X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe dzieci 2018
Odpowiedz

Marcowe dzieci 2018

Oceń ten wątek:
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala_ruda a może to trzydniowka?

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem co to.. bilans mam umówiony już od 2 mcy. Sama pediatra kazała mi się umówić. W książeczce zdrowia jest tam taki bilans następny jest na roczek. AnnaIzabela musisz zadzwonić do ośrodka.

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mojej na ręce chyba egzema się pojawiła...

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mała_ruda wrote:
    Nie wiem co to.. bilans mam umówiony już od 2 mcy. Sama pediatra kazała mi się umówić. W książeczce zdrowia jest tam taki bilans następny jest na roczek. AnnaIzabela musisz zadzwonić do ośrodka.

    Ok, dzięki za podpowiedź :) jutro zadzwonię, chociaż dziwne, że moja nic nie mówiła jak byłam na szczepieniu na koniec 7-go miesiąca..

    Faktycznie Totoro może mieć rację, na innych wątkach dziewczyny pisały o trzydniówkach i właśnie po gorączce pojawiała się wysypka..

    Agi a macie jakieś obciążenie? Może na spacerze przemarzła jej dłoń? Albo też jakieś uczulenie?

    iv096iyenbdfaarq.png
  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też pediatra nic nie mówiła o bilansie...

    Wczoraj niechcący drapnęłam w skroń, aż naskórek zdarłam i ma teraz czerwoną krechę, biedactwo :(

    A dzisiaj wyszedł pierwszy ząbek i chyba zaraz będzie kolejny obok, bo gwałtownie gryzie wszystko i marudzi. Ech, same cierpienia...

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wyniki w porządku. mała nic z ukłądem moczowym nie ma, moje wyniki wszystkie okej... to aż dziwne, że tyle czasu tak kiepsko się czuję... Ale jak wszystko dobrze, to ulga:D

    ja uwielbiam hand made! Sama sobie zrobiłam strony do organizera w zeszłym roku i mega zadowolona jestem, bo funkcjonalnie pod siebie. W tym roku będe z tego samego wzoru korzystać, bo nie mam kiedy siedzieć nad nowym.
    Na ślub sami zaproszenia robiliśmy, Mężu zaprojektował i wydrukowaliśmy, ja robiłam wszelkie winietki, etykietki na alkohol, słodkie upominki dla dzieci i etykietki na nalewkę babuni (babcia Męża robiła truksawkową, ja ozdabiałam buteleczki).

    Teraz mini tablica sensoryczna w przygotowaniu. Dużo wzorów w necie widziałam, ale w sumie zrobię wg swojej wizji- wiem, że Amelia interesuje się zamkami, to na pewno ze 2 tam umieszczę i bardziej tak pod jej zainteresowania.

    Quiet book też chcę uszyć, własnie uczę się ciągle szycia- chociażostatnie 3 ttygodnie to nic w tym kierunku nie robiłam..., ale idzie jak po grudzie... A jużmam kilkapomysłów- dla mojej córy i dla synka koleżanki. Może na roczek uda mi się uszyć,a zaraz później syn koleżanki ma to by był prezent.

    AnnaIzabela, erre lubią tę wiadomość

  • M86 Ekspertka
    Postów: 214 179

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja narazie zrobiłam niecałe trzy strony quiet booka, ale może do marca się wyrobie :D jest hipototam, któremu trzeba wyczyścić zęby po zjedzeniu trawki, jest dopasowanie kolorów baloników i przypinanie do drzewka różnych elementów, w zależności od pory roku. A w planach jeszcze tyyyyleee pomysłów !

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/5c4580380540.jpg


    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/78b4cef4cb13.jpg

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/a0ab4dba4bed.jpg

    ZAneczka - super, że wasze wyniki w porządku :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 grudnia 2018, 19:15

    AnnaIzabela, erre, El*a, Totoro, ZAneczka, Agi83 lubią tę wiadomość

    qdkk9vvjr3p4pedx.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow M86 super wygląda ta książeczka!! Jak będzie cała to będzie hit! :) Szyjesz ja na maszynie?

    Obrałam Młodej dziś pół mandarynki, myślę, pewnie zostanie jeszcze. Gdzie tam, zjadła i zrobiła mi taką awanturę, że się skończyło, że prawie biegłam do kuchni obierać dalej! Wtrąciła prawie całą xD

    Dziś dałam pierwszy raz samodzielnie zjeść. Kopytka, miesko i starte jabłko. Tak pięknie sobie radziła, że jestem w szoku! Oczywiście upaprane wszystko, ale pięknie jadła :) znowu się wzruszyłam, że mam już takie duże i samodzielne dziecko xD
    Przykład jak szło :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2019, 23:44

    erre, El*a, Totoro, ZAneczka lubią tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M86 pięknie to wygląda!! Aż się wzruszyłam :)

    AnnaIzabela, też mam ślimaka i świetnie się sprawdza, bo się nie przesuwa :)

    A propos zębów, kiedy pierwsza wizyta u dentysty? Bo czytałam, że 18 miesięcy, a w innym miejscu już 6 miesięcy...

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • El*a Ekspertka
    Postów: 235 209

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piekna książeczka, masz talent!
    Jagodka sobie świetnie radzi :) też chcę takiego ślimaka, lecę szukac po necie!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 grudnia 2018, 21:37

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    km5sgu1r8qbbjeeq.png
  • M86 Ekspertka
    Postów: 214 179

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szyję ręcznie, dlatego zajmuje mi to dużo czasu. Ale dla mnie to relaks :)

    W mojej ksiazeczce zdrowia jest miejsce na wpis wizyty u dentysty przy 6 miesiacu. My to nie mamy z czym do dentysty

    AnnaIzabela, ZAneczka lubią tę wiadomość

    qdkk9vvjr3p4pedx.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tym bardziej podziwiam! Wszystko jak od linijki i równe :)

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M86- super, bardzo ładne strony, i szok, że to wszystko ręcznie! :D Chociaż jak obsługuję moją maszynę, to wolałabym to ręcznie zrobić...
    U mnie będzie trochę inspiracji z piosenek- np lis i jajka na rzepy, żeby można zabrać kurce i włożyć liskowi do koszyka, będzie słoneczko z promieniami z różnych wstąek i sznurków i kilka innych głównie z wykorzystaniem wstążek, rzepów i napów. Na razie szyję taką wersję na próbę i np te postaci maszyną trudno mi wszyć, chociaż pierdyliard tutoriali o szyciu quiet book oglądałam i patenty na przyszywanie postaci do stron były jak na dłoni;) Niektóre elementy też widziałam że można goącym klejem montować, patentów dużo;)
    A koleżanki syn dostanie książeczkę o pojazdach, głównie pociągi:)

    Mandarynki Amelia też bardzolubi, tylko trzeba sam miąższ bez tej białej otoczki, bo z tym nie chce;)
    Ogólnie ostatnio cos mniej je albo może tak mi się zdaje... Ale ostatnio woli jesc ręką niż łyżeczką, jak jej nakładam i podaję to bierze raz drugi i tzreci, ale potem wybiera ręką:) Daje jej od jakiegos czasu wreszcie normalnie zupy z kawałkamni a nie zblendowane i rozdziabdziane widelcem- ziemniaki w kostkę wcina jak oszalała:D

    Słuchajcie! Dziecko nam prezent mikołajkowy zrobiło meeega! Zaczęła chodzić za rączki! :D:D:D:D:D Wczoraj tak załapała i trzeba było dzisiaj kilometry stukać:D Do tej pory spokojnie przemieszczała się na nogach podtzrymując się łóżka lub szafy, jak ją podpaszki się brało to siadała na pupę, a za ręcę to już w ogóle myślała ze na rączki zaraz pójdzie. A wczoraj nagle zaczęła nogami przebierać! Teraz ma taką frajdę, że tylko jak na chwilę sę zatrzyma i wypuści jej ręce to krzyczy:D Pchaczyk to będzie dobry prezent pod choinkę;)

    U nas choinka ubrana, już mam pomysł na stroik. Ostatnie 2 wigilie miałam stroik prawie taki sam- robiony w szklanej misie w kolorach czerwieni i srebra, już 3 święta mamy nasze wspólnie wybierane ozdoby i w tym roku też się pięknie prezentują,stroik też będzie w szkalnym naczyniu, tylko tym razem nieco inna wersja:) Hah już ne mogę się doczekać.

    Nasza mała lubi ciasto marchewkowe, normalnie jak marchwew je to bleeee i jużnie chce, ale to ciasto wsuwa zadowolona:D Z ala'antkowe przepis:) Mężu stwierdził że to nasze świąteczne tradycyjne ciatso będzie :D :D

    AnnaIzabela, El*a, erre lubią tę wiadomość

  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz za ręce już 2 tyg zasuwa.

    Noce dalej straszne. Budzi się o 00.00 albo o 3 i chce butle, a przy tym ze 3h nie śpi. Dzisiaj zrobił taką jazdę o 2 w nocy. Ryk, krzyk i bicie nas...

    Od paru dni też nie chcę jeść. W wieczorem, nocy i nad ranem butle zje. W dzień nic nie chce... tylko jogurt zje cały. Obiadu 5 łyżeczek... banan nie, mus gerbera nie, jajownica nie, chleb nie. Zaczynam się martwić ale czytałam o regresie snu 8 mcy i nasz się wpisuje w 100%. Problem ze spaniem, ryk i niechęć do jedzenia.

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Ruda, u nas podobnie-niechęc do jedzenia, w nocy imprezy... raz budzi się o północy i usypianko do 1-2, raz stękoli całą noc aż o 5;30 pobudka, i takie tam wesołe podobne historie. W ciągu dnia też ma od 3 dni 2 drzemki jedną godzina do półtora a drugą 20 minut i to z wielką łaską i trudem zasypia...

    U nas dzisiaj 10 miesięcy, więc te regresy 8 miesiąca myślałam, że daleko za nami, bo były tez problemy,nieprzespane noce już w 7 u, potem się uspokoiło.. czyżby kolejny skok u nas? juz nawet nie chce mi się czytać czy to to, czy nie po prostu zaciskam poślady i trzeba wytrwać do następnego spokojnego okresu:)

    mała_ruda lubi tę wiadomość

  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAneczka Wszystkiego najlepszego dla Amelki! Niech ładnie śpi, dużo je i przysparza mamie tylko uśmiechów na twarzy! :)

    My nauczyliśmy Jagodę sprzątać zabawki i teraz codziennie przed kąpielą pakujemy wszystko do pudełka :)

    El*a, ZAneczka lubią tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tfu tfu chyba mamy przełom! Zrobiłam dziś na noc Młodej mm z kaszka. Stwierdziłam jak zje to zje, jak nie to nie. Zrobiłam u zjadła! Co wiecej, usnęła przy tym! Nie potrzeba było cycusia xD oby to nie było jednorazowo!

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas noce się poprawiły, dziś się trochę budziła nad ranem, ale górna jedynka w natarciu, już widać kawalatek.

    Lila nauczyła się robić papapa już tak na prośbę, nie kiedy jej się zachce xD i przybijac 5 :D

    No i znowu nie je -_- chyba muszę poczekać aż temat zębów ucichnie...

    El*a, ZAneczka lubią tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś Hematolog! Trzymajcie kciuki!
    Ledwo żyje, akurat dziś jak trzeba było wcześniej wstać to koleżanka zrobiła sobie piżama party od 3:20-5:00.. Obudziłam ja przed samym wyjściem to oczywiście nieprzytomna. Na szczęście już w drodze

    iv096iyenbdfaarq.png
  • agigagi Ekspertka
    Postów: 245 185

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam pierniczki dla bobasa, jak ktoś chce to podaję przepis, wyszły całkiem dobre:

    200g mąki pszennej
    2 łyżki miodu
    50g masła
    1 jajko
    1 łyżeczka sody oczyszczonej
    Po szczypcie imbiru, cynamonu i mielonych goździków lub innych przypraw według uznania :)

    Wykonanie:
    Masło i miód rozpuścić w rondelku mieszając. Do miski wsypać mąkę, sodę i przyprawy, wymieszać. Dodać jajko, dolać rozpuszczone masło. Wyrobić na gładkie ciasto. Ciasto rozwałkować niezbyt grubo podsypując mąką, wykroić pierniczki i ułożyć na papierze do pieczenia niezbyt blisko siebie, ponieważ trochę urosną.
    Piec około 8 minut w temperaturze 180°C.

    AnnaIzabela, El*a, ZAneczka, erre lubią tę wiadomość

    01.2010 - córeczka nr 1
    03.2018 - córeczka nr 2
‹‹ 564 565 566 567 568 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ