X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe dzieci 2018
Odpowiedz

Marcowe dzieci 2018

Oceń ten wątek:
  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 27 listopada 2018, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaneczka, trzymam kciuki za proces zafasolkowania! :D

    Fajne rzeczy robicie, te świeczniki mogłabym zrobić, bo mam teraz zapas betonu :D Z manualnych rzeczy, to ja tylko haft krzyżykowy umiem :P

    Nasz mały od kilku dni bije pięknie brawo, bardzo mu się to podoba :) Gorzej, gdy ma drewniane klocki w łapkach, to wtedy nam trzaska w uszach od tego hałasu ;)

    AnnaIzabela, ZAneczka, El*a lubią tę wiadomość

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 27 listopada 2018, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Lila robię papapa, ale jak już ktoś wyjdzie i drzwi się za nim zamkną xD pokazuje jak robi konik - klika tak językiem o podniebienie jak dźwięk kopyt i pokazuje gdzie są cycusie xD to jest komedia, odchyla mi bluzkę, zagląda i się śmieje xD

    ZAneczka, El*a lubią tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 27 listopada 2018, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ahaha:) Coraz bardziej pocieszne te nasze maluszki się robią:) Im więcej potrafią, tym większa radość:D

    http://pytanienasniadanie.tvp.pl/40162455/48-kobiet-nie-pracuje-zawodowo-stawia-na-dom-i-rodzine ciekawy temat dziś w programie.

    W końcu skończyło się na tym,że nasza lekarka jest na urlopie, u lekarza zastępczego kolejka duuuuża, kaszlące i pociągające starszaki... mąz do razu po pracy do nas dołączył i stwierdził żebyśmy szli do domu bo mała się zarazi, a tylko wyniki chciał skonsultować! ech!

    Mała dzisiaj zajadała, a raczje piła rosół z kaczki- mięsko z rosołku tez pyyycha pycha ale tylko do żucia, bo potem takie wymemłane wypluła. No i jak pije ze swojego kubeczka to ok,ale jak zobaczy mamusi kubeczek to pije z szałem w oczach!:D

  • M86 Ekspertka
    Postów: 214 179

    Wysłany: 28 listopada 2018, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja od dłuższego czasu ma wstręt do obiadów, od dwóch tygodni wylewam do kibla każdą porcję... dobrze że owoce je. Także my na kaszy i owocach lecimy :/

    Wczoraj po raz kolejny spróbowałam podać jej coś co nie jest papką i znów niewypał :/ pokroiłam jabłko na cieniutkie paseczki, także brała je do rączki i trochę ssała, trochę coś tam odgryzła. I potem zwymiotowała wszystkim :/ a te elementy jabłka, które połknęła i zwymiotowała to miały z 5 mm na 5mm... takie malusie, a i tak nie przeszło :/

    qdkk9vvjr3p4pedx.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 28 listopada 2018, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M86 baardzo Ci współczuję, że tak Gosi idzie z jedzeniem.. Oby się szybko to zmieniło! A gotujesz jej specjalnie? Może spróbuj jej dać to co wy jecie, po prostu mniej troszkę przypraw.
    Moja dziś na spacerze spala 2,5h! O_o po powrocie wrabala dwie kanapki z szynka i kurczakiem i poprawiła cyckiem i gruszka xD na obiad ugotowałam krupnik więc też dostanie jeszcze odrobinę :)

    Powiem wam szczerze, że kompletnie nie tęsknię za czasem kiedy Malutka była niemobilna, niby teraz trzeba mieć oczy dookoła głowy, ale Jagoda jest tak samodzielna, że zostawiam ją na podłodze a sama mogę zrobić wszystko. Dziś np. bez problemu powiesiłam pranie, ugotowałam zupę, upiekłam dynie bez jakiejkolwiek ingerencji w to co robi moje dziecko xD czasami tylko powiedziałam nie, jak zbliżała się do zakazanego terenu.

    El*a, ZAneczka lubią tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • M86 Ekspertka
    Postów: 214 179

    Wysłany: 28 listopada 2018, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, gotuje dla niej.. dziś kupiłam kilka słoików na wypróbowanie. może mamusine obiady jej się znudziły, ale słoika (hipp potrawka z królikiem) też nie chciała. Rośnie mi frutarianka i tyle.

    nie specjalnie wiem co mogę jej ze swojego stoły zaproponować jak ziemniaków nie je, makaronu nie tyka... chleb czy bułkę zwraca od razu jak tylko uda jej się odgryzc jakiś kęs. także o. taki klops.

    ja tez wolę jak ona jest bardziej mobilna i taka bardziej kumata! Nie irytuje się, że zostaje sama w pokoju, tylko widzi że jak ja gdzieś idę to człapie za mną i się cieszy :) i to jest super :D czasem się tylko denerwuje jak za szybko chodzę i ona dopiero co do mnie dopełznie, a ja już wychodzę z tego pokoju i idę gdzieś indziej:P

    a ze dwa dni temu pisalam, że daleko jej do wstawania, a dziś wstała przy kanapie na kolanka o_O nie wiem jak to się stało

    mała_ruda, AnnaIzabela, El*a, ZAneczka lubią tę wiadomość

    qdkk9vvjr3p4pedx.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 29 listopada 2018, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha zrobilam guacamole, ale takie czosnkowe, że wykręca twarz! Młoda jadła jak wariatka, a jak zabrałam to był ryk xD

    iv096iyenbdfaarq.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 29 listopada 2018, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O ja też raduję się postępami w rozwoju:) Każdy mówił, żeby cieszyć się póki mała i tylko leży, śpi, je. I owszem to był piękny czas, ale i tak nie mogłam doczekać się kiedy będzie można zrobić z nią więcej! Sama radość gdy dziecko z szerokim uśmiechem tupta na czworakach za mną do drgiego pokoju, gdy stoi bez trzymanki a potem hop na pupę i w mgnieniiu oka jest na drugim końcu pokoju. Potrafi się fajnie bawić, wiadomo, że czasem są gorsze dni, kiedy najlepiej jak mama ciągle obok, nawet do wc trudno pójść, a nie chcę jej tego uczyć:)

    M86- może spróbuj jakoś mieszac owoce z warzywami? U nas swego czasu hitem była papka lub starte burak ugotowany z surowym jabłkiem- możesz dać tyci buraka na początek, albo jabłko z marchewką. A jak ma problem z jedzeniem kawałków to polecam do neurologopedy... U nas Amelia memłała w buzi kawałki, ale nie łykała,odkąd wędzidełka podcieliśmy, mimo nieregularnych ćwiczeń zaczeła jeść kawałki. Wiadomo czasem czegoś nie chce łykać, pomemła i pluje,ale już dużo kawałków normalnie zjada:)
    Albo spróbuj dać papkę z grudkami... U nas hitem okazały się płatki jaglane ekspandowane- ierwszyraz dziś do owocowej papki dodałam, szamałaz szałemw oczach... pewnie dlategoże to w miodzie, poszłam na ryzyko, że to podałam. Ale nie jada tego codziennie.


  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 29 listopada 2018, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas szałem ostatnio jest chleb i gruszka :D Prawie jak Małysz :D

    Też się zastanawiam czy z wędzidełkiem wszystko ok, bo nie umie językiem sobie odkleić jedzenia z podniebienia...

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 30 listopada 2018, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas piździ okrutnie. Aż pape z dachów zrywalo. W nocy maly sie budził za każdym mocnym podmuchem wiatru, a było ich dużo. O 2 się o udział i nie chciał zasnąć.. dopiero o 4 się złamałam i dałam butle, poszedł spać. To myślałam, że przez te podboje nocne pospi dłużej. Wstałam o 7.30 i nawet nie zdążyłam zagotować wody na kawę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2018, 12:04

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 30 listopada 2018, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lila wczoraj zasnęła przed 21 i to już tak na noc, nie jako kolejna drzemka, byłam w szoku O.o no ale budziła się równo co godzinę przez całą noc. Tylko o 1 się nie obudziła, ale mąż mi przypomniał, że jej na zmianę szumielismy i glaskalismy po pleckach O.o

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 30 listopada 2018, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech, u nas okazało się, że badanie moczu potrzebne na już. A i ten małej kaszel to przez gardło- ma zaczerienione, dostała syropki, bo bez gorączki pediatra antybiotyków nie daję- ale z tym się zgadzam, ja jako dzieciak co chwile żarłam antybiotyki bo non stop chorowałam...

    Też dostałam zalecenia na gardło zawalone. i serie badań na to moje utrzymujące się zmęczenie, do którego doszły zawroty głowy.

    A Dziewczyny, które się starają o kolejną dzidzię. Ostatnio sobie o tym czytam, bo nadal chcę kp, a przy okazji zaciążyć i jeszcze jak będzie ok to dalej kp. I trafiłam na artykuł na blogu mataja o ciąży podczas laktacji...
    tu link: https://mataja.pl/2016/05/laktacja-i-plodnosc-czy-karmiac-piersia-mozna-zajsc-w-ciaze/?fbclid=IwAR1KlaHxWlUhSbxq_Quxn6LE6wbkPFW-XTb3_gjNMma3aGun6-E0JWj8m9w

    Zdziwiłam sie, tak myślałam,że natura jest idealnie zaprogramowana, że ciało musi być gotowe, ale że warto przytyć by zaciążyć na to nie wpadłam. A wydaje mi się że jem normalnie, bez oszczędzania na ilości;)

  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaneczka, zdrówka dla Was!

    Na fb jestem w grupie o karmieniu w tandemie i tam też dziewczyny wrzucały linka do tego artykułu :)
    Ale tak czytam posty dziewczyn i moja chęć do tandemu słabnie, bo okazuje się, że dla wielu z nich wiąże się to z bólem, złością i frustracją :(

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • M86 Ekspertka
    Postów: 214 179

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAneczka, u nas nie problem z połykaniem, tylko ze zwracaniem kawałków :/ będziemy powolutku próbować co jakiś czas, żeby się brzuszek przyzwyczajał... dziś jedziemy objerzeć/kupić krzesełko do karmienia z tacką, żeby mogła sama próbować brać do rączki i jeść.
    Mleka zaczęła więcej pić jak zmieniłam butelke na kubek - bo fajniej tak z kubka...

    U nas badanie moczu już trzy razy były. Lapanie tych sikow dla mnie to wyzwanie za kazdym razem.. teraz czekamy na posiew

    U nas -11... do jakiej temperatury nie można wychodzić z dzieckiem ??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2018, 10:54

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    qdkk9vvjr3p4pedx.png
  • El*a Ekspertka
    Postów: 235 209

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas -1, a mi już się nie chce wychodzić.
    Jakoś straciłam wenę do nowych potraw dla małej, może też coś z awokado spróbuję.

    Zaglądam tu regularnie, ale zostało nas kilka niedobitków. A tylko patrzeć, jak wszystkie pozachodzimy w następne ciąże i przeniesiemy się na nowsze fora ;)

    mała_ruda, ZAneczka lubią tę wiadomość

    km5sgu1r8qbbjeeq.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie olśnilo wczoraj, że chyba nie powinnam już Lili blendowac wszystkiego na gładko... XD wczas xD ale wcześniej przy każdej grudce miała odruch wymiotny, potem w ogóle przestała jeść, przez zęby chyba o i teraz zaczynam jej dawać jedzenie już bardziej grudkowate i daje radę :D a jutro chciałabym spróbować dać jej owoce w kawałkach :)

    Co do spacerów to Lili znowu się pozmieniało i wczoraj byłyśmy 2,5h prawie dziś 1,5h:) zimno, ale fajnie, trzeba korzystać póki nie pada :) no ale -11 to już duży mróz, na pewno nie chodziłabym tak długo. Chyba do -15 można z dzieckiem wychodzić, gdzieś czytałam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2018, 15:40

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda już totalnie je to co my i tak jak my xD jabłko, gruszkę, pomidora, kanapki gryzie sama i ekstra sobie radzi :)
    Byliśmy dziś na targach Mamaville w W-wa i poczyniłam dwa zakupy, gryzak silikonowo-drewniany dla Jagody i wino bezalkoholowe dla siebie. Pyszne! :D na więcej nie było mnie stać ;D

    Byliśmy też w Leclerc i znalazłam super kaszki! Nie wiem czy je znacie czy nie, ale dla mnie bardzo spoko:)
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/77bb44ed56cd.jpg https://naforum.zapodaj.net/thumbs/81efc978e876.jpg
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/8d33108b66c9.jpg

    Edit : Mojemu dziecku się coś popietruszyło bo zamiast pchać krzesła to je ciągnie i robi kroki do tyłu..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2018, 17:43

    Agi83, El*a lubią tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Och też bym chciała na takie targi pojechać...

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • M86 Ekspertka
    Postów: 214 179

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja byłam oglądać krzesełka w takim sklepie, w którym robiłam niespełna rok temu wyprawkę.. eh, aż łezka mi się w oku zakreciła.. obok mnie chodziły dziewczyny z brzuszkami i przypomniałam sobie jak ja tak chodziłam i błędnym wzrokiem oglądałam te wszystkie buteleczki, smoczki, ręczniczki, ubraneczka, wanienki... A teraz szkrab na rękach, taki duży !

    El*a, Agi83, AnnaIzabela lubią tę wiadomość

    qdkk9vvjr3p4pedx.png
  • El*a Ekspertka
    Postów: 235 209

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 01:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja siostra będzie mieć córeczkę wiosną. Planuję jej dac rzeczy po Basi o jak o tym myślałam, o tych malutkich ubrankach, tych eszystkich przydasiach, to aż mi się łezka zakręciła...

    Agi83, ZAneczka lubią tę wiadomość

    km5sgu1r8qbbjeeq.png
‹‹ 562 563 564 565 566 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ