X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe (2023) Mamusie
Odpowiedz

Marcowe (2023) Mamusie

Oceń ten wątek:
  • Aasha Autorytet
    Postów: 1204 904

    Wysłany: 30 listopada 2022, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusia, jak po usg???

    Konieczynka, ja mam podobny. Z każda ciąża szybciej rośnie.:)

    Hermiona, super wieści :)

    Ja byłam dzis na usg tarczycy i piersi, wszystko git. Ale przy okazji zaprowadziłam córkę na tance, nachodziłam się… teraz leżę i odpoczywam już. Cisne męża zeby usypiał dzieci już, zeby na mecz mieć już spokój 😂😂

    akeu43r8y52gvtw7.png

    ex2bio4p7ak0n2wo.png
  • dafney Autorytet
    Postów: 374 333

    Wysłany: 30 listopada 2022, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hermiona u mnie 26+5, więc jeszcze końcówka II trymestru, chociaż synek ciut większy. Ok 5mm to u mnie było w 18/19 tygodniu 🙄

    26.08.2022 I prenatalne, Nifty - zdrowy synek 💙
    23.06.2022 pozytywny test!

    2008 córka 💜

    age.png
  • Mikaaa92 Autorytet
    Postów: 714 562

    Wysłany: 30 listopada 2022, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny przyszedł moment, w którym potrzebuję Waszej porady 😉 Czy miałyście do czynienia z tymi przewijakami z Ikei, któryś polecacie? Przy okazji zastanawiam się czy brać wanienkę z Ikei czy wanienkę Maltex. Macie doświadczenia z nimi?
    Będę wdzięczna za opinie 🥰
    Grid-Art-20221130-192252810.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2022, 19:24

    💗 Iga 👶 3540 g 54 cm

  • Twilight Ekspertka
    Postów: 150 119

    Wysłany: 30 listopada 2022, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam ten przewijak drewniany też z Ikei tylko z jeszcze jedną półką, wydaje mi się fajną opcją bo można tam coś ponastawiac, na niego chcę stawiać taką małą wanienkę, mam małe mieszkanko więc muszę kombinować 🙈

    f1222c9d8298.jpg 8284881d9eb4.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2022, 19:43

    preg.png
  • Roksi Autorytet
    Postów: 1097 655

    Wysłany: 30 listopada 2022, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam taki przewijak wolnostojący z półkami pod spodem, córka 19 miesięcy i nadal używamy. Pewnie bedziemy do końca odpieluchowania bo na kanapie czy coś to pęka mi kręgosłup 😂
    Edit teraz patrze ze oba maja polki 😂 my taki jak ten drewniany ale z woodies :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2022, 20:46

    Mikaaa92 lubi tę wiadomość

    age.png
    23.03.2023 💙
    39+1 3950g | 35+6 3100g | 32+6 2200g | 29+1 1450 g | 24+6 860 g | 22+6 600 g | 21+1 400 g |12+6 👶🏻 6.5 cm | 9+0 👶🏻 2 cm | 6+2 ♥️ |17.07.22 ⏸
    👧🏻 24.04.21
  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2383 2371

    Wysłany: 30 listopada 2022, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikaa ja mam wanienkę po córce a’la ta Maltex i dla nas była Ok :) Tylko akurat mamy w łazience ba pietrze duza szafa wnękowa, wiec nie zagracala domu ;) wiec ja Ci ją mogę polecić ;) chciałam akurat coś większego niż Ilea jak kupowaliśmy ;)

    Mikaaa92 lubi tę wiadomość

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
  • Elza :) Autorytet
    Postów: 311 263

    Wysłany: 30 listopada 2022, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do wanienki to ja się zastanawiałam nad wiadrem kąpielowym. Słyszałam dobre opinie o nim, ale znając mnie stanie na kupieniu wanienki z Ikei i do tego dokupię pewnie stojak pod wanienke. Przy kąpaniu dwójki to na bank kręgosłup mi padnie.

    Co do laktatora, to w pierwszej ciąży miałam ręczny i to była porażka. W drugiej elektryczny na jedną pierś i ratował mi życie. A teraz już zaopatrzyłam się w taki na dwie piersi. Na forum bliźniaczym polecają neno, więc stwierdziłam, że nie będę przepłacać na medele która jest 2 razy droższa.

    Przewijak też mam z Ikei ale ten biały z dwoma polkami pod spodem. Wcześniej miałam ten drewniany i się całkiem fajnie sprawdzał.

    Foteliki dużo osób polecą avionauty, ale ja się zdecydowałam na cabriofix isize. Cenowo bardzo fajnie wychodzą a w testach też wyszły super. Co prawda nie posłużą pewnie tak długo jak pebble ale są duużżżo lżejsze. Same rozumiecie że noszenie 2 jest problematyczne 😉
    Przy pojedynczej ciąży rozważyłabym corala z maxi cosi.

    Łóżeczka mi się spodobały z firmy woodies i mają też całkiem fajna cenę. Pewnie gdybym nie patrzyła na finanse to kupiłabym 2x nexttome forever.

    Teraz miałam najgorszy dylemat z materacem, kupiłam na próbę jeden piankowo-lateksowy polskiej firmy. Zobaczymy jak się sprawdzi.ogolnie zależało mi na tym, żeby pokrowiec nie był z poliestru... wszyscy mówią, że materac oddychający powinien być a tu sam poliester w pokrowcu 🤷‍♀️

    Kupiłam też tonę pieluch tetrowych, muślinowych i kilka flanelek 😉
    Cały czas zastanawiam się czego mi jeszcze brakuje... na pewno wyprawka apteczna.

    Moje pytanie do Was moje drogie jakie butelki polecacie do karmienia? Zawsze używałam tommee tippee i w zasadzie teraz są w dobrej cenie na Amazonie.
    Gdybyście planowały kupić jakieś mleko modyfikowane na początek na wszelki wypadek to
    Wrzucam tabelkę:

    7038ba716c9b.jpg

    Mikaaa92, Hermiona5 lubią tę wiadomość

  • Elza :) Autorytet
    Postów: 311 263

    Wysłany: 30 listopada 2022, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale się rozpisałam 🤔☺️
    Czy któraś z Was może już tu wstawiała wyprawkę apteczna?

  • Roksi Autorytet
    Postów: 1097 655

    Wysłany: 30 listopada 2022, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza jeśli chodzi o forever to może na ten sam początek wystarczy Ci jedno forever a po 2/3 miesiącach ewentualnie kupisz sobie drugie? 😊 my mamy i ono jest naprawdę spore wiec dwa takie maluszki myśle ze spokojnie wejda, tym bardziej bliźniaki mi się kojarza z takimi bobasami które potrzebują tego bliźniaka którego pamiętają jeszcze z brzucha mamy 🤔😊

    Co do butelki to jak ja byłam na poprzedniej grupie ciążowej to dziewczyny poleciały do mleka matki medela calma i tez taka miałam, ale używałam kilka razy bo córka była potem cały czas na piersi.

    Co do apteczki to na szybko mi przychodzą do głowy:

    Inhalator - mały przenośny bez tych wszystkich kabli(my mamy siateczkowy)
    Podkłady po porodowe(wcześniej miałam w szpitalu zapewnione, teraz rodze w innym i trzeba swoje)
    Tantum rosa lub pianka ginexin
    Majtki siateczkowe horizon (one niby są wielorazowe ale ja nie prałam ich wiec na ten początek z 3/4 opakowania)- pamietam ze rozmiar dziwnie mały był wiec polecam większe, pewnie przez to ze jeszcze Podpaska wchodzi 🫣
    Podpaski matopat absorgyn - takie miałam w szpitalu dlatego potem tez takie mąż mi kupował
    Wkładki do stanika - miałam lashinoh
    Maść na sutki tez lashinoh (można tez jakieś żelowe chłodzące itp ale nie miałam)
    Pedicitamol
    Olej ze słodkich migdalow
    Wit D 400 j np vigantol
    Gaziki jałowe
    Octanisept
    Nozyczki(mieliśmy zestaw dla noworodków), ale ostatecznie używaliśmy „dla dorosłych”
    Patyczki dla niemowlat (do czyszczenia pepka)
    Sól fizjologiczna
    Nie miałam ale zastanawiam sie czy nie kupić jakich podpasek chłodzących dla siebie
    Katarek do odkurzacza
    Termometr bezdotykowy

    To chyba tyle co mi teraz przychodzi do głowy 😊

    Elza :), Hermiona5 lubią tę wiadomość

    age.png
    23.03.2023 💙
    39+1 3950g | 35+6 3100g | 32+6 2200g | 29+1 1450 g | 24+6 860 g | 22+6 600 g | 21+1 400 g |12+6 👶🏻 6.5 cm | 9+0 👶🏻 2 cm | 6+2 ♥️ |17.07.22 ⏸
    👧🏻 24.04.21
  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 30 listopada 2022, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniamania wrote:
    Ale mój lekarz stwierdził, że cukry mam dobre nawet bardzo przy moim na czczo 94 podczas badania krzywej🙄 jestem skonsternowana ale obawiałam się że tak może być, kieruje się starymi zaleceniami. Trochę słabo.
    Pożyczyłam glukometr od teściów i sama sobie będę mierzyć i pilnować diety. Myślicie że lekarz pierwszego kontaktu może mi dać skierowanie do diabetologa?

    Ja skierowanie miałam właśnie od rodzinnego.
    Tylko przy wizycie pokazujac wyniki zaznacz że nie mieścisz się w granicach dla ciężarnych. Rodzinni też niekoniecznie znają te normy. A cukrzyca w pozostałej części społeczeństwa jest diagnozowana od 126. A powyżej 100 to tzn stan przedcukrzycowy.
    I na skierowaniu musi być cukrzyca ciężarnych. Wtedy poradnia ma prawidłowo 7 dni żeby Cię przyjąć.

    Ogólnie te normy w ciąży się zmieniły i np mój stary Gin nie chciał mi robić krzywej wcześniej mimo cukrzycy w poprzedniej ciąży, a według niego cukier 94 na czczo to żaden dramat. Za to rodzinny najpierw poczytał sobie zalecenia a potem wszystko wypisał jak należy. 👌


    Mikaaa wanienki miałam obie z zdjęcia. Po dwójce dzieci teraz to już mi wszystko jedno 🤣 w takim sensie że nie robi większej różnicy przy noworodku, kiedy jest taki malutki, potem jak rośnie to w tej z Ikea stabilniej siedzi bo są te gumy i się nie ślizga. Szczególnie jeśli w użyciu będą emolienty , wtedy dziecko robi się śliskie jak rybka . 😆

    Butelki nie mam żadnej top
    Jeszcze takiej nie stworzono jak pierś. Miałam z Lovi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2022, 21:32

    Aniamania lubi tę wiadomość

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • Aasha Autorytet
    Postów: 1204 904

    Wysłany: 30 listopada 2022, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas fajnie się sprawdziły butelki lansinoh. Podobno są zbliżone anatomicznie do piersi. Mojej starszej córce bardzo pasowały. Młodszej żadna butla nie pasowała, tylko cycek :)

    Powiesiłam kalendarz adwentowy, ale będą miały radochę dziewczyny rano :)

    akeu43r8y52gvtw7.png

    ex2bio4p7ak0n2wo.png
  • BoboBolek Autorytet
    Postów: 578 411

    Wysłany: 30 listopada 2022, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!

    Fotelik
    Byłam przekonana, że kupimy BeSafe Izi Twist B i-size (od urodzenia do ok. 4 roku życia), ominiemy łupinkę. Mieliśmy Cybexa Clouda Z i-size dla córki, ale prawie w ogóle nie wypisaliśmy jej z bazy. Bardzo ciężka ta łupina.
    Rozważałam Avionauta, ale nie pasuje do samochodu którym jeżdżę.
    Wczoraj wpadł mi w oko ten fotelik o którym pisze Elza - Coral 360. Niestety powtarzają się negatywne opinie o braku regulacji pasów naramiennych z wkładką niemowlęcą. Podobno wkładkę trzeba wyjąć jak dziecko osiąga 58-60cm. Wtedy z pasami już nie ma problemu, ale znowu głowa nie ma wystarczajaco podparcia, lata na boki. Chyba muszę podjechać do sklepu i sama ocenić.

    Przewijak
    Miałam na łóżeczko, teraz nie mogę go użyć, bo łóżeczka używa córka i będzie jeszcze w jej posiadaniu przez najbliższe 8-9mc.
    Pożyczam od koleżanki ten drewniany z Ikea, generalnie bardzo go sobie chwali. Mam nadzieję, że u nas też się sprawdzi.

    Wanienka,
    Chciałabym Stokke, ale szkoda mi pieniędzy 😜 Mam Lumę, ale bez stojaka. Chyba dokupię stelaż… tylko wkładkę ma średnią… z plastikiem między nogami. Chłopcu chyba może przeszkadzać taki plastik między nogami. Co myślicie?
    Twilight, zrezygnowałabym z tej „wanienki” ze zdjęcia. Materiał na którym leży dziecko wydaje mi się być mało higieniczny. Tkaninowe siateczki długo schną, bałabym się rozwoju jakiś drobnoustrojów. A juz w ogóle tragedia jak dziecko zrobi siusiu lub dwójeczkę 💩

    Jutro mogę rozpisać wyprawkę apteczną. Wydaje mi się, że mam na liście więcej niż Roksi :)

    Aaaa i jeszcze mleka mm i butelka.
    Elza, znam tą rozpiskę, jest świetna. Trzeba tylko zaznaczyć, że najlepsze są te mleka które mają 4 czerwone X.
    Ja dawałam młodej Kendamill. Nie było po tym mleku problemów brzuszkowych. Teraz też kupuje.
    Butelka która sprawdzi się przy mm to Avent ze smoczkiem 0 lub Comotomo.
    Ja kupię Suavinex Zero. Jestem jej ciekawa.
    Prawda jest taka, że butelka i przepływ smoczka musi być dopasowany do dziecka.

    Elza :) lubi tę wiadomość

    ⏰ PTP 09.03.2023
    💙 Chłopak!
    ❤️19.07.2022
    ⏸ 29.06.2022
    👧🏼 2020
  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2383 2371

    Wysłany: 30 listopada 2022, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mieliśmy butelki avent i medele. Medela akurat nam się totalnie nie sprawdziła, młoda pierwsze 1,5 tygodnia była dokarmianą z aventa, później się zrobiła totalnie antybutelkowa i po 4 miesiacu dawaliśmy mleko w awaryjnych sytuacjach już z otwartego kubeczka ;) Jak coś smoczki do avent są w rossmanie i można szybko dokupić jak ktoś ma blisko ;)

    Do listy aptecznej na pewno jeszcze krem do pupy i jakiś na wyjścia z domu ;) ale nie wczytywalam się i nie miałam za dużo czasu na refleksje nad tą lista. Tak na szybko tylko mi przyszło do głowy. ;) ja mam juz rzeczy w koszyku w aptece internetowej i tez mam chyba więcej, ale zamawiam po świętach. Tylko nawrzucałam tez rzeczy w stylu płyn do mycia butelek, woreczki do przechowywania pokarmu, smoczek i inne takie ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2022, 22:05

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
  • Roksi Autorytet
    Postów: 1097 655

    Wysłany: 30 listopada 2022, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobobolek tez chcieliśmy ten izi twist b bo dla corki miałam go od początku i dla corki mialbyc już jakiś wiekszy do 36 kg tyłem, ale teraz coraz częściej rozmyślam ze przy dwójce to już może jakas lekka łupina bardziej się sprawdzi na ten rok i dopiero potem zrobimy wymianę fotelików…sama nie wiem, musze podjechac chyba do 8* i zobaczyć jakie mamy opcje do naszego auta, tym bardziej ze bedziemy musieli jeszcze zamontować w serwisie jeszcze jeden isofix bo mamy wejścia ale nie mieliśmy tych uchwytów 🫣

    Co do tej listy aptecznej to może by zrobić jedna ogólna i wrzucić gdzieś na pierwsza stronę? 😊 a potem każdy podpasuje trochę pod siebie? Dla tych co maja planowane cesarki tez inne produkty się sprawdza, dla kp i mm tez trochę inaczej, ale taka ogólna można by zrobić 😊

    A co do kremu do pupy to miałam zaspa i fajnie się sprawdzał, ale tak to na pewno bepanthen lub linomag zielony. My bardzo rzadko używamy, jak tylko jest jakieś zaczerwienienie wiec wystarczy na spokojnie na początek wybrac jeden 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2022, 22:16

    age.png
    23.03.2023 💙
    39+1 3950g | 35+6 3100g | 32+6 2200g | 29+1 1450 g | 24+6 860 g | 22+6 600 g | 21+1 400 g |12+6 👶🏻 6.5 cm | 9+0 👶🏻 2 cm | 6+2 ♥️ |17.07.22 ⏸
    👧🏻 24.04.21
  • Elza :) Autorytet
    Postów: 311 263

    Wysłany: 30 listopada 2022, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się co do stworzenia jednej listy 😀 powiem szczerze, że o części pamiętałam, ale przy takiej ilości informacji do zapamiętania to o połowie zapomniałam. Takie rzeczy jak jałowe guziki czy sól fizjologiczna... No wiadomo, ze musi to być ale mój mózg jakoś wyparł te informacje 😉 także dziękuję za przypomnienie.
    Ja jeszcze nie kupiłam biustonosza do karmienia i cały czas zastanawiam się jaki kupić i z jakiej strony. Poprzednio miałam z hm ten nieusztywniany z miękkimi kiseczkami i był super. Więc chyba sięgnę znowu po sprawdzone rozwiązanie:)
    No i ręczniczki kąpielowe.... macie jakieś naprawdę supr chłonne i miękkie? Polecanie bambusowe czy zwykle bawełniane? Planowałam te z Ikei kupić ale jeszcze się waham.

    U nas jeszcze na samym początku sprawdził się kateter rektalny, ale chyba można go kupić już jak bobas będzie w domu na spokojnie 😀

    Co do łóżeczek to 2 łóżeczka chicco za ponad 1500 zł to dla mnie jest przegięcie. Powiem szczerze, że na drewnianym łóżeczku dziecko też się wyśpi i tak samo długo posłuży 😀
    Wystarczy, że za wózek daje 8 tysięcy więc mój mąż już mnie prawie z domu wyrzuca 😉 to był żart oczywiście 😀

    Przy jednym dziecku dostawka jest super bo nie trzeba wstawać do karmienia w nocy, ale przy dwójce tak sie chyba już nie da i tak będę musiała wstać i dwójkę karmić na raz także chyba z dostawki rezygnuje.

    Co do kolektorów, to powiem szczerze, że mi nigdy mleko nie wypływało z drugiej piersi. Ale wiadomo, każdy organizm jest inny 😀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2022, 23:14

  • Patiii22 Ekspertka
    Postów: 310 93

    Wysłany: 1 grudnia 2022, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dwa staniki z Kappahl, kupiłam je na black friday w promo ze 130 na 80 :) bardzo wygodne, już je noszę. Jakby któraś z Was chciała to ja przed ciąża miałam rozmiar 70E a w te do karmienia weszłam w M :) są rozciągliwe i jak coś to można wyjąc jeszcze wkładkę.

    Termometr kupiłam wczoraj wieczorem. Wyszedł jakiś najnowszy Neno t07. Niby mierzy temp ciała, powietrza, wody. Przyjdzie to potestuję. Ale jakby któraś z Was była zainteresowana to jest dostępny na stronie Smyka w cenie takiej jak stary model t05 :)

    Co do listy to chętnie się przyłącze bo z takich rzeczy aptekowych nie mam jeszcze nic. Póki co na mojej liście mam:

    Bepanthen
    Linomag zielony
    Alantan
    Natural babydream pod pieluszkę
    Sudokrem na silne odparzenia
    Octenisept do pepka
    Zasypka do pupy np zaspa - pytanie do tych wszystkich kremów, które warto i czym to się różni, bo chyba wszystkich nie trzeba kupować?
    Płatki kosmetyczne do przemywania np kindii
    Patyczki kosmetyczne z miękkiej zakończeniem np. Kindii
    Gaziki jałowe
    Chusteczki nawilżane wodą
    Olej ze słodkich migdałów do kąpieli
    Krochmal / atoperal do skory problemowej
    Zestaw szczotek i płyn do czyszczenia butelek i smoczków
    Aspirator do nosa (no właśnie jaki polecacie, nie mam w domu normalnego odkurzacza tylko ten jeżdżący w stylu rumby, wiec katarka nie mam pod co podłączyć) warto w to inwestować czy najtańsza gruszka tez da rade?😅
    Maść majerankowa na katar
    Woda morska do nosa w mgiełce
    Sól fizjologiczna do przemywania oczu np Gilbert
    Zaokrąglone nożyczki do paznokci np. Akuku Apple
    Zestaw szczotek do głowa i ciała
    Pieluchy tetrowe, muślinowa, flanelowe - dobrze jakby jakaś doświadczona mama napisała jakie ilości wskazane i które najlepsze :)
    Płyn do prania dla niemowląt np Lovela
    Podkłady do przewijania
    Krem z filtrem UV - u mnie na szkole rodzenia położna odradza, a Wy co myślicie?
    Krem na zimę bez wody
    Czopki glicerynowe
    Witamina D np. Vigantol
    Probiotyk (jaki?)
    Pedicetamol
    Wiaterek katerer na kolki
    Melilax na zaparcia
    Preparat na pleśniawki (jaki?)
    Solanka zablocka do inhalacji / inhalator (warto to kupować dla maluszka ?)
    Pipeta do podawania lekarstw
    Herbatka laktacyjna/ femaltiker
    Wkładki laktacyjne
    Osłonki silikonowe piersi np canpol
    Kompresy żelowe na sutki np multi mam
    Maść na brodawki np lanolina, medela purelan
    Podpaski poporodowe
    Podkłady poporodowe
    Majtki siateczkowe / poporodowe np horizon
    Tantum rosa/ ginexid
    Szare mydło z nanosrebrem

    Miile widziane wasze sugestie, co niepotrzebne, co dopisać i myśle, ze tez fajnie by było jakby obok były polecane konkretne marki czy produkty :)





  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2383 2371

    Wysłany: 1 grudnia 2022, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza tez miałam dwa biustonosze do karmienia z hmu i dla mnie, która nie miałam dużego biustu tez były bardzo okej, chce je kupić znowu. Miałam tez innych firm, ale te lubiłam najbardziej ;) a co do kolektora, to nie miałam, ale u mnie mleko się lało okropnie 😅 wiec akurat by mi się przydał, może jeszcze dorzucę do zamówienia aptecznego.

    Tylko tak napisze, ze maść majerankowa to jest produkt, którego się nie stosuje u noworodków i niemowląt z tego, co wiem ;) nawet na opakowaniu jest jakaś granica wieku dolna podana wyższa ;) Ja bym kilka rzeczy usunela, ale na pewno bym dodała Espumisan w kropelkach na gazy, u nas akurat się sprawdzał i teraz tez kupię, ale to moza kupić spokojnie potem, jak będzie wiadomo, ze się przyda. Tak samo, jak nie wiem czy jest sens kupować od razu preparaty na kolki ;) ale to tylko moje refleksje. Pipeta do lekarstw tez wg mnie niepotrzebna, bo lekarstwa najczęściej je maja

    Pieluchy najprzyjemniejsza dla dziecka są na pewno bambusowe w mojej opinii. Ja kupuje takie i tetrę. Miałam kilka flanelowych, ale używałam je tylko jako podkład na przewijak w innych miejscach i po kilku praniach nie wyglądały super, teraz nie planuje ich kupować ;)

    Jak ktoś planuje myć od początku dziecko czymś więcej niż woda to warto dopisać kosmetyk do mycia ;) U nas to było po kilku tygodniach Emolium z apteki przez problemy skórne i pianka Atoperal ;)

    Ja żadnych zasypek nie używałam, wiec się nie wypowiem czy warto ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2022, 08:08

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
  • Jusia 82 Autorytet
    Postów: 2369 1488

    Wysłany: 1 grudnia 2022, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aasha wrote:
    Jusia, jak po usg???

    Dziękuję, że pytasz :) Na szczęście wszystko ok. Tak jak myślałam - to wina nisko ułożonego łożyska i najprawdopodobniej przeforsowania na ćwiczeniach w pon. Na szczęście łożysko się nie odkleja i wszystko jest bardzo dobrze. Mały waży 670 g, ale zakrył się pępowinką i nie mogliśmy zrobić fajnego zdjęcia 3D ;)

    Rzucałam wcześniej pomysł żeby tą listę wyprawkowową wrzucić na 1wszą stronę, bo potem te posty przepadają i nadal podtrzymuję.

    My też kupiliśmy ostatecznie fotelik cybexa, bo nie mieliśmy trochę wyboru ale rzeczywiście jest mega ciężki w porównaniu do innych. To wina tego mechanizmu, dzięki któremu rozkłada się do pozycji leżącej. Nie jestem do końca przekonana, ale zobaczymy. Mąż się śmieje że tyle ćwiczę, więc żebym nie przesadzała że on ciężki ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2022, 08:03

    Roksi, Hermiona5 lubią tę wiadomość

    age.png

    Starania od 2014 , 1 ICSI maj 2018, 2 ICSI sierpień 2019, 3 ICSI kwiecień 2021
    9 transferów NOVUM (1cb, 1 poronienie zatrzymane)
    10. transfer INVIMED - 29.06.22 r.: 7dpt-20, 9 dpt- 60,12 dpt - 346, 14 dpt - 1096, 17 dpt- 4020, 20 dpt- 7200, 22 dpt - 14200
    22 dpt- YS+,CRL 1,17 mm, FHR +
    7t6d- CRL 15mm, FHR 167/min
    9t0d- CRL 23,2 mm, FHR 169/min
    NIFTY- zdrowy chłopiec, wysokie ryzyko preeklampsji
    13.03.2023, g.13:20, Maciejek- 51 cm,2870 g szczęścia do kochania 🧡🧡🧡
  • Twilight Ekspertka
    Postów: 150 119

    Wysłany: 1 grudnia 2022, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BoboBolek wrote:
    Twilight, zrezygnowałabym z tej „wanienki” ze zdjęcia. Materiał na którym leży dziecko wydaje mi się być mało higieniczny. Tkaninowe siateczki długo schną, bałabym się rozwoju jakiś drobnoustrojów. A juz w ogóle tragedia jak dziecko zrobi siusiu lub dwójeczkę 💩

    Moja siostra ją ma i bardzo mi polecała. Wkładkę pierze normalnie i suszy w suszarce więc drobnoustrojów nie powinno być. Jak nie zdąży wyprać to po prostu jej nie używa. Mówi, że fajna sprawa, że jej córka czasem nawet zasypiała sobie na tej wkładce i jest wygodna bo może sama dziecko wykąpać bez męża. Mi zależy głównie na tym żeby była mała, żeby na przewijaku można postawić albo na pralce.

    preg.png
  • Roksi Autorytet
    Postów: 1097 655

    Wysłany: 1 grudnia 2022, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati długa masz te listę, szczerze mowiac ja nie których rzeczy nie kupowalabym od razu bo nie wiadomo czy się przyda jak np atoperal bo ogólnie z zasady nie powinno się używać emolientow i różnych specyfików dla skory problematycznej jeśli nie wiemy ze z taka mamy do czynienia.
    Melilax, preparat na pleśniawka itp nie kupowalabym tez na wyrost
    Za to np espumisan tez np używaliśmy praktycznie od początku i u nas wystarczało :)
    Probiotyk miałam biogaia ale strasznie drogi był potem stacjonarnie, a w sumie jak czytałam u pana tabletki to on ma różne podejście do probiotyków, wiec czy to faktycznie działa?? 🤔

    Femaltiker piłam sobie w szpitalu już od razu po porodzie wiec moim zdaniem spoko jeśli chce się kp :)
    O smoczkach to już chyba każdy musi sobie poczytać, my mieliśmy suavinex i się sprawdziły 😊 ale chyba nuk są tez bardzo polecane. Butelek nie używałam jedynie te medela calma kilka razy.

    Jeśli chodzi o pieluchy to u nas sprawdziły się najbadziej takie zwykle białe tetrowe pod główkę czy na ramie jak po prostu dziecku się ulewalo..uważam ze nie warto kupować samych „drogich”, a do spania czy „na wyjście” miałam 2pak z la millou, córka nadal ich używa i po 1.5 roku nadal nic się z nimi nie dzieje 😊

    Jeśli chodzi o zwykle pieluchy to jeśli macie aplikacje rossmana i konto rossne to jakos koło 32-34 tyg dostaniecie kod ba mała paczke pampers premium care za 1 gr wiec do szpitala moim zdaniem idealne, choć my szybko zmieniliśmy na daddy bo córce zaczęły jakieś krostki wychodzic po pampers 🫣

    age.png
    23.03.2023 💙
    39+1 3950g | 35+6 3100g | 32+6 2200g | 29+1 1450 g | 24+6 860 g | 22+6 600 g | 21+1 400 g |12+6 👶🏻 6.5 cm | 9+0 👶🏻 2 cm | 6+2 ♥️ |17.07.22 ⏸
    👧🏻 24.04.21
‹‹ 216 217 218 219 220 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ