X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MARCOWE DZIECIACZKI 2019
Odpowiedz

MARCOWE DZIECIACZKI 2019

Oceń ten wątek:
  • Ulv15 Autorytet
    Postów: 469 480

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patuniek masakra ... Ja bym sie bala tak male dziecko obciazac narkoza jezeli nie ma takiej potrzeby.

    mhsvqps6gsnsidfx.png

    03/07/2018 - 12dpo - dwie różowe krechy :)
    15 marca - urodziny naszego skarba 💖
  • Marza89 Autorytet
    Postów: 1495 1772

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde a ja od początku używam płynu do kąpieli dla niemowląt i odkąd pojawiła się cięmieniucha to z Zajki szamponu używam 😱 czyli w same wodzie powinnam myć? 😱 Nikr mi nie mówił o tym 😭 jasny gwint!

    Patuniek ale buraki, że dziecko pod narkoze chcą dać 😱

    Aniołek [*] - 6 tydz./ PCOS, Bhcg 29. 06 / 10 dpo - 19, 13 dpo-120, 15 dpo-420, 20 dpo-4228
    Laura 💕 03.03.2019 😍 3410g 😍 53cm😍
    jon7a04.png
  • lkc Autorytet
    Postów: 1576 2260

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeju aż musiałam sobie hasło przypomnieć i się zalogować!

    Patuniek oni sobie żarty robią? Narkoza do wędzidełka? Nie ogarniam po co ..u nas to trwało dosłownie chwilę, płakała tylko dlatego Że chirurg włożył jej palce do buzi, ciachnal i ona dalej spala.. bez żadnego płaczu.. zero krwi itp.. to po cholerę narkoza? Nie możesz iść prywatnie do chirurga żeby podciął to wędzidełko?w gabinecie, tak z marszu?

    Aleksandra Joanna 17.11.2014
    Joanna Małgorzata 12.03.2019
  • Marza89 Autorytet
    Postów: 1495 1772

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patuniek my mieliśmy oba wedzidelka do podcięcia, we Wrocławiu, 3-4 cięcia i gotowe, wiadomo, Laura płakała mimo maści znieczajacej ale gdy wracaliśmy do domu już spała 😉 a wizyta 200 zl😉 później masaże i tydz temu jak byliśmy na kontroli wszystko super 👌 warto paracetamol podać przed zabiegiem 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2019, 19:46

    Aniołek [*] - 6 tydz./ PCOS, Bhcg 29. 06 / 10 dpo - 19, 13 dpo-120, 15 dpo-420, 20 dpo-4228
    Laura 💕 03.03.2019 😍 3410g 😍 53cm😍
    jon7a04.png
  • mamakropka. Ekspertka
    Postów: 221 380

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Omg masakra Patuniek, nie mam doświadczenia z podcinaniem wędzidełek, ale wszyscy znajomi którzy mieli mieli to robione bez znieczulania...nie wyobrażam sobie narkozy do takiego krótkiego zabiegu u maluszka :/

    Ja też kąpie tylko w wodzie, odkąd młodej pojawiła się ciemieniucha myłam jej głowę szamponem Musteli i potem smarowałam ich kremem, po tygodniu nie ma już śladu ciemieniuchy :) więc powoli "odstawiam" szampon ;) aktualnie myje nim co drugi dzień. Synka myłam sama wodą dopóki nie zaczął raczkowac po placach zabaw :P od tego czasu daje trochę płynu do kąpieli żeby zmyć brudek ;) ostatnio goni gdzie się da na boso, więc do szorowania stóp schodzi już tego więcej :P

    dqprj44jkz3tj7a4.png
    km5stv73rawi3yh6.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie sama jestem potwornie zdziwiona stwierdzeniem, czy upieram się z tym podcięciem, bo czy jestem świadoma, że to w znieczuleniu ogólnym... Więc szukam w Warszawie prywatnie-ale ceny tutaj są kosmiczne...

    A jeśli chodzi o kąpiel. Przez pierwszy miesiąc kapalam Polcię w samej wodzie, czasami dodawałam płyn. Aktualnie za każdym razem używam płynu i to bezpośrednio na ciałko Polci. Są upały, Pola się poci, ja się pocę i mój pot przykleja się do Poli-zmywam więc tę warstwę :-)

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Lenonki Autorytet
    Postów: 2870 3197

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi w szkole rodzenia mówili, żeby myć sama woda i niczym nie nawilżać jeśli skóra nie jest wysuszona. Ale jakoś nie mogę sie przekonać do samej wody, bo Bruno z tych co robi kilka kupek dziennie i mam potrzebę, żeby umyć go porządnie, wiec dolewam troszkę płynu do wody. Poza tym teraz pocenie, ulewanie i klejący Debridat czy Delicol, które wiecznie gdzieś mu kapną 😉

    A Wy kapiecie dzieciaki codziennie? Ja co drugi dzień (rowniez info ze sr) ale zastanawiam sie czy w tym wieku juz nie powinnam codziennie 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2019, 22:47

    PCOS + IO
    05.2017 - początek starań
    08.2017 - puste jajo płodowe
    03.2019 👶
    03.2021 👶
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 06:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marza89 wrote:
    Kurde a ja od początku używam płynu do kąpieli dla niemowląt i odkąd pojawiła się cięmieniucha to z Zajki szamponu używam 😱 czyli w same wodzie powinnam myć? 😱 Nikr mi nie mówił o tym 😭 jasny gwint!

    Patuniek ale buraki, że dziecko pod narkoze chcą dać 😱
    Marza ja najpierw dawalam emolient do kapieli, skonczyl sie to z nivea plyn do kapieli. Glowe tez nim myje albo mydelkiem z bambino. :D
    Kapie codziennie albo w wanience a odkad sa upaly, wskakuje z Lena do wanny, biore Lidke na rece i tak trzymajac kapiemy sie razem. Potem Malz zabiera Lidke i Ja ogarnia.

    Marza89, Lenonki lubią tę wiadomość

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 06:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patuniek tez sie nie znam na tym podcinaniu ale z narkoza to juz brzmi groznie starsznie. I skoro dziewczyny mowia,ze mozna bez to nie rozumiem tych lekarzy :|

    U nas skok rozwojowy dalo sie ostatnio odczuc u Lidki. Mam nadzieje,ze szybko przejdzie. Wogole mam wrazenie,ze jak gdzies jedziemy do Kogos to Ona wkurza sie delikatnie mowiac i zmienia sie w Bestie :D jak tylko przekroczymy prog naszego domu to jest ok ;D ewentualnie jeszcze u moich rodzicow jest ok. Tez dobrze sie tam czuje a tak to drze sie jakby ze skory obdzierali czasem.

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Ulv15 Autorytet
    Postów: 469 480

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez kapiemy codziennie wieczorem w tych samych godzinach mniej wiecej ale w samej wodzie.
    Z kolei u nas Maciek zaczal codziennie zasypiac coraz pozniej... Niedlugo bedzie szedl spac o polnocy jak tak dalej pojdzie :( wczoraj zasnal o 23 na ten nocny sen. Myslalam ze moze to ten regres snu ale tochyba jeszcze troche za wczesnie nie?

    mhsvqps6gsnsidfx.png

    03/07/2018 - 12dpo - dwie różowe krechy :)
    15 marca - urodziny naszego skarba 💖
  • Marza89 Autorytet
    Postów: 1495 1772

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też kąpię codziennie, tym bardziej teraz, Laura jest pulchniutka więc pod szyją często się poci i w zgieciach 😉
    Teraz boję się pytać aż 😂😂😂

    A smaruje czymś maluchy po kąpieli? Ja używam oleju kokosowego świetny na odparzenia, Laura odkąd stosuje nie miała ani razu, a na ciałko daje też balsam z Eloderm z kompleksem omega 369 bo miała krostki i niby podejrzenie AZS choć tylko na nóżkach i nie drapala tego, ale nasza pediatra stwierdziła, że będziemy obserwować 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 czerwca 2019, 10:48

    Aniołek [*] - 6 tydz./ PCOS, Bhcg 29. 06 / 10 dpo - 19, 13 dpo-120, 15 dpo-420, 20 dpo-4228
    Laura 💕 03.03.2019 😍 3410g 😍 53cm😍
    jon7a04.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W te upały niczego nie używam po kąpieli. Ja się "duszę", kiedy mam czymś wysmarowane ciało, więc nie chce6nakladac oliwki Polci :-) Jak jest chłodniej, to do masażu mam właśnie oliwkę :-)

    Marza89 lubi tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po kapieli wczesniej uzywalam oliwki w zelu a teraz tak jak Patuniek nic nie daje,bo za goraco i tez slabo mi jak sie nasmaruje czyms ;D

    Dziewczyny u mnie Dusia jak lezy na macie na plecach tak podnosi glowe do gory,ze przed chwila uniosla Ja na prawie minute,bo tak zagladala na zabawke a potem tylko glowa w dol łomotem ;) dobrze,ze kocyk ma pod glowa jeszcze haha poza tym jak Ja poloze to w przeciagu minuty znajduje sie nad mata hahhaa tak wedruje do gory..

    Ulv15, Marza89, Lenonki lubią tę wiadomość

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Lenonki Autorytet
    Postów: 2870 3197

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marza, ja niczym nie smaruje, bo Bruno ma ładna skore i nie chce jej "rozleniwiać". Jesli jest potrzeba, to mysle, że olej kokosowy jest super rozwiązaniem.

    INso, Twoja Dusia jest taka silna, że zaraz zacznę wpadać w panikę, bo Bruno może w połowie jest tak rozwinięty. Brawo dla Dusi! 😊 Duzo z nią ćwiczysz, bawisz sie, czytasz, rozmawiasz itd.?

    iNso87 lubi tę wiadomość

    PCOS + IO
    05.2017 - początek starań
    08.2017 - puste jajo płodowe
    03.2019 👶
    03.2021 👶
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jutro o 5:34 rok temu otworzylam nasz watek :D rok temu! II kreseczki :D a na Dzien Ojca bylo potwierdzenie i prezent dla Malza ♥️😍🎁😊

    Kleopatra, Makowe Szczęście, patuniek86, Lenonki, Katia89, Madziakk, Butterfly 83, Marza89, Sana, Ulv15, teverde, lkc lubią tę wiadomość

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenonki wrote:
    Marza, ja niczym nie smaruje, bo Bruno ma ładna skore i nie chce jej "rozleniwiać". Jesli jest potrzeba, to mysle, że olej kokosowy jest super rozwiązaniem.

    INso, Twoja Dusia jest taka silna, że zaraz zacznę wpadać w panikę, bo Bruno może w połowie jest tak rozwinięty. Brawo dla Dusi! 😊 Duzo z nią ćwiczysz, bawisz sie, czytasz, rozmawiasz itd.?
    Lenonki no cos Ty,nawet mi tu tak nie mysl ;) Dzieciaczki niech ida swoim tempem nie ma co poganiac :D sadze,ze u Niej to musial byc naprawde ten skok ostatnio,bo to Jej nowa umiejetnosc :) Hmm ciwczyc to chyba nie cwicze? Ogolnie lezy na macie,jak ma dosc to Ja na rece biore. Rozmawiam czesto i Ona to bardzo lubi. Nawet jak lezy sama na macie czy czasem w lezaku to zagaduje Ja z kuchni jak jest w salonie. Ogolnie mamy swoj nawet "jezyk". Juz pisalam wczesniej,ze potrafi, tak to ujme, powiedziec mama badz maaaa z takim zalem to wiem,ze juz na rece chce. A.ostatnio jest ammmm to biore do cycka. Jak robi kupke to czesto mowie do Niej a-a i sie wtedy smieje. Jak widze,ze zaczyna robic to, "pomagam Jej czasem" podkurczajac na chwile nozki albo robie rowerek i mowie a-a to widze jak sie napina,bo zaraz czerwona na czole sie robi :D Moze bedzie kojarzyc to a-a. Musze powiedziec,ze wbrew pozorom te nasze Maluchy naprawde nas rozumieja tylko ciezko im sie dogadac, bo nie mowia ;D

    Edit.
    Czy Wasze dzieci tez tak brutalnie sie bawia sutkami? No moja dzis przeszla sama siebie :| myslalam,ze mi wyrwie.... je,je,je a nagla glowe odkreca w druga strone nie puszczajac sutka i go ciagnie;/ malo tego patrzy mi prosto w oczy przy tym! Nie to,ze wodzi wzrokiem za czyms z boku tylko perfidnie to robi patrzac na mnie :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 czerwca 2019, 21:30

    Lenonki lubi tę wiadomość

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niczym nie smaruje ale kąpie w emolium.
    Kąpie co drugi dzień ale w te upały codziennie.
    Kilka dni temu mała zaczęła chwytać zabawki i gryzaka pchać do buzi :)
    Mieliśmy dziś szczepienie na pneumokoki i jest trochę marudna. Waży już 6600 :)
    Inso moja nie masakruhe ale też np przy jedzeniu ogląda się, zwłaszcza jak ktoś obok gada, śmieje się z cyckiem w buzi itp

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 czerwca 2019, 21:42

    iNso87 lubi tę wiadomość

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tu wlasnie udalo mi sie potem zlapac Lidie znowu na podnoszeniu sie. Nie wiem czy dobrze widac, na filmiku lepiej ;)
    Foto

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 czerwca 2019, 21:24

    Kleopatra, Lenonki, Katia89, Madziakk, klamka, Butterfly 83, Marza89, Sana, 83xxx, Makowe Szczęście lubią tę wiadomość

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inso wow, nieźle 😱

    iNso87 lubi tę wiadomość

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleopatra wrote:
    Ja niczym nie smaruje ale kąpie w emolium.
    Kąpie co drugi dzień ale w te upały codziennie.
    Kilka dni temu mała zaczęła chwytać zabawki i gryzaka pchać do buzi :)
    Mieliśmy dziś szczepienie na pneumokoki i jest trochę marudna. Waży już 6600 :)
    Inso moja nie masakruhe ale też np przy jedzeniu ogląda się, zwłaszcza jak ktoś obok gada, śmieje się z cyckiem w buzi itp
    To moja tez tak robi ale wczoraj i dzis to ma faze na takie ciagniecie go wlasnie a ja normalnie podskakuje i sycze z bolu.. nie wiem o co Jej wtedy chodzi ale zabieram go poprostu i tyle :p

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
‹‹ 1096 1097 1098 1099 1100 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ