X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe dzieci 2018
Odpowiedz

Marcowe dzieci 2018

Oceń ten wątek:
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 1 listopada 2018, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurdesz nagotowalam dziecku pysznego sosu na cielęcinie, podałam z kaszą kukurydziana i co? Zjadła parę łyżeczek i koniec, nie chciała.. za to fryty z batata oj daj, daj, daj! Zjadła chyba z 7 :O

    Dziś rosół z makaronem i też trochę. Za to ziemniak ze schabowym (bez panierki) oooo pyyyycha. Jadła az krzyczała że za wolno..

    Jutro pójdzie sos z ziemniakiem. Oby zjadła, bo zagryze :D

    ZAneczka, El*a lubią tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 2 listopada 2018, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ziemniaki tłuczone z sosem z karkówy i cebuli to ukochane danie, tylko teraz w wersji super papkowej idzie...

  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 2 listopada 2018, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaIzabela jak robisz te frytki? Gotowane czy smażone?

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 2 listopada 2018, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mała_ruda wrote:
    AnnaIzabela jak robisz te frytki? Gotowane czy smażone?

    Pieczone :) obieram batata,kroje w takie ala frytki, tylko grubiej, leje trochę oliwy i je mieszam w niej, odrobinę soli i piekę ok 20 minut w 200 stopniach. Miękkość sprawdzam widelcem. Obie z Jagodą je uwielbiamy! :)

    iv096iyenbdfaarq.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 2 listopada 2018, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAneczka ja mam jeszcze obawy przed dawaniem Jagodzie pędnych rzeczy, jak cebula czy kapusta. Ale sosik brzmi pysznie :)

    iv096iyenbdfaarq.png
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 2 listopada 2018, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dajecie już maluszkom "swoje" jedzenie doprawione dla dorosłych?

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 2 listopada 2018, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde, muszę małej wprowadzić cebulę, bo też mi się marzy zrobić jej sosik :D wreszcie po tygodniu jedzenia prawie tylko mleka wróciła do stałych :D wczoraj był rosolek z indykiem, dziś z cielęciną, tak więc jest ok. Tylko kupy oczywiście już ileś dni nie robiła, ale skoro zaczęła jeść wreszcie i podaję ciągle śliwke suszoną, to powinna zaraz, się pojawić. :(

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 2 listopada 2018, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mała_ruda wrote:
    Dajecie już maluszkom "swoje" jedzenie doprawione dla dorosłych?

    Ja daję. Raz na jakiś czas i niewielkie ilości je :)

    iv096iyenbdfaarq.png
  • El*a Ekspertka
    Postów: 235 209

    Wysłany: 2 listopada 2018, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmm, na te wasze pyszności aż mi ślinka cieknie ...
    Ja ostatnio idę po najmniejszej linii oporu i daję słoiki, ale coś pogotuję, kupiłam za waszymi radami Alaantkowe blw i bardzo fajne kostki z kaszy i warzyw robiłam, wszyscy jedliśmy. Do zupek dawalam już pół cebulki i było ok.
    Mamy pierwsze ząbki :) i teraz pytanie- jak dbacie o te pierwsze ząbki, jakim przyrządem, jak często czyscicie i czy używacie pasty?

    km5sgu1r8qbbjeeq.png
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 3 listopada 2018, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam elmex dla dzieci i mała szczoteczkę. Nakładamy minimalną ilość i mu myje, a później daje mu do rączki szczoteczkę i sam sobie myje. Bardzo mu się to podoba.

    Jak to jest z tą Odrą? Pierwsze szczepienie w wieku 13-14mcy. Czy nasze szkraby są narażone?? Ja się muszę martwić o dziecko bo sieroty nie szczepią swoich... ech..

    El*a lubi tę wiadomość

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 3 listopada 2018, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy silikonowa szczoteczkę na palec, ale muszę wymienić na taką zwykłą do ręki. I pastę Ziaji z bobrem - nie ma soków owocowych, słodzona ksylitolem i ma normalny smak pasty. No i jest bez fluoru!

    Dajcie spokój! Ja się boję wyjść, Pruszków niedaleko ode mnie, a długo ktoś przyniesie?

    El*a, ZAneczka lubią tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 3 listopada 2018, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mojej daję od początku jedzenie,za które ludzie krzywona mnie patrzą i pukają się w czoło... oprócz cebuli (to dopiero od kilku tygodni podaję też w wersji dla córci), dostaje od początku czosnek w zabkach i granulowany, fasolkę szparagową gotowaną na parze.

    Stwierdziliśmy z mężem, cze czas dawać jej znów kawałki, mimo tych ran z podcinania wędzdełek, żeby się nie zafazofała na same papki.

    Kurcze dzisiaj dopiero poczytałam w necie o tej odrze i jestem przerażona... Niby gdzieś daleko są ogniska, ale ile to trzeba, żeby się rozprzestrzeniło... Tym bardziej że u nas szkarlatyna się szerzy... Choroba, której też dawno nie było, znów od kilku lat zaczyna coraz częściej atakować, teraz w przedszkolach panuje, jak mieszkaliśmy we Wrocu jak zmieniałam placówkę żłobnkową to pamiętam, że były przypadki zachorowań już wsrod takich maluchów...
    A my jak ktoś dobrze wspomniał dopiero po roczku mamy szcepienia na odre, ospe, różyczkei świnke, jeśli dobrze pamiętam.
    Chyba zastosuje sie do tego, co mieliśmy powiedziane jak z małą po żółtaczce i zapaleniu płuc wychodziliśmy ze szpitala: wychodzić na spacer, ale unikać przystanków, sklepów i takich zatłoczonych miejsc...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2018, 11:11

  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 3 listopada 2018, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie ma powodów do paniki. Co roku w Polsce jest min. 60 przypadków odry i nikt w związku z tym nie szaleje. Mam ciekawy artykuł, daje do myślenia

    https://nczas.com/2018/11/02/koncerny-szczepionkowe-nie-rezygnuja-przekonuja-ze-w-polsce-panuje-epidemia-odry-a-jakie-sa-objawy-odry/?fbclid=IwAR0v1VqfN-_6V1BkPeRfpqG75COVYSWLNuRYYET_8484Nz3OcTsLAm59844

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 3 listopada 2018, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro wrote:
    Dziewczyny nie ma powodów do paniki. Co roku w Polsce jest min. 60 przypadków odry i nikt w związku z tym nie szaleje. Mam ciekawy artykuł, daje do myślenia

    https://nczas.com/2018/11/02/koncerny-szczepionkowe-nie-rezygnuja-przekonuja-ze-w-polsce-panuje-epidemia-odry-a-jakie-sa-objawy-odry/?fbclid=IwAR0v1VqfN-_6V1BkPeRfpqG75COVYSWLNuRYYET_8484Nz3OcTsLAm59844

    No niby tak, ale to jest 14 przypadków w ciągu dwóch dni, więc kurcze coś może być na rzeczy.. Też nie zrezygnuje ze spacerów, ale odpuszczę centra handlowe itp.

    U nas dziś Młoda zjadła trochę mojej jajecznicy z cebulą :) a w ogóle na śniadanie porcję kaszy, kanapkę z twarożkiem i dżemem i tą jajecznicę :O

    Aaaa no i śpi już od ponad godziny w swoim łóżeczku! Pierwszy raz tak dlugo! A w ogóle to drugi raz w życiu w łóżeczku :D

    ZAneczka, El*a lubią tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • agigagi Ekspertka
    Postów: 245 185

    Wysłany: 3 listopada 2018, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaIzabela, a gdzie wczesniej Jagoda sypiala?

    01.2010 - córeczka nr 1
    03.2018 - córeczka nr 2
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 3 listopada 2018, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agigagi wrote:
    AnnaIzabela, a gdzie wczesniej Jagoda sypiala?

    Dzienne drzemki na rozłożonym narożniku w salonie, a w nocy śpimy razem :)

    iv096iyenbdfaarq.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 3 listopada 2018, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podrzucam info, że w Smyku bidon b.box jest w promo za 49,90 :)

    iv096iyenbdfaarq.png
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 4 listopada 2018, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaIzabela wrote:
    Dzienne drzemki na rozłożonym narożniku w salonie, a w nocy śpimy razem :)
    U nas po chęci latania mały w ogóle nie śpi na naszym łóżku. Już nigdzie go nie zostawiamy oprócz łóżeczka.

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 4 listopada 2018, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mała_ruda wrote:
    U nas po chęci latania mały w ogóle nie śpi na naszym łóżku. Już nigdzie go nie zostawiamy oprócz łóżeczka.

    Ja też jej nie zostawiam, jak śpi to jestem ciągle w pokoju i mam ją na oku :)

    iv096iyenbdfaarq.png
  • agigagi Ekspertka
    Postów: 245 185

    Wysłany: 4 listopada 2018, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od urodzenia moja odkladam do lozeczka, czasem jak w nocy zasne podczas karmienia to spi z nami do rana, ale tak zeby spala sama beze mnie na naszym lozku to nigdy.

    01.2010 - córeczka nr 1
    03.2018 - córeczka nr 2
‹‹ 554 555 556 557 558 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ