X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe (2023) Mamusie
Odpowiedz

Marcowe (2023) Mamusie

Oceń ten wątek:
  • Andzelina Ekspertka
    Postów: 167 95

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula w końcu jakieś konkrety, odpoczywaj ile się da a ja trzymam kciuki za Gabrysię 😊

    Hermiona ja jeszcze nie zaczęłam pakować walizki i mega mnie przeraża, że ja do końca nie wiem co będzie mi niezbędne 😱 też jestem z tych co wolą nosić niż się prosić, takie wychowanie bo co będzie jak zabraknie 🤣

    Z tą wagą zarówno naszą jak i dzieci to nie ma reguły. Mnie ciągnie do połączeń słodko - słonych od kilku tygodni. Od początku ciąży 9 kg przytyłam ale ja z tych plus size więc i tak waga średniego hipopotama 😜

    Hermiona5, Ulaa lubią tę wiadomość

  • Niewidzialnaa Przyjaciółka
    Postów: 85 93

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój wózek razem z fotelikiem do samochodu leżą jeszcze w piwnicy. Mam w planie wyprać je przez używaniem, ale ociąganiem suę z przynoszeniem tego bo… nie chce żeby te sprzęty stały już w mieszkaniu skoro ich narazie nie potrzebujemy.

    U mnie zostało jeszcze4,5 tygodnia. Zaczyna stawać się to takie realne 🙈

    Miałam pakować torbę przez weekend ale oczywiście mi nie wyszło ;) może dziś się uda? Napewno byłabym spokojniejsza. Choć ociąganiem się z tym mocno bo w szpitalu, do którego teraz idę trzeba mieć dosłownie wszystko swoje i przeraża mnie jak ja to wszystko mam zmieścić.

  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula, dobrze, że w końcu jakieś konkrety. Niech Gabi rośnie jak najwięcej 🙂

    Ja cały czas coś jem 😑 ostatnio M zadał pytanie ,,zjadłaś dziś 2 tabliczki czekolady?,, Dla mnie to 5 minut, ale staram się zastąpić to kalarepa, jabłkiem, gruszka. Najgorzej jak kupię, to nie polezy więc nie chodzę do sklepu.

    Ulaa lubi tę wiadomość

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Mikaaa92 Autorytet
    Postów: 714 562

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulaa doleżycie do 36 na pewno! Tak jak cała nasza leżąca paczka 😉💪❤
    Fajnie że w końcu pojawiły się konkretne informacje i że Mała rośnie, to najważniejsze. A jakieś leki dostałaś na ten czas?
    Ja nie wiem kiedy zasnęłam 😅 czas wstać na obiad. A wózka nie prałam, tak jak fotelika.

    Madzixon, Ulaa lubią tę wiadomość

    💗 Iga 👶 3540 g 54 cm

  • Madzixon Autorytet
    Postów: 325 215

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To widzę że ja lecę na rekord jeśli chodzi o wagę bo ostatnio na wizycie jak byłam (32+4) to miałam +15 kg a jeszcze trochę czasu, ale wszystko poszło w brzuszek i w buzię, nawet przyjaciółka mi ostatnio powiedziała że nie widać po mnie tej wagi bo poszło w brzuch i mam buzię jak księżyc w pełni 😅 ale dalej mieszczę się w swoje majtki sprzed ciąży rozmiar S 😎
    Ulaa to jest ciężkie dużo leżeć i się oszczędzać ale wiem że Ci się uda, wszystko dla Gabrysi 🧡

    Ulaa lubi tę wiadomość

    Starania od 12.2019
    Lipiec 2021 Sono Hsg ✅
    29.01.2022 1 IUI ❌
    (leki : Clostilbegyt+ Ovitrelle)
    01.03.2022 2 IUI - ❌
    (leki: Aromek + Ovitrelle)
    ➡️ 05.2022 IVF - ICSI 🤞🏻
    Leki : od 21 dc Estrofen💊
    Krótki protokół - stymulacja : Bemfola 175, Orgalutran 0.25, przed punkcją : Ovitrelle +Gonapeptyl.
    Wychodowalam 13 pęcherzyków.
    Punkcja 31.05.2022🥚 - > pobrano 9 komórek-> blastki 5dniowe 3x❄️❄️❄️ transfer odroczony
    1 FET 30.06.2022 🤞🏻-beta Hcg 9dpt 241! 🤞🏻🧡, beta Hch 12dpt 1177! 🤞🏻🧡
    USG 5+5 - > mamy zarodek 🧡🙏🏻
    USG 7+4 - > zarodek dalej z nami i jest serduszko 😍 crl 1, 32 cm tętno 160
    USG 9+3/9+6->bejbik dalej na pokładzie 😍crl 2,97 cm tętno 180 🧡❤️
    10+6 badanie Sanco - wynik prawidłowy ❤️ będzie synek 🧡👶🏼
  • Aasha Autorytet
    Postów: 1204 904

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula, dokladnie, przynajmniej masz konkrety. Z ta szyjka lipa, ale jest tu juz nas kilka ktore musza lezec przez szyjke, razem damy rade 💪 u mnie 3 tyg i2 dni do skonczonego 37tc.

    Co do slodyczy, wezcie nic nie mowcie. Mi sie tak chce….a nie jem nic, bo boje sie zaparc. W weekend zamawialismy pizze bo dzieci cjcialy, to tez nie jadlam. Chleba rowniez. W przeciwnym wypadku mam duzy problem :-( a w domu Cala szafka slodyczy bo dzieci dostaly na choinke, a ja I’m bardzo dozuje i to tylko w weekendy :P no ale nic, nie moge sie docxekac az zjem czekoladkwego batonika po porodzie :-) jest jednak plus takiej diety, przez ostatnie 2 tygodnie nie przytylam. Wiec poki co +14 kg od poczatku ciazy, czyli podobnie jak w poprzednich ciazach.

    Ulaa lubi tę wiadomość

    akeu43r8y52gvtw7.png

    ex2bio4p7ak0n2wo.png
  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie ostatnio było +11, ale brzuch z talii 70 zrobił się 110cm obwodu. Mam mega arbuza.
    My kupiliśmy roczny wózek i w sumie też nie wiem czy go prać. Prześcieradło z materacyka wypiore, ale resztę to nie wiem.

    Dziewczyny pochwalcir się imionami 😍

    Roksi a Twój sen może wynika z ciekawości co do płci, bo chyba nadal nie znacie, tzn wiem że nie chciałaś znać, ale zawsze gdzieś ta ciekawość i obawa jest. I jak się czujesz? Jak Twoje cukry?

    Ula super że ten przyrost ruszył. Oby teraz te 200g tygodniowo się utrzymalo. A może właśnie więcej białka w diecie? Tylko znowu z ciśnieniem nie wiem czy to nie zwiększy problemu, trzeba by było jakiegoś dietetyka/ ginekologa popytać 🤔

    A z sexem w ciąży, zakazu nie mam. Ale mam infekcje co chwilę, teraz poprosiłam też mężowi tabl, nie zaszkodzą mu. A już mam dość zakładania co chwilę jakiś globulek. Jeszcze że poród tuż tuż a ja z grzybica 😭
    Do tego ten brzuch, jest go więcej niż mnie, tracę równowagę i naprawdę nie wiem z której strony zaczac. 😅 Najwygodniej mi leżeć na boku, tylko głowa podpowiada że fajniejsze są inne pozycje, których teraz nie wykonam. Zawsze uwielbiałam być na górze, a teraz jak mam takiego arbuza to patrzeć na siebie nie mogę, a i męża za niego nie widzę 🤣🤣🤣

    Ulaa lubi tę wiadomość

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • Tyśka Ekspertka
    Postów: 228 202

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ja lubię poniedziałki, tyle się tu dzieje ☺️
    Ula, super że Gabrysia przybiera 🤗 i byle do 37 tyg!

    U mnie kolejna kiepska noc, budzę się o 3 i koniec spania 🙈 dzisiaj wyprawiłam dzieci do szkoły i musiałam dospać, bo byłam nie do życia.
    W piątek odwiedziła mnie niespodziewanie położna 😅 w sumie to było nasze takie pierwsze poznanie się. Jak usłyszała że przytyłam już 17 kg to była zaskoczona bo niby tego nie widać 🙊 ale startowałam z 56 przy wzroście 170... czuję że poszło mi w tyłek i uda.
    Jeśli chodzi o pranie wózka i fotelika, to wypralam wszystkie zdejmowane materiały.
    Walizka spakowana i pozostało już tylko dorzucać brakujące rzeczy, jednak miejsca w niej już za bardzo nie ma i zastanawiam się czy nie spakować osobno torbę do porodu a w walizce zostawić rzeczy na po porodzie.

    Ulaa lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2384 2371

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzixon ja tez mam 15+ wiec nie jesteś sama ;) Mysle, ze na mnie tak wchodzi, bo żadnych spacerów, dłuższych wyjśc i tyle, co się poruszam po domu, wciąż się staram dużo odpoczywać, choć ta szyjka trzyma niby mimo rozwarcia i długości bez szału :) Tyska mnie tez poszło w tyłek i w uda 😂

    A po drzemce młodej planuje coś podziałać z walizka, trzymajcie kciuki, nie chce mi się zupełnie za to zabrać 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2023, 14:45

    Madzixon lubi tę wiadomość

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
  • Ulaa Autorytet
    Postów: 6736 9515

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja też dużo przytyłam w tej ciąży, a jak widać to nie przez wagę dziecka 😃
    W tej chwili mam na plusie 15kg.

    Konieczynka mam dietę wysokobiałkową już od jakiegoś czasu, nie wiem czy działa.

    Natomiast z leków mam clexane i teraz Medargin dodatkowo biorę o kilku dni.

    Jestem dobrej myśli, że jakoś dotrwamy do bezpiecznego czasu 🙏

    15.10.2013 syn 💙
    21.10.2015 syn 💙
    06.2020 💔
    28.08.2021 syn 💙
    21.02.2023 córeczka 💗

    age.png
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konieczynka u mnie też caly czas infekcja. I tak jak Ty poprosiłam o tabletki dla M, jemu nie zaszkodzą, ale też i w niczym nie pomogły. Właśnie wczoraj wzięłam ostatnia globulkę i zobaczymy czy za tydzień będzie ok bo mam wizytę. Ale u mnie tak działa to na około 2 tygodnie i od nowa.

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Aasha Autorytet
    Postów: 1204 904

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wspolczuje dziewczyny tych infekcji… u mnie w koncu spokoj paradoksalnie od kiedy mam pessar i Musze brac profilaktycxnie globulke co 2 dzien.

    Przed chwila wyszla ode mnie Pani, ktora u nas sprzata. Dzieci jeszcze nie ma. O Boze chwilo trwaj jak jest czysto i przyjemnie 😂

    Konieczynka lubi tę wiadomość

    akeu43r8y52gvtw7.png

    ex2bio4p7ak0n2wo.png
  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2384 2371

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aasha domyślam się, jaki to blogi moment, jak ekipa od bałaganu nie zdążyła się jeszcze rozgościć 😅

    A ja spakowalam te torbę. Oczywiście na gorze karteczka z rzeczami, które trzeba dołożyć tuż przed wyjazdem, ale chyba mam to 😅

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula super, że Gabrysia rośnie! Oby każdego tygodnia tak ładnie przybierała. Odpoczywaj dużo i leż żebyś faktycznie jak najdłużej wytrzymała z tą szyjką :)

    Dziewczyny ja oczywiście w tyle za Wami jako, że mam termin na końcu. Zabieram się za wyprawkę apteczną i podpowiedzcie co wybrałyście do kąpieli dla maluszka, co pod pieluszkę na co dzień i jaki aspirator no noska?

    Ulaa lubi tę wiadomość

  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope, napisałam wiadomość i usunęłam. Do kąpieli zamówiłam olej ze słodkich migdałów. Pierwszy raz będę go używała więc zobaczę jak to będzie. Albo kupię z rossmanna ten na B (nie pamiętam nazwy). Ewentualnie będę miała samą wodą. Mam nadzieję że ta corka nie będzie miała takich problemów skórnych jakie ma starsza. Pod pieluchę zielony linomag a w pudełku ze szpitala pewnie będzie jakiś mały sudocrem albo bepanthen. Zawsze można w razie problemów skoczyć do apteki i coś dokupić. Do nosa bierzemy zwykły taki zaciągany buzia. Taki chce M, ja nie odciągam gila bo przy zaciągnięciu powietrza mam odruch wymiotny. Nie przez gila, tak po prostu mam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2023, 17:27

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Tyśka Ekspertka
    Postów: 228 202

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas do kąpieli mamy na chwilę obecną hippa bodajże żel i mleczko. Jak będę przy okazji w Rossmanie to możliwe że dokupie coś z babydream.
    Do smarowania pod pieluszką alantan (przy starszych tylko to się sprawdziło). Do noska mam podobnie jak Lucy010, sopelek czy jakoś tak do odciągania buzią można też odkurzaczem ale nigdy nie próbowałam

    preg.png
  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2384 2371

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My najpierw będziemy kapać w samej wodzie a potem zobaczymy, teraz młoda się myje w Bambino z Rossmana i nie ma uczulenia, wiec może tez w tym. Ale jak była mniejsza myliśmy ją w piance atoperal, a potem jak się pojawiły skórne problemy w Emolium :) Wiec na razie mam luz, zobaczymy jaka będzie skóra u Zośki ;) Pod pieluchę alantan zielony, a aspiratory mamy katarek (dobrze się sprawdził u maluszka poza tym, ze trzeba włączać odkurzacz) i ostatnio jak młoda była chora mąż kupił Novama aspirator elektryczny. Bez szału ale i bez tragedii ;)

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
  • Tyśka Ekspertka
    Postów: 228 202

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusia jak Twoje ciśnienie?

    preg.png
  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2384 2371

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W domu to poniżej 120/80 każdy pomiar, wiec ok :) Ten kwas moczowy z krwi tez niby w normie. 4,8 a norma dla kobiet wg laboratorium 5,7 a wg internetu 5. Moja siostra (lekarka) mówi, ze ok i żebym tylko więcej wody pila, to nawet spadnie. Mam nadzieje, ze lekarz się tez nie przyczepi i powie, ze okej :) resztę wyników mam dobra

    Tyśka lubi tę wiadomość

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
  • Aasha Autorytet
    Postów: 1204 904

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba usunelo mi post. Ja tez hipp, frida a do pupy zielony linomag, ewentualnie awarynjnie na odparzenia tormentalum baby. Ten zestaw sie nam sprawdzil przy starszakach (a rozne plyny I smarowidla stosowalismy). Do noska mysle nas nosiboo jeszcze, ale to duzy wydatek, wiec to za jakis czas. Mam nadzieje, ze mlody nie bedzie chorowal te pierwsze miesiace 🙏

    Dzis urodzila moja znajoma z pracy, ktora miala termin miesiac przede mna. Czuje ze coraz blizej.

    U moich dzieci w przedskzolu znow jakis pogrom - grypa, ospa, jelitowki… na szczescie ja je szczepilam na to co sie Dali, wiec troche mniej sie martwie, ale zachorowac moga Zawsze. Chce je puszczac do przedszkola do konca przyszlego tyg, potem sa ferie i laczone grupy wiec zostawie juz je w domu, zreszta maja jechac do dziadkow I do kuzynek. A potem pewnie ten okres noworodkowy tez zostana w domu - raz, ze wzgledu na sezon infekcyjny, a dwa ze wzgledu na to, ze one bardzo sie poczuwaja ze beda miec brata i chcemy ten czas przezyc razem. Poza tym moj maz bierze (mam nadzieje) miesiac wolnego.

    akeu43r8y52gvtw7.png

    ex2bio4p7ak0n2wo.png
‹‹ 295 296 297 298 299 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ