X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MARCOWE DZIECIACZKI 2019
Odpowiedz

MARCOWE DZIECIACZKI 2019

Oceń ten wątek:
  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 24 maja 2019, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde, Butterfly 83, oby ta Twoja lekarka okazała się przewrażliwiona, a jej podejrzenie nietrafione. Wpisałam sobie w google, to niby koło 6 miesiąca można najwcześniej zauważyć jakiekolwiek objawy. Dziwne, że ona u 2 miesięcznej Zosi to podejrzewa. Co do skupiania wzroku to sama się martwiłam u Julka, bo długo właśnie nie patrzył na twarz, jak się do niego mówiło to jakby nie mógł namierzyć i zlokalizować kto mówi. A później z dnia na dzień nawiązał kontakt i teraz jest mega kontaktowy, towarzyski i nie mam się do czego przyczepić. Dzieci rozwijają się w swoim tempie i skokowo.

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 24 maja 2019, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marza, u nas kupki są konsystencji średnio ściętej jajecznicy, czasami zdarzają się zielonkawe, ale my na karmieniu mieszanym.

    Ulv, to Ci powiem, że ja jak córka była mała, to nie wiedziałam, że podnoszenie za główkę i pupę równolegle do podłoża to nieprawidłowo. Dużo się takich błędów popełnia nieświadomie. A przecież taka "lekcja obsługi" to z 15 minut i najważniejsze rzeczy poruszone. Szkoda, że tego nie poruszają na szkołach rodzenia, albo poruszają za mało.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2019, 19:02

    Marza89 lubi tę wiadomość

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • Beatrix_ Autorytet
    Postów: 984 684

    Wysłany: 24 maja 2019, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LwieSerce wrote:
    Marza, u nas kupki są konsystencji średnio ściętej jajecznicy, czasami zdarzają się zielonkawe, ale my na karmieniu mieszanym.

    Ulv, to Ci powiem, że ja jak córka była mała, to nie wiedziałam, że podnoszenie za główkę i pupę równolegle do podłoża to nieprawidłowo. Dużo się takich błędów popełnia nieświadomie. A przecież taka "lekcja obsługi" to z 15 minut i najważniejsze rzeczy poruszone. Szkoda, że tego nie poruszają na szkołach rodzenia, albo poruszają za mało.
    Jesli moge zapytac czemu jestes na karmieniu mieszanym? I jak to laczysz? Ja ciągle mam malo pokarmu i dokarmiam butelka na noc raz dziennie.

    6dbd72f665.png


    h4zp9jcg0106napq.png
  • Marza89 Autorytet
    Postów: 1495 1772

    Wysłany: 24 maja 2019, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lwie a napisz coś więcej otym noszeniu, jak nie wolno nosić a jak powinno się? Teraz się zastanawiam czy moja nie ma napięcia 🤔 ja właśnie tylko piersią karmie 🤔ale mała waży 6 kg więc chyba nie muszę dokarmiac😂
    Lwie a gdzie chodzisz na te masaże?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2019, 19:40

    Aniołek [*] - 6 tydz./ PCOS, Bhcg 29. 06 / 10 dpo - 19, 13 dpo-120, 15 dpo-420, 20 dpo-4228
    Laura 💕 03.03.2019 😍 3410g 😍 53cm😍
    jon7a04.png
  • teverde Autorytet
    Postów: 642 818

    Wysłany: 24 maja 2019, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezu, na prawdę na wszystko trzeba tak uważać... Bruno też trze głową - myślałam, że go nosek swędzi. I podnoszenie równolegle jest złe? Ja chyba tak podnosze.. Może z głową trochę wyżej.. Zdecydowanie za mało edukacji w takim razie.. W szkołach rodzenia powinno być to poruszane..

  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 24 maja 2019, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny martwie się :(
    Poli dzis bardzo dużo spi... jak zaczela po 12 tak trwa to do teraz. Wybudzam ka na jedzenie i przewijanie, zrobi swoje i spi dalej. Zero aktywnosci.
    Poczatkowo ucieszył mnie 1.5h spokojny spacer pozniej 1.5h spala na tarasie w wózku ale teraz to juz przesada!
    Goraczki nie ma.
    Mam sie czym martwic czy ma po prostu slabszy dzien?

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 24 maja 2019, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    India, ja Ci niestety nie pomogę, Bo jak widzisz sama mam "sajgon". Ale może to jednak kiepski dzień Zosia dzis tez więcej śpi niz zawsze, nawet siostra moja ja wzięła na spacer, jak ja pojechałam do gina na wizyte no i Zosia spała!

    Lwie, No właśnie mam znajomą,ktora jest logopeda sensorycznym i mówi, że wg niej to za szybko na takie diagnozy. Ale tez dodała, ze w razie wu ma koleżankę w jednym z lepszych ośrodków neurologicznych i pomoże załatwić ewentualny pobyt na obserwację. Porusze niebo i ziemię, żeby pomóc mojej niuni.
    Ale bywa też, że objawy są albo lekceważone,albo rodzice zauważają je dużo później.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2019, 20:19


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 24 maja 2019, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly 83 wrote:
    Pisalam sms do naszej pediatry, zadzwoniła, że chce nas widzieć dzis o 11.40 i prawdopodobnie dostaniemy skierowanie do osrodka rehabilitacji dziennej z podejrzeniem zaburzeń integracji sensorycznej. Jest tam cały zespół specjalistów, którzy sprawdza zachowania Zosi i w razie potrzeby wdrożą potrzebna rehabilitację.

    Boję się,ze to coś poważnego 🥺
    :| matko nie jestem lekarzem ale to juz jakies chyba przewrazliwienie,zeby wysylac do rehabilitantow. Moja Mala tez wysuwa jezyk,szczegolnie jak wezme Ja na rece i przyblize ja do siebie to chce mnie wrecz lizac, jak z Nia rozmawiam to wogole mieli jezykie i guga. Z reszta tak samo robila Lena i biedy nie bylo ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2019, 20:47

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Lenonki Autorytet
    Postów: 2870 3197

    Wysłany: 24 maja 2019, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi sie wydaje, że lekarka Butterfly najbardziej przyczepiła sie do tego braku kontaktu wzrokowego. Chyba wszystkie nasze dzieci tra twarzyczke jak sa zmęczone, a języczek szuka piersi, piąstki do possania, albo po prostu sobie ćwiczy. To normalne.

    Butterfly, mam nadzieje, ze wszystkie te zalecenia sa na wyrost, a dogłębne badania dadzą Tobie spokój. Współczuje bardzo, że musisz radzić sobie z tym wszystkim bez męża. Jesteś naprawdę dzielna.

    India, jeśli Twoja córeczka ma apetyt i normalnie robi siku to na razie bym sie nie przejmowała. Jak Bruno był chory to faktycznie duzo spał, ale tez prawie nie jadł, a co za tym idzie rzadko moczył pieluchę. Ale rozumiem Ciebie. Jak moj mały nie śpi to zle, a jak śpi za duzo to jeszcze gorzej, bo sie martwię 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2019, 20:49

    PCOS + IO
    05.2017 - początek starań
    08.2017 - puste jajo płodowe
    03.2019 👶
    03.2021 👶
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 24 maja 2019, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    India u nas wczesniej tez byl taki dzien, ba! Ja to sie cieszylam,ze spi;p a wygladalo to tak zasnela, potem sie krecila,wiec ja Ja na rece do cyca, zjadla spiac, skonczyla spiac, ja Ja do odbicia w pion,odbila spiac, odlozona do kolyski spala. I tak pare razy az musialam pampersa zmienic;p wybudzila sie i potem znowu chciala spac po jakiejs godzinie. Ja juz myslalam,ze dziecko mi sie "zreperowalo":D zaczela spac normalnie w dzien itp. Itd ale to tylko taki jeden dzien byl..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2019, 20:55

    Butterfly 83 lubi tę wiadomość

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Lenonki Autorytet
    Postów: 2870 3197

    Wysłany: 24 maja 2019, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulv, założę sie, że nawet gdybys miała rodziców na miejscu, to i tak dawaliby "zle" rady. Mam wrażenie, że przez ostatnich kilka lat sie dużo zmieniło, a co dopiero 20-30-40 lat.

    Marza, moj Bruno robi dosc wodniste kupki z grudkami.

    Marza89, Ulv15 lubią tę wiadomość

    PCOS + IO
    05.2017 - początek starań
    08.2017 - puste jajo płodowe
    03.2019 👶
    03.2021 👶
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 24 maja 2019, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha i dzis byl u nas pierwszy glosny smiech Dusi ;D
    Jak do Niej mowie to usmiecha sie i cieszy,ale dzis to juz level up byl ;D Aha i jak sie zali, taki placz zal z gadka ;d to coraz czesciej wtedy wychodzi Jej slowo Ma-ma ;D az dzis Malz sie smial i sam mowi do mnie z takim zaskoczeniem, slyszalas,slyszalas! Powiedziala Mama! :D hehehe

    Marza89 lubi tę wiadomość

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 24 maja 2019, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenonki wrote:
    Ulv, założę sie, że nawet gdybys miała rodziców na miejscu, to i tak dawaliby "zle" rady. Mam wrażenie, że przez ostatnich kilka lat sie dużo zmieniło, a co dopiero 20-30-40 lat.

    Marza, moj Bruno robi dosc wodniste kupki z grudkami.
    Moja tez robi wodniste,kolor rozny, raz zielone, raz musztardowe bardziej. Ale jak nawali to zawsze kurde na plecy idzie :| i zawsze choc raz dziennie musze Ja przebrac bo przejdzie :D i my na samym kp.

    Marza89 lubi tę wiadomość

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Marza89 Autorytet
    Postów: 1495 1772

    Wysłany: 24 maja 2019, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, kamień z serca bo bratową dzisiaj do mnie, jak przebieralam Laure, że takie kupki już nie powinny być... A ma synka 6 miesięcu tylko od początku na butli jest, czasami czuje się złą matką bo nic nie wiem 😱 moja bardzo często ma przecieki, kilka ubranek już poszło aut 😂 no i te strzelające kupki, choć to chyba winna kolek, które mimo złagodzenia nadal się pojawiają 😩 teraz się boję podnosić małą, czy jej krzywdy nie robię... A praktycznie z kąpieli zawsze biorę ją za pupę a druga rękę pod plecaki, tak żeby szyja i główka opierała się na nadgarstku i ręce 🙈
    Ja z każdej strony słyszę różne opinie, że sama nie wiem kogo słuchać, czasami wątpię nawet w moją Panią pediatre 😂

    Aniołek [*] - 6 tydz./ PCOS, Bhcg 29. 06 / 10 dpo - 19, 13 dpo-120, 15 dpo-420, 20 dpo-4228
    Laura 💕 03.03.2019 😍 3410g 😍 53cm😍
    jon7a04.png
  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 24 maja 2019, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odwołuje alarm!
    Wybudzilam mała i wyglada ma to, ze chyba jest wszystko w porzadku.

    Butterfly lekarka chyba sie troche pośpieszyla z takimi podwjrzeniami a ty niepotrzebnie bedziesz sie teraz stresowac. Mam nadzieje, ze to nic poważnego i ciesze soe, ze niedługo trafisz na konsultacje. Mam nadzieje, ze wszystko co najgorsze zostanie wykluczone.
    A jezeli chodzi o jezyk to ostatnio Pola tez ciagle go wysuwa. Na dotychczasowych wizytach u roznych specjalistów kazdy mowil, ze mala prawidlowo sie rozwija wiec mam nadzieje, ze tak zostanie.

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 24 maja 2019, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beatrix, ja właściwie od samego początku dokarmiam. Synek urodził się duży, ale w 37 tygodniu. Nie udało nam się rozkręcić mocno laktacji, spadał z wagi. Korzystałam z pomocy cdl i i tak nam nie wyszło. Ma pierś na żądanie i średnio 3x w ciągu dnia 90 ml mm. W nocy sama pierś.

    Marza, powinno się podnosić dziecko bokiem do podłoża. Jutro z kompa wrzucę Wam linki do filmików.ja wsuwam rękę między nogi do boku dziecka, dłoń idzie do główki, przekrecam na bok i asekurujac jeszcze główkę podnoszę. Tak samo odkładam, na boczek, najpierw pupa. Najgorsze to chyba podnoszenie pod pachy, już tego nie robie,a przyznam, że zdarzało mi się. Leżaczek poszedł w kąt i nieużywanmy. Jak tobie cos w kuchni to mu rozkładam puzzle piankowe i nie prostestuje;) w ogóle juz nie noszę pionowo, mamy taka zmodyfikowaną pozycję kołyski zeby wydłużyć prawy bok, bo skracał przez asymeyrię. I przy przewijaniu i ubieraniu wzywam dłoń między nogi i kilka go raz na prawy raz na prawy bok.yez rzucę link. Zeby nóżki dziecko wyprowadzalo do.gory i podniosło pupę, to włożyć palce wskazujące w dłonie dziecka A resztą chwycić kolanka i taka kolyska na boki. Na ćwiczenia chodzimy do elfika, bo tu mam najbliżej. Wzielam skierowanie od pediatrii, zbadał go lekarz zaraz po skończonym 3 miesiącu. Na wizytę czekaliśmy prawie miesiąc:/

    A, do odbicia po butelce na chwilę jakby przerzucam go przez ramię, dwie rączki muszą być za plecami, pilnować by głowy nie odchylało dziecko do tyłu i koniecznie podwinieta miednica

    Tu o tym podnoszeniu
    https://mamafizjoterapeuta.pl/2017/07/05/noszenie-dziecka/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2019, 21:48

    Marza89, Lenonki lubią tę wiadomość

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 24 maja 2019, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma lekko dziewczyny, w ciąży ciągle się martwiłyśmy, teraz nic się nie zmienia i tak już będzie przez dłuuugi czas.
    Spokojnej nocy 😘

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 25 maja 2019, 02:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenonki wrote:
    Mi sie wydaje, że lekarka Butterfly najbardziej przyczepiła sie do tego braku kontaktu wzrokowego. Chyba wszystkie nasze dzieci tra twarzyczke jak sa zmęczone, a języczek szuka piersi, piąstki do possania, albo po prostu sobie ćwiczy. To normalne.

    Butterfly, mam nadzieje, ze wszystkie te zalecenia sa na wyrost, a dogłębne badania dadzą Tobie spokój. Współczuje bardzo, że musisz radzić sobie z tym wszystkim bez męża. Jesteś naprawdę dzielna.

    India, jeśli Twoja córeczka ma apetyt i normalnie robi siku to na razie bym sie nie przejmowała. Jak Bruno był chory to faktycznie duzo spał, ale tez prawie nie jadł, a co za tym idzie rzadko moczył pieluchę. Ale rozumiem Ciebie. Jak moj mały nie śpi to zle, a jak śpi za duzo to jeszcze gorzej, bo sie martwię 😅

    Co do powodu, który najbardziej niepokoi naszą pediatre to jest jak Lenonki mówi , brak koncentracji Zosi na osobie, ktora do niej mówi no i że jej wzrok gdzieś tam błądzi.

    Dziewczyny i to nie chodzi o tarcie noska czy buzi, tylko ona tak jakby kreci przecząco, z różnym natężeniem siły i prędkości. Języczek od urodzenia jest na wierzchu praktycznie cały czas, Schowany jest jak śpi i ma smoczek-a to nie często bo nie lubi smoczka.


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • Marza89 Autorytet
    Postów: 1495 1772

    Wysłany: 25 maja 2019, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly może Zosia po prostu tak lubi, może szuka cycusia 😉 daj znać po wizycie!

    Lwie na pewno będę teraz pilnować tych pozycji ale skąd wiedziałaś, że Julek ma to napięcie? Jakie są oznaki?
    mi z fotelika zdarza się podnosić spod pachy, muszę tego pilnować 🤔

    Aniołek [*] - 6 tydz./ PCOS, Bhcg 29. 06 / 10 dpo - 19, 13 dpo-120, 15 dpo-420, 20 dpo-4228
    Laura 💕 03.03.2019 😍 3410g 😍 53cm😍
    jon7a04.png
  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 25 maja 2019, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy wy macierzyński dostajecie w jednakowej kwocie? U mnie co miesiąc inaczej, zastanawiam sie dlaczego? Czy wiecej dni wolnych w miesiacu ma na to wpływ?

    ug378ribe4qdpu6z.png
‹‹ 1070 1071 1072 1073 1074 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ