X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe (2023) Mamusie
Odpowiedz

Marcowe (2023) Mamusie

Oceń ten wątek:
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 3 października 2022, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej 🙂
    U mnie dziś piękna pogoda. Wietrznie, ale słonecznie. Byłam na spacerze. Teraz się biorę za sałatkę jarzynowa, chodzi za mną od jakiegoś czasu.
    Ja z kolei jestem na l4 a i tak w domu się obrobic nie mogę. Nie nudzę się, nigdy się nie nudziłam sama ze sobą haha ale ta robota jest nie do przerobienia. Co mi się uda, to na nowo wszystkiego wszędzie pełno. Myślę, że jakbym się dobrze czuła to bym była bardziej wydajna a tak to dziś się ubrałam dopiero przed 13, ale weekendy mnie bardzo męczą i odsypiam w poniedziałek jak wszyscy wyjdą a od 16 mnie składa i się nie nadaje do niczego.

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Aasha Autorytet
    Postów: 1204 904

    Wysłany: 3 października 2022, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś wietrznie i deszczowo, ja z kolei zobaczę jeszcze co z praca. Zawnioskowalam o podwyżkę (długa historia, ale powinnam była ja dostać już w lipcu). Jeśli dostane coś konkretnego, to zostaje do końca, a jeśli nie to pewnie będę rozważać L4. Choć firma płaci mi za egz który mam na początku grudnia, wiec pewnie do egzaminu i później zwolnienie. Sama nie wiem, lubię bardzo moja prace ale czuje się niedoceniona, No zobaczymy :)

    akeu43r8y52gvtw7.png

    ex2bio4p7ak0n2wo.png
  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 3 października 2022, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj, u mnie też te bóle macicy i ciągnięcia na całego. Najbardziej mnie niepokoi kłucie w jajniku, które miałam parę dni temu. Bo pachwiny i macica to jakoś wiem, że to rozciągające się wiązadła. A jajniki zawsze jakoś niepokoją. O ile to w ogóle są one, właściwie on (naraz boli tylko jeden), bo kto wie, dokąd teraz powędrowały... xD

    Na szczęście to minęło. Dziś czuję się lepiej, bo doleczyliśmy przeziębienie.

    Kiedy wizytujecie? Niesamowite, że zaraz już zaczną się u nas sprawozdania z połówkowych <3!

  • Andzelina Ekspertka
    Postów: 167 95

    Wysłany: 3 października 2022, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aasha ja generalnie lubię swoją pracę ale też czułam się niedoceniona. Jak poszłam po podwyżkę to usłyszałam, że muszę się wykazać (a co właściwie robiłam od ponad dwóch lat?) więc trzymam kciuki żebyś dostała przynajmniej to o co wnioskowałaś ♥️

    Ciążowa_Gapsy w piątek mam wizytę ale na NFZ więc cudów nie oczekuję 😜
    Zazdroszczę tym, które czekają już na połówkowe i również czekam na relację

  • Aasha Autorytet
    Postów: 1204 904

    Wysłany: 4 października 2022, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Andżelina ❤️ No zobaczymy… co do boli, mnie odpukac w tej ciazy nic nie boli (poza wzddciami ktore sie raz na jakis czas zdarzaja), przez to czasem zapominam ze jestem w ciazy, np zagalopuje sie na spacerze (a powinnam byc czujna ze wzgledu na historie z szyjka). Ale ciesze sie, plamien juz od kilu tyg nie ma, nic mnie nie ciagnie jeszcze, a wczoraj wieczorem pierwszy raz w tej ciazy poczulam ruchy:)

    Ciążowa_Gapsy, Madzixon lubią tę wiadomość

    akeu43r8y52gvtw7.png

    ex2bio4p7ak0n2wo.png
  • Mikaaa92 Autorytet
    Postów: 714 562

    Wysłany: 4 października 2022, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim w ten deszczowy dzień :) Chociaż podobno od jutra ma być piękna pogoda!

    Andzelina, a na kiedy masz termin? Nie mogę Cię znaleźć na naszej liście na pierwszej stronie 🤔 I oczywiście kciuki za wizytę 🤞

    Aasha ja jeszcze kilka dni temu też szalałam, jeździłam sobie wszędzie, zakupy itp. ale teraz to ciągnięcie daje się we znaki 😖

    Gapsy ja też się zastanawiam czy to są jajniki, bo też mnie tam rozpiera, ale może po prostu jest na nie ucisk? Nie mam pojęcia 🤷‍♀️


    💗 Iga 👶 3540 g 54 cm

  • Andzelina Ekspertka
    Postów: 167 95

    Wysłany: 4 października 2022, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikaaa92 22.03, BoboBolek miała mnie dopisać na pierwszą stronę ale pewnie za dużo na głowie 😁
    Rozpierające bóle rzekomo związane są z rozciąganiem więzadeł, byłam z podobnymi bólami u lekarza.

    Od 4 nie mogłam spać a teraz nie mogę wstać z łóżka, nie mam siły ale pogoda przynajmniej słoneczna u mnie ☀️

  • Hermiona5 Autorytet
    Postów: 408 311

    Wysłany: 4 października 2022, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim, u nas słońce trochę rano przebijało, a teraz to już nie wiem, bo do 19 będę siedzieć w zamknięciu 🙈

    Aasha super, że już poczułaś ruchy :D odkąd ja poczułam po raz pierwszy to czuję już codziennie, a wczoraj wieczorem to się mała tak rozszalała, że nawet mąż był zaskoczony jak położył rękę na brzuchu :D

    Ciążowa_Gapsy lubi tę wiadomość

    age.png

    👶 02.03.2023 💖 2600g bobasa 10/10pkt • 9cs 🍀 • 29.06 ⏸ • 24.10 345g • 02.11 480g • 30.11 750g • 19.12 1175g • 25.01 2050g • 15.02 2400g
  • Elza :) Autorytet
    Postów: 311 263

    Wysłany: 4 października 2022, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim, dzisiaj ja również wizytuje ale dopiero o 19 :)

    Łączę się w bólu z dziewczynami co mają bóle pachwin i spojenia. Ja już od jakiegoś czasu się z tym zmagam, ale teraz już jest taka tragedia, że ledwo chodzę:( i w domu też za dużo nie zrobię bo jak dłużej postoje to następnego dnia muszę cały czas leżeć.
    Co do dolegliwości... To boli mnie już chyba 2szystko :( żebra spojenie, stopa, pachwina i czasem glowa...na szczęście korzystam z wizyt u fizjo i już nauczyłam się rozluźniać przeponę żeby żebra nie bolały.
    W życiu bym nie przypuszczała, że w tej ciąży będzie mi tak ciężko.
    A... I śpię codziennie chociaż 20 minut w dzień bo nie jestem w stanie funkcjonować :)

    Polowkowe mam późno bo pod koniec 21 tygodnia 27.10. do tego czasu to chyba jajko zaniosę, tym bardziej, że chciałabym już znać płeć na 100 procent.
    No i niby ruchy powinnam czuć wcześnie bo przecież tam jest dwujka ale na razie to jest takie łaskotanie i to wcale nie codziennie ;)

    Miłego dnia wszystkim :)
    Ula trzymam kciuki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2022, 11:43

  • Mikaaa92 Autorytet
    Postów: 714 562

    Wysłany: 4 października 2022, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza, to mamy wszystkie połówkowe bardzo blisko siebie, Gusia chyba 25.10, ja 26.10 :) i też dopiero wtedy poznamy płeć, więc jesteśmy z Tobą! :D

    Co do tych dolegliwości, też masz taki napięty brzuch przez to? Przy okazji dopytam jak rozluźniasz przeponę? Bo też czuję żebra...

    💗 Iga 👶 3540 g 54 cm

  • Aasha Autorytet
    Postów: 1204 904

    Wysłany: 4 października 2022, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam polowkowe 24.10 :-)

    Mikaaa92 lubi tę wiadomość

    akeu43r8y52gvtw7.png

    ex2bio4p7ak0n2wo.png
  • Niewidzialnaa Przyjaciółka
    Postów: 85 93

    Wysłany: 4 października 2022, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej czekam na poprawę pogody bo ostatnie dni to tragedia. Zdecydowanie gorzej przez to funkcjonuje i mam mniej sił .
    Co do połówkowych to ja mam 24 :) myśle, ze zleci bardzo szybko :)

    Mnie na codzień nic nie boli jedynie jak kaszle i nie podwoje nóg to potrafi bardzo mocno zaboleć w pachwinach.

  • Elza :) Autorytet
    Postów: 311 263

    Wysłany: 4 października 2022, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam napiętego brzucha, czasem jak leżę na wznak to mi się spina.
    Przeponę można rozluźnić uciskając takie dwa punkty pod żebrami z przodu po prawej i po lewej stronie. Parę sekund trzymam z jednej później z drugiej stronie i jest mega ulga wtedy ;)

  • Niewidzialnaa Przyjaciółka
    Postów: 85 93

    Wysłany: 4 października 2022, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakiś czas temu było o książkach dla dzieci. Ka teraz nic nie kupowałam, ale jak miał sie urodzić drugi synek to pierwszemu czytałam „dziecko w brzuchu mamy” on miał wtedy 3,5 roku, tylko w tej książce jest wszystko opisane, wiec nie wiem na ile chcecie już uświadamiać dzieciaki ;)
    Choć zawsze można tez oglądać obrazki a resztę opowiadać.
    Mam jeszcze jedna bardzo fajną książkę „ narodziny „ z tym, ze ona na ażurowe strony i jest delikatna wiec trzeba uważać

  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2383 2371

    Wysłany: 4 października 2022, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niewidzialna dzięki za polecajki, moja na obie książki jeszcze za mała, ale może się przyda komuś innemu :) My generalnie wykorzystujemy w sumie każda okazje, żeby rozmawiać z córka o dziecku w brzuchu. Dziś w przychodni była malutka dziewczynka co miała trzy miesiące. Młoda podchodziła ją oglądać i zagadywala, wiec oczywiście tez jej tłumaczyliśmy, ze niedługo taki dzidziuś z nami zamieszka. Może coś z tego rozumie :)

    Ja o dziwo w tej ciąży nie jestem zbyt obolała. Może dlatego, ze dużo się ruszam przy dziecku i codzień spacerujemy tez. Ale w poprzedniej to była masakra w drugiej połowie. Mam nadzieje, ze teraz mi się to nie włączy wcale 😂 nadzieja umiera ostatnia

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
  • Madzixon Autorytet
    Postów: 325 215

    Wysłany: 4 października 2022, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie się zapisałam na połówkowe 31.10 bo wcześniej lekarz nie miał terminu ale będzie to wtedy 20+3 więc w sumie idealnie 😊 niesamowite że już niektóre z nas lada moment wejdą w połowę, czy wam też to tak szybko leci? 🙈
    Wczoraj chyba czułam pierwsze ruchy ale to takie było delikatne łaskotanie pod pepkiem a że jestem w pierwszej ciąży nie wiem czy to mały czy coś innego 🤔 łożysko mam na tylniej ścianie i jestem 16+4 więc chyba za wcześnie 😅

    Starania od 12.2019
    Lipiec 2021 Sono Hsg ✅
    29.01.2022 1 IUI ❌
    (leki : Clostilbegyt+ Ovitrelle)
    01.03.2022 2 IUI - ❌
    (leki: Aromek + Ovitrelle)
    ➡️ 05.2022 IVF - ICSI 🤞🏻
    Leki : od 21 dc Estrofen💊
    Krótki protokół - stymulacja : Bemfola 175, Orgalutran 0.25, przed punkcją : Ovitrelle +Gonapeptyl.
    Wychodowalam 13 pęcherzyków.
    Punkcja 31.05.2022🥚 - > pobrano 9 komórek-> blastki 5dniowe 3x❄️❄️❄️ transfer odroczony
    1 FET 30.06.2022 🤞🏻-beta Hcg 9dpt 241! 🤞🏻🧡, beta Hch 12dpt 1177! 🤞🏻🧡
    USG 5+5 - > mamy zarodek 🧡🙏🏻
    USG 7+4 - > zarodek dalej z nami i jest serduszko 😍 crl 1, 32 cm tętno 160
    USG 9+3/9+6->bejbik dalej na pokładzie 😍crl 2,97 cm tętno 180 🧡❤️
    10+6 badanie Sanco - wynik prawidłowy ❤️ będzie synek 🧡👶🏼
  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2383 2371

    Wysłany: 4 października 2022, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzixon wcale nie za wczesnie, ja w pierwszej ciąży czułam już w siedemnastym tygodniu, wiec to może być to ;)

    Madzixon, Ciążowa_Gapsy lubią tę wiadomość

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
  • Ulaa Autorytet
    Postów: 6736 9515

    Wysłany: 4 października 2022, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie, szyjka długa i zamknięta, nie ma strachu przed poronieniem czy coś w tym stylu 🙏
    Malutka fikała koziołki, zasłaniała się rączkami jak tylko mogła, ale w tym wszystkim była taka słodka 😍
    Widziałam jak rusza ustami, piła sobie wody płodowe. Ogólnie ma dużo miejsca i dobre warunki 🥰

    Waży 135g, serduszko 155/min.

    Zmartwiłam się jedynie cały czas przodującym łożyskiem, póki co nie ma jeszcze wskazania do cc, bo jeszcze może się przesunąć. Za miesiąc mam wizytę czyli to będzie 20+1 tc i jeśli wtedy dalej będzie przy ujściu szyjki, to wizja cc będzie coraz bliższa niestety 😏
    Bardzo, ale to bardzo chciałabym tego uniknąć 😔

    Anula23, Mikaaa92, Zniechecona, Roksi, Ciążowa_Gapsy, Elza :), Jusia 82 lubią tę wiadomość

    15.10.2013 syn 💙
    21.10.2015 syn 💙
    06.2020 💔
    28.08.2021 syn 💙
    21.02.2023 córeczka 💗

    age.png
  • Anula23 Znajoma
    Postów: 25 18

    Wysłany: 4 października 2022, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was Kobietki w tą jakże zmienną pogodę ☺️
    Ja aktualnie przetrwałam dwudniową migrenę, było naprawdę ciężko.. przed ciążą miałam swój rytuał na migrenę i przede wszystkim mocny towar 😂🔥 teraz ten apap to jak tik taki ☹️

    Najważniejsze Ula, że wszystko dobrze z dzidziusią 😍
    Swoją drogą dziewczyny często tu poruszacie temat łożyska, położenia itd. Kto pyta nie błądzi a jako pierworódka zabrzmię teraz pewno jak idiotka dla większości z Was: To Wam mówi lekarz czy to się jakoś widzi samemu podczas badania? Mi ani lekarz na nfz ani prywatny nic nie mówił o łożysku 😒

    Miłego dzionka życzę Wam 🥰

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2022, 13:27

    11.08.2022 Mamy ❤ 1 cm szczęścia

    02.08.2022 bhcg 13 000

    25.07.2022 bhcg 410

    21.07.2022 II 😍


    03.2022 ciąża biochemiczna 💔

    08.2021 poronienie zatrzymane 💔
  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2383 2371

    Wysłany: 4 października 2022, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulaa też własnie mam nadal bardzo nisko łożysko. Niby lekarz mówi, zeby na razie sie nie przejmowac, ale nie umiem sobie wyobrazic cesarki. Jak bedzie trzeba oczywiscie sie zgodze, ale mam ogromna nadzieje, ze jeszcze sie podniesie. I że u Ciebie tez tak bedzie.

    Anula położenie łożyska lekarz ocenia na podstawie obrazu usg. Jak u Ciebie nic nie mówi, to pewnie nie masz się czym martwić ;) Podpytaj na kolejne wizycie, zebys wiedziała jak to u Ciebie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2022, 13:28

    Anula23 lubi tę wiadomość

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
‹‹ 145 146 147 148 149 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ