X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamy z rocznika 91
Odpowiedz

Mamy z rocznika 91

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2018, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mielismy tylko na brwiach i uszach. Olejkiem migdałowym szybko zeszlo. :)

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 29 października 2018, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie chciały Wam wstydu zrobić to w Domu Bożym się uspokoiły :)

    f1d9680377.png
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 29 października 2018, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta my kapiemy Mała w emolium i tym też myje główkę (tzn wlewamy do wody do wanienki i tą woda myje). Używałam trochę kremu myjacego z Ziajki na ciemieniuche i była spora poprawa. Teraz troszkę zostało ale jest już dużo lepiej niż było. Ziajka mi się skończyła bo miałam tylko dwie saszetki (gdzieś w gratisie dostaliśmy) a jakoś mi nie po drodze do apteki...

    Dziewczyny poznałam powód naszych ostatnich znów kiepskich nocy i mega marudzenia w ciągu dnia. Katar to jedno ale Ameli idzie górna dwójka! Już jest kreseczka biała i bardzo rozpulchnione dziaslo. Jestem trochę przerażona, że w takim tempie idą jej zęby. Na ten moment mamy już wszystkie cztery jedynki, zaraz dwójka będzie. Pewnie kolejna też się szykuje bo jedynki wychodziły jej parami w przeciągu tygodnia. Niby super bo jak szybciej wyjdą to lepiej dla nas ale jestem już taka wymeczona tymi nocami... Wczoraj np od 1 do 3 poplakiwala co 10 min i musiałam smoczek dawać... W dzień maruda na maxa.

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 29 października 2018, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam próbkę tej ziaji może raz użyjemy.

    Dziewczyny nagle mnie dzisiaj zaczęło mdlic i zrobiło się słabo. Po paru godzinach przeszło samo. Mąż zażartował że młody będzie miał rodzeństwo... Trochę się przerazilam i nie wiem czy to okres nachodzi czy iść kupić test. Ta ciąża też zaczęła się od mdłości które zrzucalam ma przemęczenie.

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2018, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, chodziłyście do szkoły rodzenia? Warto było?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2018, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No Marta hihihi czekamy na wieści :D :D :D

    Może to przez hormony ?? Jak z okresem po ciąży- czy to jego zasługa to nie wiem. Jeszcze nie dostałam. :) :)

    My stosujemy gumki na razie.. przez cc wolę nie być w ciąży chociaż rok. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2018, 00:54

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2018, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami91 wrote:
    Dziewczyny, chodziłyście do szkoły rodzenia? Warto było?
    Chodziłam z mężem.. warto.

    Ale? Szkoła rodzenia szkole nie równa.. :) różne sa. I warto poszukać opinii i wybrac te którą kobiety polecają. :) :)

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 30 października 2018, 00:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ha, Marta to ciekawe jak się rozwinie sytuacja :D

    MalaMi91 ja planuje :) z moim i męża brakiem obycia wręcz jesteśmy zmuszeni :)

    f1d9680377.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 października 2018, 00:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie u Nas było za duzo teorii za mało praktyki.
    Czego mi zabrakło? Jak podnosić nóżki do zmiany pieluszki, jak ubierać, jak obracać.. pielęgnacji pępka,

    Za to plusy:
    - kąpiel
    - masaż shantala
    - info o fotelikach do auta
    - spotkanie z pediatra w sprawie szczepien
    - i dla mnie najlepsze ćwiczenia z fizjoterapeutą

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 30 października 2018, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja polecam i szkole rodzenia i poszukajcie sobie warsztatów bezpieczny maluch, są w całej Polsce. Są bezpłatne a na prawdę fajne właśnie dużo o fotelikach na nich było.

    Kurczę jak karmię to czuję bol jak na okres... mam nadzieję że to jednak zmęczenie wczoraj. My 2x aby bez zabezpieczenia i to w 7 tygodniu po porodzie a później też z gumkami. Ten okres toteż czuję się oszukana karmię wyłącznie piersią od 3 doby życia i już bym miałam dostać? :(

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 października 2018, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie my już byliśmy na Bezpiecznym Maluchu, Planecie Dziecko i Mama wie :D. Chciałam iść do szkoły przy szpitalu, w którym mam zamiar rodzić, ale mają straszne oblężenie, terminy na luty :-o...trochę późno w moim przypadku :D. No i tak się teraz zastanawiam czy isc do innej szkoły czy sobie darować. W ogóle nie wiem czy w zimę będzie mi się chciało 2x w tyg. wychodzić z domu z wielkim brzuchem :D. Poza tym na zajęcia musiałabym jechać przez całe miasto prawie godzinę, żeby posiedzieć tam godzinę...i tak 12razy. W dodatku mężowi godziny nie bardzo pasują (kto wymyśla zajęcia od 16:30??? :P), a sama raczej nie chcę chodzić. Ewentualnie pozostaje płatny kurs weekendowy. Eh, takie tam rozterki z rana ;).

    Marta, to faktycznie byłoby szybko jak na okres. Pewnie fałszywy alarm, zmęczenie itp.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 października 2018, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż tez musiał sie urywac z pracy na te zajęcia.. :/
    A zajęcia weekendowe ? Piątek i sobota.. gdzie dla mojego męża weekend to tylko niedziela. :D :D

    Hmm. Teraz po fakcie Bym wolała zapłacić i szkołę rodzenia odbyć na indywidualnych zajęciach z położną. :)

    Bo szybciej, dogodne terminy i mogłabym bardziej zająć sie tematami które mnie interesują.. :D

    Przez bóle spojenia lonowego szybko przestałam jeździć autem i dojazd na szkołę rodzenia ... oj to był wyczyn. :D :D :D
    Ale ogolnie na +

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2018, 13:03

  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 30 października 2018, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie chodziłam do szkoły rodzenia. I w sumie nie żałuję ;-). Czytałam trochę Pawła Zawitkowskiego. Poza tym po urodzeniu Amelii była u nas prywatna położna, odpowiedziała na wszystkie nasze pytania, pokazała wszystko, co nie wiedzieliśmy.

    Marta znam dziewczyne która karmila piersią i dostała okres po 6 tygodniach po porodzie więc nie ma reguły, że się nie pojawi.

    malami91 lubi tę wiadomość

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 30 października 2018, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam test jest negatywny. Trochę mi nawet szkoda ale tak jest lepiej bo po cc mi się nie spieszy :)

    Ja miał szkole rodzenia 3 soboty i uważam że to było wystarczająco żeby wiedzieć co kupić na wyprawkę i sie ogarnąć. 12x też by mi się nie chciało jechać. A ja poszłam na taką która prowadziła położna że szpitala w którym rodziłam więc osobno nam porodowke pokazała :)

    malami91 lubi tę wiadomość

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 października 2018, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niby szkoda. Ale fakt po cc trzeba poczekać. :D

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 31 października 2018, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mdłości mam znowu :(
    Nawet kot mi się na brzuchu znowu nie kładzie.. oczywiście się zastanawiam czy nie było za wcześnie na test. Tym bardziej że robiłam go wieczorem. Czuję się głupia że nadal sobie robię jakaś nadzieję.

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 października 2018, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe a masz jeszcze jeden test ?

    Moze powtórz za tydzień, dla spokojnosci. Chyba ze mdłości miną. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 listopada 2018, 17:12

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 3 listopada 2018, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko ustapilo, już ani nie czuję się jak ma okres ani na ciążę :) musiałam być przemęczona.

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja niestety czuję sie jak na okres.. :/ wczoraj brzuch mnie bolał i zabarwiona wydzielina była.. :/ :/

    Myślałam ze przy kp trochę dłużej potrwa ten czas bez okresu. :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2018, 11:00

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2018, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale tu ciszaaa... Ciekawe co u tym_janek, chyba od porodu wcale się nie odezwała... Mala_misia, jak Wasze początki? :) I ogólnie co u Was dziewczyny? :)

    My się mamy dobrze. Malutki kopie że hoho, regularnie obrywam po żebrach, ale uwielbiam to uczucie (póki co :D). Zaczynają się małe problemy z wkładaniem butów/skarpetek, z kanapy zbyt szybko też się wstać nie da. Ciekawa jestem jak to jest na końcówce :P.

    Pozdrowionka :).

‹‹ 83 84 85 86 87 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ