X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe (2023) Mamusie
Odpowiedz

Marcowe (2023) Mamusie

Oceń ten wątek:
  • BoboBolek Autorytet
    Postów: 578 411

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oooo dziewczyny…
    Dzisiaj to tu się dzieje! 😉

    Wózek mam nowy i nic nie piorę. Tak samo zrobiłam przy pierwszej córce.
    Oczywiście akcesoria tekstylne tak, prześcieradło i śpiworek już są wyprane.

    Do kąpieli mam kupiony jakiś olejek. Chyba jojoba.
    Później mam zamiar małego kapać w tym samym co jego siostrę. Używamy kosmetyków Momme, do samego mycia odżywczą śmietankę.

    Jeśli chodzi o odciąganie kataru to mam kupioną maszynkę specjalną do tego, ale przy córce w zupełności na początku wystarczała Frida, taka gdzie się zasysa ustami.

    Do pupy linomag. Sprawdził się na codzień i na lekkie zaczerwienienia. Odparzenie mieliśmy tylko raz chyba, po jakieś dziwnej kupce… W sumie wtedy do linomagu dodałam wietrzenie i dzień, dwa było po sprawie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2023, 19:37

    ⏰ PTP 09.03.2023
    💙 Chłopak!
    ❤️19.07.2022
    ⏸ 29.06.2022
    👧🏼 2020
  • Zniechecona Autorytet
    Postów: 274 255

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, melduje sie po wizycie - wód płodowych dużo, nie wyglada tez na to, ze cokolwiek tam odpływa bo szyjka zamknięta i się trzyma, więc nie wiem skąd te atrakcje, pewnie faktycznie mocz 🙄😒

    Noszę juz ponad 2,6 kg małego człowieka, wszystko wygląda ok, jedyne co to GBS+, wiec dolaczam wyniki do koszulki z napisem izba przyjęć i jestem gotowa.

    Ja jak wiecie piorę wszystko co mi wpada w łapy, wnętrze wózka tez 😅
    Do kataru kupilam słynnego pingwina, ale to nasze pierwsze dziecko, wiec jeszcze nie wiem jak sie sprawdzi

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2023, 19:50

    Roksi, Madzixon, Jusia 82 lubią tę wiadomość

    14.02.2023 - Maja (47cm/2980g) 🥰🥳💝
  • Mikaaa92 Autorytet
    Postów: 714 562

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zniechęcona 2,6kg! Jest co nosić 😁 chociaż mam wrażenie, że moja też przybrała bo coraz mi ciężej. Super, że w badaniu wszystko dobrze, teraz już tylkl odliczać 😊
    A pingwinek kojarzy mi się tylko z jednym... if you know what I mean 🤣

    Zniechecona, Hermiona5 lubią tę wiadomość

    💗 Iga 👶 3540 g 54 cm

  • Zniechecona Autorytet
    Postów: 274 255

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikaa I KNOW! 🙈

    Mikaaa92 lubi tę wiadomość

    14.02.2023 - Maja (47cm/2980g) 🥰🥳💝
  • Niewidzialnaa Przyjaciółka
    Postów: 85 93

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas z kosmetyków linomag zielony, ale nie przy każdej zmianie pampersa a bardziej na noc lub jak coś się dzieje. Przy starszych tez sprawdził mi sie alantan puder przy zaczerwienieniach. Do kąpieli na początek sama woda lub z dodatekiem kapki oleju ze słodkich migdałów, później tak jak starszych w płynie babydream.
    Jeśli chodzi o nos to ja mam katarek i nie zamienię go na nic innego, bo super się sprawdza.

  • Aasha Autorytet
    Postów: 1204 904

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pingwinek jest super 😂 ten nie dla dzieci oczywiscie. Choc moj juz wiele miesiecy w odstawke poszedl … :-(

    Zniechecona, Mikaaa92, Andzelina, Madzixon lubią tę wiadomość

    akeu43r8y52gvtw7.png

    ex2bio4p7ak0n2wo.png
  • BoboBolek Autorytet
    Postów: 578 411

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    Z takich dobrych wiadomości…
    Wchodząc na forum widać nazwy użytkowniczek które ostatnio dodały jakieś posty na innych wątkach. Rzuciły mi się w oczy dwie użytkowniczki.
    Namisa i Arjada.
    Dziewczyny były na początku u nas i niestety straciły ciąże.
    Jedna z nich rodzi w czerwcu, druga w sierpniu 🧡
    Mnie takie rzeczy cieszą, pomyślałam, że może któreś z was też się miło na sercu zrobi czytając takie info 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2023, 20:31

    Roksi, Tyśka , Hermiona5, Madzixon, Niewidzialnaa, Hope28, Jusia 82, Luusia lubią tę wiadomość

    ⏰ PTP 09.03.2023
    💙 Chłopak!
    ❤️19.07.2022
    ⏸ 29.06.2022
    👧🏼 2020
  • Zniechecona Autorytet
    Postów: 274 255

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze jak czytam o utratach ciazy to wzbiera sie we mnie bardzo duzy smutek, bo jakos utozsamiam sie z tymi mamami(zwlaszcza teraz, w ciazy, jestem bardzo emocjonalna icwrazliwa na wszystkie okolodzieciowe tematy), ale tak samo solidarnie serduszko mi sie raduje, ze po czasie sie udało. Bardzo mocno trzymam kciuki, zeby wszystkim nam ciaze plynely bez zmartwien i komplikacji ❤️

    14.02.2023 - Maja (47cm/2980g) 🥰🥳💝
  • Elza :) Autorytet
    Postów: 311 263

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim :) ja dzisiaj też byłam na wizycie i dźwigam już ponoć 2x2.5kg 😱😱😱
    W szoku jestem, Pani dr ogólnie jest bardzo zadowolona z chłopaków i mówi że ładnie rosną... jak na bliźniaki. Ja już tu chciałam do porodu się szykować bo mi się szyjka skróciła do 1,7cm ale jest zamknięta. Ale jak przeczytałam post Uli to jednak widzę, że nie ma co się nastawiać na poród u mnie 😉
    Chociaż ponoć macica jest w stanie wytrzymać do 6 kg... Moje chłopaki mają bardzo długie nogi I to chyba stąd ten ból jak kopią mnie po żebrach.

    Ogólnie Ula nie wiem na którą masz wizytę w poradni patologii, ale ja również mam wizytę 8.02 więc jest szansa, że się spotkamy 😉
    Trzymam kciuki żeby nic się nie skracało bardziej.

    U mnie dziś waga +16. Mam nadzieję, że nie dojdzie już ani jeden kg.
    Jeszcze co do porodów, to ponoć więcej ich jest w pełnię księżyca. Najbliższą jest 5 02 więc dziewczyny pilnujcie się;)

    U mnie też katarek się sprawdził, i teraz kupiłam taki co można i do odkurzacza podłączyć i ustami ściągać.
    Kąpałam dzieci na poczatku sama wodą a później hipp, nigdy nie mieli problemów skórnych więc nie mam zamiaru nic zmieniać.
    Do pupy w szpitalu mam zamiar używać ich maści, później zazwyczaj też jeszcze stosowałam taka robiona w aptece. A jak mi się skończyła to raz dziennie linomag albo bepanten. No i nie używałam chusteczek tylko płatki bawełniane z wodą do przemywania pupy :)

    Jeżeli o pranie chodzi to piorę wszystko używane. Nowych rzeczy nie piorę. Zawsze i tak dziecku pod głowę podkładam pieluchy tetrowa albo jakąś inną także nie ma raczej styczności z materiałem z wózka czy fotelika.

    Ja też już jestem spakowana 😀 został mi tylko wynik gbs i mogę jechać do szpitala!!! Już nie mogę się doczekać

    Roksi, Zniechecona, Hermiona5, Madzixon, Mikaaa92, Hope28 lubią tę wiadomość

  • Roksi Autorytet
    Postów: 1097 655

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konieczynka wrote:
    Dziewczyny pochwalcir się imionami 😍

    Roksi a Twój sen może wynika z ciekawości co do płci, bo chyba nadal nie znacie, tzn wiem że nie chciałaś znać, ale zawsze gdzieś ta ciekawość i obawa jest. I jak się czujesz? Jak Twoje cukry?

    Myśle ze masz racje, ze ma to związek właśnie z tym ze porod się zbliza i jakas ciekawość się pojawia 🫣 tym bardziej ze jeszcze wczoraj rozmawialiśmy o tym ze musimy wybrac imiona ostatecznie, pakowalam te walizke itp

    Jakbyśmy mieli dziś wybrac to była to by Nel lub Leon. Ale bedziemy jeszcze dyskutować choć myśle ze nic się w tej kwestii pewnie nie zmieni 😂
    Dobrze się czuje, miałam mieć w tym tyg wizytę u diabetologa ale lekarka się rozchorowała i odwołali..porazka! Dobrze ze umówiłam tez dodatkowo w tej poradni diabetologicznej i mam w przyszłym tyg…cukry naczczo bez zmian..w ciągu dnia 100-120 najwiecej miałam 128, a naczczo zawsze pomiędzy 90-100..w ogóle jakas dziwna zależność u mnie..teraz dwa dni mąż w domu to spałam dłużej zamiast 6 to do 8:30 i cukry mam niższe niż jak mierze o 6…a przecież teoretycznie jak jest za długa przerwa w jedzeniu to cukier wywala..nic z tego nie rozumiem 😣

    Do kąpieli mam olej ze słodkich migdałów, a do wlosow pewnie będę używała pianki z anwen co ma córka bo jedt od pierwszego dnia zycia. Na usg podobno było już widać sporo wlosow wiec pewnie teraz tez będzie busz na głowie jak u corki a nie lubie takich wytluszczonych po olejku 😂

    Do noska katarek ale jeszcze nie kupiłam na razie, a do pupy córka ma bepanthen ale dokupie jeszcze zielony linomag. Ale takich rzeczy to używam bardzo rzadko jak zaczyna się jedynie coś czerwienić..może 1/2 razy w tyg przesmaruje po zmianie pieluchy. Większych odparzeń nigdy nie miałyśmy..

    age.png
    23.03.2023 💙
    39+1 3950g | 35+6 3100g | 32+6 2200g | 29+1 1450 g | 24+6 860 g | 22+6 600 g | 21+1 400 g |12+6 👶🏻 6.5 cm | 9+0 👶🏻 2 cm | 6+2 ♥️ |17.07.22 ⏸
    👧🏻 24.04.21
  • Roksi Autorytet
    Postów: 1097 655

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poza tym gratuluje wizyt dziewczyny 🥰 jak widać każde dzieciaczki przybierają w swoim tempie, ale najwazniejsze ze przybierają! Byle wytrzymac do donoszonych 🥰 u mnie pewnie na następnej już będzie te 2 kg 🤔

    A Ty Elza jak długo będziesz czekac z porodem? Do ile w ogóle bliźniaki mogą tak rosnąć żeby to było bezpieczne? Bo chyba niemożliwe żebyś rodziła dzieci z taka „normalna” waga około 3.5kg każde? 🫣

    age.png
    23.03.2023 💙
    39+1 3950g | 35+6 3100g | 32+6 2200g | 29+1 1450 g | 24+6 860 g | 22+6 600 g | 21+1 400 g |12+6 👶🏻 6.5 cm | 9+0 👶🏻 2 cm | 6+2 ♥️ |17.07.22 ⏸
    👧🏻 24.04.21
  • Ulaa Autorytet
    Postów: 6736 9515

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza wizytę mam na 14.35 albo 14.45 (nie pamiętam dokładnie 🙈). W międzyczasie 2.02 mam jeszcze wizytę u dr Leszczyńskiej w Gdyni umówioną już na początku grudnia 😃

    U nas super sprawdza się zestaw hipp do kąpieli i mleczko też hipp po kąpieli do smarowania ciałka (tak cudnie pachnie 😍), do pupy bepanthen lub zaspa, a na grubsze sprawy sudocrem miejscowo.

    Do noska katarek plus woda morska przy katarze, a do takiej codziennej toalety nosa sól fizjologiczna.

    Ja już na wyjazd w góry spakowałam walizkę w razie czego 😃 także tylko dopakuję rzeczy typu ładowarka i ostatnie badania i gotowe 💪

    15.10.2013 syn 💙
    21.10.2015 syn 💙
    06.2020 💔
    28.08.2021 syn 💙
    21.02.2023 córeczka 💗

    age.png
  • Aniamania Autorytet
    Postów: 481 357

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza ale masz już ciężar do dźwigania! Też jestem ciekawa, zdecydowałaś się w końcu na cc czy sn?

    Zniechęcona pingwinek też mi się tylko z jednym kojarzy🙈 mimo że swojego nie posiadam😄

    Apropo strat to się spłakałam jak bóbr jak przeczytałam o tęczowych dzieciach.. moja takim będzie. W tamtym roku w kwietniu wychodziłam ze szpitala i pomyślałam sobie 'jeszcze wyjdę stąd z bobasem na rękach'. No i się spełni🧡

    Ja podobnie jak wyżej, do mycia HiPP, ma dobry skład i używałam przy starszym, a ja jakoś mam potrzebe wymycia tego dziecka z kup po pachy i mleka w różnych częściach ciała😅 do pupy zielony linomag/bephanten, w razie czego jakieś próbki sudocremu mam. W domu mycie pupy wodą a chusteczki mokre w razie czego Pampers aqua pure- bardzo je lubię i tańsze od waterwipes. Do nosa katarek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2023, 22:27

    age.png
    14.03.2023 💗
    28.06.2019 💙
  • Elza :) Autorytet
    Postów: 311 263

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u mnie moja Pani dr powiedziała, że przy takim łożysku w ogóle nie będzie dyskusji i podważania decyzji o cc. Ponoć żaden lekarz nie wziąłby za taki poród SN odpowiedzialności. Jakby nie patrzeć może być zagrożone życie drugiego dziecka i moje także ten... nie ma się nad czym zastanawiać:)

    Zdarzają się bliźniaki które mają ponad 3 kg, no ale mnie będą najdalej trzymać do 37+ że względu na łożysko i że względu na cukrzycę:)
    jak widać moim chlopakamom w brzuchu jest po prostu za dobrze 😀 (chociaż ja jestem z tych co nie ufają do końca tym pomiarom, bo w zasadzie na każdym sprzęcie i u każdego lekarza wychodzi inna waga)
    Ważne, że u mojej Pani dr wychodzą przyrosty. A czy to będzie 2,3 czy 2,5 czy 3 kg to już zobaczymy jak się urodzą.
    Na pewno tą wagę podbija długość kości udowe. Widocznie taka uroda moich dzieci, że mają długie nogi...

  • Zniechecona Autorytet
    Postów: 274 255

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 05:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieeeeeeń dobryy,

    Po kolejnej krótkiej nocy 🤦

    Co do pingwinka to wszystkim polecam 😆🐧

    Wow Elza na prawde szacuneczek za takie słodkie ciężary, ja mam jednego zawodnika, brzuch jak piłkę, dłonie i stopy jak słoń i jak widać problemy z pęcherzem, a tu takie podwójne szczęscie... No na prawde chapeau bas! ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2023, 05:24

    14.02.2023 - Maja (47cm/2980g) 🥰🥳💝
  • Hermiona5 Autorytet
    Postów: 408 311

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry!
    No Elza jest co nosić 😅 pewnie Ty i Konieczynka będziecie jako pierwsze rozpakowane z naszego grona :D

    Ja wczoraj podczas zasypiania miałam nagły skok ciśnienia kompletnie z niczego :/ leżałam na lewym boku i nagle poczułam, że chyba mi ciśnienie skoczyło, mała w brzuchu jak wcześniej szalała to nagle się uspokoiła, poleżałam jeszcze kilka minut i poodychałam głęboko i poszłam zmierzyć i było 141/85. Pewnie jakbym wstała od razu i zmierzyła to byłoby jeszcze wyższe 😞 jutro mam nefrologa to zapytam o to...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2023, 08:48

    age.png

    👶 02.03.2023 💖 2600g bobasa 10/10pkt • 9cs 🍀 • 29.06 ⏸ • 24.10 345g • 02.11 480g • 30.11 750g • 19.12 1175g • 25.01 2050g • 15.02 2400g
  • Jusia 82 Autorytet
    Postów: 2369 1488

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :)
    Elza- jestem pod wrażeniem ;)

    Ja wczoraj byłam na pierwszej wizycie u fizjoterapeuty uroginekologicznego- cieszę się bo póki co wszystko pięknie. Kresa się za bardzo nie rozeszła, piękna ruchomość stawów biodrowych, dobrze pracujące mięśnie dna miednicy. W zasadzie nie miała się do czego przyczepić. Pytała oczywiście o poród a ja dalej nie wiem gdzie i jak. Masakra. Nie śpię przez to po nocach :(

    Hope- ja do kąpieli olejek ze słodkich migdałów, do pupy linomag, aspirator katarek. A co się sprawdzi to wyjdzie w praniu ;)

    P.S. U mnie też masakra ze słodyczami. Odbijam czasy kiedy sobie odmawiałam...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2023, 09:30

    age.png

    Starania od 2014 , 1 ICSI maj 2018, 2 ICSI sierpień 2019, 3 ICSI kwiecień 2021
    9 transferów NOVUM (1cb, 1 poronienie zatrzymane)
    10. transfer INVIMED - 29.06.22 r.: 7dpt-20, 9 dpt- 60,12 dpt - 346, 14 dpt - 1096, 17 dpt- 4020, 20 dpt- 7200, 22 dpt - 14200
    22 dpt- YS+,CRL 1,17 mm, FHR +
    7t6d- CRL 15mm, FHR 167/min
    9t0d- CRL 23,2 mm, FHR 169/min
    NIFTY- zdrowy chłopiec, wysokie ryzyko preeklampsji
    13.03.2023, g.13:20, Maciejek- 51 cm,2870 g szczęścia do kochania 🧡🧡🧡
  • BoboBolek Autorytet
    Postów: 578 411

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!
    U mnie dzisiaj słonecznie 🌤️
    Oby cały dzień. Wczoraj słońce i deszcz naprzemiennie co 30min…

    Jakie duże już są te nasze dzieci. Nawet 2,5kg!
    Elza, ty to już masz naprawdę sporo kg do noszenia z przodu 😜
    W sumie to przytyłaś podobnie jak większość z nas, ale ten ciężar pewnie inaczej jest rozmieszczony.

    Ja jutro zaczynam 36 tydzień…
    Jakoś wewnętrznie czuje, że będę rodzić bliżej Roksi niż Elzy 😒
    Chciałabym 1-3.03, a wyjdzie pewnie 20.03 😱


    ⏰ PTP 09.03.2023
    💙 Chłopak!
    ❤️19.07.2022
    ⏸ 29.06.2022
    👧🏼 2020
  • Pralinka Koleżanka
    Postów: 56 34

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, rzadko się odzywam ale staram się Was podczytywać.

    U mnie póki co nudna ciąża i oby jutro na wizycie nic się nie zmieniło bo od weekendu bardzo nasiliło mi się twardnienie brzucha. Jak leżę/siedzę to jest ok ale gdy wstanę to czasami już po paru krokach mnie brzuch ciągnie. Nie wiem czy mała tak się ułożyła, że na stojąco coś uciska i dlatego tak reaguje. Jakoś wyjatkowo mam stracha przed jutrzejszą wizytą.

    Jestem w szoku, że tyle z Was za chwilę będzie mieć już donoszoną ciążę i pojawią się pierwsze bobaski. Dla mnie to nadal wydaje się takie odległe.

    Co do przygotowań to torba wstępnie spakowana, ciuszki poprane, zostały jeszcze koce, śpiworki itp. Nie mamy jeszcze łóżeczka bo poluje na używaną dostawkę chicco. No i nie nadal nie możemy zdecydować się na imię 🙈

    Trzymam kciuki za wszystkie leżące i oszczędzające się, oby maluszki posiedziały jeszcze grzecznie w brzuszku :)

    Madzixon lubi tę wiadomość

  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2384 2371

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!

    Elza, to Ty juz masz koło 5kg małych ludzi w brzuchu! Chyba dla nas wszystkich tu jesteś bohaterka, ze dajesz radę 🍀 super rosną maluchy! Oby teraz bezpiecznie przyszły na świat ❤️

    BoboBolek a może się miło zaskoczysz z tym terminem porodu! 😅

    Ja dziś mam oficjalnie 2 dzień wolnego i aż mi dziwnie z tą świadomością, ze nie musze siadać po południu do pracy 😅 ale tak przyjemnie dziwne, nie pamietam, kiedy ostatnio miałam dłuższe wolne niż tydzień. A i te tygodniowe było ostatni raz na początku wakacji 😅

    Spakowalam wczoraj te walizke i dziś młoda od rana nią jeździ po sypialni 🤰 nie ma to jak nowa zabawka :D

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
‹‹ 296 297 298 299 300 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ