X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MARCOWE DZIECIACZKI 2019
Odpowiedz

MARCOWE DZIECIACZKI 2019

Oceń ten wątek:
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 31 października 2018, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salsefia wrote:
    Hej Dziewczyny :-) u Nas wizyta wypadła dobrze, tyle, że nawet sie nie zapytałam ile ważą, na jednym ze zdjeć jest 300+/-45 gram. Ale mało co widzieliśmy, Maluchy urosły i juz nie udaje się złapać ładnego ujęcia, ale dowiedzieliśmy się jak ułożone są Maluchy, i niestety ale Klara już obrywa od brata, było widać jak kopie ją po pleckach a ta tylko za główkę się trzyma ;-)
    I dołączam INso do Ciebie z odczuciami, początki ciazy nie były uciążliwe ale teraz bywa cieżko, w nocy brzuch boli i ta ociężałość. Oby szybko zleciało do Nowego Roku a potem bedzie z górki ;-)

    Salsefia,Inso potwierdzam! Mi też ciężko, a co to będzie dalej... Czyje się brzydka i koszmarnie gruba. Wkurza mnie to że nie mogę rozczesac włosów takie suche mi się zrobiły, płyny odżywki itp g***o pomagają! Mam problem ze zrobieniem sobie pedicure, a że jest u mnie ciepło to noszę odkryte buty, więc ten... O goleniu się nie wspomnę! Już z zapinaniem butów miewam problem. O słabych "zaworach" nie wspomnę! Że chce kichnąć czy kaszlnąć to zaciskam nogi. No i w miejscu publicznym jest to krępujące!
    A co to będzie dalej.... :-/


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • mimoza Autorytet
    Postów: 498 411

    Wysłany: 31 października 2018, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też dzisiaj zaliczyłam łowy, ale tylko kupiłam sobie spodnie jeansowe i dla synka spodnie. Dla młodszego bobaska nic, bo mam pełno ciuszków po Antosiu, no chyba, że to dziewczynka będzie... W poniedziałek USG to może wreszcie się dowiemy.

    Ja w tej ciąży, to zapominam o moim stanie. W pierwszej odliczałam dni,a teraz jak ktoś się pyta, to nawet nie wiem który to tydzień :P

    wnidrl68oe42jn4s.png

    1usawn1575ou2tgw.png
  • Katia89 Autorytet
    Postów: 623 1081

    Wysłany: 31 października 2018, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się po zabieganym dniu i po wizycie.
    Z maluszkiem wszystko w porządku, wszystkie parametry bardzo dobre, będzie Dziewczynka <3 <3 <3 mamy 300 gram i 21 cm szczescia <3 <3 <3 cudownie :)

    Ksiazka1, Malutka_27, Anet85, Parsleyek, Makowe Szczęście, Kleopatra, Izziee, kehlana_miyu, Butterfly 83, Sana, iNso87, Reniferra, teverde, 83xxx, Salsefia, Ankakaranka87, bbeczka91, Marza89, Pikcia lubią tę wiadomość

    age.png
  • Ayleen Autorytet
    Postów: 293 759

    Wysłany: 31 października 2018, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech, mnie za to dopadają jakieś ciążowe wątpliwości. Bardzo chcę tego dzidziusia, od samego początku, rozbujał mi się instynkt macierzyński. A teraz w sumie sama nie wiem o co chodzi- jak ja dam radę z dwójką, starszak niby w przedszkolu a ciągle coś przywleka do domu i połowę czasu zostaje ze mną. Jest mega zazdrosny i bardzo ze mną związany, boję się jak zniesie pojawienie się brata. A przecież początki z noworodkiem nie są proste, ciągłe karmienie. Mąż pracuje już prawie non stop, nie ma go po 9-10h, a wieczorami siada do komputera i drugiej pracy.
    Wyżaliłam się, od razu lepiej. Ktoś jeszcze ma taki zjazd?

    n59y9vvj81dh7gev.png
  • mayka Autorytet
    Postów: 335 504

    Wysłany: 31 października 2018, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś byłam na glukozie ble ble. Wynik I dopiero w poniedziałek...
    Kupilam tez spodnie ciążowe ale jeansow już nie było :/ A z bluzek byla tylki niebieska a chciałam w kwiaty...
    Poza Tym bylam z młodszą na szczepieniu i zalatwilam kupe spraw urzędowych.
    Na wadze o zgrozo +4kg

    Olaf 08.07.2011
    Leon 31.08.2015
    Tola 02.02.2017
    ...I Nasza niespodzianka Lidia 06.03.2019
  • Malutka_27 Autorytet
    Postów: 382 478

    Wysłany: 31 października 2018, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katia89 gratuluję udanej wizyty i córeczki ;-)
    Mayka jak to jest z tą glukozą? Ja mam skierowanie co prawda dopiero za 2 tyg zamierzam pójść ale jak widzę 75g glukozy do wypicia to nie wiem czy dam radę ;-( można coś po tym pić?

    43ktupjymknd3pkp.png

    Nasze szczęście Oliwier 💗 04.03.2019 💗
  • Anet85 Autorytet
    Postów: 1036 1081

    Wysłany: 31 października 2018, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ksiazka1 wrote:
    A ja przeważnie jestem pozytywnie nastawiona:) Wiem co mnie czeka przecież, końcówka ciąży dla mnie też była straszna, wielu rzeczy nie mogłam robić, bo byłam wielka, co strasznie mnie denerwowalo, kopniaki syna bardzo bolały i już 3 tyg przed terminem słyszałam tylko pytania kiedy w końcu rodze, to też irytujące... Teraz tylko jedena rzecz mnie martwi - żeby mieć sn. Ja panicznie boję się cc. Wiem że to nie ode mnie zależy, ale liczę na sn.
    Ja mam identycznie, pierwsza ciaza rozwiązana nagłym cc, któro pewnie i tak by mnie nie mineło ze wzgledu na miednicowe położenie dziecka. Teraz się też martwię, bo synek jest ułożony tak samo jak córcia, więc wizja cc mnie bardzo przeraża- najgorsze , że nie mamy na to wpływu. Mam więc takie same obway jak Ty;-(
    Malutka27 glukozy nie można niczym popijać, teraz nawet nie pozwalają wciskac cytryny do roztworu, bo zmienia wyniki. Prawdopodobnie jest glukoza o smaku cytrynowym, ale ja zamierzam przemęczyć się ze zwykłą....

    Córcia - 24.01.2012 r.
    Aniołek mój kochany- 19.02.2018 r (6tc/10tc)
    atdci09kpnkcut41.png
    Przebyty zespół HELLP, PCOS,późna owulacja mutacja: MTHFR_677C-T -heterozygota, PAI-1 4G - homozygota
    ANA3 dsDNA(+)graniczny

  • Delvila Autorytet
    Postów: 276 293

    Wysłany: 31 października 2018, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w laboratorium nie mieli problemu z cytryną w poprzedniej ciąży. Ale spróbowałam bez i jakoś to zniosłam ;) Podejrzewam, że na następnej wizycie dostanę skierowanie na kolejne badania, w tym krzywą.

    Co do obaw, to jakiś czas temu miałam lekką załamkę. Bo ja taka strasznie nierozgarnięta, więc jak ja sobie poradzę z dzieckiem itd. ;p Teraz troszkę włącza się strach jak z finansami i czy zdążę zebrać wyprawkę. Niby wózek już mamy i łóżeczko też, ale cała reszta drobnicy przed nami, a ja sobie umyśliłam i wielopieluchowanie (na start spory koszt) i chustowanie itd.

    Magdalena Wiktoria 07.03.2019r. :D

    Aniołek Marta [*] 06.01.2018 r.
  • Mada_85 Przyjaciółka
    Postów: 87 41

    Wysłany: 31 października 2018, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mayka wrote:
    Ja dziś byłam na glukozie ble ble. Wynik I dopiero w poniedziałek...
    Kupilam tez spodnie ciążowe ale jeansow już nie było :/ A z bluzek byla tylki niebieska a chciałam w kwiaty...
    Poza Tym bylam z młodszą na szczepieniu i zalatwilam kupe spraw urzędowych.
    Na wadze o zgrozo +4kg

    Ja też byłam dziś na glukozie - przeżyłam :) I też wynik w poniedziałek. A i lidla też zaliczyłam - kupiłam legginsy i niebieską bluzkę ciążową i jednego bodziaka dla maluszka :)

    Robert - 20.04.2012
    Filip - 27.08.2013
    Michałek - Aniołek 10.07.2015 [*] (31tc)
    Aniołek 26.07.2017 [*] (10tc)
    Szymonek - Aniołek 05.12.2018 [*] (26tc)
  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 31 października 2018, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też się boję jak to będzie z dwójką i czy starszy synek nie ucierpi za bardzo przez pojawienie się brata. Teraz ma naszą wyłączną uwagę. Z jednej strony nie mogę się doczekać maluszka, a z drugiej wiem, że to jednak może być hardcore.

    Ayleen lubi tę wiadomość

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • Ayleen Autorytet
    Postów: 293 759

    Wysłany: 31 października 2018, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kehlana czuję dokładnie to samo...

    n59y9vvj81dh7gev.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 1 listopada 2018, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kehlana, Ayleen to ja przybijam piatke,bo tez nie wiem jak mimo wszystko Mlodsza to zniesie. Lubi Male dzieci. Przytula je, obejmuje,caluje. Ale czy tak tez bedzie jak dziecko bedzie z nami 24/24? Poza tym ja jestem dla Niej najwazniejsza. Jest tylko Mama i Mama i Mama.. pozyjemy,zobaczymy ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 listopada 2018, 06:59

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 1 listopada 2018, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I witam sie z rana. Rowno miesiac do 3 Urodzin Mlodszej ;) a przy okazji zaczynam 6msc <3

    kehlana_miyu, teverde, Sana, bbeczka91, Marza89 lubią tę wiadomość

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 1 listopada 2018, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluje wizyt! Katia gratuluje Coreczki :) dzis chwile odetchniemy od wizyt i czekamy jutro. Wydaje mi sie,ze jeszcze ok.2 tygodnie i chyba wszystkie bedziemy po polowkowych? :)
    Edit.
    Juz tylko 17 z nas nie zna jeszcze plci;)
    Ewentualnie zna ale nie udziela sie tu ;p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 listopada 2018, 07:07

    Makowe Szczęście lubi tę wiadomość

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 1 listopada 2018, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    Jeju mam tak mało czasu żeby tu zajrzeć. Aż się stęskniłam :)
    Dzięki Bogu wczoraj udało nam się wysłać ogromne pudło do domu. Wyszło 40 kg, w nim jest też wózek. Zdecydowaliśmy się na Espiro next Manhattan. Zapakowałam dużo książeczek i ciuszków. Te rzeczy dla dzieci są takie słodkie! Widzialyscie te skarpeteczki w rosmanie? Mini z grzybami lub jeżykami mini grzechotkami? No bajka!
    Dziś dużo spokojniejszy dzień. Jedziemy na Cmentarz do mojego Taty. Później na obiad. Może pozniej do kina? Wczoraj przeszłam 14 km dziś muszę trochę przystopować :) Miłego dnia dla Waszystkich!

    kehlana_miyu, iNso87, 83xxx, Butterfly 83 lubią tę wiadomość

    .
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 1 listopada 2018, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowe moja Lena miala zolte skarpeteczki takie z kroliczkami szarymi:d slodkie jak nogami machala i grzechotke slychac bylo ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 listopada 2018, 08:23

    Makowe Szczęście lubi tę wiadomość

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • mayka Autorytet
    Postów: 335 504

    Wysłany: 1 listopada 2018, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka_27 wrote:
    Katia89 gratuluję udanej wizyty i córeczki ;-)
    Mayka jak to jest z tą glukozą? Ja mam skierowanie co prawda dopiero za 2 tyg zamierzam pójść ale jak widzę 75g glukozy do wypicia to nie wiem czy dam radę ;-( można coś po tym pić?

    Jest ciezko. Kupilam niby o smaku cytrynowym ale dupa to jest takie słodkie ze szok...
    Nieiwem czy można coś pić po tej glukozie

    Olaf 08.07.2011
    Leon 31.08.2015
    Tola 02.02.2017
    ...I Nasza niespodzianka Lidia 06.03.2019
  • Elcia89 Autorytet
    Postów: 474 487

    Wysłany: 1 listopada 2018, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja glukoze bede robic dopiero w grudniu po 24 tygodniu. Czemu tak wczesnie robicie?

    34bw3e3k9p7xsrt2.png
  • teverde Autorytet
    Postów: 642 818

    Wysłany: 1 listopada 2018, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was i gratuluję udanych wizyt! <3

    Co do słabych zaworów - położna mojej koleżanki powiedziała jej, żeby przy kichaniu itp. skręcać głowę (albo cały tułów?) w bok. Ponoć mięśnie się inaczej układają i łatwiej się zacisnąć ;)

    Co do glukozy, to też słyszałam, że cytrynowa jest trochę lepsza od tej zwykłej ale ponoć nie zawsze łatwo ją złapać w aptece.

    Co do zjazdu nastroju - przez 2 dni ze swoją gorszą połową nie gadałam takie jakieś iskry wiecznie szły.

    A co do Lidla... :D
    33b8c8ebd66cf066med.jpg
    (niebieska gwiazdka jest z Pepco)

    83xxx, Makowe Szczęście, Katia89, Sana, iNso87, bbeczka91, Butterfly 83, Marza89 lubią tę wiadomość

  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 1 listopada 2018, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ela89 glukoze mam w 25 tc 15 listopada. Mówili, że to wygląda tak, że przychodzę o 8.30 pobierają mi krew, później pije glukoze, po godzinie znów pobierają i później po 2. Tak?
    Kiedyś miałam glukoze i nie było tak strasznie. Dziewczyny mi podały taki trick. Trzeba zatkać nos i wypić wszystko na raz bez zatrzymania :)

    .
‹‹ 406 407 408 409 410 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ