X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe (2023) Mamusie
Odpowiedz

Marcowe (2023) Mamusie

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję kochane za wszystkie rady odnośnie kosmetyków :) wczoraj już trochę zapełniłam koszyk na Gemini, jeszcze trochę dołożę, pozmieniam i mogę zamawiać.

    Elza wow! niezły ciężar nosisz! Super, że maluchy tak ładnie rosną :)

    Zniechecona u Ciebie też już kawał człowieczka !

    Roksi a masz jakieś przypuszczenia co do płci?

    Ja dzisiaj jadę na to usg 3 trymestru. Niby miał mi to mój doktor zrobić, ale po tej ostatniej wizycie jakoś zwątpiłam. Zrobił mi tylko pomiary i nawet mi nic nie powiedział czy sprawdził wszystkie narządy, przepływy itp tylko dostałam wydruk jakie jest dziecko i odesłał ze skierowaniem na szpital, a ja w tym szoku i przerażeniu nawet nie zapytałam. Dlatego będąc w szpitalu stwierdziłam, że umówię się jeszcze do naprawdę dobrego lekarza, który się tym zajmuje na co dzień. Miałam mieć wizytę o 19.45 ale udało mi się wczoraj przełożyć na 16.45. Dobrze bo mamy ok 70 km w jedną stronę. Boże jakiego mam stresa dziewczyny.. Proszę trzymajcie za nas kciuki żeby się okazało, że malutka ładnie rośnie i że wszystko jest dobrze.

  • Zniechecona Autorytet
    Postów: 274 255

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope trzymamy trzymamy, musi byc dobrze! ❤️

    14.02.2023 - Maja (47cm/2980g) 🥰🥳💝
  • chicaloca Autorytet
    Postów: 441 196

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope duże kciuki za Ciebie !

    cmllp2.png
  • Mikaaa92 Autorytet
    Postów: 714 562

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope będzie dobrze 🤞❤
    Ja mam wizytę dopiero w poniedziałek, ale w czwartek jadę do położnej na spotkanie i ktg i już się boję tego schodzenia/wchodzenia po schodach i jazdy autem bo nasila mi to skurcze 😬

    Gusia czyli udało Ci się spakować 😁💪 ja mimo że jestem na L4 od początku grudnia to prawie do połowy stycznia musiałam być dostępna bo tylko ja miałam dostęp do banku, w między czasie otwieraliśmy nowe konto, co w firmie międzynarodowej trwa w cholerę długo i po mojej wizycie w szpitalu wybuchłam i napisałam im kilka szczerych słów, że pomimo tego że jestem zawsze pomocna to wszystko ma swoje granice i nie po to brałam L4 żeby cały czas być myślami w pracy i że byłam w szpitalu i jeśli jeszcze raz tam trafię to zostaną z nieopłaconymi fakturami i pensjami i otworzyły im się oczy. I nagle się okazało że właściwie to mogę przelać kasę na konto 'spółki matki' i jakoś dadzą radę 🥴 ale wiadomo łatwiej było mnie męczyć te 1,5miesiąca, brak słów. Więc ciesz się tym czasem wolnego, niech głowa odpoczywa 😊

    Ale się rozpisałam 😅

    💗 Iga 👶 3540 g 54 cm

  • Tyśka Ekspertka
    Postów: 228 202

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope, mocne kciuki 🤞🤞
    Zaczynam kolejny tydzień i znowu przybylo 1,5kg 🙈 jeszcze 1,5 i wyrzucę wagę przez okno.

    preg.png
  • Elza :) Autorytet
    Postów: 311 263

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślę że chocaloca czuje się już podobnie jak ja 😉 ogólnie ostatnio czytałam że nmprzyszedl na świat noworodek ważący ponad 7 kg... matko nie wyobrażam sobie. Znam osobiście osoby które nosiły dzieci koło 5 kg, ale zdecydowanie przybtak8m ciężarze jest co nosić. Jeszcze z ciekawości zmierzyłam sobie obwód brzucha... na razie jest 120 cm. Chociaż każdy mówi że nie widać zeby w brzuchu siedziała dwójka dzieci.
    Cieszę się m, że już zostało mało czasu :)

    Ciekawe jakie u nas wszystk8ch będą wagi urodzeniowe dzieci. Ogólnie wychodzi na to, że mam pełno małych ubranek, których nie użyje w większości;)

  • Ulaa Autorytet
    Postów: 6736 9515

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj robiłam porządki, układałam jeszcze raz ciuszki małej i za głowę się złapałam, bo mam aż za dużo tego wszystkiego 🙈

    Mikaaa92 lubi tę wiadomość

    15.10.2013 syn 💙
    21.10.2015 syn 💙
    06.2020 💔
    28.08.2021 syn 💙
    21.02.2023 córeczka 💗

    age.png
  • chicaloca Autorytet
    Postów: 441 196

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czuje się tak, że nawet ciężko pisze mi się na telefonie 🙈 także tylko czytam. Wizytę mam w piątek, ale nie wiem, czy będzie ich ważyć.
    Potem dopiero 28 luty. Trochę mnie tak odległy termin niepokoi bo 28 luty to będzie już 37 tc wiec ta końcówka wyglada średnio. Chciałabym po środku jeszcze jakąś wizytę, albo kontrolne ktg/ usg..
    U mnie 9 kg na plusie.

    Trzymam za Was kciuki. :)

    cmllp2.png
  • Elza :) Autorytet
    Postów: 311 263

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chicaloca to bardzo dziwnie jak na ciążę blizniaczą. Bo mi na końcu kazali już chodzić co 2 tygodnie albo nawet co tydzień. Przecież na końcu to już wszystko może się wydarzyć. Kurcze faktycznie średnio. A chodzisz do giną na nfz czy prywatnie?

  • Elza :) Autorytet
    Postów: 311 263

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I faktycznie malutko przytyłaś. Prawie połowę tego co ja 🙈

  • Tyśka Ekspertka
    Postów: 228 202

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaką czapę szykujecie na wyjście? Jakąś ocieplaną zimową, czy bawełnianą zwykłą?

    preg.png
  • Mikaaa92 Autorytet
    Postów: 714 562

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bawełnianą bo mam ciepły kaptur w kombinezonie 😉
    Chicaloca ja też myślę że na tym etapie, szczególnie z bliźniakami powinnaś mieć wizyty częściej!

    💗 Iga 👶 3540 g 54 cm

  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2383 2371

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikaa to obie wizytyjemy w poniedziałek! Będziemy z Zośka trzymać za Was kciuki!

    Chicalola faktycznie dziwne z tymi wizytami… Nawet dla samego spokoju ducha człowiek pod koniec chce chodzić częściej do lekarza. A u Ciebie jeszcze dwa dzieciaczki…

    Ja mam taką czapkę na wyjście „po środku”. Ani ona z wełny, ani cienka bawełniana. Od srodka bawełenka, od zewnątrz grubszy splot, ale nie jest jakaś mega gruba. Kupiłam dla starszej i teraz tez biorę

    Mikaaa92, Zniechecona lubią tę wiadomość

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
  • Ulaa Autorytet
    Postów: 6736 9515

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja podobnie jak Gusia, mam czapeczkę taką po środku, ani gruba ani cienka bawełniana

    15.10.2013 syn 💙
    21.10.2015 syn 💙
    06.2020 💔
    28.08.2021 syn 💙
    21.02.2023 córeczka 💗

    age.png
  • Elza :) Autorytet
    Postów: 311 263

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam takie dwie czapeczki
    https://www.kappahl.com/pl-PL/dziecko/newbie/44-86/Akcesoria/mossor/czapka/365742/?gclid=CjwKCAiAleOeBhBdEiwAfgmXf-3XI_S0px1Fkr__Awm5H0NZZYXpaoLkgeZDqjciVIsdOVk1ZlcE-xoCw-YQAvD_BwE

    Są z bawełny ale takie ciepłe:)

  • Roksi Autorytet
    Postów: 1097 655

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope kciuki za wizytę, daj znac 😊

    Z mężem wydaje się nam ze dziewczynka, ale to chyba dlatego ze mając jedną jakos by nam było „latwiej” 😂 ale praktycznie cala reszta uważa ze chłopak 😁

    Ja mam z hm niby pisze 100%welna ale ona jest taka cieniutka, myśle ze na kwiecień idealna, poza tym w gondoli nie wieje wiec chyba nie ma tez co przesadzać 😊

    133620b261e3.jpg

    Powiem Wam ze co do tych terminow to będzie na pewno mega loteria 😁 te co maja na koniec to pewnie urodzą niektóre w połowie marca, te co maja szybciej to będą miały po terminie itp ja w poprzedniej ciąży tez leżałam w szpitalu ze skurczami brałam nospe i magnez, a finalnie 42 tc…lekarz mi mówił ze czasami tak jest ze jak się powstrzymuje to potem wychodzi po terminie 🫣 oczywiście co innego pewnie jak ktoś ma już rozwarcie itd ale pewnie różne przypadki będą 😁

    Ulaa lubi tę wiadomość

    age.png
    23.03.2023 💙
    39+1 3950g | 35+6 3100g | 32+6 2200g | 29+1 1450 g | 24+6 860 g | 22+6 600 g | 21+1 400 g |12+6 👶🏻 6.5 cm | 9+0 👶🏻 2 cm | 6+2 ♥️ |17.07.22 ⏸
    👧🏻 24.04.21
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już w domku po wizycie. A więc tak: malutka waży 1611g. Brzuszek niestety o 3 tygodnie za mały. Wszystko pozostałe w normie. Doktor bardzo dokładny, sprawdzał wszystko dwa razy. Mówił że należy sugerować się całością a tutaj nie jest źle. Za tydzień w środę jadę jeszcze raz do niego żeby sprawdzić na tym samym sprzęcie i u tego samego lekarza ile corcia przybrała po tygodniu.
    Przepływy i łożysko są ok.

    Hermiona5, Roksi, chicaloca, Gusia_, Zniechecona, Aniamania, Konieczynka, Jusia 82, Mikaaa92, Niewidzialnaa lubią tę wiadomość

  • Ulaa Autorytet
    Postów: 6736 9515

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope28 wrote:
    Ja już w domku po wizycie. A więc tak: malutka waży 1611g. Brzuszek niestety o 3 tygodnie za mały. Wszystko pozostałe w normie. Doktor bardzo dokładny, sprawdzał wszystko dwa razy. Mówił że należy sugerować się całością a tutaj nie jest źle. Za tydzień w środę jadę jeszcze raz do niego żeby sprawdzić na tym samym sprzęcie i u tego samego lekarza ile corcia przybrała po tygodniu.
    Przepływy i łożysko są ok.

    To nie taka zła waga 💪 ważne, że do przodu. Ja mam teraz 33+1 tc, a wczoraj Gabi ważyła 1,5kg także jeszcze mniej niż Twoja. Ale ja się cieszę z każdego przyrostu, bo dopóki rośnie to nie będą rozwiązywać ciąży 🙏

    Ps. Do wczoraj nie miałam pojęcia co może być przyczyną złych przyrostów córki, ale lekarz, u którego byłam w szpitalnej poradni patologii ciąży jako jedyny do tej pory wysnuł całkiem sensowną tezę na temat łożyska. Natomiast nic w tej chwili nie da się zrobić oprócz obserwacji. Z tym, że pomiary co tydzień nie mają większego sensu, bo błąd pomiarowy będzie większy niż sam ewentualny przyrostu wagi dziecka (tak mi tłumaczył). Ja mam zalecone usg Doppler co tydzień, a biometria płodu co 2 tygodnie.

    15.10.2013 syn 💙
    21.10.2015 syn 💙
    06.2020 💔
    28.08.2021 syn 💙
    21.02.2023 córeczka 💗

    age.png
  • Aasha Autorytet
    Postów: 1204 904

    Wysłany: 1 lutego 2023, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza, wow, masz juz troche tego noszenia! Musisz miec stalowa szyjke, moja by tego nie udzwignela :)

    Moja corka wczoraj miala wystepy z okazji dnia babci I dziadka, wiec byli u nas dziadkowie, Kurcze troche wiecej posiedzialam I wstawalam i wieczorem czulam jakby mlody mial mi wyskoczyc (takie mega parcie na dol), jak sie kladlam spac to mialam zle przeczucia. Na szczescie nocka spokojna I kolejny kamien milowy moge odhaczyc - skonczone 34tyg! Teraz odliczam do wizyty ktora jest we wtorek.

    Czapeczka - ja mam w sumie dwie, jedna taka gruba, druga taka grubsza bawelna, ale wlasnie majac na uwadze kaptur w kombinezonie misiowym i to, ze jednak na dworze bedziemy raptem pare sekund, to sklaniam sie ku drugiej opcji. Ale wszystko zalezy kiedy sie urodzi, czy bedzie -10 czy +5.

    Widzialyscie na grupie na fb? Mega duzo juz wczesniaczkow jest, choc patrzac na ilosc osob w grupie, to wychodzi ok 1% . Fajnie ze te dzieci sie juz coraz wieksze rodza, ale widac, ze jeszcze to nie jest “ich czas”.

    akeu43r8y52gvtw7.png

    ex2bio4p7ak0n2wo.png
  • Jusia 82 Autorytet
    Postów: 2369 1488

    Wysłany: 1 lutego 2023, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulaa wrote:
    Ja dzisiaj robiłam porządki, układałam jeszcze raz ciuszki małej i za głowę się złapałam, bo mam aż za dużo tego wszystkiego 🙈


    Mój małż dostał wczoraj z pracy cały wór ubranek dla małego. Nie mam w gronie najbliższych rodzin z dziećmi, więc liczyłam tylko na swoje zakupy a tu taki suprise. No i zastanawiam się kiedy ja mu to wszystko założę :D
    A jeszcze wczoraj dotarło ostatnie moje zamówienie z vinted- dziewczyna napisała że nie chce jej już się bawić w sprzedaż więc wysłała wszystko co miała na rozm 50 ;)

    Hope- mi też się wydaje że nie jest źle z tą wagą. Ja idę na dodatkową wizytę teraz w czwartek. Chcę zobaczyć czy mały się przekręcił- może to zblizy mnie do podjęcia decyzji odnośnie porodu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2023, 08:31

    Mikaaa92, Hermiona5, Ulaa lubią tę wiadomość

    age.png

    Starania od 2014 , 1 ICSI maj 2018, 2 ICSI sierpień 2019, 3 ICSI kwiecień 2021
    9 transferów NOVUM (1cb, 1 poronienie zatrzymane)
    10. transfer INVIMED - 29.06.22 r.: 7dpt-20, 9 dpt- 60,12 dpt - 346, 14 dpt - 1096, 17 dpt- 4020, 20 dpt- 7200, 22 dpt - 14200
    22 dpt- YS+,CRL 1,17 mm, FHR +
    7t6d- CRL 15mm, FHR 167/min
    9t0d- CRL 23,2 mm, FHR 169/min
    NIFTY- zdrowy chłopiec, wysokie ryzyko preeklampsji
    13.03.2023, g.13:20, Maciejek- 51 cm,2870 g szczęścia do kochania 🧡🧡🧡
‹‹ 297 298 299 300 301 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ