X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe dzieci 2018
Odpowiedz

Marcowe dzieci 2018

Oceń ten wątek:
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 4 marca 2020, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agigagi no I to dopiero są kucyki! Super małpiszonek 😍

    Współczuję jedzeniowego armageddonu, nie wiem czy bym psychicznie podołała takiemu gotowaniu, dla mnie zrobienie trzech śniadań w niedzielę gdzie Sebek zabiera Mała to już wyczyn i nerwy 🙈😂

    Idziemy pierwszy dzień do żłobka! Na razie dwa dni w tygodniu po 3 godziny, ale i tak jestem zestresowana 🤷🏻‍♀️🤣 (matka wariatka)

    Jeszcze i ja się dorzucę do życzeń dla naszych lutowo-marcowych brzdąców! Rosnijcie zdrowe, mądre i kochane! 😘😍🎂

    iv096iyenbdfaarq.png
  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 4 marca 2020, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i po co gadałam, że w żłobku super, jak od wczoraj ryk... Wczoraj był 2 h, to dostałam telefon, że mam przyjść po niego, a dzisiaj po przekroczeniu progu od razu w ryk, więc wróciliśmy do domu.
    Mam teorię, że się nałożyły 3 stresujące sytuacje: żłobek, próby nocnikowania i choroba, bo już coś zdążyliśmy złapać. Opiekunka mnie pociesza, że to za 3 miesiące się unormuje :D Na szczęście mam ten komfort, że nie pracuję teraz.

    U nas młody zrobił pierwsze siku na nocnik 3 dni temu przed kąpielą. Ale się cieszyliśmy :D Poszłam za ciosem i zrobiłam jak Zaneczka, czyli na drugi dzień ubrałam w majtki, no i niestety kupa poleciała ;) I u nas jest podobnie: w nocy nie sika, mówi kiedy kupka i siku, ale niestety po fakcie...

    AnnaIzabela, jak pierwszy dzień w żłobku? :D

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 4 marca 2020, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erre powodzenia ze żłobkiem oby szybko mu minęła niechęć. Może być to właśnie spowodowane chorobą. Siedział trochę w domu? Kuzynki córka tak miała, że uwielbiała żłobek do pierwszej choroby gdzie tydzień była w domu i po powrocie jakby dziecko podmienili, aż się Panie dziwiły, że to ta sama dziewczynka.
    Kciuki też za odpieluchowanie! Ja totalnie odpuściłam, chce to siada na sedes, nie chce to nie :) Zrobi się cieplej to wrócimy do tematu.

    A pierwszy dzień? Nie zdążyłam się rozebrać a ona już wzięła ciocie za rękę i poszła w siną dał.. 😂 weszłam do niej to pokazała mi łopatkę i poleciała dalej. Dyrektorka mówi, że można spokojnie wyjść, jakby była awaria to będzie dzwonić. No i jak po nią poszłam przed 12 to nie chciała wyjść 😂🤷🏻‍♀️ ciocie mówiły, że najdzielniejsza ze wszystkich. Tylko jesc nie bardzo chciała, ale to standard, więc się nie przejmuje 😊 jutro stwierdziła, że też idzie więc chyba jej się spodobało 😁 generalnie to wyszłam z tego przedszkola i tak mi się dziwnie zrobiło , nie wiedziałam co ze sobą zrobić 🤣🤣

    iv096iyenbdfaarq.png
  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 5 marca 2020, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby Jagodzie tak do końca zostało :D

    Ja też się dziwnie czułam bez młodego, w domu taka smutna cisza :(
    W domu siedział 4 dni z weekendem, no może za szybko go dałam do żłobku znowu.

    Dzisiaj też wycie, ale przyszła inna opiekunka i powiedziała, że koniecznie muszę go zostawić, żeby nie uczyć, że na każdy szloch będę go zabierać do domu. Ale mi się chciało beczeć, gdy wracałam do domu ;(

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 9 marca 2020, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erre i jak Adaś ze żłobkiem? Oswoił się już?

    Jagoda już się nachodziła.. w piątek poszedł jeden przeźroczy gil w ciągu dnia a wieczorem zaczął sie hardcore, kaszel okropny, w sobotę straciła głos. Gil po pach, kaszel okropny.. wczoraj byliśmy na świątecznej pomocy, ale podobno nic nie słychać i nie widać, ale coś tej lekarce nie ufam i dziś jedziemy do naszej pediatry. Naprawdę nie mam już siły do tych chorób, pierwsze półtora roku życia praktycznie nic a teraz co chwilę.. 🤦🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

    iv096iyenbdfaarq.png
  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 10 marca 2020, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale gdzie tam, my też chorzy :/ Osłuchowo czysto, ale smarki zielone, no i spływają do gardła, przez co koszmarny kaszel.
    Lekarka nam przepisała Mucosolvan i Nasivin, oprócz tego obowiązkowo woda morska i sól fizjo. Mam nadzieję, że coś to da...

    Zdrówka dla Jagody! A ta Wasza pediatra coś wymyśliła lepszego?

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 10 marca 2020, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej co to się dzieje teraz dookoła z tymi wirusami 😷🤧

    Jagoda ma zalecenie inhalacji z Nebbud do tego Prospan, do nosa Rhino Argent I Lipomal na wzmocnienie.

    Zdrowia dla obu naszych chorowitków! 🤞🏻

    iv096iyenbdfaarq.png
  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 18 marca 2020, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaIzabela, co ja widzę!! GRATULACJE!!! <3

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 18 marca 2020, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    erre wrote:
    AnnaIzabela, co ja widzę!! GRATULACJE!!! <3

    Jeszcze nie dziękuję 😉 dopiero po wizycie i potwierdzeniu 🙂 nie wiem czy mam więcej szczęścia czy pecha, bo kompletnie nie wyobrażałam sobie żeby być jeszcze w ciąży 🙈😂

    iv096iyenbdfaarq.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 18 marca 2020, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaIzabela, trzymam kciuki!😁😁😁😁

    Jak czytam Wasze zlbkowo przedszkolne historię to za glowe sie lapie co to u nas będzie... ale przyjdzie czas to zobaczymy.
    Moje dziewczynki to są takie cycusie dwa w domu przy mamie i tacie. Rzadko z kimkolwiek innym jest kontakt i zauwazylam, ze starsza wybiera sobie ludzi. W niektorych tiwarzystwie czuje sie swobodnie i widac, ze chce kontaktu, a w niektórych sytuacjach to ledwo z kims pobedxie i juz placz albo ucieka do nas, alvo zlosci się.

    Jak tam u Was w czasie pandemii?
    My nie wychodzimy nawet za bardzo na spacery teraz... tlumaczę starszej, ze place i sale zabaw są zamknięte, bo groźna choroba panuje.

  • agigagi Ekspertka
    Postów: 245 185

    Wysłany: 18 marca 2020, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annaizabela, gratulacje :) i zdrówka przede wszystkim!

    U nas teraz świat do góry nogami z tą pandemią. Szkoła zamknięta, żłobek zamknięty ;( do końca tego tygodnia mąż siedzi z dziećmi, od następnego tygodnia ja idę na ten dodatkowy zasiłek, a jak później nie otworza żłobków i szkół to cholera wie co zrobimy. Pracuję w księgowości gdzie za nic nie ma jak pracować zdalnie bo nawet jednego papierka nie moge wziąć do domu. Mąż czasem może zdalbie ale na pewno nie codziennie. Moi rodzice pracują, a teściowa nie chce przychodzić do nas żeby się koroną nie zarazić (bo przecież dzieci mogą przechodzic bezobjawowo, ją zarażą i umrze! dlatego w niedzielę pognała do kościoła się modlić i bardzo zdiwiona że tylko parę osób było).

    A na dwór maż wychodzi z dziewczynami bo dlaczego nie. Spacerują z dala o ludzi. A jak wracam po pracy to jeszcze raz wychodzimy razem. Młoda na urodzinki dostała rowerek biegowy i terqz ciągle na nim pomyka. Dobrze jej idzie tylko kierowanie jest problemem, nie umie skręcać i za słabo trzyma kierownicę, ale to kwestia czasu. Myślę że do wakacji ciężko będzie ją na tym rowerku dogonić ;)

    01.2010 - córeczka nr 1
    03.2018 - córeczka nr 2
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 18 marca 2020, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle nie czuje się jak w ciąży, nie mam żadnych objawów, nic kompletnie. Gdyby nie to,że zrobiłam dwa testy i oba pozytywne, to myslalabym że fałszywie pozytywny 🤦🏻‍♀️
    Może za tydzień uda mi się dostać do ginekologa, ale to nie jest pewne.. ech ciężkie czasy.

    Szkoły itp zamknięte co najmniej do 12.04 🤷🏻‍♀️

    iv096iyenbdfaarq.png
  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 20 marca 2020, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam w przyszły czwartek gina i będę dzwonić na początku tygodnia, żeby zapytać czy nie odwołali przypadkiem...

    Za tydzień mieliśmy organizować imprezę dla młodego, ale odwołaliśmy. Nie wiemy tylko co z prezentem, bo mamy rowerek biegowy, a kask miał dostać od teściowej, której teraz nie zobaczymy długo. Ech..

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 28 marca 2020, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erre i jak udało Ci sie dostać na wizytę?

    Ja, jak mi się uda, to pójdę na wizytę 8.04

    Jak sobie radzicie w tych czasach? Ja wam powiem, że gdybym mieszkała w mieście i nie miała podwórka to bym chyba oszalała 🙈

    iv096iyenbdfaarq.png
  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 28 marca 2020, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaIzabela, a Tobie się nie udało złapać wcześniejszego terminu?

    Mi na szczęście nie odwołali wizyty, ale odwołali wizyty "nieciążowe" i przez to poprzesuwały się godziny wizyt i pacjentki się nie spotykały.

    My sobie radzimy całkiem nieźle, mąż pracuje zdalnie z domu, a moje dni teoretycznie niczym się nie różnią od wcześniejszych, po prostu zajmuję się dzieckiem. Na spacery chodzimy, doceniam to, że mieszkamy poza miastem i nie ma tu ludzi.
    Jedynie zaczyna mnie irytować, że nigdzie nie ma innych tematów niż koronawirus i momentami odczuwam taki ucisk, że jednak mnie coś tam ogranicza, bo nie mogę sobie wsiąść do pociągu i podjechać do miasta, żeby np. buciki kupić młodemu.

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 29 marca 2020, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam 20.03 i był zarodek 2mm ale lekarz mówił, że to za wcześnie na cokolwiek i żeby iść za 3 tygodnie. Dlatego czekam grzecznie :)

    No mnie ta ilość informacji też przytłacza i ja mam tak, że teraz to bym wszędzie chciała pojechać 🙈🤣 a tu trzeba na dupie usiąść i siedzieć.
    Dziś jedziemy do teściowej, nie mamy daleko a Młoda już tak tęskni, że nie mam serca ciągle słuchać "Babu Eji, babu Eji" :(

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 29 marca 2020, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale fajnie, że już zarodek był! :)

    My ustaliliśmy, że święta w domu sobie zrobimy. Niby fajnie, bo pierwszy raz takie "nasze" święta, ale ja mam takiego lenia, że szkoda gadać. Nawet mi się nie chce myśleć, co się jada na Wielkanoc :D A jeszcze byłoby fajnie jakoś młodego wdrożyć w ten temat...

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety niespodzianka nie doczekała rozpakowania..

    iv096iyenbdfaarq.png
  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaIzabela, jak przykro, tulę Cię mocno :(
    A uda się chociaż uniknąć szpitala? :(

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że tak,. ewentualnie może jakieś resztki. Jak skończę krwawić pojadę do ginekologa sprawdzić co i jak..

    iv096iyenbdfaarq.png
‹‹ 610 611 612 613 614
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ