X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamy z rocznika 91
Odpowiedz

Mamy z rocznika 91

Oceń ten wątek:
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 24 lutego 2018, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekalam na ten wątek takze witam i o zdrowie pytam wszystkie szczesliwe mamy z 91 rocznika :)

    Marta..a lubi tę wiadomość

    event.png
    eve
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2018, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zmęczenie w pierwszym trymestrze też odczuwałam. Zasypiałam na stojąco, ale trwało to do 11 tc. Później mogłam góry przenosić :)

    karakorum ja też mam bliskie spotkanie z moją dzidzią, ale pytanie... czy będzie chciał wyjść w terminie :) Tak bardzo na niego czekam.

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 24 lutego 2018, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w II trymestrze i mi nie minęło:) wymioty mijają ale zmęczenie jeszcze nie

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • mala_misia Autorytet
    Postów: 594 231

    Wysłany: 24 lutego 2018, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem trochę śpiąca, zdarza się, że wrócę z pracy i jedyne do czego się nadaje to tylko spać, ale są dni, że jest lepiej :) ale za to męczą mnie popołudniowe mdłości już oraz codzienne niestrawności.. Jest trudno czasami, dziś rano aż zrobiło mi się słabo, ale przetrwam wszystko, by maleństwo było zdrowe :)

    zpbnroeqnmec200u.png
  • karakorum Autorytet
    Postów: 706 624

    Wysłany: 24 lutego 2018, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcepanka, o rany, ja już w 39+3 bede dzien po cesarce :) Bardzo Ci ciezko? Jak sie czujesz?

    W ogole powiem Wam, ze to takie dziwne... Przez 8 miesiecy czekalam na te moją dziecine, kolekcjonowalam wyprawke, ale dopiero teraz zdalam sobie sprawe, ze to naprawde JUŻ... I ze SERIO musze sie zastanowic, co jest potrzebne, a nie co słodkie i urocze :P
    Dzisiaj w ramach treningu podgrzałam butelke z wodą w podgrzewaczu i odparzyłam pare butelek w mikrofali :D Mam straszny dylemat co do karmienia piersią. Chciałabym sprobować, ale nie mam ochoty na cierpiętnictwo, pokrwawione sutki, nawał pokarmu, bezsenne noce i to męczące użyczanie swojego ciała. Już mam tego dosyć. Przylapalam sie na mysli, ze za pare dni nareszcie odzyskam swoje ciało - zjem suszi, pośpię na brzuchu i usiądę w dowolnej pozycji, bez obaw, że gniotę młodej głowę moimi żebrami. 9 miesiecy zdecydowanie wystarczy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2018, 18:35

    A. - 03.18 ❤️
    V. - 05.19 💜
    O. - 10.22 🩷
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2018, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karakorum hehe czyli widzisz, ja się więcej pomęczę od Ciebie.

    Jest mi ciężko, zmiana pozycji, siadanie i wstawanie to jest na prawdę trudne. Dziś mnie praktycznie cały dzień boli głowa i targają mną emocje. Jakaś płaczliwa jestem, nie wiem czy to hormony, czy już moja psycha, że chciałabym rodzić.

    Ja za to bardzo bym chciała karmić piersią, ale nie wiem jak mi to wyjdzie. Mam zakupione butelki (tak awaryjnie), ale nie ukrywam, że liczę na swoją fabrykę. :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2018, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak patrzę na Twoją rozpiskę w suwaczku i powiem Ci, że mój synek może być delikatnie mniejszy wagowo, bo w 38 tc miał 3100g.
    A Ty jak się czujesz? Też nie możesz się doczekać? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2018, 19:23

  • karakorum Autorytet
    Postów: 706 624

    Wysłany: 24 lutego 2018, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki z lekkie i szczęśliwe karmienie! Gdy idzie bezproblemowo, to wierzę, ze to piękne przezycie dla mamy i dziecka <3

    Ja sie boję tak samo jak i cieszę ;)
    Fizycznie najgorzej jest ze wstawaniem nocą siku i zawiązywaniem sznurówek :P

    Masz juz jakies skurcze, twardnienia?

    A. - 03.18 ❤️
    V. - 05.19 💜
    O. - 10.22 🩷
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2018, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cisza :P Nie śpieszy się na te aktualne mrozy =) Chyba jakiś ciepłolubny mi się trafił hihi

    Jakie dziewczęta macie plany na niedzielę?

  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 25 lutego 2018, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasze plany to niestety leżenie pod kabelkiem (kroplowka) i straszne nuuuudy...

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • lollla7 Autorytet
    Postów: 277 172

    Wysłany: 25 lutego 2018, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jadę zaraz na obiad do teściów z okazji uro teścia :) a moja teściowka tak pyyyyyysznie gotuje mmm :D także niedziela zleci i do praaaaacy jeszcze, niestety :)
    Darika czemu jestes w szpitalu?

    Czekam na nasz cud... 13cs szczęśliwy!
    Czekamy na naszą królewnę :)
    ckaiskjodu7g6dj5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2018, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darika ojej, a co się stało?
    U mnie też nudy, bo na sam koniec nie chcę się przeziębić, a pogoda za oknem typowo zimowa :) Nie mogę znaleźć sobie miejsca.


    Lollla7 Uhh jedzenie! Zazdro! Mogłabym jeść co mi pod nos podsuną hehe

  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 25 lutego 2018, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A leżę od czwartku. Dostałam skierowanie bo mojej gin podczas kolejnej wizyty nie podobały się twardnienia brzucha. Podali mi sterydy, 2 kroplowy Salbutamolu (jedna leci prawie 24h) i teraz dostaje magnez. Na szczęście jutro na 90% do domu :-). ale z Mała wszystko w porządku, rośnie jak na drożdżach - 2400 miała w piątek :-).

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • Cukierniczka Autorytet
    Postów: 834 407

    Wysłany: 25 lutego 2018, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a tak z ciekawości - na którego malucha czekacie? Mnie się cały czas wydaje, że taka młoda jestem, że to pierwsze dziecko to i tak wcześnie haha :P a przecież mam znajome w naszym wieku i młodsze, które mają dwoje dzieci i nie ma w tym nic dziwnego:D

    atdc3e5euobdwxyo.png
    www.zcukremalbowcale.com
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 25 lutego 2018, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czekam na pierwsze :-)

    Cukierniczka lubi tę wiadomość

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • karakorum Autorytet
    Postów: 706 624

    Wysłany: 25 lutego 2018, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też na pierwsze. Szczerze mówiąc z tego co widzę, to też się pospieszylam ;) Moi rówieśnicy w zdecydowanej wiekszosci są bezdzietni, chociaz oczywiscie zdarzają się i podwojni rodzice.
    Uwazam, ze teraz u nas jest absolutnie najlepszy czas na ciążę. Ale każdy ma swoją historię, swoje przeżycia, swoje plany i swoje marzenia. Nikoniecznie kazdy chce i musi lądować w pieluchach :)

    A. - 03.18 ❤️
    V. - 05.19 💜
    O. - 10.22 🩷
  • Cukierniczka Autorytet
    Postów: 834 407

    Wysłany: 25 lutego 2018, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z moich znajomych, którzy zostali w mojej rodzinnej miejscowości faktycznie sporo już ma dziecko albo dwójkę, natomiast znajomi z miasta, w którym mieszkam to głównie kariera, swobodny styl życia, wyjazdy, a nie dzieci :P

    atdc3e5euobdwxyo.png
    www.zcukremalbowcale.com
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2018, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czekam na pierwsze. I raczej wśród znajomych jestem z tych ostatnich. :D
    Choć jestem z miasta to raczej to chyba w moich stronach nie robi różnicy. :)

    jesteśmy z mężem tyle lat razem (prawie 9) ze niektórzy się dziwili na co czekamy. :D :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2018, 13:57

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2018, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też na pierwsze, ale długo się staraliśmy.

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 25 lutego 2018, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również na pierwsze. Już chciałam mieć dziecko 3 lata temu ale dla męża poczekalam na ślub, stała pracę :)

    Mój mąż jest 3 lata starszy i wśród jego znajomych że studiów to jesteśmy drudzy z planowanym :) jakbym patrzyła na rówieśnikami z rodzinnej miejscowości to albo mają już 5-6 latki + drugie gdzieś albo w ogóle.

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ