    7mdlydr.png

    <3 Bruno <3 Klara

    Brak antykoncepcji 11/2015
    Żylaki powrózka nasiennego,
    06/2018 IMSI
    3/07/2018 transfer 2 blastek
    31/07/2018 dwa <3 <3
  • Marza89 Autorytet
    Postów: 1495 1772

    Wysłany: 3 listopada 2018, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też biorę ten Tardyferon-Fol już chyba od 3-4 miesięcy ;) po śniadaniu łykam ;)
    Miłego dnia dziewczyny, ja wybiorę się do kina bo Mąż w pracy ;)

    Aniołek [*] - 6 tydz./ PCOS, Bhcg 29. 06 / 10 dpo - 19, 13 dpo-120, 15 dpo-420, 20 dpo-4228
    Laura 💕 03.03.2019 😍 3410g 😍 53cm😍
    jon7a04.png
  • mayka Autorytet
    Postów: 335 504

    Wysłany: 3 listopada 2018, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mada_85 wrote:
    Jasne. U Michałka w 24tc w usg pojawił się obrzęk w okolicy wątroby. Jak się później okazało, jego przyczyną była parwowiroza, którą pewnie najpierw zaraziłam się ja, a później przeszło na płód (parwowiroza to choroba, którą można przejść bezobjawowo lub pomylić z przeziębieniem). Obrzęk narastał i zaczęły wariować przepływy krwi w głowie, gdyż ta choroba u płodu powoduje anemię. Ratunkiem miała być transfuzja dopłodowa krwi, którą przeszłam w Szpitalu Bielańskim w Warszawie pod okiem dr Dębskiej. Niestety, w naszym przypadku nie pomogła :( Stan Michałka się nie poprawiał i dziecko zmarło przed porodem. Gdyby nie był chory, to nawet urodzony na tym etapie, przeżyłby - był dość duży - niecałe 2kg i 54cm.

    Ojej straszne, bardzo Ci współczuję.
    Byłaś w tamtej ciąży tu na forum?
    Bo ja mam synka z 31.08.2015

    Olaf 08.07.2011
    Leon 31.08.2015
    Tola 02.02.2017
    ...I Nasza niespodzianka Lidia 06.03.2019
  • Mada_85 Przyjaciółka
    Postów: 87 41

    Wysłany: 3 listopada 2018, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mayka wrote:
    Ojej straszne, bardzo Ci współczuję.
    Byłaś w tamtej ciąży tu na forum?
    Bo ja mam synka z 31.08.2015

    Tutaj nie. Wcześniej byłam na forach e-mama i mjakmama, ale one trochę upadły. Z Michałkiem miałam termin na 09.09.2015.

    Robert - 20.04.2012
    Filip - 27.08.2013
    Michałek - Aniołek 10.07.2015 [*] (31tc)
    Aniołek 26.07.2017 [*] (10tc)
    Szymonek - Aniołek 05.12.2018 [*] (26tc)
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 3 listopada 2018, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. U mnie dziś kolejny tydzień :) coś mnie rwa kulszowa łapie, miałam w pierwszej ciąży i to była masakra.
    Mada przykro mi z powodu Michałka :(

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 3 listopada 2018, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salsefia wrote:
    Tak to żelazo, w PL zazwyczaj przepisują tardyferon fol z kwasem foliowym. Najlepiej brać przed jedzeniem żeby się mógł lepiej wchłonąć i popić np sokiem pomarańczowym, witamina C ułatwia wchłanianie. Ale ja ja tak brałam przed śniadaniem to bolał mnie żołądek, teraz biorę miedzy śniadaniem a obiadem.
    Staram się jeść produkty bogate w żelazo ale jak widać to za mało, zwłaszcza jak dwa alieny buszują w brzuchu ;-)
    Butterfly a robiłaś kiedyś badanie na helicobakter pyroli? Bo ja miałam swojego czasu problemy z anemia i konkretnie z żelazem wlasnie i dr zasugerowała gastroskopię i to był strzał w 10 bo bateria była i ona zaburzała wchłanianie żelaza. Gastroskopię nie trzeba robić ale badanie bodajże z kału jest miarodajne

    Miałam kiedyś robiona gastroskopie , ale wieki temu. Poza tym, nie miałam nigdy nic w kierunku badań żołądka. Wcześniej miałam zawsze super wyniki morfologii. Teraz mi poleciała. Ale myślę, że to może mieć związek z faktem że ponad 3 msc baaaqrdzo wymiotowalam, a po tym przez ok 2 msc nie jadłam mięsa pod żadna postacią, tak mnie odrzuciło.
    Dziś dostałam lekką bure od lekarza za to,że jem za mało i nie jem mięsa. Przepisał mi leki. Do kontroli na koniec listopada.
    Łożyskiem do 30tc kazał się nie przejmować, jak nie zmieni położenia to wtedy będziemy się martwić.
    No i Sophie jak zawsze fikała, że nie można jej było pomierzyć, no i jest duża dziewczynka z terminu OM 21t1d A z usg 22t.
    Moje szczęście ma już 503 gr. <3 <3 <3

    Kleopatra, Makowe Szczęście, Ksiazka1, Sana, Salsefia lubią tę wiadomość


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • Salsefia Autorytet
    Postów: 357 543

    Wysłany: 3 listopada 2018, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly 83 wrote:
    Miałam kiedyś robiona gastroskopie , ale wieki temu. Poza tym, nie miałam nigdy nic w kierunku badań żołądka. Wcześniej miałam zawsze super wyniki morfologii. Teraz mi poleciała. Ale myślę, że to może mieć związek z faktem że ponad 3 msc baaaqrdzo wymiotowalam, a po tym przez ok 2 msc nie jadłam mięsa pod żadna postacią, tak mnie odrzuciło.
    Dziś dostałam lekką bure od lekarza za to,że jem za mało i nie jem mięsa. Przepisał mi leki. Do kontroli na koniec listopada.
    Łożyskiem do 30tc kazał się nie przejmować, jak nie zmieni położenia to wtedy będziemy się martwić.
    No i Sophie jak zawsze fikała, że nie można jej było pomierzyć, no i jest duża dziewczynka z terminu OM 21t1d A z usg 22t.
    Moje szczęście ma już 503 gr. <3 <3 <3
    To wszystko jasne, musisz teraz przejść na mięso ;-) ale czasem cieżko jeść pomimo, że się powinno a lekarz nie zrozumie niestety. Najważniejsze, że Sophie rośnie a teraz tylko czekać na poprawę :-)

    Butterfly 83 lubi tę wiadomość

    7mdlydr.png

    <3 Bruno <3 Klara

    Brak antykoncepcji 11/2015
    Żylaki powrózka nasiennego,
    06/2018 IMSI
    3/07/2018 transfer 2 blastek
    31/07/2018 dwa <3 <3
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 3 listopada 2018, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salsefia, dokładnie, nie ma zmiłuj się. Jak to mi koleżanka powiedziała- I widzisz jaka duża dziewczyna na tej trawie co jesz. Na takim jedzeniu jak dla kozy A tak rośnie! To Ty czekaj mama co to będzie jak Zośka mięsa dostanie, to zaraz w drzwi się nie zmieścisz :-D
    A lekarz niestety nie słucha, trzeba jeść dla dobra dziecka, koniec kropka.
    Ale trzymam kciuki żeby te nasze wyniki się poprawiły kochana! :-*
    A mój mąż się śmiał ze mnie i mówił że jestem niereformowalna :-D dlaczego? Bo bo w drodze powrotnej od lekarza rozmawialiśmy, no i miałam silne postanowienie, że jadę kupić kawał wołowiny i upiekę sobie żeby mieć na kanapki! Pojechałam! Wróciłam z buraczkami i różnymi fasolami, szpinakiem i natką pietruszki- niby sporo w nich żelaza. Ponadto kiwi, grapefruity, truskawki i pomarańcze. No i 0.5 kg mięsa;-D no i łosoś wędzony. Zobaczył mąż zakupy i mówi, jedz kochanie co chcesz.
    Wie, że nie ma sensu mi gadać. No ale przy obiedzie pilnuje żebym porcję mięsa zjadła.

    klamka, Salsefia lubią tę wiadomość


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 4 listopada 2018, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co tu tak cicho dziewczyny? Ja spać nie mogę a poszłam późno spać i oczy mnie bolą.
    Ciągle słabo czuję ruchy i cieszę się że w czwartek wizyta.

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 4 listopada 2018, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    Ja siedze w aucie i czekam na Mame i Siostre. Sa w szpitalu i czekaja na wypis siostry. Wczoraj mialam impreze w domu taka bez okazji. Ledwo siedzialam przy stole..ja nie wiem jak ja wytrzymam z brzuchem przy stole pozniej..a przede mna jeszcze tyle imprez do marca:/

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 4 listopada 2018, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleopatra wrote:
    Co tu tak cicho dziewczyny? Ja spać nie mogę a poszłam późno spać i oczy mnie bolą.
    Ciągle słabo czuję ruchy i cieszę się że w czwartek wizyta.

    No nie? Ja też zaglądam i zaglądam, a tu cisza jak makiem zasial!
    Aż dziwnie ;-P
    Mnie brzuch boli, więc poleguje i biorę nospe jak już mocno kluje.
    Jak Wam mija niedziela ? Jakieś plany na dziś?
    I jak pogoda ?
    Ja do PL przylece w styczniu ,jeśli będzie wszystko ok. Czyli pewnie przyjadę na największy mróz, brrr...


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój dwulatek obudził się o 4 rano i mieliśmy imprezę do 6 :D Ledwo patrzę na oczy.

    Ja mam wizytę teściów od czwartku do wtorku. Z jednej strony super zajmują się małym, z drugiej marzy mi się parę godzin tylko dla siebie, bez gości w domu. Ale nie powinnam narzekać, przynajmniej mieliśmy wczoraj z mężem prawdziwą randkę :)

    Butterfly 83 lubi tę wiadomość

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2019, 09:26

  • 83xxx Autorytet
    Postów: 666 605

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj z mężem idę do parku na sesje zdjęciową. Zrobimy sobie sami. Szkoda, że nie ma słońca... Może w następny weekend uda nam się zrobić kilka fotek w słońcu. Dzisiaj będą bardziej klimatyczne zdjęcia :)
    Miłego dnia :)

    Butterfly 83, bbeczka91 lubią tę wiadomość

    n5bjdmw.png
    sbo114n.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny :-)

    Siedzę w pociągu do Warszawy po kilku dniach nad morzem :-) Było czadowo, ale przez najbliższy tydzień będę musiała chyba odpoczywać :-D

    We czwartek przeszłyśmy prawie 14 kilometrów, w piątek już spokojnie, po prostu łaziłyśmy po Gdańsku. A wczoraj zoo i bardzo długi spacer, w sumie około 10 kilometrów ;-)
    Do tego 4 dzieciaków... Także wiecie, było męcząco ;-)
    Od jutra wracam na forum w pełni sił ;-) Na razie po powrocie do domu muszę się nacieszyć ciszą i spokojem ;-) Trochę jednak przesadziłam ze spacerami i bolą mnie plecy, czasami mocno kłuje w pochwie brzuch pobolewa na szczęście standardowo, więzadła ;-) Skurczy nie mam :-)

    Podczytywałam Was na bieżąco, ale nie pamiętam, komu konkretnie gratulować udanych wizyt ;-) Więc ogólnie gratuluję :-D

    Ja we środę o 20.20. To dopiero masakra... Zwariuję do tej godziny ;-)

    Butterfly 83 lubi tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 4 listopada 2018, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas leniwa niedziela. Właśnie zjedliśmy obiadek. Najmłodszy zasnął a starszaki grają na ps4 więc mam chwilę dla siebie.

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 4 listopada 2018, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klamka pytałam w sklepie o dostawkę chicco next 2 me dream i Ekspedientka powiedziała, że do pół roku :)

    My dziś byliśmy na zakupach w Primark, kupiłam kilka bodziaków i jedną sukieneczkę :) Sobie kurtkę, bo moje s jest już opięte.

    A teraz robię ciasto dyniowe :D Mam nadzieję, że będzie smaczne, bo robię je pierwszy raz :)

    Czuję już często i mocno Kornelkę :) niesamowite uczucie :) i każdy kopniak jest czymś niesamowitym :)

    klamka lubi tę wiadomość

    .
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 4 listopada 2018, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja trochę się pokrecilam w domu, przy obiedzie i pranie i już zaczynam czuć prawa stronę brzucha. :-(
    Jeszcze nie jest to mocny klujacy ból jak wczoraj ale to samo miejsce i taki sam rodzaj bólu. Zawsze się coś mi dzieje i czepia się mnie. Jakbym nie mogla bardziej bezstresowo donosic te ciążę i się w końcu nią cieszyć :-(


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
‹‹ 410 411 412 413 414 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ