X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MARCOWE DZIECIACZKI 2019
Odpowiedz

MARCOWE DZIECIACZKI 2019

Oceń ten wątek:
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też już nosimy 62 :) ważenie mam dopiero 7.05 więc podejrzewam że będzie z 6 kg ;)
    Ciężki weekend mnie czeka bo robimy urodziny Mikołaja a jestem sama z 4 dzieci i wygląda jak po przejściu tornada. Miki już lepiej całe szczęście :)

    Makowe Szczęście lubi tę wiadomość

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • Ayleen Autorytet
    Postów: 293 759

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry! Mnie te święta wykończyły bo było dość intensywnie. Za to wczoraj kolejna wycieczka do Warszawy, do szpitala gdzie miałam cc. Drugi posiew również wykazał gronkowca. To jak mnie wczoraj potraktowali... Generalnie to mają w dupie, uważają, że posiew jest zle pobrany i nie zakazili mnie gronkowcem. Było bardzo nieprzyjemnie. Będę robić tomografię brzucha, ból jest ciagle, na usg niby nic nie widać. Teraz będę wszystkim odradzać szpital na Żelaznej.
    Na dodatek zgubiłam portfel ze wszystkimi dokumentami, muszę dziś zrobić nowe zdjęcia i zacząć to ogarniać...

    n59y9vvj81dh7gev.png
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkim
    Zdrówka Patuniek86 Tobie i Polci.
    Ayleen,biedna sie masz z ta blizna po cc. Trzymam kciuki,żeby w końcu dalo się to okiełznać i ze nic nie wyjdzie na tomografii.
    Katia, będzie w końcu dobrze, ale musisz być silna i musisz to przejść. Ja, tak jak część dziewczyn mówie to z autopsji. Tylko że mój syn miał wtedy 7 lat i było to zdecydowanie gorsze niż gdyby dorastał bez taty od początku.
    Reniferra, co u Ciebie? Kiedy wyniki odbierasz? Wiem,ze jest na pewno wszystko dobrze, ale domyslam sie ze uspokoisz sie dopiero jak dostaniesz potwierdzenie z biopsji. przytulam 😘

    Co do rozmiaru to my nosimy 68, no chyba że mamy cos w naprawdę dużym 62.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2019, 10:40

    Makowe Szczęście lubi tę wiadomość


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • teverde Autorytet
    Postów: 642 818

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyrost powinien wynosić 20-30g na dobę. My też mamy ponad 50g od najniższej wagi i karmimy się tylko piersią. Nikt nie kazał nic zmieniać. Gdyby to było mm, to co innego.

    Ja już się nie mogę doczekać wizyty u ginekolog. Martwię się czy na dole wszystko jest ok. Jakaś taka duża się czuję 🙈 i nie wiem ile powinnam wracać do normy no i jaka będzie nowa norma. Ciągle mi też wychodzi jakby powietrze stamtąd.. To mój pierwszy poród i nie wiem w sumie za wiele.. Jakie są Wasze odczucia?

    PS Śliczne te Wasze pociechy! I takie już duże przy moim kurczaku 😅❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2019, 11:13

  • Beatrix_ Autorytet
    Postów: 984 684

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My w tydzien przybralysmy tylko 100 g. Rzyganie sie nasililo i malutka taka placzliwa i nerwowa. Nie spi w nocy. Nosimy, tulimy a jak odkladamy na plecy czy boczek to placz. Pewnie te dolegkiwosci sie nasilaja wtedy. Kiedys odkladana jeczala, rzucala sie na lozku, ale spala. Teraz tylko na raczkach. Najleoiej brzuszkiem do brzuszka :(. W dzuen klade ja do spania na brzuszku to spi w nocy sie boje. Do tego strasznie sie prezy i wygina w C. Pediatra powiedziala ze narazie wstrzymuje szczepienie i trzeba skonsultowac z neurologiem i skierowanie do szpitala na to ulewanie :( tak mi jej szkoda. Kupiliśmy znowu mm zeby dokarmiac (takie na ulewanie). Ile razy dziennie i ile ml dokarmiacie? 😭 Zastanawiam czy w ogole nie odstawic jej od piersi😢


    6dbd72f665.png


    h4zp9jcg0106napq.png
  • Izziee Autorytet
    Postów: 446 757

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patuniek dużo zdrówka dla Ciebie i Poli!

    Ayleen, ale masz przejścia z tą blizną :/

    Teverde ja mam takie same odczucia co do tego powietrza.

    Beatrix ja bym nie odstawiała od piersi. Jak będziesz dokarmiać to zacznie lepiej przybierać i z czasem ulewanie się zmniejszy, a jak całkowicie odstawisz to już pewnie nie wrócisz do karmienia. Moja rada to dużo nosić, a już koniecznie do beknięcia. Moja Laura też się kręci jak jej mleczko przeszkadza. Ne raz było tak, że i po godzinie jej się odbiło i dopiero wtedy spokój.

    Wczoraj wysłałam męża po espumisan 100 i dziś rano 3 duże kupy były, a wcześniej podawałam 40 i nie pomagało.

    Laura <3
    bl9c9vvjaarzexo8.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    Stoje pod szkola i czekam na Laure. Dzis Ja sama odbieram. Reszta dzieci w domu. Jedyny czas kiedy moge cos napisac!

    Zdrowka Wszystkim zycze i dzieciom i Mamusiom

    Katia trzymaj sie! Normalnie tak sie wkurzam jak czytam Twoje posty;/ rozszarpalabym normalnie faceta..

    Co do karmienia i wagi to tez uzwazam,ze to jakies durne przyczepianie sie lekarzy,bo chyba nie ma do czego! Jak je i rosnie to tylko sie cieszyc! Bedzie chodzic to wtedy mniej bedzie przybierac.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2019, 13:39

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Delvila Autorytet
    Postów: 276 293

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beatrix moja Madzia też słabo przybierała i miałam już w głowie wizję dokarmiania. A dzisiaj była położna to w 2 tygodnie Madzia poszła do góry o 570g!!! Zaczęła robić mniej kup, prawie przeszły kolki więc więcej śpi, a co za tym idzie spala mniej kalorii i efekty widać w masie. Madzia jutro kończy 7 tygodni, a takie zmiany są dopiero od tygodnia więc daj sobie jeszcze trochę czasu.

    Magdalena Wiktoria 07.03.2019r. :D

    Aniołek Marta [*] 06.01.2018 r.
  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dzisiaj u mojej ginekolog, wiem, że jeszcze za wcześnie na wizytę, ale świrowałam, czy wszystko w porządku z tą blizną po cc. Na szczęście tak, wszystko ładnie się goi :) Macica jeszcze nie skończyła się obkurczać i oczyszczać, więc z jednej strony fajnie, bo wiem, że brzuch się jeszcze sam zmniejszy ;) a z drugiej masakra, bo to jeszcze nie koniec krwawienia i trochę się z tym jeszcze pomęczę :/ Nienawidzę połogu!!!

    Dzisiaj idziemy z Samim na kontrolę do pediatry, niestety katar trzyma się w najlepsze, mam tylko nadzieję, że nie przeniosło się niżej :(

    Katia, skoro dochodzi do rękoczynów to czy masz możliwość odseparować się jakoś od niego? Albo jego wyrzucić albo samej wyjechać gdzieś z dzieckiem? Najważniejsze, żebyście były bezpieczne!!! Resztę dobry prawnik załatwi.

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    India, skoro mała jest tylko na piersi to bardzo dziwią mnie zalecenia zmniejszenia tempa przyrostów. Że wszystkiego, co czytałam dziecka na piersi nie da się przekarmić. Według mojej lekarki średnie przyrosty to 29-34g na dobę, ale mój synek przybiera 50-60 i nikt się nie czepia. Starszy synek też przybierał w tym tempie i spokojnie się wyciągnął jak zaczął raczkować, teraz z wagą jest na 40 centylu, więc zdecydowanie nie jest gruby :) Nie mówię, żebyś nie słuchała swojego lekarza, ale może nie stresuj się za bardzo tą wagą, bo sporo lekarzy sugeruje się wciąż siatkami przyrostów dla dzieci karmionych mieszanką albo zaleceniami z lat 80tych, a w wiedzy na temat kp sporo się ostatnio zmieniło.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2019, 14:45

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • Ulv15 Autorytet
    Postów: 469 480

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez przybiera okolo 50g na dzien. Ja szczerze mowiac sie z tego ciesze. Chyba w ogole dzieci na kp przybieraja zazwyczaj wiecej w pierwszych miesiacah zycia niz te na mm a pozniej wszystko sie wyrownuje. W kazdym razoe ja sie nie przejmuje ze tyle przybiera.
    Za to przejmuje sie tym ze jak wpada w histerie i ja go probuje uspokajac, nosic, tulic, spiewac, kolysac, glaskac to jest mi mega trudno sprawic zeby zasnal. A jak przychodzi narzeczona mojego brata i mowi ze pomoze i przejmuje ode mnie malego to momentalnie sie uspokaja. Jest mi tak przykro wtedy. Ja sie tak staram a on placze i krzyczy a przy niej zawsze jest spokojny i spi jak aniolek. Czuje sie jak porazka w takich momentach. Tez moze ktoras z was przechodzila taka sytuacje? Normalnie czuje ze jestem dla mojego dziecka chodzaca mleczarnia i to tyle a on woli innych. :( W Wielkanoc tak go przebujalam 12 godzin i padlam ze zmeczenia razem z nim bo wtedy nie mialam nikogo do pomocy, w sumie jak zwykle ale wtedy wyjatkowo mocno by mi sie przydala. To byl najgorszy dzien.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2019, 16:31

    mhsvqps6gsnsidfx.png

    03/07/2018 - 12dpo - dwie różowe krechy :)
    15 marca - urodziny naszego skarba 💖
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja sie zastanawiam jak to bedzie z Mala na chrzcie...chyba cala sie spoce zanim sie skonczy i bedzie mozna jechac do restauracji... bo jak sie rozwyje to ani smoczek ani butla z moim mlekiem nie uspokoi.. i co cyca wywale? Masakra ;D boje sie tego,ze szok.. tym bardziej,ze to nie ja bede trzymac swoje dziecko. Mam nadzieje,ze przespi cala ceremonie ;) i dobrze,ze to cieplo a nie zima..

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Beatrix_ Autorytet
    Postów: 984 684

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulv15 wrote:
    U nas tez przybiera okolo 50g na dzien. Ja szczerze mowiac sie z tego ciesze. Chyba w ogole dzieci na kp przybieraja zazwyczaj wiecej w pierwszych miesiacah zycia niz te na mm a pozniej wszystko sie wyrownuje. W kazdym razoe ja sie nie przejmuje ze tyle przybiera.
    Za to przejmuje sie tym ze jak wpada w histerie i ja go probuje uspokajac, nosic, tulic, spiewac, kolysac, glaskac to jest mi mega trudno sprawic zeby zasnal. A jak przychodzi narzeczona mojego brata i mowi ze pomoze i przejmuje ode mnie malego to momentalnie sie uspokaja. Jest mi tak przykro wtedy. Ja sie tak staram a on placze i krzyczy a przy niej zawsze jest spokojny i spi jak aniolek. Czuje sie jak porazka w takich momentach. Tez moze ktoras z was przechodzila taka sytuacje? Normalnie czuje ze jestem dla mojego dziecka chodzaca mleczarnia i to tyle a on woli innych. :( W Wielkanoc tak go przebujalam 12 godzin i padlam ze zmeczenia razem z nim bo wtedy nie mialam nikogo do pomocy, w sumie jak zwykle ale wtedy wyjatkowo mocno by mi sie przydala. To byl najgorszy dzien.
    Tez tak mam. U mnie na rekach tylko szuka cyca. Jak nie dam to nie chce sie przytulac ani dac nosic. Ciezko tez ispac bez cyca. Jak bylismy w swieta u tesciow to i u tesciowej na rekach spokoj i u siostry meza nawet pospala 1,5 godziny🙂 Ja jestem tylko bufetem🤣 one maja inny zapach i wie ze od nich nic nie dostanie tak to sobie tlumacze😀

    6dbd72f665.png


    h4zp9jcg0106napq.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas chyba skok jest/byl bo widze nowe umiejetnosci Malej. Lepiej trzyma glowke jak lezy na brzuchu. Poloze Ja do lezaka juz nawet! Na 30min ;p i zacznie wtedy gadac sobie i machac. Ogolnie jest juz taka komunikatywna ;)
    Dzis u mnie ostatni raz tez polozna byla. Wszystko ok wg niej. Niestety wagi nie wziela.. zwaze dopiero Mala 8.04 na szczepieniu od pneumo.

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Katia89 Autorytet
    Postów: 623 1081

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam za słowa wsparcia. Mój jeszcze mąż stwierdził że nie zapłaci na dziecko dopóki sąd nie zasadzi alimentów... Wogole nie interesuje się nią. Będę walczyć o całkowite pozbawienie praw rodzicielskich, o orzeczenie rozwodu z jego winy, alimenty na siebie i dziecko, zostawił mnie bez pieniędzy z kredytem na głowie i z dzieckiem... Mój zasiłek nie starczy na to wszystko, a gdzie życie? Gdzie potrzeby dziecka? Prawnik uważa że mam duże szanse na wygranie tej sprawy ale to na pewno nie skończy się w tym roku...😥 Mam ogromny żal do niego za to jak nas potraktował. Bydlak nie facet, jak tak można? Znajomi i rodzina bardzo mnie wspierają, bez nich chyba bym wylądowała pod mostem...

    age.png
  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem wam szczerze, ze dla mnie ta wizyta u neonatologa była naprawde cenna. A dr wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie i na pewno ma ogromna wiedzę (jest tez cerryfik. konsultantem laktacyjnym). Informacji o tym, ze Pola za duzo przybiera w zaden sposob nie odebralam jako czepialstwa. Wyjasniła mi z czym przekarmianie sie wiaże i trafila idealnie w zachowania małej, choc ja jeszcze za duzo nie zdążyłam powiedziec.
    Wczesniej myslalam, ze mala lapczywie je... a tu sie okazalo, ze jest zbytni wpływ mleka i ona nie nadazala tylko w pospiechi łykala. Stad krztuszenie sie, ulewanie, "katar", ktory glownie stanowi zalegajacy pokarm, wzmożone charczenie, toksyczne kupy przez niestrawiony pokarm, ktore spowodowaly odparzenia z rankami, wzdety brzuszek, zaburzone zaspokajanie potrzeby ssania.
    Sama waga to najmniejszy problem wiec jak soe nie uda tego wyhamować to chyba tragedii nie bedzie, natomiast jezeli chodzi o pozostałe rzeczy to ja juz po tych kilku dniach widze spora poprawę :)
    Sporo tego bylo... dopiero na wizycie ona mì pokazala jak wiele spraw jest ze soba polaczonych.
    A wiec.nie chodzi o glodzenie dziecka a zmiane pozycji by wyeliminowac pozostale nieprawidłowości

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2019, 21:08

    Ulv15 lubi tę wiadomość

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i mimo, ze mała teraz domaga sie mleczka czesciej to na pewno jej styl jedzenia.sie zmienił. Teraz sie bardziej delektuje :) i czas karmienia rozciąga sie w czasie. Oczywiście jest malym zarloczkiem ale najwazniwjsze by sobie tym nie szkodziła. Mysle, ze nadprogramowy tluszczyk siw zredukuje jak dziecko zrobi się bardziej aktywne?
    Pamiętam jak podczas wizyt patronazowych położna zwrocila.mi uwage, ze mala za duzo przybiera to wtedy uznalam, ze się czepia :p bo info byla zbyt powierzchowna. Dopiero jak teraz na wizycie dostalam konkretniejsza wiedze to otworzyly mi soe oczy na inne "problemy".

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2019, 21:09

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katia wierzyc sie nie chce... niezły z niego gnojek! Oby karma jeszcze do niego wróciła. A ty dasz sobie rade ze swoim skarbusiem <3

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beatrix, ulv to nie tylko cycki ;) zapach mamy sprawia, ze dziecko czuje się bezpiecznie a tym samym swobodnie. Inne osoby to obce głosy i zapachy, dziecko włącza system obronny i woli przespać czas zagrożenia ;)

    Ulv15, Butterfly 83 lubią tę wiadomość

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Katia a On w Urzedzie zarejestrowal,ze to Jego dziecko? Jak mu prawa cale odbierzesz to nie wiem czy mozna wtedy alimenty zasadzic. Ja mam teraz ograniczenie praw,jesli chodzi o Laure i zasadzone alimenty,ktore dostaje Mloda. Ale cos kojarze,ze jak chcialam odebrac calkiem prawa dla ojca biologicznego,zmienic naziwsko dla Mlodej i zeby moj aktualny Malz uznal Ja jako swoja to z automatu oczywiscie Jej alimenty sie nie naleza juz. Ale nie wiem czy jak same prawa zabierzesz to tez tak jest. Dobrze dopytaj.

    Edit.
    No i w moim przypadku zabranie calkiem praw do dziecka to cezka sprawa. To nie jest takie latwe. Chyba,ze On sam sie zgodzi odrazu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2019, 21:04

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
‹‹ 1043 1044 1045 1046 1047 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ