X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamy z rocznika 91
Odpowiedz

Mamy z rocznika 91

Oceń ten wątek:
  • mala_misia Autorytet
    Postów: 594 231

    Wysłany: 23 lutego 2018, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi podobają się najbardziej Stokke Xplory i Anex Cross, ale chyba ze względu na fundusze wezmę tego drugiego :D Chyba, że spodoba Nam się jeszcze inny do tego czasu, ale to zadecydujemy po przymiarkach w sklepie :P

    Zresztą do tego czasu to jeszcze i jeszcze.. Póki co to wariuję, czy na pewno wszystko jest ok i czy będzie ok. ;)

    lollla7 lubi tę wiadomość

    zpbnroeqnmec200u.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2018, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wariować bedziemy caly czas. :D

    lollla7, tym_janek lubią tę wiadomość

  • lollla7 Autorytet
    Postów: 277 172

    Wysłany: 23 lutego 2018, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj tak... mała misia ja dowiadując się w 3 tygodniu patrzyłam na Martę i Paulinę i powtarzałam, ale super one już są w 8 tyg,napewno się tak już nie stresują,a tu niezależnie od tego czy był 3 czy jest 12, obawy nadal są i będą już do końca życia ;)

    ja dziś zaczynam 12 tydzień! W kolejny piątek chyba na świętowanie 1 trymestru otworzę piccollo :D

    Przyjrzę się Waszym wózkom, ja mieszkam na obrzeżach, za domem mam las i ścieżki zdrowia, do centrum miasta 2 km, wiec jeśli spacery to w naturę bardziej niż do miasta :)

    mala_misia, tym_janek lubią tę wiadomość

    Czekam na nasz cud... 13cs szczęśliwy!
    Czekamy na naszą królewnę :)
    ckaiskjodu7g6dj5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2018, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też właśnie szukam na obrzeża. :) :)

    Teraz wuzyte u gin mam dopiero 12.03. W sumie to wyjdzie ponad miesiąc bez wizyty i trochę się denerwuje że nic nie wiem. Że dawno maleństwa nie widziałam. :(

  • mala_misia Autorytet
    Postów: 594 231

    Wysłany: 23 lutego 2018, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No domyślam się właśnie, więc staram się sobie powtarzać, by być spokojną mimo wszystko i cieszyć się tym stanem, choć bywają kryzysy :P Wtedy uciskam piersi, czy nadal bolą i są nabrzmiałe, by upewnić się, że wszystko jest ok :D

    Póki co odliczam do końca 1 trymestru, zobaczymy jak dalej będzie :)

    lollla7 lubi tę wiadomość

    zpbnroeqnmec200u.png
  • lollla7 Autorytet
    Postów: 277 172

    Wysłany: 23 lutego 2018, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina jestem w tej samej sytuacji, uczę się cierpliwości, bo najlepiej to co tydzień chodziłabym na usg zeby zobaczyć że wszystko ok :D ostatnie i zarazem pierwsze usg miałam w 8tyg, teraz kolejne 9 marca genetyczne :)

    Czekam na nasz cud... 13cs szczęśliwy!
    Czekamy na naszą królewnę :)
    ckaiskjodu7g6dj5.png
  • mala_misia Autorytet
    Postów: 594 231

    Wysłany: 23 lutego 2018, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lollla7 wrote:
    Paulina jestem w tej samej sytuacji, uczę się cierpliwości, bo najlepiej to co tydzień chodziłabym na usg zeby zobaczyć że wszystko ok :D ostatnie i zarazem pierwsze usg miałam w 8tyg, teraz kolejne 9 marca genetyczne :)

    Jezu, też tak mam :D co tydzień dla sprawdzenia, jaki spokojniejszy byłby człowiek :D a tu trzeba czekać do 14.03 :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2018, 13:03

    zpbnroeqnmec200u.png
  • lollla7 Autorytet
    Postów: 277 172

    Wysłany: 23 lutego 2018, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jakby codziennie można było podejrzeć też bym się pisała na to hihi.
    A myślałam że moja cierpliwość została wytrenowana przez aliexpress, jednak nie :P

    Cukierniczka, agniecha2101 lubią tę wiadomość

    Czekam na nasz cud... 13cs szczęśliwy!
    Czekamy na naszą królewnę :)
    ckaiskjodu7g6dj5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2018, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, hej! To może i ja się przywitam, bo rocznik 91 nie jest mi obcy xD haha
    Z tym, że ja już jestem na końcówce, która wlecze się niesamowicie! Pierwsze dziecko, pierwsza ciąża.

    Co do wózków, my zdecydowaliśmy się na firmę Bebetto. A USG co tydzień nie byłoby głupim pomysłem, jednak wydawać na wizytę 150 zł nieźle by uszczupliło konto. ^^

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2018, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy. :D faktycznie końcówka u Ciebie. :) jak ogólnie ciąża przebiega ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2018, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właściwie to ciąża jest dla mnie łaskawa. Nie miałam mdłości, ani wymiotów, do tej pory nie wiem co to zgaga. :) Jest super, gdyby nie fakt, że 9 miesiąc jest ciężki do przetrwania :P każdy tak mówił, ale jakoś nie wierzyłam.

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 23 lutego 2018, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakbym pracowała na etat to dziś by mnie zwolnili... Usiadłam do biurka o 11 i nie wiem kiedy, ale na pewno jeszcze przed 12 zasnęłam na siedząco. Obudził mnie mąż jak wrócił z pracy o 18... Wy też byłyście tak strasznie senne na początku ciąży? Ja jestem wykończona i jak sama się nie położę to po prostu odpadam, jakbym traciła przytomność i śpię aż jak mnie jakiś hałas czy osoba nie obudzi :/

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2018, 05:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przychodziłam z pracy. Jadłam i szłam spać. A mąż mnie potem z wielkim trudem budził bym się wykapala.. I znowu potem spać..

    W pracy byłam po 2h tak zmęczona że ledwo chodziłam. :(
    Mam dość daleko do pracy, jadę ponad godzinę autem. I pary razy ki się zdarzyło że ledwo za kierownicą siedziałam..

    Teraz jest ciut lepiej. Ale mam zadyszkę jak 2 schodki przejdę. :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2018, 05:27

  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 24 lutego 2018, 06:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj tak, zmęczenie na początku ciąży dało mi w kość. Ciągle spałam. A dopóki pracowałam to chodziłam jak zombie. Dzień nie mógł dla mnie istnieć bez drzemki, ewentualnie kilku drzemek w ciągu dnia. Pociesze was, że faktycznie w II trymestrze przeszło i byłam żywa i miałam mnóstwo energii. Niestety teraz to wróciło i znów zawsze po południu robię sobie drzemke a energia gdzieś przepadla, do tego doszły inne dolegliwości typu zgaga, bóle bioder, kręgosłupa, spojenia i do południa najchętniej lezalabym w łóżku :-P.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2018, 06:24

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • karakorum Autorytet
    Postów: 705 622

    Wysłany: 24 lutego 2018, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wybrałam Mutsy Evo. Najbardziej mi się podobał. Strasznie podobają mi się Stokke, ale cena niestety odstrasza.

    Dziewczyny, za 5 dni widzę się z moją dzidzią!

    tym_janek, Marta..a lubią tę wiadomość

    syy2e6yd5nsa7qgr.png
    01.03.18 - mała A. jest z nami! 3460 g, 53 cm.
    j5rbroeqz7m7iach.png
    10.05.19 - V. sprawiła, że jesteśmy w komplecie <3 3030 g, 49 cm.
  • Top_Gun Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 24 lutego 2018, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety nie mam za bardzo wiedzy w tym obszarze tematycznym... Dlatego też nie bardzo będę w stanie tutaj pomóc...

    Kochać kogoś, to przede wszystkim pozwalać mu na to, żeby był, jaki jest.
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 24 lutego 2018, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, czyli to straszne zmęczenie i senność mija przynajmniej na chwile w 2 trymestrze. Jest dla mnie nadzieja :D

    Teraz mnie dopadlo jeszcze jakieś przeziębienie, aby nie było za łatwo i walczę babcinymi sposobami.

    Ale powiem Wam, że te starania mi chyba były potrzebne. Jakbym zaszła w ciąże od razu to by mnie to strasznie irytowało, że się czuję tak a nie inaczej i bym pewnie marudziła strasznie. A przez to, że trzeba było czekać i walczyć o tą ciążę to mam jakiś taki dystans do tego. Może nie czuję się super, ale wiem, że to minie i warto.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2018, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jeszcze nie minęło. Czuje się lepiej a to tylko dlatego że jestem na L4. :D

    Zmęczenie minie jak dziecko będzie miało gdzieś z 15 lat. :D :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2018, 13:36

    tym_janek, Cukierniczka lubią tę wiadomość

  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 24 lutego 2018, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja, jak mnie brało przeziębienie w ciąży to robiłam sobie magiczna miksture :-D, a mianowicie - około 10 plasterkow imbiru zagotowywalam w około 1l wody, wlewalam do szklanki, jak trochę ostyglo dodałam plaster cytryny, łyżkę miodu i kilka łyżeczek soku malin własnej roboty. Piłam 3 razy dziennie. Do tego syrop z cebuli łyżkę 4 x dziennie i syrop prenalen. A jak bolało gardło to tabletki prenalen. I przeziębienie trwało zawsze max 3 dni ;-). A zdazylo mi się ze 3 czy 4 razy w ciąży :-).

    tym_janek lubi tę wiadomość

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • Kira91 Autorytet
    Postów: 1228 1429

    Wysłany: 24 lutego 2018, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! :) witamy sie z Synkiem w 3 trymestrze ;) Pozdrawiam Rowiesniczki ;)

    tym_janek lubi tę wiadomość

    suvmjw7.png
    5d4026t.png

    03.2017- Aniołek,poronienie septyczne
    Potworniaki, torbiele
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ