X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe dzieci 2018
Odpowiedz

Marcowe dzieci 2018

Oceń ten wątek:
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 4 listopada 2018, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaaa! Czytałam o regresie snu po 8 miesiącu, ale łudziłam się, że nas ominie.. Ale nieee, bo niby czemu.. Odkąd skończyła 8 miesięcy, czyli od piątku, codziennie wariuje do 21-21:30 mimo, że nic w ciągu dnia się nie zmieniło i kąpiel ma dalej o 19:30..
    Nawet wieczorów już nie mam dla siebie :/ oby szybko minęło!

    iv096iyenbdfaarq.png
  • M86 Ekspertka
    Postów: 214 179

    Wysłany: 5 listopada 2018, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje wieczory też uszczuplały o godzinę, bo teraz mała zasypia 20-20:30, ale dzięki temu pierwsza pobudka o 6 (wczoraj o 6:45!!!), więc nie ma tego złego ;)

    Ja swojej też juz nie zostawiam na łóżku, mimo że wcześniej tylko tam spała w dzień... a lot na podłogę odbyła jak stałam metr od niej, tyle że nie zdarzyłam jej złapać, bo akurat w te pół sekundy się zamyśliłam :/

    skończyłyśmy też już sie karmić. Proces odstawienia był długi i stopniowy (chyba ponad miesiąc), ale mam pewność, że nikt na tym nie ucierpiał ;)

    A dziś, pierwszy wyjazd spacerówką :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 07:46

    AnnaIzabela, El*a lubią tę wiadomość

    qdkk9vvjr3p4pedx.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 5 listopada 2018, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda chciała dziś postawić mnie na nogi o 6:30, na szczęście spacyfikowalam ja i wstalysmy o 8:15 :D
    A to nasze śniadanie i to co z niego zostało :)

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/725b22b182c5.jpg https://naforum.zapodaj.net/thumbs/6dee522297df.jpg

    Totoro lubi tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • agigagi Ekspertka
    Postów: 245 185

    Wysłany: 5 listopada 2018, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaIzabela, jakiej firmy ta parowka? Ciezko znalezc na rynku dobra jakosciowo parowke nie nafaszerowana tluszczem, woda i ulepszaczami.

    01.2010 - córeczka nr 1
    03.2018 - córeczka nr 2
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 5 listopada 2018, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agigagi pikok piratki z lidla. 93% mięsa z szynki i skład bez tragedii żeby dać raz na jakiś czas

    Opis tu:
    https://czytamyetykiety.pl/products/parowki-piratki-z-szynki/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 14:45

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 6 listopada 2018, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle w lidlu jest dużo fajnych składowo produktów, które można takim maluszkom od czasu do czasu podać:)

    Podcięcie wędzidełka zdziałało cuda... po kilku dniach jedzenia papy, potem po kilku dniach powrotu do różnych konsystencji mała wreszcie połknęła kawałki mięsa! (do tej pory tylko memłała i wypluwała... rzadko się zdarzyło by połknęła). Ufff może yjdziemy na prostą... Ogólnie apetyt na to co my jemy ma o wiele lepszy niż wczesniej, zjada ze swojego talerza (ile chce, rzadko wszystko, a potem podjada od nas i płacze jak sie skończy ;))

    Nasza córa śpi od 19-20 potem około 23 "węrduje" do naszego łóżka i zostaje do rana. Czasem budzi się o 6, czasem ok 6:30, najdłużej pośpi do 7:30.. czasem chwilę przed 8- normalnie luksusy! Ale wolę jak wstaje z nami o tej 6, a potem mamy wieczór dla siebie.
    Noce są mega różne.. czasem ś[pi spokojnie,tylko postęka gdy prosi o cyca, a czasem to co chwilę stękoli, wierci się jak robak... a potem ja chodze jak zombie... Ale wczoraj sobie taką nockę odespałam z małą przy pierwszej drzemce... chociaż zdawało mi się że tak krótko się zdrzemnęłam okazało sie, że to trwało 1,5 h!!!:)

    Uwielbiam to jak się z córą da dogadać. Wykonuje proste polecenia typu " złap łyżeczkę", "trzymaj kubek sama", "chodż", itp. Oczywiście gdy pada nie wolno to się zaciesza io robi dalej, tzreba kilka razy z mega powazną minąpowiedziec to wtedy przestaje broić. Chociaż czasem z powaznym wyrazem twarzy jest trudno, gdy taki szkrabol szeroko szczerzy nadal puste dziąsła:)

    Zamówiliśmy bramkję do kuchni... Mała często tam za mną łazi... tyle razy co upadła, uderzyła się a najgorsze że taki kszyk 3 poziomowy mamy plastikowy na warzywa i owoce i zruyciła go na sibie... praktycznie krok ode mnie, bomyłam akurat gary a małaa tam się wspinała, gryzła ten koszyk az nagle bam... i już będzie tam bramka, bo nie chciałabym żeby zrzuciła na siebie mikrofalówkę... mamy ja na dostawainej szafce dość nisko9na palcach stojac może kręcić kółeczkiem)...

    El*a lubi tę wiadomość

  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 7 listopada 2018, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy kuchnię łączoną z salonem, więc mała jest wszędzie, ale meble mamy wysokie i niczego nie dosięgnie przynajmniej dopóki nie nauczy się otwierać szafek i szuflad :D

    Od wczoraj małej świecą policzki na czerwono, czekamy na drugą dolną jedynkę :D

    mała_ruda, ZAneczka, El*a lubią tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 7 listopada 2018, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też salon z kuchnią i też dość wysoko :)

    Nie miałam pomysłu na obiad dziś więc stwierdziłam, że zrobię omlet z warzywami. No hit u mojego dziecka! Aż jęczała, że za wolno podaje :D żeby nie skłamać, zjadła ze 20 takich jej łyżeczek! :O Omlet z cukinią, cebulą, pomidorami i jej parówkami :)

    Jagoda od kilku dni nauczyła się robić takie ala "bł bł bł" to znaczy wydaje jednostajny dźwięk z ust i palcami rusza dolna warge. Nie wiem jak to inaczej wyjaśnić :D ale jest to takie urocze!

    ZAneczka, El*a lubią tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 7 listopada 2018, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaIzabela, ooo to Amelia też tak się wargami bawi, memła palcem i woła "bwbw, babu baba" :D Zacieszamy wtedy wszyscy


    Dzisiaj pierwszy raz powiedziała szeptem mamajakpatrzyła na mnie, ale gdy po jakims czasie poprosiłam powiedz mama to abuu i koniec.

    Jadła makaron mini rurki z sosem śmietanowko serowo brokułowym (domowym, nie z torebki)... no bosko wyglądała ona i podłoga ale dziecko przeszczęśliwe i najedzone:D serio te podcięte wędzidełka nam dały wiele możliwości bo dziecko wreszcie zjada kawałki a nie tylko memła

    Kurcze AnnaIzabela, jak robisz omlet, mi nigdy nie wychodzi...

    Totoro, gratulacje, u nas dalej buzia świeci pustymi dziąsłami:D

    AnnaIzabela, El*a lubią tę wiadomość

  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 7 listopada 2018, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki ZAneczka :D i na Amelkę przyjdzie pora :D

    A mogłabyś się podzielić przepisem na ten sos? :D sama chętnie bym zjadła <3

    U nas weszła papryka, wczoraj Lila spróbowała samej, surowej, zblendowanej, ale nie zrobiła na niej zbyt dobrego wrażenia. Dziś za to zrobiłam jej coś jakby leczo z mięsem z indyka i to już siadło :D

    El*a, ZAneczka lubią tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 7 listopada 2018, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAneczka ja też reflektuje na sos! :)

    A omlet to po prostu zalewam warzywa rozbeltanym jajkiem i na wolnym ogniu pod przykryciem czekam aż jajko całkiem się zrobi :)

    Dziś drugi raz weszła ogórkowa z bułką :)

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • Zakochana mama2 Ekspertka
    Postów: 236 151

    Wysłany: 7 listopada 2018, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapraszam po nowe wyjątkowe ubranka niemowlęce:)
    https://www.facebook.com/groups/naszmaluch/

    Zakochana mama2
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 8 listopada 2018, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałam od mamy przecier jej roboty. Dynia, gruszka, jabłko i cynamon. Nie mogłam się zebrać żeby mu go dać. Dzisiaj zgniotłam mu banana i dodałam 3 łyżki przecieru. Zjadł wszystko i pół słoika samego przecieru. Tak mu smakowało, że otwierał buzię i rączką walił w stół żeby szybciej mu dawać. Mówiłam mamie żeby rzuciła prace i wzięła się za robienie słoików na skalę przemysłową. Muszę się wybrać po nową dostawę.

    AnnaIzabela, ZAneczka lubią tę wiadomość

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • agigagi Ekspertka
    Postów: 245 185

    Wysłany: 8 listopada 2018, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ostatnio przeszla jakas przemiane. Zaczela jesc 2x wiecej i rzuca sie na wszystko. Zaczela w koncu ladnie gryzc (chociaz dopiero pare dni temu pierwszy zabek sie przebil) i juz nie ma problemow z grudkami w zupkach. Zasmakowala w kanapkach :) jak widzi kiedy gotuje cos dla nas to musi sprobowac chocby ociupinke (prosto z gara mi wyzera jak mieszam, moze jej pachnie?:D). Jestem zadowolona bo wczesniej co prawda jadala prawie wszystko co jej dawalam ale w mizernych ilosciach. Nadal czekamy az zacznie sama siadac bo bardzo to ulatwi sprawe jedzenia. Natomiast jesli chodzi o mm to znowu mamy protest i juz nawet przestalam probowac. Ona co jakis czas ma humor na mm i laskawie choc niechetnie je pije, a pozbiej z dnia na dzien jest stanowczy protest i nawet nie ma co probowac bo nie wypije i juz. Poddalam sie narazie, kaszki na mm zjada wiec przed snem tym ja karmie, a po za tym nadal cycek gorą.

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    01.2010 - córeczka nr 1
    03.2018 - córeczka nr 2
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 8 listopada 2018, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sos brokułwo-śmietanowo-serowy
    Brokuł
    czosnek(1-2 ząbki)
    makaron ( u nas mini rurki)
    śmietana 30%
    masło łyżka
    ser żółty (ja dałam tylżycki, starłam pół kostki)
    pieprz, sól, bazylia, majeranek

    Brokuła gotowac w lekko osolonej wodzie (tyci tyci) aż zrobi się miękki. odcedzić i rozdrobnić.(ja w garze siekałam nożem na lewo i prawo:))
    Podgrzać masło na patelni, sprasowany czosnek podsmażyć,dodać brokuła, chwilę smazyć. Dodać przyprawy, zalać śmietanką, chwilę dusić, dodać starty ser, mieszać.
    I teraz 2 opcje_ można ugotować makaron al dente i w tym momencie dorzucić na patelnie wszystko razem zmieszać albo makaron do miekkości i sos chwilę pomieszać aż się ser nieco rozpuści, wtedy dodać do makaronu.:)

    Dla nas zmieszałam, małej nałożyłam do przegródek sam makaron, potem sam sos i na końcu sos z makaronem, z każdej coś zajadała:D

    dajcie znać jak wam smakowało:)

    Totoro, AnnaIzabela, El*a, Agi83 lubią tę wiadomość

  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 8 listopada 2018, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki!!! :D

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 10 listopada 2018, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uuuuu idziemy z chłopakiem na randkę do kawiarni i kina! Dzieć z babcią :) trochę się boję, ale i cieszę jednocześnie! :) To trzeci raz jak Młoda zostaje dłużej bez któregoś z nas :O

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 10 listopada 2018, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaIzabela to udanego wieczoru! :) Mija jeszcze nigdy z nikim poza nami nie została :)

    AnnaIzabela lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • El*a Ekspertka
    Postów: 235 209

    Wysłany: 10 listopada 2018, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udanej randki, tylko żeby się rodzeństwem nie skończyło ;p
    Ja wczoraj tez pierwszy raz zostawiłam Basię z babcią na noc, ale wyszłam dopiero po jej zaśnięciu. Mój mąż wyszedł z kolegami na planszówki, a ja z koleżankami na miasto. Miałam taką głupawkę, jakbym wino obaliła i czułam się jak za studenckich czasów :) a dzidzia słodko spała ;)

    AnnaIzabela, ZAneczka lubią tę wiadomość

    km5sgu1r8qbbjeeq.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 12 listopada 2018, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ależ dziś piękny dzien! Wybraliśmy się rodzinnie do Kazimierza Dolnego i Młoda złote dziecko! Całą drogę do przespała, a to ponad 2h! W wózku pięknie jeździła ponad 3h spacerów, w restauracji grzecznie siedziała w krzesełku i jadła ze mną mięsko i ziemniaki :) na powrocie spala 3/4 drogi a potem się bawiłyśmy zabawkami i jeknela kilka razy. No powiem wam, że takie dni i takie dziecko to coś wspaniałego! :)

    El*a, ZAneczka lubią tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
‹‹ 555 556 557 558 559 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ