X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Manicure hybrydowy
Odpowiedz

Manicure hybrydowy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Mamma Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 18 marca 2014, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane co sadzicie o robieniu maniciure hybrydowego? Mozna spokojnie robic czy lepiej zrezygnowac? Nigdzie nie znalazlam satysfakcjonujacej odpowiedzi. Wiekszosc opowiada sie za brakiem przeciwskazan. Przed ciaza robilam regularnie. Od kiedy jestem w ciazy zrobilam raz jakos ok. 8 tyg. Pozniej dlugo nie robilam nic. I teraz w 20 tyg zrobilam po raz kolejny... Nie ukrywam ze jakis cien watpliwosci mam, ale czy slusznie:-)

  • Margotka87 Autorytet
    Postów: 1042 688

    Wysłany: 18 marca 2014, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z tego co wiem to w sumie zadnych przeciwwskazań nie ma ale podobno gorzej sie trzyma i hybryda i żele :)

    zpbndf9hsafopz9u.png
  • Julkaa Koleżanka
    Postów: 69 12

    Wysłany: 19 marca 2014, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zrezygnowałam na okres ciąży. Było ciężko po kilku latach robienia paznokci (cienkie jak piórka bo jednak nie oddychały) ale teraz (35 tc) są super mocne. Po porodzie pewnie sobie z powrotem zrobię bo to wygodne i ładne ;)

  • Mamma Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 19 marca 2014, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dlaczego zrezygnowalas? Tak na wszelki wypadek czy byly jednak jakies glosy za negatywnym wplywem na dzidziusia? Zastanawia mnie czy juz utwardzony lakier przenika w jakis sposob przez plytke w trakcie tych 2-3 tyg noszenia?

  • nutka Autorytet
    Postów: 1577 2184

    Wysłany: 19 marca 2014, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma przeciwwskazań. Tylko należy zrezygnować z nich bliżej terminu porodu, bo nie sa łatwe do zmycia jak zwykły lakier. A w czasie porodu gdy coś złego dzieje się z matką najpierw sinieją paznokcie i położne zwracają na to uwagę. Przez nie zmyte hybrydy mogą nie zauważyć i później zareagować.

    f2w39n73l8deede4.png
    90zm9tq.png
    Jezu ufam Tobie! Jezu Dziękuję Ci!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2014, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nutka ma racje :) w szpitalu nie wolno miec pomalowanych paznokci
    Ja miałam robione hubrydy ale zrezygnowałam juz na początku niby przeciwskazanie jest tylko do aktylu ale ja wole chuchac na zimne :)

  • Mandalena Ekspertka
    Postów: 182 350

    Wysłany: 19 marca 2014, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha! Tak to wygląda... a ja myślałqm, że będę sprytna i przed datą porodu zrobię sobie hybrydowe, żeby po narodzinach nie martwić się i nie tracić czasu na paznokcie...

  • Ewelcia Autorytet
    Postów: 2050 2915

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2015, 18:57

  • sylwia1985 Autorytet
    Postów: 6355 7491

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ms przeciwskazan ja robie je codziennie w pracy

    ex2b4z17yxk8dczz.png


    km5se6ydi0vc9k5k.png
  • ALAALICJA Autorytet
    Postów: 444 380

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brak przeciwwskazań z tego co wiem. Ja miałam wykupiony karnet na peeling kawitacyjny, ale własnie z powodu ciąży zamieniłam go na pakiet hybrydy. Robiłam 2 razy, ale teraz im bliżej porodu to zrezygnowałam, głównie własnie z wymogów szpitalnych.

    monalisa lubi tę wiadomość

    ALAALICJA
    w5wqej28aebvvypb.png

  • monalisa Autorytet
    Postów: 966 1394

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w szpitalu nie ma zadnych przeciwwskazań mozesz miec na paznokciach co chcesz jak zapytalam lekarke w szpitalu czy będę musiala zrezygnować z hybryd i do porodumam nie mieć to zapytala "a dlaczego ma pani nie malować?" Jak sie cos dzieje w trakcie porodu to krew odplywa pierwsze z uszu i uszy robia sie białe, a o malowanie, tipsy , hybrydy czy inne takie to chodziło o to ze klamrę jak na palec zakładają to mialo to niby falszowac wynik. Niektóre szpitale jeszcze się takich opini trzymają niestety :(
    Ps. Informacje uzyskane od lekarki z Patologii Ciąży w klinice przy Polnej w Poznaniu :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2014, 22:22

    ALAALICJA lubi tę wiadomość

    bontbhr.png
  • ALAALICJA Autorytet
    Postów: 444 380

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monalisa wrote:
    U nas w szpitalu nie ma zadnych przeciwwskazań mozesz miec na paznokciach co chcesz jak zapytalam lekarke w szpitalu czy będę musiala zrezygnować z hybryd i do porodumam nie mieć to zapytala "a dlaczego ma pani nie malować?" Jak sie cos dzieje w trakcie porodu to krew odplywa pierwsze z uszu i uszy robia sie białe, a o malowanie, tipsy , hybrydy czy inne takie to chodziło o to ze klamrę jak na palec zakładają to mialo to niby falszowac wynik. Niektóre szpitale jeszcze się takich opini trzymają niestety :(
    Ps. Informacje uzyskane od lekarki z Patologii Ciąży w klinice przy Polnej w Poznaniu :)

    To fajnie:) Trzeba na porodówce jak człowiek wyglądać:)

    monalisa lubi tę wiadomość

    ALAALICJA
    w5wqej28aebvvypb.png

  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 12 maja 2014, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :) ja jestem w 8 tyg i mam żel twardy na swoich i gelcolor opi i świetnie się trzyma!(utwardzany pod lampą UV LED- krótszy czas naświetlania)
    Nie ma żadnych przeciwskazań własnie umówiłam się na kolejną wizytę w ten piatek, nie dajmy się jakiejś obsesji dziewczyny! ciąża to nie choroba!!!!
    Poza tym nie wyobrażam sobie nie mieć w ogóle pomalowanych paznokci! a z GELcolor mam spokój na 2-3 tyg :D

    Kate

    np55zzc.png
  • marzenka88 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 31 sierpnia 2016, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o lakiery hybrydowe to jest tego pełno w internecie np. Są też zestawy i dołącza się komplety właśnie do lamp. Ja zawsze kosmetyki jak i sprzęt zamawiam z firmy Kosmetyki Profesjonalne ul. Waryńskiego 5 67-100 Nowa Sól tel. 609 184 902. Jak dla mnie rewelacyjna jakość produktów.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2016, 10:47

  • Beebiann Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No włąśnie, lakier lakierem, ale czy utwardzanie pod lampą UV nie szkodzi dzidziusiowi? ja pierw o tym pomyślałam, nie o lakierze czy cleanerze..

    Beebian
  • Migotkaa Autorytet
    Postów: 4522 7694

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja robiłam cała ciąze, nawet do porodu pojechałam ze swieza hybryda bo maluszek mnie zaskoczył wczesniej:) nikt mi nic nie mówił

    gwig1q1.png

    8e44aa0d87.png
  • beva Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozmawiałam o tym ze swoją lekarką i mówiła że nie ma przeciwwskazań. Nawet moja bratowa, która pracuje jako kosmetyczka mówiła mi że jej lekarka pozwalała jej pracować całą ciążę więc chyba można. A skoro już jesteśmy w temacie to podeślę link do salonu http://www.efektmotyla-krakow.pl/manicure-hybrydowy/ pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2017, 10:45

    Nula30 lubi tę wiadomość

  • Annite Przyjaciółka
    Postów: 247 56

    Wysłany: 5 października 2020, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama rownież regularnie sobie robiłam hybrydy w ciąży. Zrezygnowałam sobie jedynie z robienia hybryd na dłoniach przed porodem ( w sytuacji cesarskiego cięcia dobrze jest mieć jednego pazurka niepomalowanego z uwagi na konieczność załóżenia na niego pulsometru).

    Nie wyobrażałam sobie szczególnie nie robienia sobie pedicure. Miałam dość duży brzuch tak wieć już w 5 miesiącu miewałam problemy z samodzielnym zrobieniem sobie pazurków u stóp. NIe chciałam tego dawać do robienia męzowi bo jestem pewna, ze pomalowałby mi nie tylko paznokcie ale również skórę :)

    To na co trzeba tutaj jednak zwrócić uwagę to profesjonalizm salonu kosmetycznego, do którego się wybieramy i stosowane tam metody sterylizacji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2020, 10:18

  • Britka Przyjaciółka
    Postów: 70 24

    Wysłany: 13 listopada 2020, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak powyżej. Nie ma przeciwwskazań do wykonywania manicure hybrydowego. O ile oczywiście używamy bezpiecznych lakierów oraz jeśli mamy pewność co do sterylizacji. Unikałabym korzystania z usług osób robiących manicure po domach na czarno za niskie pieniądze, bo nie miałabym pewności, czy narzędzia są sterylizowane. Wolalabym nie ryzykować.
    Manicure robiłam sobie sama przez całą ciążę. Staram się robić sobie paznokcie dokładnie, nie spieszę się. Jak nie mam czasu, po prostu nakłądam bazę kryjącą. I na to jedynie top. Wybieram poza tym dobrze kryjące kolory, z którymi nie ma tyle problemów z malowaniem. Tak aby pomalować jedną warste i mieć spokój :) Dobre krycie mają te lakiery https://provocater.pl/018-energy-agathe

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2020, 11:34

  • gwzd Koleżanka
    Postów: 151 4

    Wysłany: 14 września 2022, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytałam się wielokrotnie mojego lekarza. Nie ma przeciwwskazań do wykonania manicure hybrydowego w ciazy. Niemniej zwracałabym uwagę na jakosć lakierów do wykonania manicure, polecam zrezygnować z lakierów nieznanych producentów, produkowanych w Chinach. Dobrze jest stawiać na sprawdzone bezpieczne firmy, których lakiery mają odpowiednie atesty oraz które są hipoalergiczne.

    Od siebie polecam Reformę:
    https://reforma-polska.com/

    Na duży plus tutaj jest fakt, ze lakiery można kupic w mniejszych opakowaniach do użytku domowego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2022, 15:43

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ