Promocja!

Wykup abonament z dostępem Premium do Twojego Kalendarza Ciąży od teraz do końca miesiąca, a otrzymasz od nas prezent!

Przy zakupie abonamentu Premium na:

1 miesiąc - otrzymasz 15 dni w prezencie

3 miesiące - otrzymasz 1 miesiąc w prezencie

12 miesiący - otrzymasz 2 miesiące w prezencie

Promocja trwa do 30.11.2018.

Wykup abonament Zamknij
BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > W ciąży - ogólne > Marcowe dzieci 2018
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

AnnaIzabela
Autorytet
843

Wysłany: 1 listopada, 21:59
Cytuj | (2) | Zgłoś
Kurdesz nagotowalam dziecku pysznego sosu na cielęcinie, podałam z kaszą kukurydziana i co? Zjadła parę łyżeczek i koniec, nie chciała.. za to fryty z batata oj daj, daj, daj! Zjadła chyba z 7 :O

Dziś rosół z makaronem i też trochę. Za to ziemniak ze schabowym (bez panierki) oooo pyyyycha. Jadła az krzyczała że za wolno..

Jutro pójdzie sos z ziemniakiem. Oby zjadła, bo zagryze :D

ZAneczka, El*a lubią tę wiadomość

8kf58ribskkzd355.png

Jagoda - 2.03.2018r. 3170g i 54cm szczęścia <3

ZAneczka
Autorytet
380

Wysłany: 2 listopada, 10:09
Cytuj | (0) | Zgłoś
U nas ziemniaki tłuczone z sosem z karkówy i cebuli to ukochane danie, tylko teraz w wersji super papkowej idzie...

mała_ruda
Autorytet
512

Wysłany: 2 listopada, 10:28
Cytuj | (0) | Zgłoś
AnnaIzabela jak robisz te frytki? Gotowane czy smażone?

9f7jj44jziqsssss.png

AnnaIzabela
Autorytet
843

Wysłany: 2 listopada, 10:58
Cytuj | (0) | Zgłoś
mała_ruda napisała:
AnnaIzabela jak robisz te frytki? Gotowane czy smażone?

Pieczone :) obieram batata,kroje w takie ala frytki, tylko grubiej, leje trochę oliwy i je mieszam w niej, odrobinę soli i piekę ok 20 minut w 200 stopniach. Miękkość sprawdzam widelcem. Obie z Jagodą je uwielbiamy! :)

8kf58ribskkzd355.png

AnnaIzabela
Autorytet
843

Wysłany: 2 listopada, 11:00
Cytuj | (0) | Zgłoś
ZAneczka ja mam jeszcze obawy przed dawaniem Jagodzie pędnych rzeczy, jak cebula czy kapusta. Ale sosik brzmi pysznie :)

8kf58ribskkzd355.png

mała_ruda
Autorytet
512

Wysłany: 2 listopada, 12:32
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dajecie już maluszkom "swoje" jedzenie doprawione dla dorosłych?

9f7jj44jziqsssss.png

Totoro
Autorytet
1280

Wysłany: 2 listopada, 15:07
Cytuj | (0) | Zgłoś
Kurde, muszę małej wprowadzić cebulę, bo też mi się marzy zrobić jej sosik :D wreszcie po tygodniu jedzenia prawie tylko mleka wróciła do stałych :D wczoraj był rosolek z indykiem, dziś z cielęciną, tak więc jest ok. Tylko kupy oczywiście już ileś dni nie robiła, ale skoro zaczęła jeść wreszcie i podaję ciągle śliwke suszoną, to powinna zaraz, się pojawić. :(

Najszczęśliwsza mama na świecie <3

klz99vvjkm1nc2p4.png

AnnaIzabela
Autorytet
843

Wysłany: 2 listopada, 21:49
Cytuj | (0) | Zgłoś
mała_ruda napisała:
Dajecie już maluszkom "swoje" jedzenie doprawione dla dorosłych?

Ja daję. Raz na jakiś czas i niewielkie ilości je :)

8kf58ribskkzd355.png

El*a
Ekspertka
191

Wysłany: 2 listopada, 23:36
Cytuj | (0) | Zgłoś
Mmm, na te wasze pyszności aż mi ślinka cieknie ...
Ja ostatnio idę po najmniejszej linii oporu i daję słoiki, ale coś pogotuję, kupiłam za waszymi radami Alaantkowe blw i bardzo fajne kostki z kaszy i warzyw robiłam, wszyscy jedliśmy. Do zupek dawalam już pół cebulki i było ok.
Mamy pierwsze ząbki :) i teraz pytanie- jak dbacie o te pierwsze ząbki, jakim przyrządem, jak często czyscicie i czy używacie pasty?

km5sgu1r8qbbjeeq.png

mała_ruda
Autorytet
512

Wysłany: 3 listopada, 08:51
Cytuj | (1) | Zgłoś
Ja mam elmex dla dzieci i mała szczoteczkę. Nakładamy minimalną ilość i mu myje, a później daje mu do rączki szczoteczkę i sam sobie myje. Bardzo mu się to podoba.

Jak to jest z tą Odrą? Pierwsze szczepienie w wieku 13-14mcy. Czy nasze szkraby są narażone?? Ja się muszę martwić o dziecko bo sieroty nie szczepią swoich... ech..

El*a lubi tę wiadomość

9f7jj44jziqsssss.png

AnnaIzabela
Autorytet
843

Wysłany: 3 listopada, 10:10
Cytuj | (2) | Zgłoś
My mamy silikonowa szczoteczkę na palec, ale muszę wymienić na taką zwykłą do ręki. I pastę Ziaji z bobrem - nie ma soków owocowych, słodzona ksylitolem i ma normalny smak pasty. No i jest bez fluoru!

Dajcie spokój! Ja się boję wyjść, Pruszków niedaleko ode mnie, a długo ktoś przyniesie?

El*a, ZAneczka lubią tę wiadomość

8kf58ribskkzd355.png

ZAneczka
Autorytet
380

Wysłany: 3 listopada, 11:10
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja mojej daję od początku jedzenie,za które ludzie krzywona mnie patrzą i pukają się w czoło... oprócz cebuli (to dopiero od kilku tygodni podaję też w wersji dla córci), dostaje od początku czosnek w zabkach i granulowany, fasolkę szparagową gotowaną na parze.

Stwierdziliśmy z mężem, cze czas dawać jej znów kawałki, mimo tych ran z podcinania wędzdełek, żeby się nie zafazofała na same papki.

Kurcze dzisiaj dopiero poczytałam w necie o tej odrze i jestem przerażona... Niby gdzieś daleko są ogniska, ale ile to trzeba, żeby się rozprzestrzeniło... Tym bardziej że u nas szkarlatyna się szerzy... Choroba, której też dawno nie było, znów od kilku lat zaczyna coraz częściej atakować, teraz w przedszkolach panuje, jak mieszkaliśmy we Wrocu jak zmieniałam placówkę żłobnkową to pamiętam, że były przypadki zachorowań już wsrod takich maluchów...
A my jak ktoś dobrze wspomniał dopiero po roczku mamy szcepienia na odre, ospe, różyczkei świnke, jeśli dobrze pamiętam.
Chyba zastosuje sie do tego, co mieliśmy powiedziane jak z małą po żółtaczce i zapaleniu płuc wychodziliśmy ze szpitala: wychodzić na spacer, ale unikać przystanków, sklepów i takich zatłoczonych miejsc...

Wiadomość wyedytowana przez autora 3 listopada, 11:11

Totoro
Autorytet
1280

Wysłany: 3 listopada, 11:46
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziewczyny nie ma powodów do paniki. Co roku w Polsce jest min. 60 przypadków odry i nikt w związku z tym nie szaleje. Mam ciekawy artykuł, daje do myślenia

https://nczas.com/2018/11/02/koncerny-szczepionkowe-nie-rezygnuja-przekonuja-ze-w-polsce-panuje-epidemia-odry-a-jakie-sa-objawy-odry/?fbclid=IwAR0v1VqfN-_6V1BkPeRfpqG75COVYSWLNuRYYET_8484Nz3OcTsLAm59844

Najszczęśliwsza mama na świecie <3

klz99vvjkm1nc2p4.png

AnnaIzabela
Autorytet
843

Wysłany: 3 listopada, 12:46
Cytuj | (2) | Zgłoś
Totoro napisała:
Dziewczyny nie ma powodów do paniki. Co roku w Polsce jest min. 60 przypadków odry i nikt w związku z tym nie szaleje. Mam ciekawy artykuł, daje do myślenia

https://nczas.com/2018/11/02/koncerny-szczepionkowe-nie-rezygnuja-przekonuja-ze-w-polsce-panuje-epidemia-odry-a-jakie-sa-objawy-odry/?fbclid=IwAR0v1VqfN-_6V1BkPeRfpqG75COVYSWLNuRYYET_8484Nz3OcTsLAm59844

No niby tak, ale to jest 14 przypadków w ciągu dwóch dni, więc kurcze coś może być na rzeczy.. Też nie zrezygnuje ze spacerów, ale odpuszczę centra handlowe itp.

U nas dziś Młoda zjadła trochę mojej jajecznicy z cebulą :) a w ogóle na śniadanie porcję kaszy, kanapkę z twarożkiem i dżemem i tą jajecznicę :O

Aaaa no i śpi już od ponad godziny w swoim łóżeczku! Pierwszy raz tak dlugo! A w ogóle to drugi raz w życiu w łóżeczku :D

ZAneczka, El*a lubią tę wiadomość

8kf58ribskkzd355.png

agigagi
Ekspertka
126

Wysłany: 3 listopada, 21:28
Cytuj | (0) | Zgłoś
AnnaIzabela, a gdzie wczesniej Jagoda sypiala?

01.2010 - córeczka nr 1
03.2018 - córeczka nr 2

AnnaIzabela
Autorytet
843

Wysłany: 3 listopada, 23:30
Cytuj | (0) | Zgłoś
agigagi napisała:
AnnaIzabela, a gdzie wczesniej Jagoda sypiala?

Dzienne drzemki na rozłożonym narożniku w salonie, a w nocy śpimy razem :)

8kf58ribskkzd355.png

AnnaIzabela
Autorytet
843

Wysłany: 3 listopada, 23:35
Cytuj | (0) | Zgłoś
Podrzucam info, że w Smyku bidon b.box jest w promo za 49,90 :)

8kf58ribskkzd355.png

mała_ruda
Autorytet
512

Wysłany: 4 listopada, 07:27
Cytuj | (0) | Zgłoś
AnnaIzabela napisała:
Dzienne drzemki na rozłożonym narożniku w salonie, a w nocy śpimy razem :)
U nas po chęci latania mały w ogóle nie śpi na naszym łóżku. Już nigdzie go nie zostawiamy oprócz łóżeczka.

9f7jj44jziqsssss.png

AnnaIzabela
Autorytet
843

Wysłany: 4 listopada, 07:51
Cytuj | (0) | Zgłoś
mała_ruda napisała:
U nas po chęci latania mały w ogóle nie śpi na naszym łóżku. Już nigdzie go nie zostawiamy oprócz łóżeczka.

Ja też jej nie zostawiam, jak śpi to jestem ciągle w pokoju i mam ją na oku :)

8kf58ribskkzd355.png

agigagi
Ekspertka
126

Wysłany: 4 listopada, 21:44
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja od urodzenia moja odkladam do lozeczka, czasem jak w nocy zasne podczas karmienia to spi z nami do rana, ale tak zeby spala sama beze mnie na naszym lozku to nigdy.

01.2010 - córeczka nr 1
03.2018 - córeczka nr 2

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)