X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe dzieci 2018
Odpowiedz

Marcowe dzieci 2018

Oceń ten wątek:
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi dajesz miód? Mnie jednocześnie kusi i się boje.. też mam przepis z miodem i soda.. hmm chyba spróbuję :)

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • agigagi Ekspertka
    Postów: 245 185

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Generalnie nie daje ale uznalam ze od tych dwoch lyzek na kilkadziesiat pierniczkow nic jej nie bedzie. Wczoraj zjadla pol pierniczka i jest ok.

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    01.2010 - córeczka nr 1
    03.2018 - córeczka nr 2
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agigagi robiłam prawie identyczne, tylko w przepisie były jeszcze drożdże:D

    Co do miodu to w upieczonych pierniczkach to został z niego tylko kolor i aromat ;) miód całkowicie traci swoje właściwości pod wpływem temperatury :)

    EDIT: Przeczytałam jeszcze raz przepis agigagi i w moim był jeszcze cukier puder, więc odpada dla malucha :) muszę na święta wypróbować ten przepis, może Lila zacznie jeść normalnie do tego czasu i jej posmakują :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2018, 19:02

    AnnaIzabela, ZAneczka lubią tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co myślicie o pchaczu/jeździku? Tak się zastanawiam nad zakupem pod choinkę.

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mała_ruda wrote:
    Co myślicie o pchaczu/jeździku? Tak się zastanawiam nad zakupem pod choinkę.

    My kupiliśmy używany i bardzo się cieszę, bo Jagoda poza zabawą panelem kompletnie nie ogarnia o co w tym chodzi, niby stanie przy, ale nie umie zrobić kroku, łapie panel od tyłu i ciągnie do siebie, wspina się na pchacz od przodu xD także ja osobiście nie polecam, ale może Radek będzie bardziej ogarniety :D

    Edit: Wyniki Młodej się poprawiły i już nie ma neutropenii! :D Prawdopodobnie już ostatnia wizyta czeka nas po roczku :) jestem super szczęśliwa! :D

    Aaa! Dziś po raz pierwszy w życiuzrobilam coś na szydełku! Póki co to paseczek żeby poćwiczyć te sploty/ściegi czy jak to zwał, ale zajaralam się, bo mi wyszło:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2018, 22:26

    M86, El*a, ZAneczka, Totoro, erre lubią tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja Małej daję miód, nie ma żadnych problemów.Miała miód w herbatce owocowej i w cieście marchewkowym- ze strony ala'antkowe dla dzieci po 8 miesiącu, także w zwykłych domowych piernikach także zje;) i na Wigilii w kutii też sróbuje;)

    Dzisiaj mój dzień pieczenia pierników:D Oby i tym razem wyszły dobre, w tym roku będę bawić się w ozdabianie pierniczków:)

    Mała Ruda, jak pracowałam w żłobku to pchaczyki były suoper dla tych maluszków, które uczyły się chodzić i non stop chciały być na nogach ale jeszcze bez pomocy nie potrafiły. często się przewracały, czasem się zdarzało, ze dziecko przewracało się na plecki a pchaczyk na dziecko. My chcieliśmy Małej kupić, ale zrezygnowaliśmy (przynajmniej póki co kupiliśmy zabawki rozwijające motorykę rąk i koordynację ręka-oko).

    Mamy już fotoksiążki dla dziadków pod choinkę - sama bym takie coś chciała:D

    Z jedzeniem trochę lepiej niż ostatnio. Za to drzemki nadal problemowe- w godzinach kiedy zazwyczaj śpi, widac że jest padnięta, ale chce się bawić, przy usypianiu krzyczy, chwilę się pobawi potem stękoli i tak kilka razy próbujemy, czesto odpuszczam i się bawi aż zaczyna płakać i dopiero wtedy wreszcie przy usypianiu zasypia... Ja już nie wiem może ja nie potrafię usypiać dzieci... próbowałam innej metody niż panująca i też nie działa... W nocy od 2 dni śpi normalnie, budzi się na chwilę, ale przy cycu zasypia i nawet tak mocno nie stękoli.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 10:40

  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytałam i uświadomiła mnie też jedną mama z kwietniowek, że pchacze są super, ale gdy dziecko już potrafi chodzić, żeby nie nabrało złych nawyków. Gdy już stabilnie chodzi to jest podobno etap kiedy dziecko właśnie lubi coś pchać przed sobą :)


    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasze książki i kalendarze przyjadą dziś! Już nie mogę się doczekać :) my robilismy też dla nas, szlag by mnie trafił gdybym nie miała dla siebie :D

    Zrobiłam sobie pastę z tuńczyka z białym serem (sztos!) I Młoda się tak dopadła, że myślałam, że mi rękę zje! Wiem, że tuńczyka nie powinno się dawać, ale tyle co zjadła nie zaszkodzi :)

    Ja też planuje pierniki jutro albo w czwartek, a w przyszłym tygodniu kruche ciasteczka :)

    W weekend jedziemy do Krakowa i już się nie mogę doczekać jarmarku świątecznego! :D

    Totoro o to tego nie wiedziałam, to nie będę jej uczyć tego pchacza, niech się bawi panelem a jak ruszy to wtedy będzie się bawiła w pchanie :)

    Totoro, ZAneczka lubią tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny skąd wy bierzecie czas na te wszystkie ciasteczka pasty kopytka itp. Ja się czuje jak bym w westernie grała...

    mała_ruda lubi tę wiadomość

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi83 wrote:
    Dziewczyny skąd wy bierzecie czas na te wszystkie ciasteczka pasty kopytka itp. Ja się czuje jak bym w westernie grała...

    Ja robię wszystko po nocach. Ba, ostatnio wzięłam się za pierniczki, oczywiście jak zagniatalam ciasto to Lila się obudziła i z takimi piernikowymi łapami poleciała ją usypiac... Na rękach xD była później bardzo apetyczna xD przed Mikołajem piekłam pierniczki, ozdabialam wstępnie salon i pakowalam prezent Lili do 1.30 xD

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tfu tfu naprawdę nie będę narzekać na to moje dziecię :) w ciągu dnia zajmuje się sobą nawet na godzinę, półtorej. Tylko sobie razem gadamy :) oczywiście jak podejdzie i pokaże że chce na ręce, albo przytulić to przerywam, ale jak się samą sobą zajmuje to jej nie przeszkadzam, pilnuje tylko, żeby nie rozniosła mieszkania za bardzo :) pierniki będę robić wieczorem jak niemałż wróci z pracy, ktoś musi mi ciasto zagnieść w końcu xD

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • agigagi Ekspertka
    Postów: 245 185

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja juz sie przyzwyczaila ze jak robie obiad albo np biore kapiel to laduje w bujaczku i nie ma przebacz. Dostaje wtedy rozne fajne przedmioty do lapek typu durszlak, foremka do ciasteczek albo grzebien i jest spokoj dopoki jej sie nie znudzi. Wtedy szukam kolejnego fajnego przedmiotu, chociaz powoli juz pomysly sie koncza...

    Dzisiaj mala jadla domowego pieroga z serem i jej smakowal bardzo :) zrobilam bez cukru, sam twarog z jajkiem i cynamonem

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    01.2010 - córeczka nr 1
    03.2018 - córeczka nr 2
  • agigagi Ekspertka
    Postów: 245 185

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acha, jesli chodzi o rozrabianie to moja poobrywala WSZYSTKIE do ktorych miala dostep łączenia listew przypodlowogych w mieszkaniu. Walczylam z tym przez jakis czas, w koncu sie poddalam, bo jak tylko widziala te narozniki to az jej sie oczy swiecily i dostawala speeda do tej listwy. A wiec teraz leżą na stole ye poobrywane laczniki i czekaja na lepsze czasy :D

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    01.2010 - córeczka nr 1
    03.2018 - córeczka nr 2
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agigagi wrote:
    Acha, jesli chodzi o rozrabianie to moja poobrywala WSZYSTKIE do ktorych miala dostep łączenia listew przypodlowogych w mieszkaniu. Walczylam z tym przez jakis czas, w koncu sie poddalam, bo jak tylko widziala te narozniki to az jej sie oczy swiecily i dostawala speeda do tej listwy. A wiec teraz leżą na stole ye poobrywane laczniki i czekaja na lepsze czasy :D
    Na narożniki mam patent. Przykleiłam je na taśmę klejąca i mam spokój. A w kuchni też daje wszystko co pod ręką chociaż on za wszelką cenę próbuje szarpać za firanki. Jak myje włosy to siedzi w bujaku i "myje" zęby swoją szczoteczką.

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja jak próbuję coś zrobić to Lila jest uwięziona w krzesełku do karmienia xD jest na kółkach, więc wszędzie jeździ ze mną. Ale muszę się bardzo spieszyć, bo ona nie lubi być unieruchomiona i zaraz się drze xD jak kończę myć włosy to zazwyczaj gęba mi się nie zamyka, żeby ją jeszcze chwilę zająć, trochę lepiej jest jak odkurzamy, gotowanie z kolei to dramat. Robimy w weekendy więcej żarcia, mrozimy i odgrzewamy w tygodniu, najwyżej dogotowuje jakiś ryż, makaron, czy warzywa. Przy Lili nie da rady zrobić obiadu.

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • agigagi Ekspertka
    Postów: 245 185

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mała_ruda wrote:
    Na narożniki mam patent. Przykleiłam je na taśmę klejąca i mam spokój. A w kuchni też daje wszystko co pod ręką chociaż on za wszelką cenę próbuje szarpać za firanki. Jak myje włosy to siedzi w bujaku i "myje" zęby swoją szczoteczką.

    Probowalam z tasma klejaca! Ona podchodzi i drapie te tasme az ja odklei a pozniej do buzi wpycha. Moze na tasme dwustronna by dalo rade ale juz mi sie nie chce kombinowac, przyczepimy te narozniki jak podrosnie

    01.2010 - córeczka nr 1
    03.2018 - córeczka nr 2
  • M86 Ekspertka
    Postów: 214 179

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agigagi, u nas oberwana cała uszczelka przy maskownicy przy kuchennych szafkach ;)

    Ja na swoją księżniczkę też nie mogę narzeka:) pięknie zajmuje się sobą, bawi się sama na podłodze, a ja wtedy robię różne rzeczy, czy to domowe, czy czytam książkę, piję kawę albo dziergam diy. Są dni bardziej angażujące i wtedy bawimy się razem, no i mam zasadę że minumum przez godzinę dziennie jestem z nią na podłodze, żeby nie było tak że ja swoje, a ona swoje ;) ale jak patrzę na 10-miesięczne dzieci na yt to stwierdzam, że mi się trafiła wyjątkowo spokojna sztuka :) w bujaczku siedzi tylko na czas jedzenia, jak biorę prysznic to siedzi na dywaniku i ogląda jego metkę przez cały czas mojego mycia ;)

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    qdkk9vvjr3p4pedx.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M86 u mnie dokładnie tak samo, jedynie jak się myje to Młoda ląduje w kojcu i tam się bawi zabawkami :) w łazience są szafki z uchwytami, pralka i sedes. Wszystko się tak pięknie otwiera xD

    Mamy taką miękka książeczkę z 6 stronami ze zwierzętami. Pokazuje Jagodzie te zwierzęta i naśladuje jak one "ryczą", więc jest krowa i ona robi "muuu" i tak dalej. Ostatnio zapytałam Jagodę gdzie jest krowa i wskazała bezbłędnie :D Przy innych zwierzętach też pokazuje idealnie :)
    Niesamowite jak te dzieci łapią w lot! Teraz z dnia na dzień będą takie niespodzianki! <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 09:29

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Normalnie czuję się jakbym jakieś science fiction czytała xD nigdy nie zdarzył mi się dzień, ba, nawet godzina! żeby Lila zajmowała się sobą a ja mogła coś zrobić O.o albo ląduje w krzesełku do karmienia i ją ciągam że sobą wszędzie albo po prostu nic nie zrobię dopóki mąż z pracy nie wróci O.o

    Co do książeczek to też mamy miękką że zwierzatkami, Lila naśladuje konika :D inne zwierzątka zna, ale nie pokazuje tylko patrzy na to, o które zapytam :D a hitem są u nas aktualnie księgi dźwięków! Pierwsza książeczka, która nie ląduje w buzi tylko jest przeczytana od a do z.:D

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas hitem są twarde książeczki, które mają w środku różne powierzchnie do drapania.

    Aktualnie jesteśmy w wirze przeprowadzkowym. Jestem sama z pakowaniem wszystkiego, bo mąż po pracy jeździ na budowę wykańczać wnętrza. Nie mogę na sekundę wyjść z pokoju, bo młody momentalnie w ryk, niczym nie może się teraz zająć. Ja jestem podenerwowana, więc pewnie małemu się udziela, do tego zaczęłam przeklinać, niestety na głos :( Mam nadzieję, że po przeprowadzce wrzucę na luz i się uspokoję.

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
‹‹ 565 566 567 568 569 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ