X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MARCOWE DZIECIACZKI 2019
Odpowiedz

MARCOWE DZIECIACZKI 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2019, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowe Szczęście wrote:
    Kleopatra zazdroszczę :) my też byłyśmy na super spacerku oczywiście w chuście. Fajne jest to że sobie przysypia jak się przebudzi to ogląda w koło wszystko i znów zasypia :)

    Ejest musicie teraz bacznie obserwować. Dostaliście jakąś maść na to?

    Tak dostaliśmy receptę na maść robiona z wit A i hydrokortyzonem. Mamy smarować dwa razy dziennie a pomiędzy smarować emolientem

    Makowe Szczęście lubi tę wiadomość

  • Marza89 Autorytet
    Postów: 1495 1772

    Wysłany: 23 maja 2019, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inso przybij piątkę, nasze spacery wyglądają tak samo 😂 już myślałam, że będzie normalnie to dzisiaj Laura mi udowodniła, że jestem w błędzie 😂 boszeeeee psychicznie nie wyrobię, czasami ludzie tak się patrzą jakbym wyrodną matką była 😂mnie wew z stresuje wyjście z małą na spacer 🙈 mąż ciągle mnie spowalnia bo ja na 6 biegu już mam spacery w razie jakby trzeba było szybko wracać 😂😂😂
    muszę ją na chuste w końcu przerzucić 🤔
    też Wam zazdroszczę tych spokojnych, długich spacerów, moja nie usnie, nie mają bata! Ja muszę w domu ją uspac i do wózka dopiero 😂😂

    Aniołek [*] - 6 tydz./ PCOS, Bhcg 29. 06 / 10 dpo - 19, 13 dpo-120, 15 dpo-420, 20 dpo-4228
    Laura 💕 03.03.2019 😍 3410g 😍 53cm😍
    jon7a04.png
  • Lenonki Autorytet
    Postów: 2870 3197

    Wysłany: 23 maja 2019, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchajcie, te problemy spacerowe musza z czegoś wynikać. Przypadek, żeby nagle większość naszych marcowych dzieciaków zaczęła sie buntować podczas spaceru? Córka mojej koleżanki od samego poczatku nie lubiła gondoli, a w spacerowce rozłożonej na płasko była spokojna, bo wszystko widziała. Ja początek spaceru zawsze spędzam blisko domu i dopiero jak mam pewność (albo raczej nadzieje), że mały nie zrobi awantury to ruszam gdzieś dalej 😉 I tez ze strachem wychodzę z domu, czy to na spacer, czy do lekarza.

    PCOS + IO
    05.2017 - początek starań
    08.2017 - puste jajo płodowe
    03.2019 👶
    03.2021 👶
  • Ola8686 Debiutantka
    Postów: 9 14

    Wysłany: 23 maja 2019, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Też jestem marcowa mamusia. Od niedawna Was podczytuje i nie ukrywam że z rad kilku z Was skorzystałam już niejednokrotnie. Nie chciałam się Wam wcinać w wątek Ale pomyślałam że może ktorejś z Was pomogę...mój synek podobnie jak maluszki kilku z Was wręcz nienawidził jazdy w gondoli. U nas powodem jest refluks i to taki którego objawem nie są ulewania A tylko podbitki...Ja je tak nazywam...czyli pokarm z zoładka podchodzi do gardelka i synek wtedy jest potwornie niespokojny. Objawem tego też był katar a w zasadzie takie chrumkanie i to tylko po nocy. U nas sprawdził się syrop Gastrotus baby. Od 2 tygodni wychodzimy na spacery 3x dziennie i nawet synek nie musi spać bo wtedy się pięknie rozgląda i głuży A ja spokojnie mogę iść z nim do parku na długi spacer. Nie twierdzę że wszystkie maluszki mają taki problem Ale możecie poobserwowac swoje pociechy i skonsultować z pediatra. U nas problem był prawdopodobnie od początku bo synek płakał bardzo często A pediatra stwierdziła że ma kolki i wzdęcia i zleciła espumisan i delikol Ale one nie przynosiły efektu...pediatra twierdziła że na kolki nic nie pomoże i musimy to przetrwać, A te chrumkanie to suche powietrze. Sama zdecydowałam o wyższym układaniu na noc i poprawa była od razu z noskiem. W gondoli też mamy materac pod skosem. Ale jak już pisałam syrop zdziałał cuda A moje dziecko które budziło się w nocy co 2 godziny przesypia 6-7 godzin w dzień jest bardzo pogodny i spokojny. Pozdrawiam wszystko mamusie i maluszki😊

    teverde, Ulv15 lubią tę wiadomość

    Synek 2011r
    Poronienie 2016r
    ICSI czerwiec 2018
    Choroba Hashimoto, AMH0.15
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 24 maja 2019, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chasia jaki już duży kawaler 🙂 przystojniak 💙

    Piszecie o spacerach w wózku, Laura na szczęście lubi, ale wózek musi być w ciągłym ruchu. Z Julą w tym wieku było inaczej, ona albo spała, albo spokojnie leżała nawet jak wózek stał 😉 no ale my się spacerami nie cieszymy póki co, bo praktycznie cały maj leje i leje... Nie ma dnia żeby chociaż trochę nie padało. Ciągle szare niebo... Depresji można dostać.

    Ayleen zdrówka dla Antosia 😘

    Makowe, mojej Julce znudziło się leżenie w gondoli jakoś jak miała 5 miesięcy. Jak się przesiadła do spacerówki to było o nieeeebo lepiej 😍🙂

    Makowe Szczęście lubi tę wiadomość

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • Reniferra Autorytet
    Postów: 1547 2206

    Wysłany: 24 maja 2019, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tymi kombinezonami musi być coś na rzeczy. Moja też od razu się uspokajała, kiedy ją ubierałam w zimny dzień. Teraz jakby właśnie ta pieluszka przy buzi zastępuje to opatulenie i na szczęście nie marudzi na spacerach.

    Maja <3 08.03.2019r., Antosia <3 09.12.2021r.
    l22niei37lacal8c.png
    3i49k6nl8ih810gk.png
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 24 maja 2019, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    Czy możecie polecić jakieś książeczki do czytania dla maluszka przed snem? Zosia wieczorem, zasypia leżąc przy mnie w łóżku, bawiąc sie rączkami i machajac nóżkami. Chciałabym wykorzystać ten czas na czytanie jej, bo to wyjątkowy czas bez płaczu i smoczka,którego akceptuje tylko w ostateczności.

    Dziewczyny czy Wasze dzieci mielą tak języczkiem non stop i go wysuwają? Bo Zosia tak robi a właśnie wyczytałam, że może to być ok, ale moze też wskazywać na poważne problemy. 🥺


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 24 maja 2019, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pisalam sms do naszej pediatry, zadzwoniła, że chce nas widzieć dzis o 11.40 i prawdopodobnie dostaniemy skierowanie do osrodka rehabilitacji dziennej z podejrzeniem zaburzeń integracji sensorycznej. Jest tam cały zespół specjalistów, którzy sprawdza zachowania Zosi i w razie potrzeby wdrożą potrzebna rehabilitację.

    Boję się,ze to coś poważnego 🥺


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • Izziee Autorytet
    Postów: 446 757

    Wysłany: 24 maja 2019, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly moja Laura wysuwa języczek, ale robi to jak zbliża się pora jedzenia wiec nie podejrzewałam nic złego. Daj znać co powie pediatra.

    Butterfly 83, Makowe Szczęście lubią tę wiadomość

    Laura <3
    bl9c9vvjaarzexo8.png
  • Beatrix_ Autorytet
    Postów: 984 684

    Wysłany: 24 maja 2019, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola8686 wrote:
    Cześć dziewczyny. Też jestem marcowa mamusia. Od niedawna Was podczytuje i nie ukrywam że z rad kilku z Was skorzystałam już niejednokrotnie. Nie chciałam się Wam wcinać w wątek Ale pomyślałam że może ktorejś z Was pomogę...mój synek podobnie jak maluszki kilku z Was wręcz nienawidził jazdy w gondoli. U nas powodem jest refluks i to taki którego objawem nie są ulewania A tylko podbitki...Ja je tak nazywam...czyli pokarm z zoładka podchodzi do gardelka i synek wtedy jest potwornie niespokojny. Objawem tego też był katar a w zasadzie takie chrumkanie i to tylko po nocy. U nas sprawdził się syrop Gastrotus baby. Od 2 tygodni wychodzimy na spacery 3x dziennie i nawet synek nie musi spać bo wtedy się pięknie rozgląda i głuży A ja spokojnie mogę iść z nim do parku na długi spacer. Nie twierdzę że wszystkie maluszki mają taki problem Ale możecie poobserwowac swoje pociechy i skonsultować z pediatra. U nas problem był prawdopodobnie od początku bo synek płakał bardzo często A pediatra stwierdziła że ma kolki i wzdęcia i zleciła espumisan i delikol Ale one nie przynosiły efektu...pediatra twierdziła że na kolki nic nie pomoże i musimy to przetrwać, A te chrumkanie to suche powietrze. Sama zdecydowałam o wyższym układaniu na noc i poprawa była od razu z noskiem. W gondoli też mamy materac pod skosem. Ale jak już pisałam syrop zdziałał cuda A moje dziecko które budziło się w nocy co 2 godziny przesypia 6-7 godzin w dzień jest bardzo pogodny i spokojny. Pozdrawiam wszystko mamusie i maluszki😊
    U nas tez refluks. Diagnozowalas to jakos? Ten syrop jest na recepte?

    6dbd72f665.png


    h4zp9jcg0106napq.png
  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 24 maja 2019, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!

    Butterfly, nie martw się. Jak dla mnie to taka wizyta - same plusy. Fajną macie pediatrę, że sama wychodzi z inicjatywą i chce opinii specjalisty. Pewnie z języczkiem nic na rzeczy nie będzie, ale może Zosia ma problemy z napięciem mięśniowym i stąd bywa niespokojna? Ja z Julkiem byłam już na dwóch wizytach i żałuję że tak późno!
    Jak dla mnie to w szpitalu powinny pokazywać jak podnosić, jak nosić, układać, żeby dziecku pomagać a nie zrobić krzywdę. Ta nasza fizjoterapeutka uważa, że źle, że teraz dzieci nie są noszone w becikach tak jak nasze pokolenie kiedyś. Przez pierwsze 3 miesiące dziecko powinno być wg niej skoncentrowane do środka - tak jak było w brzuchu. Dopiero później jest gotowe na otwieranie się do przestrzeni. A tak to jest "rzucone" w przestrzeń i przestymulowane, źle noszone itp. A co do czytania, to ja chyba czytałabym coś "dla dorosłych", żeby nie umrzeć z nudów. Wiadomo, nie erotyki ani horrory:P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2019, 11:50

    Butterfly 83 lubi tę wiadomość

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 24 maja 2019, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas spokojnie, Julek jest póki co bezproblemowym dzieckiem. Dalej jest na piersi + dokarmiany mm. Przesypiamy często całe noce, tylko że razem w łóżku i tylko mu piersi zmieniam. Na spacerach też nie mogę narzekać. Płacze tylko jak jest mocno zmęczony i nie może zasnąć. Ale generalnie chodzimy dużo, czasem 8-9 km. Ogólnie bardzo mało płacze. Na rehabilitację chodzimy, bo zauważyłam, że lekko skracał prawą stronę no i nie chciał leżeć na brzuszku, ale po tych dwóch wizytach i zmianie "obsługi" w domu jest już duża różnica.

    Butterfly 83 lubi tę wiadomość

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • Ola8686 Debiutantka
    Postów: 9 14

    Wysłany: 24 maja 2019, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beatrix syrop jest bez recepty.
    Ja prosiłam nasza pediatra o usg brzuszka Ale uznała że skoro synek przybiera na wadze i nie ulewa to z pewnością refluksu nie ma. Ja zrobiłam mu prywatnie i się potwierdził teraz czekam na wizytę gastrologia.

    Synek 2011r
    Poronienie 2016r
    ICSI czerwiec 2018
    Choroba Hashimoto, AMH0.15
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 24 maja 2019, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteśmy po spotkaniu z pediatra. Wg niej Zosia nadal się słabo koncentruje kiedy się do niej mówi,z tym to nie wiem do końca, bo tak jest jak jest rozdrażniona i np tak jak dziś 2 razy wybudzona ze snu. Pokazałam Pani dr video i tarcie główką przez Zosie przed spaniem, dodatkowo ten języczek i mało głużenia. Poza tym główka jest sporo mniejsza od klatki piersiowej. Wystawiła skierowania jako pilne do Ośrodka Rehabilitacji Dziennej dla dzieci, gdzie jest neurolog, logopeda i inni specjaliści. Ponadto w pon jedziemy ok 100 km do poleconego przez nią neurologa- ta pani dr też jest ordynatorem na oddziale neurologii dziecięcej w szpitalu wojewódzkim, więc jeśli zajdzie taka konieczność i potrzeba, to szybciej uda się zrobić wszystkie niezbędne badania.
    Mam nadzieję, że to tylko napięcie mięśniowe itp, a nie to co ewentualnie wchodzi w grę czyli autyzm.
    Siedzę, zamartwiam się i rycze...🥺

    Edit:
    We wtorek mamy też już miejsce do Ośrodka Rehabilitacji Dziennej Dzieci z Upośledzeniem z Umysłowym, tam Zosia będzie diagnozowana. Najpierw jeden z lekarzy ja przebada, by stwierdzić, czy jest taka potrzeba, by ja zakwalifikować do Ośrodka. Tego samego dnia będzie wizyta u logopedy wczesnej interwencji. Po tym dopiero na kolejne wizyty będzie się umawiać, jeśli będzie taka konieczność czy potrzeba.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2019, 14:53


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 24 maja 2019, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly na pewno wszystko będzie dobrze! 😘💓

    Butterfly 83 lubi tę wiadomość

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • Salsefia Autorytet
    Postów: 357 543

    Wysłany: 24 maja 2019, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly u nas Klara mieli języczkiem, główka teeż czasem kręci ale nawet nie brałam tego za złe. Trzeba mieć się jednak na baczności na każdym kroku.
    Mam nadzieję, że nie Zosia większych problemów nie ma i skończy się na strachu 😉
    Nadmierne napięcie wydaje mi się u Bruna ale nie mam raczej na co tutaj liczyć, planuje wizytę u neurologa za miesiąc jak będziemy w kraju. Opieka tutaj dalej kuleje jak dla mnie, pediatra akurat super się nam trafił ale reszta wola o pomstę do nieba. Na usg bioder zapisali nas zaraz po urodzeniu i dalej czekamy na termin😤

    7mdlydr.png

    <3 Bruno <3 Klara

    Brak antykoncepcji 11/2015
    Żylaki powrózka nasiennego,
    06/2018 IMSI
    3/07/2018 transfer 2 blastek
    31/07/2018 dwa <3 <3
  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 24 maja 2019, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly, trzymam kciuki, mam nadzieję, że będzie pomyślna diagnoza. A autyzmie lekarka Ci mówiła, czy sama się naczytałaś? Bo mi zawsze się wydawało, ze to w późniejszym wieku się diagnozuje? Tak czy siak, wierzę mocno, że Zosia jest zdrowa jak ryba! Oby szybko Ci zleciał czas do wizyty, bo pewnie biedna się będziesz zamartwiać. Tulę mocno:* moja córka jak była mała to mocno kręciła głową, miała problemy z zasypianiem i wtedy tak się "rzucała".

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 24 maja 2019, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LwieSerce wrote:
    Butterfly, trzymam kciuki, mam nadzieję, że będzie pomyślna diagnoza. A autyzmie lekarka Ci mówiła, czy sama się naczytałaś? Bo mi zawsze się wydawało, ze to w późniejszym wieku się diagnozuje? Tak czy siak, wierzę mocno, że Zosia jest zdrowa jak ryba! Oby szybko Ci zleciał czas do wizyty, bo pewnie biedna się będziesz zamartwiać. Tulę mocno:* moja córka jak była mała to mocno kręciła głową, miała problemy z zasypianiem i wtedy tak się "rzucała".

    No właśnie to mi lekarka powiedziała,ze nie musi ale może to być autyzm. Stąd moje przerażenie.


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • Marza89 Autorytet
    Postów: 1495 1772

    Wysłany: 24 maja 2019, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde moja Laura też czasami kręci głową i wysuwa język ale nie myślałam, że to coś odbiegajacego od normy 😱 język zaczął sie po podcięciu wedzidelek więc myślałam, że po prostu odkryła go na nowo 🤔
    Butterfly daj koniecznie znać trzymam kciuki! ❤️

    A powiedzcie mi, jaka powinna być teraz kupka u naszych maluszków? Bo moja ciągle ma wodniste stąd nadal problem z odprężeniami 🤔

    Aniołek [*] - 6 tydz./ PCOS, Bhcg 29. 06 / 10 dpo - 19, 13 dpo-120, 15 dpo-420, 20 dpo-4228
    Laura 💕 03.03.2019 😍 3410g 😍 53cm😍
    jon7a04.png
  • Ulv15 Autorytet
    Postów: 469 480

    Wysłany: 24 maja 2019, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LwieSerce wrote:
    Jak dla mnie to w szpitalu powinny pokazywać jak podnosić, jak nosić, układać, żeby dziecku pomagać a nie zrobić krzywdę. Ta nasza fizjoterapeutka uważa, że źle, że teraz dzieci nie są noszone w becikach tak jak nasze pokolenie kiedyś. Przez pierwsze 3 miesiące dziecko powinno być wg niej skoncentrowane do środka - tak jak było w brzuchu. Dopiero później jest gotowe na otwieranie się do przestrzeni. A tak to jest "rzucone" w przestrzeń i przestymulowane, źle noszone itp. A co do czytania, to ja chyba czytałabym coś "dla dorosłych", żeby nie umrzeć z nudów. Wiadomo, nie erotyki ani horrory:P
    Lwie zgadzam sie w zupelnosci. Ja nie mialam pojecia ze moge zle nisic dziecko no bo i skad? Rodzicow tutaj nie mam, w szpitalu nikt mi nic nie powiedzial... A ja nawet nie wpadlam na to ze cos moge robic zle

    mhsvqps6gsnsidfx.png

    03/07/2018 - 12dpo - dwie różowe krechy :)
    15 marca - urodziny naszego skarba 💖
‹‹ 1069 1070 1071 1072 1073 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ