X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe dzieci 2018
Odpowiedz

Marcowe dzieci 2018

Oceń ten wątek:
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 26 listopada 2018, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaIzabela zawsze była kąpiel, cycek, majganie się po łóżku i spanie. Teraz jest do kitu, bo Lila przed 19, jak z zegarkiem w ręce drze się o kąpiel i koniec, nie da się jej dłużej przetrzymac niczym, a ta godzina zupełnie nijak ma się do jej godziny spania. I wychodzi na to, że jest kąpiel, cycek i zabawa w piżamie do późnych godzin nocnych :/ już robię co mogę, żeby jej poprzesuwać drzemki - jak wstaje stosunkowo wcześnie to robię je w miarę często, tak, żeby upchnac 3 do w miarę sensownej godziny i wtedy faktycznie udaje się ją odrobinę później wykąpać i po kąpieli idzie spać. Jak wstaje późno, koło 10 to staram się z kolei drzemki rozciągnac w czasie i zrobić 2. Ale niestety to nie takie proste, bo Lila jak chce spać to usnie w każdych warunkach, w każdej pozycji i koniec. Z kolei jak jej się spać nie chce, to choćbym na głowie stawała to nie usnie. W zeszłym tyg zrobiłam tak, że jak mijały 2 godziny od ostatniej drzemki to szybko wózek i na spacer, bo tak najszybciej zasypia i udało się zrobić 3 drzemki, ostatnia skończyła się jakoś 17.30. No i było ok. Ale nie zawsze się tak udaje, a dziś np. to w ogóle w domu siedzimy bo wieje tak, że chce łeb urwać. Yh, no nic, będę kombinowała. Może metodą prób i błędów jakoś to ulozymy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2018, 11:42

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 26 listopada 2018, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cofnelam się do najstarszej strony... Ale nad było dużo... I te cudowne początki testowania <3 bardzo bym chciała drugie dziecko ale też bardzo bym chciała podjąć pracę miałam 5 lat przerwy...

    El*a lubi tę wiadomość

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 26 listopada 2018, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chcę w miarę szybko drugiego bobasa, ale wyszłam ostatnio z założenia, że skoro cykle jeszcze mi nie wróciły, a Lila jest cycoholikiem to widocznie jeszcze nie ten czas :) nie chcę gonić, ani broń Boże odstawiac jej od piersi, więc czekam na rozwój sytuacji. Mam nadzieję, że w okolicach roczku zacznie już w miarę normalnie jeść a mniej być na piersi to może wtedy coś zacznie się dziać. Póki co cierpliwie czekam. Zresztą jakby mi tak tfu tfu przyszło w szpitalu leżeć albo coś to nie wyobrażam sobie teraz Lili zostawić, to by było niemożliwe.

    AnnaIzabela, ZAneczka lubią tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • agigagi Ekspertka
    Postów: 245 185

    Wysłany: 26 listopada 2018, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie szok. Ostatnie 2 noce mala przespala w calosci w swoim lozeczku bez ani jednej pobudki. Od 20:30 do 7:30. Po 6 rano sie obudzilam to nie wierzylam wlasnym oczom ze juz ta godzina i bieglam do niej sprawdzic czy oddycha :D Normalnie od 8 miesiecy sie tak nie wyspalam jak przez ostatnie dwie noce. I rano jak sie obudzila to jeszcze sobie polezala i pogaworzyla w lozeczku z 15 minut zanim zazadala jesc :) Widze swiatelko w tunelu :D

    AnnaIzabela, Totoro, ZAneczka, El*a lubią tę wiadomość

    01.2010 - córeczka nr 1
    03.2018 - córeczka nr 2
  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 26 listopada 2018, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow, Verbena i Karakorum, trzymam kciuki szczęściary! :D

    Agigagi, dajesz nadzieję :D
    U nas miagza w nocy. Co godzinę budził się z wyciem przez sen, więc brałam na cyca, 2-3 minuty śpi dalej i odkładam do łóżeczka. Po 3 w nocy spasowałam i już nie odkładałam, spał z nami do rana bez żadnego jęczenia i wiercenia się. Nawet nic nie zjadł, bo rano mi pękały cycki. Nie wiem jak mu umilić to łóżeczko...

    Macie może takie nakładki ochronne na brzeg łóżeczka, gdy ząbkujące dziecko obgryza? Jestem ciekawa czy to się sprawdza, bo chcemy zachować łóżeczko dla kolejnego malucha.

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 26 listopada 2018, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas łóżeczko to mebel na którym wieszamy ciuchy, w które będziemy się zaraz przebierać i do którego wkładamy te, które są do prasowania xD

    AnnaIzabela lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 26 listopada 2018, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha Totoro u nas dokładnie tak samo! xD łóżeczko robi za składzik :)

    Dziewczyny FB mi dziś pokazał taki sklep z ubrankami :
    https://www.bbwardrobe.com/

    Ceny nieprawdopodobnie niskie a niektóre rzeczy po prostu przepiękne! Zaryzykowałam i zrobiłam zamówienie za całe 55zl, kupiłam dwie sukienki i płaszcz. Dam znać jak i kiedy przyślą :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2018, 17:18

    Agi83, Totoro, El*a lubią tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • M86 Ekspertka
    Postów: 214 179

    Wysłany: 26 listopada 2018, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mam żadnych nakledek, czy tych otulaczy na szczebelki, ale moja nie sięga jeszcze do brzegu łóżeczka, wiec zanim siegnie i zacznie podnosić się tak wysoko to chyba miesiące miną...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2018, 17:42

    qdkk9vvjr3p4pedx.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 26 listopada 2018, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie spędziłam godzinę w wannie pełnej goracej wody i piany xD dostałam cukrowy peeling z Ziaji o zapachu karmelizowanego migdała. Jejuuu jak to pachnie! A jaka skóra fajna po nim!

    dziecko w tym czasie po raz pierwszy zabiło brawo -_-

    Teraz idą się z tatą kąpać, potem cycus, spanie, a rodzice piwko i film :) czuje się jakbym miała urodziny xD

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2018, 19:52

    mała_ruda, Totoro, ZAneczka, El*a lubią tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 26 listopada 2018, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M86 nie ma co się oszukiwać.. mój 4 dni temu nic nie wyczyniał. Teraz nie mogę go na sekundę zostawić bo gdzieś próbuje wstać. A w łóżeczku to nawet w śpiworku potrafi wstać. Nie mam pojęcia jak.. ale wracając ja nic takiego nie mam. Jedyne odciśnietę zęby na książce się znalazły.

    AnnaIzabela zazdroszczę wanny. Ja niestety mam prysznic. Ale spokojnie.. chata się buduje i tam będzie wanna i prysznic. Już się nie mogę doczekać.

    El*a lubi tę wiadomość

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 26 listopada 2018, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaIzabela daj znać jeśli dojdą.
    Obawiam się że to mogą być oszuści.
    Możesz wpisać na fb i wyświetla się komentarze nt sklepu.

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 26 listopada 2018, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi83 wrote:
    AnnaIzabela daj znać jeśli dojdą.
    Obawiam się że to mogą być oszuści.
    Możesz wpisać na fb i wyświetla się komentarze nt sklepu.

    O masz.. a ja się zajaralam i bach, nawet nie pomyślałam, żeby sprawdzić xD nic to, 55zl to nie majątek ;)

    iv096iyenbdfaarq.png
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 26 listopada 2018, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaIzabela bądź dobrej myśli :)
    Mnie się kiedyś też wyświetliło coś ładnego w fajnych cenach i podeslalam link koleżance ta mi pisze weź się rozeznać i tak zaczęłam czytać. Podobno firmy zmieniają nazwę z tyg na tydz i teraz śmieszne ceny zawsze sprawdzam po opiniach.

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 26 listopada 2018, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi83 wrote:
    AnnaIzabela bądź dobrej myśli :)
    Mnie się kiedyś też wyświetliło coś ładnego w fajnych cenach i podeslalam link koleżance ta mi pisze weź się rozeznać i tak zaczęłam czytać. Podobno firmy zmieniają nazwę z tyg na tydz i teraz śmieszne ceny zawsze sprawdzam po opiniach.

    Mnie nie tknęło, bo w Kiabi jak są wyprzedaże, to za takie pieniądze można było kupić super rzeczy :) nic to, człowiek uczy się całe życie :)

    iv096iyenbdfaarq.png
  • agigagi Ekspertka
    Postów: 245 185

    Wysłany: 27 listopada 2018, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ostatnio robię takie fajne świeczniki z betonu, pomyślałam że moze ktoras z Was bylaby zainteresowana jako upominek na swieta ;)

    Link do mojego ogloszenia: https://www.olx.pl/oferta/swieczniki-betonowe-beton-architektoniczny-doniczki-prezent-na-swieta-CID628-IDxAOTx.html

    ZAneczka, El*a lubią tę wiadomość

    01.2010 - córeczka nr 1
    03.2018 - córeczka nr 2
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 27 listopada 2018, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo fajne te świeczniki. Przydałyby mi się do nowego domu.. ale z takimi zakupami muszę jeszcze zaczekać.

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 27 listopada 2018, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas starania o drugą Fasolkę w toku. Tylko ciągle kp, więc nie wiadomo jak to będzie. Długo mam okres (od 2 mies po porodzie), raz robiłam test owulacyjny i był pozytywny, chociaz mój gin nie daje pewności tym testom owulacyjnym. Zobaczymy jak się uda to będzie fajnie, jak ne teraz to póxniej:)

    AnnaIzabela, też mi się ta stronka na fb wyświetliłai nie mogłam uwierzyć że takie fajne ciuchy tak tanio, poszperałam w necie i zrezygnowałam. Mężu za to wczoraj na ali ciągle ubranek szukał i jakies balowe księzniczkowe kiecki mi pokazywał hahaha:D

    Idę z Małą do lekarza, bo od kilku nocy stękoli, ma ciągle 37-37,3 stopnie (mierze 3 razy w ciągu dnia, od 3-4 dni), i kaszle. Nie wiem czemu podejrzewam zeby, ale lepiej sprawdzić...
    Łobuziara zmęczona a spac minie chce ostatnio... może dlatego że ciągle jej podchodzi do gardła... leki przeciwrefluksowe już takich cudów nie robią jak przy pierwszymmiesiącu kuracji.

    Mała Ruda- to masz agenta. Moja też wstaje nawet w śpiworku, jak to robi nie wiem,ale ma ubaw.

    Jeju, Totoro, jak Ci dobrze że dziecię zasypia gdy zmęczone jest... u mnie moje szaleje przerwaca się, czy tamsłania już ale jeszcze bedzie korzystać z zabawy:D

  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 27 listopada 2018, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agiagi super te świeczniki.
    Ja robię kartki również urodzinowe dla dzieci
    Link do mnie
    https://m.olx.pl/oferta/kartki-recznie-robione-CID88-IDxtUl6.html/#position=2&page=2

    El*a lubi tę wiadomość

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 27 listopada 2018, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piękne rzeczy dziewczyny tworzycie! :) Ja planuję zacząć szydełkować, ale poza zakupem akcesoriów wszystko leży i czeka :)

    Moja wstaje wszędzie i przy wszystkim, już nawet nie patrzę, dopiero jak jest ryk to sprawdzam czy głowa cała ;) oczywiście żart, ale jest na tyle stabilna, że już nie dostaje zawału za każdym razem :)

    A to moja gwiazda pokazuje brawo przez cały dzień xD

    https://youtu.be/aYQDRj73qZ4

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2018, 17:15

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 27 listopada 2018, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u nas niestety non stop muszę nad nim stać. Wstaje i puszcza się.. już parę razy zawał był. Nie siedzi jeszcze i to mnie najbardziej doluje. Bo jakby umiał siedzieć to ze stania na dupe by usiadł i nie ma strachu, a tak to głową w podłogę może przycedzić.

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
‹‹ 561 562 563 564 565 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ